Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

andaa

I když je to strašná slaďárna, tak má svoje kouzlo. I po těch desítkách shlédnutí, desítkách let, má své kouzlo. Jeden z důvodů proč miluju tanec, který je vertikálním vyjádřením horizontální touhy. Tanec je sex, je možná víc než to, má v sobě tu vášeň, která nepomijí orgasmem, ale stupňuje se každou otočkou a každým krokem. A navíc, tenhle pár funguje, velký tvrdý chlap, versus mladá drobná kočka, která v něm dokáže probudit pocity, o nichž on sám neví. Holka, která si umí postavit hlavu a dokázat i velké věci; svým duchem mi i připomíná mě před pár lety , jen ten prožitek byl troch více amatérský, ale neméně krasný :). Nikdy mě nepřestane bavit! ()

adriane9

Vždycky jsem se viděla na místě Baby, prostě Johny byl můj už v pubertě :-), tenhle film je zkrátka legenda, včetně úžasné hudby, kterou si dodnes pouštím v autě a při úklidu a prostě kdykoliv když se chci vlnit, takže díky ze tenhle povedený kousek a hlavně za scénu při Cry to me.. RIP Patrick Schwayze....... ()

Bozvav

Dnes už legenda, která doprovázela mé dětství a dospívání a přivedla mne až na soutěžní taneční parket. Za což budu do konce života Swayzemu vděčná. Za mne 1000%. ()

theSaint

Patrick je tu zatraceně cool a to i přes to, že hraje tanečníka a Jennifer je přesně taková, jaká má být. Přidejte tomu retro atmosféru, sociálně kritický přesah, úvodní titulky a vznikne vám dokonalý Dirty Dancing. ()

zdeny99

Hříšný tanec je dokonalý laciný kýč, na který se nedá dívat jinak než s pocitem viny, že si ho tak strašně moc užíváte. [44222. hodnocení, 897. komentář, 76%, 159. nejoblíbenější film] ()

peetrejr

Toto bolo hriešne až tak, že sa obrázku Ježiša zavreli oči. Hovoril som si, tak mal by som prestať pozerať filmy o nadupaných svalovcoch a raz za čas pozrieť aj niečo pre ženy. Ach jaj. Paťo je veľmi inšpiratívny človek. Za prvé: vedieť tak tancovať chce fakt talent, dych berúce. A za druhé: ja som sa rok učil spievať a nič pekné z toho nevyšlo, ale tento človek ešte aj naspieva pesničku do filmu a aby som nezabudol, aj zatancoval! Paťo má odo mňa veľký obdiv, lebo je fakt vidno, že je umelec. Čo sa týka ženskej hrdinky, tak mi nevadí, zo začiatku mi vadila, ale potom som ju dokázal stráviť. Celá táto lásková záležitosť je pekne nereálna. Ale celkom idylická a taká pekná. Je to fajn pocit, keď sa pozeráte na dvoch ľudí, ktorí sa majú radi. Nie je to nejaký totálne úžasný film, ale dať tri hviezdy mi bolo proti srsti. ()

bonifac

ano je to naivní a hloupoučké..ale je to prostě dirty dancing...a kdo by nechtěl přijít o panenství s patrickem swayzem v jeho chatičce na letních prázdninách?no já ne..ale je to fajn ()

cielle

Tak tohle je prostě klasika.Kazeta s tímhle filmem se u mě jednu dobu točila ve videu skoro každej den.A Patrick tam fakt válí:) ()

misa_laska

Může se dát filmu, který jsem viděla snad už 20x něco horšího než 5 hvězdiček? Není to o ději a příběhu ani o dialozích. Ty taneční čísla a hudba je bezkonkureční a nikdy se neomrzí. ()

inutihar

Ale nakonec proč ne. Iniciační film celé jedné generace a vzpomínka na vrcholnou éru pirátského videa přelomu 80. let a 90. let. I když jsem to v té době nesnášel. ()

Krchy

Bejby možná v koutě sedět nebude, ale pro mě by to byla zábava zhruba srovnatelná s koukáním na tenhle nechutně přeslazený cajdák... ()

Wargoo

Stará klasika, vynikajúci Patrick a zlatá Jennifer Grey. Keď si predstavím Patricka Swayzeho v súčasnosti, vždy ma napdadne myšlienka, ako je život nefér. Ale nechcem písať o ňom, ale o celkovom dojme z filmu. Mne osobne sa páčia filmy, kde sa tancuje, ale toto je asi jeden z trónujúcich. Vynikajúci soundtrack, mnohé z hitov aj súčasnosti, veľmi charismatický Swayze a jeho tanečné nadanie nedajú spávať isto mnohým dámam aj dnes. On a Jennifer Grey na place tvorili vynikajúco ladiaci párik. Samozrejme, film je prehnane romantický, ale myslím že to nieje veľké mínus. Podľa mňa človek pri tomto filme dokáže stráviť sympatický čas, plus keď ho pozeráte s osobou, ktorú máte radi... :) 74,772% a 4**** ()

Radek.SCH

Slaďáky, muzikály (=zpívání ve filmech) a taneční filmy nemusím. Tady se to tak nějak všechno potkalo. A že je to klasika? NO A CO. ()

kacirek_

Pro mě osobně naprosté odreagování, miluju tenhle film. I když ho už znám celý nazpaměť, nikdy nezklame. Jen doufám, že ho nikdy nepředabují. Na počítači si ho snad ani nepouštím, ale vždycky, když ho dávají v televizi, tak neodolám. Prostě a jednoduše: „Baby nebude sedět v koutě!!!“ ///viděno po tisící prvé:-) a mě tenhle film prostě vždycky dostane, ale vždycky....A málem bych zapomněla na nejlepší soundtrack všech dob!, který musí snad i skálu rozhýbat v bocích, je to prostě jedna pecka za druhou. ()

Olík

„Baby nebude sedět v koutě“. Klasik mezi hudebními filmy, klasik mezi tanečními filmy, klasik mezi romantickými filmy, klasik mezi letními filmy – prostě klasik mezi filmy. Ne každému filmu nebo soundtracku se podaří získat dovětek kultovní, u Hříšného tance se na obou frontách zadařilo stoprocentně. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme