Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

C0r0ner

Mercury je pro mě nepochopitelně nezvládnutý film, který měl obrovský potenciál, a který ho totálně promrh(d)al. Přitom byl námět tak zajímavý a neobyčejný, že se z toho dalo vytřískat určitě víc než tahle slátanina. Nemohla mě při sledování nenapadnout paralela s Výplatou, která i přes velké naděje skončila také poměrně bídně. 55% ()

lakikaki

Čakal som niečo ako Šiesty zmysel, ale Mercury je filmom ďaleko viac nudným, nezaujímavým a v podstate o ničom. Pozrieť sa to dalo, ale opakovať to už nebudem. ()

Flynn

Vyvedený thriller o autistickém chlapci jenž rozluští tajný kód, a Bruce se ho snaží ochránit... některé scény jsou velmi vydařené, některé jsou naopak klasicky průměrné, jenž vyšumí a když vám to pak někdo vypráví tak ani nevíte že to tam bylo... ale rozhodně je to solidní filmeček ()

Fallen_One

Nejprůměrnější film co lze vidět. Má dostatek dobrých herců, dostatek stříleček, sem tam nějaké to pomíjivé napětí...ale ničím, ničím není výjimečný nebo zapamatovatelný. Další den si nevzpomenete, že jste to viděli. Ale koukatelné to je, to ano. Jen to v paměti neutkví... ()

pakobylka

Snímek s jednoduchou filosofií, který si na nic nehraje a ctí pravidla žánru - a dovolí tak Bruci Willisovi předvést se ve stokrát osvědčené a léty prověřené roli statečného ochránce slabých a bezbranných. Tentokrát mu osud (nebo spíš scénář) přihraje do cesty Simona - malého autistu, kterého s profesionalitou a noblesou velkých filmových hvězd zahrál Miko Hughes. Pokud nemáte přehnané nároky, v podstatě všechno včetně očekávaných klišé funguje tak, jak má - a protože správní chlapi vždycky budou nedostatkovým zbožím, vidím to na slabší 4*. P.S.: Za normálních okolností bych na místě Stacey (Kim Dickens) cizího chlápka jen tak do svého bytu nepustila - i kdyby měl s sebou třeba deset malých chlapců … ale okolnosti tak docela normální nebyly - a mimo to: Přiznávám, že v případě Bruce Willise bych byla ochotná udělat výjimku. ()

pufina

Willis, Baldwin a ten prcek, co hraje autistu, mě vždycky přesvědčí o tom, že to stojí za to vidět (jednou, dvakrát a zase znovu). ()

otík

Thriller o agentu FBI, který dostane na starost autistického chlapce, jenž rozluštil ten nejtajemnější kód zvaný Mercury a ti nejvyšší mu jdou po krku. Velmi kvalitně natočený snímek nabízí vedle standartní akce také celkem lidský příběh o vztahu dvou lidí, kteří si jsou schopni rozumět i bez slov. ()

tom88

Po druhom zhliadnutí mením z pôvodných štyroch hviezd na tri. Keď som to videl menší, páčilo sa mi to oveľa viac, no určite by som Mercury nezatracoval. Dej nie je nijak zvlášť prepracovaný, ale počas svojej stopáže obstojne baví. Zopár scén je zbytočných, napr. hneť úvodná scéna s teroristami. Herecky je to tak maximálne priemerné. Nikto sa nevytiahol. Pre mňa tu bola aj nejaká ta pamätnejšia scénka a pri jednej ma aj zamrazilo, ale inak je to štandard po všetkých stránkach. 65% ()

andrii

V merku. Šedá kůra mozková. Zabrousíme do vyhraněného kosmu, v němž běží o pozornost na milimetry přesně. ()

hans500

Režie průměrná, scénář nadprůměrný, výborný Willis, Baldwin i Hughes. Normálně za 4*, ale ta poslední scéna hodnocení snižuje. ()

tatanapope

Slušný film o agentovy FBI , který dostane případ , který se zdá být na první pohled jako vražda a sebevražda k tomu všemu v rodině , kde je malý chlapec . Rychle ho najde a brzy mu dojde , že tady něco nehraje a že je chlapec v nemalém ohrožení života . Díky své solidaritě vůči malého chlapce z autistickým nadáním , které mu umožňuje hravě číst v tajném šifrovacím programu Mercury se Art sám zamotá brzy do nemalých problémů, přesto to nevzdává a chlapce rozhodne zachránit stůj , co stůj . Nic světoborného , možná malinko předvídatelné v určitých směrech , ale film dobrý , děj zajímavý a koukat se na to dalo bez známek nějaké větší nudy , tak že průměrný , slušný film . ()

Skuby47

Tento film má zajímavou myšlenku, napínavý příběh s příměsí akce i slušné herecké výkony. Jak Bruce Willis v roli statečného ochránce, tak i autistický chlapec to skvěle zvládli. Ten hoch byl ale lepší. I nejdokonalejší technika má své limity a to v každé době, jak dokazuje historie válečných šifer (Enigma) i současné virové řádění internetových pirátů. Nevím, zda by na to autisté stačili. ()

asirtes

Na booklete DVD je s efektívnou drzosťou napísaný text: Najväčší herecký výkon Bruce Willise! Tak to si teda zas raz distribučné spoločnosti nakakali do papuľe. Nasralo! ()