Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

LxLuthor

Nehnevajte sa na mňa, no tento film ma sprevádza celým životom. Skvostný a nadčasový. Úprimne si myslím, že ho ľudia budú milovať aj o 50 rokov. ()

.baris.

Čtvrtá hvězdička je celá jenom Patricka Swayzeho! (Jinak by to bylo na tři). Edit: A ono to nakonec na tři je i tak... ()

Senfi

Film na který se můžu dívat znova a znova. Ano přiznávám někomu to může přijít o ničem, ale mě si Hříšný tanec prostě nečim získal - nejspíš skvělou hudbou, žhavýma tanečníma scénama, Patrickem Swayzem, kterého jsem jako malá zbožňovala a určitě i Jennifer Grey, ketrá byla tak hrozně roztomilá a naivní. ()

dehlie

film, ktorý moja staršia sestra videla asi 25x a ja za ňou príliš nezaostávam. pri závečnej scéne som/mám skoro vždy slzy na krajíčku. ()

Cement73

Prisladké... Aj keď veľký hit, ja som mu nikdy neprišiel na chuť. Dal by som možno aj 2 hviezdy, ale neznášam tú úvodnú melódiu. Je príšerne vtieravá. ()

Zombi

No jo, už kvůli ségře musím dát aspoň čtyři hvězdy, kdysi si to pouštěla dvakrát denně, ale on je to fakt příjemnej filmík, i když jsem si z ní kvůli němu dělal srandu :o) ()

Angie91

Pro mě je tanec životním postojem, který se nemění. A ani tak se nemění moje láska k Hříšnému tanci. Možná je to klišé a bylo to tu už 1000x, ale tohle je něco jiného. Každý, kdo ten film viděl ví o čem mluvím, protože z nákého nepochopitelného důvodu jste nuceni si film pouštět pořád dokola. A když už nezaberou ani přeslazené scény, ohrané písničky a tančící nešikové, tak na 100% se můžete dívat aspoň na krásného Swayzeho, který je nezapomenutelný... ()

spiritus

Co si budeme povídat, tenhle film je klasika a i když se jedná o romantickou pohádku pro dospělé a zejména pro ženy, je v ní určité kouzlo, díky kterému se na Hříšný Tanec podívám rád i já. Pravděpodobně Patrikova nejslavnější role. Zasloužené tři. ()

KatRi

S Baby se jistě zasní nejedna účastnice letních táborů, vždyť toto je jakási americká obdoba - aneb první láska, jak ji prožilo mnoho dívek. A k mužné hrudi Patricka Schwayzeho by se nechala přivinout skoro každá třicátnice, takový má coby tanečník Johnny sex-appeal. Když sem tenhle film přišel, všechny ženský z něj byly paf, a ne že ne. ()

lareinna

Filmy, ktoré boli natočené v tých rokoch mi niekedy pripadajú lepšie a plnohodnotnejšie ako niektoré dnešné..Krásny film, ktorý sa stal legendou. Už len tanec a hudba robí film lepším. Patrím do tej skupiny, ktorá si púšťala záverečný tanec snáď 100 krát :-) ()

Chajimwitz

Tak ani tahle romantická nakládačka mě nijak neuchvátila,ale ve svým žánru je to jednookej král mezi slepejma,v mým případě jednohvězdičkovej mezi odpadem,i když tu hvězdu jsem dával, když jsem byl v nějakým dobrým rozmaru. ()

Ollie235

Klasika klasik, která ani po pětadvaceti letech neztratila své kouzlo. Není výjimečná příběhem, režií ani prostředím, ne. To hlavní kouzlo srší z naivity, lehkosti a šarmu letního románku a z výborně vybraných písniček, z nichž některé se hrají dodnes. Sice je to hlavně pro něžnější část populace, ale myslím, že si v tom každý může najít něco pro sebe a i já i když tyhle totální slaďáky bůhvíjak nevyhledávám, jsem se dobře bavil. ()

jasse

Dala jsem tomu 5* a nestydím se za to..:)...dnes už klasika, podobně jako Pomáda, Horečka sobotní noci, a spousta dalších pohádek, které nezestárnou díky nezapomenutelným písničkám. ()

Movie Gourmet

Songy jako "Time of My Life" a "She's Like a Wind" od Patrick(a) Swayze Vám budou tuto neskutečnou romanťárnu neustále připomínat. Pro téměř všechny ženy a romantické duše a všechny zamilované. Verdikt: 4* a 75 %. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme