Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Michelle75

No když to vidítě ve čtrnácti se svou nejlepší kamarádkou v kině, tak nemůžete jinak, než chrochat blahem. Kdybych to viděla poprvé ve dvaceti, zřejmě bych si klepala na čelo a připadala si trapně/možná taky ne/, ale tímhle to kouzlo přetrvává a přiznávám, že i já jsem tehdy pro Patricka ztratila na dlouho hlavu. A ta hudba mě bere dodnes. ()

xaver

Hříšný tanec Tento film by snad chlapi ani neměli hodnotit. Vyložený slaďák pro ženy, dojímavý ciťák, který však postrádá alespoň zdání reality. Z nešikovné holky se během krátkého prázdninového pobytu stane téměř světová primabalerína. Moje dcery v pubertě si tento snímek pouštěly snad jednou za měsíc, a já už prostě nemohl slyšet ani tu melodii. Snad proto dávám jenom 2*. ()

BluT

Bylo to míň sladký a nezáživný než jsem čekal! To je tak když k něčemu člověk přistupuje s předsudkama... Písničky super, děj byl slušnej, na to, že to je romantická slaďárna, jen ti herci mě teda trochu zklamali. Ale příjemnejch 60% ()

Darth_Jenda

Rekreace v USA se od našich rekreačních středisek padesátých let liší pouze a jenom charismatickým Páťou, bez kterého by film spadl do odpadních vod naší databáze. AVŠAK svým životním výkonem vytáhl film ke hvězdám (v mém případě ke čtyřem) a velkou zásluhu na úspěchu měl i pán s houskou plnou bílkovin. K pětihvězdě scházela drobnost v obsazení jiné hlavní herečky, na kterou měly být kladeny větší požadavky, jako například umění se usmát, zavřít ústa nebo zahrát jiný výraz než "WHAT DA FAK". Zde došlo k silnému podcenění ze strany produkce a to bylo filmu a jeho hodnocení osudné. ()

KoRner

Jednoduchá zápletka je okorenená takou nenásilnou romantikou, dobrou hudbou a legendárnymi tanečnými kreáciami, že pri uvedomení si, aké sračkoidné tanečné filmy sa robia dnes (Let's dance,... atd) mám chuť dať aj piatu *. ()

Billie777

V době 80. let, kdy se točily romantické filmy jedna báseň vznikla taneční limonáda právem patřící ke špičce ve svém oboru. Není to úplně dokonalé, ale má to tempo, chytrý humor, sympatické herce, dobrou hudbu a tanec. Tohle se už dneska netočí. Který z nás by nechtěla mít svého Johnnyho? ()

Zagros

S hodnocením podobných filmů mám trochu problém. Nejsem cílová skupina a dopředu je jasné, že to pro mě z toho pohledu nebude žádný zázrak. Přesto musím uznat kvality Hříšného tance. U romantických hudebních filmů, nelze asi čekat silný příběh a originalitu. Spíše je důležité obsazení, chemie mezi ústřední dvojicí a samotná hudba. To všechno se povedlo a Hříšný tanec funguje. Sice si jej pravděpodobně nikdy nezopakuji, ale při sledování se mi líbil a závěrečná profláklá píseň, kterou zná snad každý, je fajn. ()

iXtr3m3

Kedysi to bolo medzi chalanmi hanba, pozerať tento babský film, ale keď som k nemu raz pričuchol, tak to bol aj jeden zo stimulov, ktorý mal za následok, že okrem všetkých športov, posilovania, futbalu a fighterských športov som sa pár rokov venoval aj latino aj spoločenskému tancu. Je to síce už dávna história, ale film si rád pozriem kedykoľvek. Je to už taký ten kultový evergreen, ktorého ústrednú melódiu pozná snáď každý podobne ako melódiu z Posledného Mohykána. ()

LEATHERFAC

Je tomu v rámci žánru co vytknout? Asi není, snad jen určitou naivitu, nicméně může ve filmu existovat romantika bez naivity a naivita bez romantiky? Takže za 5, proč ne? ()

xmozek

I když tomu hodnocení nenapovídá, tak je tohle kult. Tohle je legenda. Já ten film viděl už tolikrát, a vždycky ho rád uvidím znovu. ()

eagle-eye odpad!

Pro mě jeden z nejhorších filmů světa. U písniček mi naskakovaly pupínky, stejně jako např. když slyším Shakiru, tak je to pro mě, jak kdyby někdo čmáral vidličkou po okně... Brrrrr!!!! ()

Slimak

Nic moc...ten obrovskej hit mi nakonec vůbec nic neřekl....vždycky jsem usnul nebo přepnul...nejhorší je to, když vám u toho dělá komentář a nadšené pazvuky vaše milá...."nechrápej, tedka příjde nejlepší scéna!"...zkrátka film kterej se musí nějak překlepat. ()

Ripley

Jednoduchý(což není v tomto případě na škodu)příběh se skvělými písničkami,který mohu slyšet znovu a znovu.Velké finále v rytmu megahitu "The Time Of My Love" na které se vždy velmi těším,řadím mezi nejlepší finále ve filmu v rámci žánru.Tenkrát neznámý P.Swayze předvedl,že umí nejen skvěle tančit,ale i hrát.A J.Grey je sympatická,milá a přesvědčivá od začátku do konce. ()

noby

Má to něco do sebe, ale když to člověk vidí víckrát během moc krátké doby, zjistí, že slušný podíl na tom má nostalgie vzbuzovaná hudbou. ()

Merkin

Opravdu povedené písničky a všechna ta naivita kolem-krásná pohádka pro dospělé. Jedno z těch nejzdařilejších ztvárnění ,,neverendig story". Je jedno, jestli se píše rok 1987 nebo 2010 či 2200, tahle věc nestárne. Dá se na ní dívat znovu a znovu, neztrácí na kvalitě a vždy si dokáže získat nové fanoušky. Řadím k dalším neumírajícím hitům jako Titanic, Osobní strážce, Duch nebo Robin Hood-král zbojníků. ()

showxman

Klasika žánru, kterou dnes nezná málo kdo. Největší (a asi taky jedinou) předností a chloubou "hříšňáku" je vskutku famózní a v neposlední řadě nesmrtelný soundtrack, který se bude v nejroztodivnějších remixech hrát v klubech ještě, když my už tady dávno nebudeme. "Bejby nebude sedět v koutě!" ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme