mr.bredok

Nejsem vyznavačem akčních a vojenských filmů, ale přesto doporučuji tento film shlédnout. Vyždímalo mne to a pěkný den se zamračil chmurami. Ptal jsem se sám sebe proč se točí takové filmy. Odpověď je jasná, je dobré vidět humus, který stojí za mocenskými zájmy velmocí. Ale pomůže vypouštět do světa takové filmy, když pro hodně konzumentů je hlavním poselstvím filmu pohled na zmasakrovaná těla a krev? ()

Pavlin

Dokonale vyjádřená nesmyslnost a beznaděj války ve Vietnamu.Vizuální stránka úchvatná.Jako starší si ale kladu otázku:Proč ztvárňovat takovéto události? Film by šel vyjádřit jednou větou,není třeba žádné filosofie. ()

Mustaffa

Hvězdičky dolů dávám za to, že Apakolypsa mě v některých fázích nudila. Jinak je to ale film s velkým F. Coppola dobře zachatil různé podoby lidského šílenství ve válečném konfliktu. Jak už to tak bývá u filmů z Vietnamu, tak i u Apokalypsy dominuje skvělá hudba a kamera, realistický pohled na věc bez nějakých velkých a hlavně zbytečných válečných scén, ve kterých se sází spíše na kvantitu než kvalitu. Určitě tento film nepatří, tak říkajíc, k nedělím odpoledním oddechovkám po obídku. Na Apokalypsu asi musíte mít tu správnou náladu a rozpoložení. ()

zimzum

Zhliadol som tú trojhodinovú verziu a ....... no nepochybne som videl jeden z najhodnotnejších kúskov svetovej kinematografie ale aj tak ma tento film nezaujal takým spôsobom ako by sa dalo očakávať a ako som sám chcel. Je to jednoducho príliš dlhé ! Samozrejme aj ja som pri niektorých scénách doslova tajil dych a v duchu si vravel, aké sú dokonalé. Lenže potom prišli časti kde sa skutočne NIČ nedeje. Neviem čo z filmu bolo vynechané v pôvodnej kratšej verzii, keď sa tak pozerám na pôvodnú stopáž pripadá mi byť taká akurátna. Čo sa týka hereckého obsadenia tomu nemám čo vytknúť, všetci ktorí sú podstatní žiaria, obvzvlášť v hlavnej úlohe Martin Sheen. Dávam štyri hviezdy ()

EVIM

Co říci...Je to určitě velmi velmi orginální, v jistých momentech geniální, pár scén je dech beroucí...,proč mě to tedy neoslovilo?? Asi proto, že mne to pro uspávací tempo filmu neláká vidět znovu, asi proto, že těch výše popsaných předností filmu tam zase není tolik...,asi to tak bude. ()

SaiHuri

Pro mě rozhodně nejsilnější film s tématikou vietnamské války. Od prvních hypnotických obrazů, podkreslených geniálními The Doors, je jasné, že nepůjde o akční rubačku typu Rombo. Všudypřítomné šílenství a poetický nadhled režisérův, působí zcela sugestivně...Válka je bláznivá, buďme blázni a možná to přežijem....Závěrečný rituál řadím k tomu nejlepšímu, co bylo kdy natočeno! ()

weasel.p

Nejsem pro abstraktní bloumání o hrůzách války, jsou i jiné filmy, které na to poukazují a dle mého to dělají lépe,tady je všechno ujetý,divný a poměrně i otravný-základny,které skupina projíždí,Frantíci v džungli,závěr-všechno je to celkem nuda a neměl sem ani náladu nad tim přemýšlet...očekával jsem i větší výstup M. Branda ()

sunjata

Nepředstavitelně sugestivní znázornění šílenství a cynizmu lidí, kteží se ocitli ve Vietnamské válce. Tenhle snímek se zadře pod kůži a zanechá pachuť hrůzy a krutosti válečné mašinerie. Film mě pohltil od první scény hořící džungle podbarvené hudbou Johna Morrisona. Jízda pak pokračuje a síla emocí prostupuje snímek až do konce. ()

Formanovec

Bezpochyby výborný film, který svou depresivní atmosférou dostane každého. Ale prostě se nemohu ubránit pocitu, že jsem se za těch 200 minut někdy opravdu velmi nudil, a proto nemohu dát plné hodnocení (ani za ty výborné herecké výkony a dokonalou kameru). Pardon. ()

Phex

Kdyby Hieronymus Bosch mohl točit filmy myslím, že by vypadaly jako Apokalypsa. První polovina je naprosto parádní. (Asi) bohužel jsem to viděl v director´s cut a ta druhá polovina už mě spíše nudila a s chaosem v táboře plukovníka Kurtze a jeho šílenstvím jsem se díky pomalému tempu nedokázal ztotožnit a udržet tak pozornost. ()

Gortyna

Proč ne 5*? Zbytečně dlouhé, např. didaktická scéna s francouzskými plantážníky tam vůbec být nemusela. Filosofující plukovník na konci je prostě mystika po americku. Ale jinak, všechna čest. Když jsem se na film díval, napadlo mě shrnutí: tragická groteska. Všechny hrůzy války jsou tam nakupené - a místy se nevěřícně musíme smát. Hlavně tomu plukovníkovi, co mu ukradli prkno, nebo hrátkám osádky člunu s playmats. Kamera, herci, dialogy - vše skvělé. Ten film je typický příklad teze, že dobré umělecké dílo dokáže o historickém ději nebo události povědět víc než učené pojednání. ()

nikkittka

Jedno z vůbec nejgeniálnějších děl filmové historie,které v sobě snoubí existenciální tíhu,filozofické otázky a běsnící válečné peklo,ze kterého není úniku.Apokalypsa je těžký film a je potřeba k němu dozrát,ale jakmile se vám to povede,pochopíte,proč je to vůbec nejzásadnější Coppolův majstrštyk.Protože tohle už není jen o bezchybné filmařině.To je o položení se do látky,o skutečném prožitku a touze stvořit něco víc než film.A přesně tím Apokalypsa je. ()

Darth Kedr

Čekal jsem válečný film ve stylu Full Metal Jacket, ale co se mi dostalo, je nečekané. Film se dlouhou dobu tváří jako Hlava 22 zasazená do vietnamské války a také podobným způsobem člověka baví. Potom se to však rozvine do zcela nové dimenze - filozofického pojednání o podstatě války. A ono to funguje! Viděl jsem 202 minutovou verzi a musím uznat, že ani jedinou minutu jsem se nenudil. A The Doors, no to už je třešnička na dortu. ()

Mr.Keli

Syrová jatka podaná jednoduchou přímočarostí. Stupňování napětí jakoby nebralo konce. Svým pomalým tempem a pevnou kamerou je v táhnutí do děje čirou diváckou nevědomostí , aby na konci viděl jak ho film rozcupoval až na dřeň. Neskutečně uskutečněné filmové zamyšlení. Viděna rozšířená verze. 95% ()

CorvusBlek

Jestli Četa byl dobrý film z vietnamské války, tak Apokalypsa je o tolik tříd výš, že se to ani nedá srovnávat. Drsné, zneklidňující prostředí, proložené filozofickými monolgy i dialogy dává dohromady aspoň část pekla té války z vnitřního pohledu a vnímání jedince... ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu