Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

marusaj

Film je vyjma muziky o ničem, ale jedna hvězda za to, že "dyť je to hříšňák" a jedna hvězda za Patricka Swayzeho.. namachrovaného machýrka, který na to ale fakt má. U tohoto filmu platí - důležitý je pocit. (neviditelná poznámka pod čarou pod čarou psaná nerozluštitelnou kurzívou...: herecké výkony většiny představitelů jsou příšerné a celý scénař a dialogy toporné a mátožné až trapné..) ()

Zevon

Nepříliš zajímavý a povedený scénář z tuctovité šablony s geniálním nápadem nacpat do toho co nejvíce záběrů tanečních scén, sladkobolné romantiky a opravdu velmi lehkých erotických náznaků. Po čem ženy touží je zde se vším všudy. Kvalitní marketingový tah po překvapivém úspěchu dokonal dílo k obrazu svého záměru - plničky kasy. Zvlhlé oči a kalhotky žen všech věkových kategorií a úrovní vzdělání je tou nejlepší investicí co je svět světem :-). Kéž bych byl tak krásný, mladý, bezstarostný a mohl kroužit a kroužit se stejně krásným, mladým a lepým partnerem, v přestávkách zasypáván polibky plnými horké vášně...krásný námět na dvojku o teplouších :-) ()

Colour

Na filmoch ma zaujímajú 3 veci - dej, precítenie, forma. Tento skvost zlyhal na všetkých frontoch. Či už prostoduchým dejom, ktorý od nudy zachraňovali iba choreografie, alebo slabým precítením - stotožniť sa nedalo ani s jednou postavou. Postavy sa správali tak hlúpo, až mi niekedy zamŕzal mozog (slušné dobré dievčatko dá cudzej ženskej peniaze na potrat požičané od otca?). Suverénne najväčším prúserom je teda scenár, ktorý zlyhal rovnako brutálne aj po dialógovej stránke. Z dna ho ťahajú teda okrem spomínaných tancov hudba a sympatický Patrick Swayze. Úspech tohto filmu je pre mňa záhadou. 49% ()

Oonika

Krásná klasika... Film jsem viděla snad stokrát a pokaždé mi ukápne slzička, za Patricka bych prostě dejchala :) ()

haroska

Špička mezi tanečními filmy,žádný další už není takový.Zatraceně sexy Patrick Swayze,podmanivá hudba,roztomilá Jennifer Grey a krásné i vtipné taneční kreace.Bezkonkurenční klasika,kterou jsem schopna "odkecat" od začátku do konce. ()

Anschutz

Pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec - nehodnotím jeho kvalitu z pohledu filmařského, na to nejsem ani dostatečně fundovaná, hodnotím jej za to, jaký ve mně zanechá pocit - vždy ten nejpříjemnější, zahřeje u srdce a nechá mě chvilku věřit, že láska a pohádky exitují...díky za tento film! ()

Hermanka

No přeslazené to je. Když tak nad tím přemýšlím, je to vlastně klad filmu a hlavní důvod, proč se na něj dívat. Takže ten výraz se sladkým, není vlastně urážka. ()

VeeDee

Prostě srdcová záležitost... jelikož to byla jediná videokazeta, kterou jsme doma měli, viděla jsem Hříšný tanec snad milionkrát, znám ho celý nazpaměť a vždycky, když ho zase dávají v televizi (video už dávno nefunguje), musím se dívat. Ač by to jako nový film byla průměrná romantická komedie, považuju Dirty Dancing za kultovní záležitost! ()

Armin82

Romantický příběh starý,jako lidstvo samo. Mladá holka jede na prázdniny,zabouchne se do staršího chlapa,kterej je v tamním kraji hvězdou a nakonec si spolu pěkně tělo na tělo zatancujou. Až na to tancování naprosto rutinní záležitost ze života. Těmi největšími fandy tohohle snímku,jsou bezpochyby dámy a já se z Hřísnýho tance na zadek neposadim,ale musim uznat,že svojí kvalitu má. Swayze tancuje luxusně a ta hudba je taky parádní--->70% ()

Mik_e

Letní láska, spousta krásných písniček, Jennifer Greyová a Patrick Swayze, a především pak nádherná závěrečná scéna..těžko se bránit dojetí. ()

j.linhi odpad!

pro ženský fajn, podle mě je to blbost, kterou jsem jednou viděl v autobuse, cestou z itálie... 2x mi to prodloužilo cestu, už to nechci nikdy vidět. ()

Brinkley

Jak mám hodnotit tento osmdesátkový ekvivalent dnešních Muzikálů ze střední a jim podobných, když jsem ten "správnej" ročník? Bylo mi zhruba 11, Swayze s těmi svaly a tílkem nedostižným předpubertálním idolem, při závěrečném tanečku jsem přemisťovala křeslo, abych si na opěradle mohla střihnout "zvedačku". Navíc kočkování Johnnyho s Baby ve cvičebně při "Love Is Strange" (Mickey & Sylvia) bylo to nejvíc sexy, co jsem do té doby měla možnost vidět. "Ať dělám, co dělám, nemůžu vyhrát", zvlášť když mi k nostalgii ještě přibylo potěšení z přítomnosti matky Gilmorové - Kelly Bishop... takže 4 hvězdy. ()

Enterprise

Třetí nejprodávanější soundtrack (po Horečce sobotní noci a Osobnímu strážci) a cca patnácté nejprodávanější album všech dob. Ať už mám o kvalitě filmu jakýkoliv pochybnosti, jedná věc rozhodně nejde popřít - ty písničky jsou naprosto nesmrtelné. Jen jedna zajímavost - zpěvák Bill Medley, který s kolegyní Jennifer Warnes nazpíval píseň "The Time of My Life", se proslavil už dříve svou verzí slavné "Unchained Melody", která je neodmyslitelnou součásti filmu Duch. ()

D.Sleeper

Nádherný film. Příběh ze života, který chytne za srdce. Pokud ovšem máte místo srdce kamení, chápu i nižší hodnocení, než pět hvězd. ()

Wyrdas

Velký film minulosti, průměrný snímek pro současnost. Cílová skupina: žena. Jakožto muž současnosti jsem si z tohoto velefilmu (76%, 148. nejoblíbenější film) vzal pramálo a když si zkusím vzpomenout, co mi v hlavě na tento snímek utkvělo nejvíce? "Přinesla jsem meloun"... a to je smutné... Tohle není nic moc pro mě. Roztančená romantika s ideologistickým námětem. Za mě 43%. ()

mira.l

Nevím, jak je možné, že od r. 1987 jsem tenhle film viděl poprvé až dneska:). Ale až tak moc se zase nestalo... Dneska už to působí poněkud vyčpěle, některé pasáže mi silně připomínaly zotavovnu - Jezerka se to myslím jmenovalo - ROH, už chyběl jen Vyhlídka a Gusta Anděl...:).A popravdě řečeno, že by mi J. Grey byla nějak extra sympatická, to se taky zrovna říct nedá, a dějově to vlastně taky žádný zázrak není. Neviděl jsem v originále, ale český dabing to taky asi moc nepozved. Takže mezi klady asi zařadím to, že je to taková oddechová romantika s vcelku příjemnou hudbou, která mi nevadí. Slušné 3 * a tak trochu dilema, jestli mám zapotřebí to ještě někdy vidět znova nebo to smazat. ()

Jaxx84

„Bejby nebude sedět v koutě!” Buď, jak stárnu, senilním, nebo jsem větší romantik, ale film, který jsem kdysi vůbec nemusel, mě dneska melancholicky dojímá. Rozkošná Jennifer Grey zde hraje snad nejkrásnější a nejněžnější roli všech dob. Patricka, kterého moc nemusím, jsem přeci jenom alespoň trochu pochopil i zde a celé to melodramatické prostředí letních prázdnin 60. let v penzionu v přírodě je prostě záviděníhodné... A hudba, hudba je nadčasová, nesmrtelná, vše spojující a ...osudová. Kromě samotného motivu lásky mě vždy dojme i motiv vztahu otec-dcera. Brilantní. 10/10. ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme