Hooligans

• USA Hooligans (více)

spiritus

Čekal jsem méně, ale film mě nakonec dost překvapil...Exkurze do světa chuligánů je opravdu dech beroucí....Zajímavý je viditelný rozdíl mezi českou a anglickou scénou....Dávám poctivé ****. ()

Jeržik

Za Frodaaaa... Wood kope, kouše, pere se jak ženská, utíká a chlastá. Lexi Alexander to zpomaleně natáčí. A já na to koukám. To je skvělá kombinace. 80´ ()

dehlie

sonda do života britských ultras, konkrétne tých z west hamu. slušne natočené bitky odhaľujú skutočnú chuť po násilí. ten koniec sa dal žiaľ predpokladať. ()

Marys

Dobrý film. Veľmi dobrý. Pružný, napínavý, zdrvujúci, dychvyrážajúci, ktorý ponúka divákovi svet, ktorého útroby nie sú na verejnosti príliš publikované, či publikovateľné. ()

Shogin

Fotbal mi nic neříká, ale nikomu to samozřejmě neberu, každopádně pohled na bandu dementů, jejíž životní náplň je se mlátit s dementama z druhé strany a to naprosto kvůli ničemu, mě opravdu nenadchne, naopak se mi to hnusí. Takže ty dvě hvězdičky dávám za režii a herecké výkony. ()

Santino7

Ako to asi môže dopadnúť, keď sa amík-hobit (no dobre, v tomto prípade Elijah Wood stvárňuje Matta Bucknera, slušného študentíka z Harvardu) dostane do Londýna a pripletie sa medzi chuligánov, ktorých najväčšou vášňou je futbal (žiaden soccer, toto je skutočný futbal, ty sprostý amík!) a s ním spojené výtržnosti? Zapadne do skupiny vedenej švagrovým bratom Petem (Charlie Hunnam, známy aj zo seriálu Sons of Anarchy) alebo ho čaká tvrdý pád? Môže takáto skúsenosť zmeniť jeho pohľad na svet? A ako asi dopadne dlho očakávaný stret dvoch znepriatelených skupín? Z môjho pohľadu ide o výborný napínavý film, ktorý nám umožňuje nahliadnuť na obrovskú vášeň anglických fanúšikov a ich bezhraničnú oddanosť svojmu klubu. Na mužov, ktorí sú cez týždeň bežnými pracujúcimi ľuďmi, no cez víkend sa menia na futbalových chuligánov, ochotných vykričať si hlasivky za svoj klub, potom rozdať či inkasovať nejaké tie rany a nakoniec sa poriadne opiť v bare (Pete Dunham - vodca hooligans West Hamu, no zároveň aj učiteľ telocviku a histórie na základnej škole pobaví :-)) .. Celkovo nemám filmu príliš čo vytknúť, i keď samozrejme by sa našli nejaké chybičky (kde nie?), vzhľadom na celok to však zas na kvalite toľko neuberá. Elijah Wood zahral celkom obstojne (nakoľko som si ho nevedel v tejto úlohe vôbec predstaviť) a Charlie Hunnam bol skvelý a maximálne uveriteľný (je vidno, že postavy drsných chlapíkov mu nerobia žiaden problém, svojej role sa chopil na výbornú) S čistým svedomím môžem film odporučiť, pokiaľ máte radi napínavé drámy a nejaké tie ostré strety s trochou krvi vás neodradia, toto je to pravé. 90% ()

kritiklon

Ten slaďouškej hobitek se do té role bijce vůbec nehodí ( na rozdíl od toho úchylnýho maniaka v Sin City!!! ). Vím že jde sice o přeměnu osobnosti z americkýho uťáplýho blbečka na anglickýho rowdies ale Elijah mi tam prostě vadí. Je tam i méně bitek než jsem od takového filmu čekal...bohužel!!! 3,5* za 74% - Hunnam to drží dost nad vodou! ()

Emo-haunter

Poctivá a silná existenciální výpověď, která sice může evokovat k interpretacím tupých lidí, jejichž jediný koníček je od pondělí do pátku jako ovce robit, a o víkendu si tuto zlost z žití v matrixu vybít brutálními bitkami hooligans. Výborné herecké výkony, solidní atmosféra a několik zajímavých myšlenek, s kterými se ztotožňuji. Je zajímavé sledovat Wooda z role Froda do role bývalého vysokoškoláka, který se rozhodne žít odlišným způsobem života. Film je fakt solidně natočen, co bych maximálně vytkl je trochu jeho psychoanalýza a lepší vykreslenost právě protagonisty Matta, abychom si více ujasnili, proč se rozhodl jít touto cestou. Chvíli mi vadila i hodně roztřesená kamera v průběhu bitek, ale jsou to jen takové malé mínusové bodíky, které jinak celkový dojem určitě nekazí. Užil jsem si to, fakt že jo, je sice pravda, že jsem s touto tématikou toho viděl fakt málo, a jsem možná více než nadšený, ale tuto společenskou revoltu vnímám všemi deseti. Plusové body rovněž dávám vykreslení postavy Magora, který se zdál být velkým drsňákem, ale po odkrytí jeho motivů jsme zjistili, jak citlivý jedinec na existenciálním dně to ve skutečnosti je. A to ani nezmiňuji skvělého Petea... ***8,3/10*** ()

alenka

hooligans me ohromne bavili. hlavne diky hunnamovi, to byl prebornik jak s epatri :) uvodni strih a bombaasticky natocena rvacka, ve ktere se elijah pere jako vetrnik rozesmala, pak uz ale film nasadil vaznejsi notu. nepotesila me akorat desiva predvidatelnost a prostoucky scenar. kdyz matt rekne, ze studuje historii, je jasne, z ejeho zurna zamereni na harvardu se provali, kdyz papankovi rekne, ze si pise denik, je jasne, ze to bude dalsi pruser, a tak dal. stevova smrt byla taky celkem zbytecna na to, aby se matt postavil mazankovi a ziskal tak zpet svoji cest. ()

laFei

Na roztomilou tvářičku Eliajaha Wooda se dalo docela hezky dívat v pánovi prstenů. Zde se ale podlě mě snaha protlačit někoho slavnějšího do titulní role minula účinkem...Nemůžu si pomoct, ale tenhle mladíček mi do filmu o mužích, kteří si dokáží z pochybných důvodů vrážet flašky do krku, opravdu nepasuje....Výkon ostatních herců byl ale dne mého velmi dobrý, atmosféra mě taky dokázala vtáhnout. Ale stejně.....FC LIBEREC je jednička =) (aneb musím to přeci nějak ukončit v duchu filmu,ne?) ()

panmroz

nejvíc cool hooligen's film: fandit je cool, chlastat je cool, dělat školu je cool, nechat se vylejt ze školy je cool, mlátit se je cool, nechat se zmlátit je cool, mlátit se v přesile je cool, mlátit se v oslabení je cool, nemlátit se je cool, mít dítě a zmoudřet a už nefandit je cool, pak ještě se chvilku mlátit je cool...ne, jakože fakt cool film. úplně sem měl chuť udělat něco cool...jakože... ()

punk_zero

Som horlivy fanúšik Manchestru United, ale aj tak má zaujal tento film, pretože pravidelne pozerám Premier Ligu. A tento film je, alebo skôr bol, o anglických chuligánov. Škoda toho konca, ale keby nebol taký koniec tak by som nedal toľko percent ako som dal. U mňa 75 % ()

sedlo03

Co tak říct? Film o fotbale a hlavně o síle přátelství, které bylo vystaveno velké zkoušce.Dobré herecké výkony a ještě k tomu mé oblíbené prostředí. 5* -85% ()

kubyno

Elijah Wood se do role zelenáče hodí a charisma Charlieho Hunnama? Jako kdyby právě vylezl ze stadionu West Hamu s vyřvanýmy hlasivkami a právě si doplnil svoji pravidelnou týdenní dávku emocí. Film má impulzivní bojové scény a je emocionálně dost ‘‘silný‘‘ (smrt Charlieho). Škoda jen toho konce. ()

Gore

Nemám rád fotbal, nesnáším rowdies...proto jsem se tomuto filmu záměrně vyhýbal, ale když se ke mně náhodou dostal a začal jsem se na něj dívat, měl něco do sebe a už jsem ho dokoukal a dokonce mě začalo zajímat jak to dopadne. Tak své splnilo, že to není jenom pro fanoušky fotbalu a násilí, ale má to i hloubku a dobré herecké výkony s dobře zvládnutou režií. Nadstandard. ()

Atheas

Do tohoto poctiskvělého filmu vás vtáhne především atmosféra. Film má vlastní inteligenci a ta vás pomalu dostáva a každý divák se do této blažené bezmocnosti v průběhu filmu krásně zapléta. Velice krásné. ()

Kratoc

Úplně mě to minulo. S lidmi, pro které je fotbal jenom záminkou dát si přes hubu, nechci mít nic společného. Navíc ten cukrkandlový závěr, typicky americký, se mi opravdu nelíbil a do celkového konceptu filmu mi nezapadal. ()

Skarface

Vynikající drama skvělý příběh . ale když sem to tak viděl , to nasilí kuli fotbalu a nejen kuli fotbalu je naprosto zbytečné a hnusné jinak film 5 hvězdiček ()