Hooligans

• USA Hooligans (více)

agassi68

Toto nie je film pre ženy, homosexuálov a jemné povahy. Všetci ostatní mali aspoň raz v živote chuť niekomu dať po papuli. Tým nechcem povedať, že je to správne, len že je to tak. Tu môžeme sledovať určitú skupinu ľudí, ktorí to povýšili na životný štýl. Dobre sa na to pozerá spoza obrazovky, no naživo by to skúšali len tí menej inteligentní. Obsadenie anglických bitkárov je vskutku skvostné a "mäkkýš" Elijah sa tam nestratil, aj keď bitka v jeho podaní je smiešna. Záver lepší ako prvá polovica. A čo som vlastne týmto chcel povedať ? :) ()

BOURQUE

Veľmi zaujímavé a podarené zobrazenie anglických futbalových „chuligánov“. Režisérovi (L. Alexander) sa podarilo zobraziť všetko veľmi originálnym spôsobom (prostredie anglických „pubov“, život príliš aktívnych fanúšikov, atď.). Pre E. Wooda a Ch. Hunnama je tento film šitý práve na mieru a obidvaja dokonale využijú priestor, čo im režisér a film dajú. Len mi trošinku vadí, že C. Forlani dostala tak malý priestor :(. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Wolvie

Dementní film,pro jehož existenci nemám opodstatnění.Herci přehrávají i nejcivilnější dialogy,vše je cool,drsné...a já se těžce nudím.Nelogické a hloupé,Elijah Wood je tragéd! ()

Hapretor

Eliáš Wood měl dostat přes držku. Bohužel postupem děje se z něj stal bitkař numero uno a já mu to vůbec nevěřil, nicméně děj nebyl tak stupidní, tak sem si řek proč ne. ()

JirkaLexa

"I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air. They fly so high, nearly reach the sky. Then like my dreams, they fade and die. Fortune’s always hiding, I’ve looked everywhere. I’m forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air. UNITED! UNITED!" Nepopsatelný zážitek. Zážitek, který vám ukáže, že u anglických fans nejde jen o fotbal, ale ve své podstatě se to vše točí kolem něj a reputaci, kterou má každá firma. Skvělé herecké výkony a vývoj postavy Matta Bucknera v podání Elijaha Wooda se mi velice líbil. Rozhodně pak i ztvárnění Dunhamema, ale stejně tak i všech dalších postav. Perfektní Anglie a doba, ke které mám skvělý vztah stejně jako k fotbalu. Opravdu hluboké drama se zničujícím a dokonalým koncem plné oddanosti, pospolitosti, bratrství. Vše podtrženo precizností tvůrců v realistickém zpracováním fotbalového "podsvětí" a také v kvalitní kameře a efektech při jednotlivých bitkách. No k tomu onen skvělý příběh a navrch parádní hudbu a je vystaráno... 100% ()

Rathalos

Uz dlho som nevidel tuto dramu a tak som si to dnes opat pozrel a samozrejme,ze take nieco,ked clovek vidi,tak to v nom zanecha stopu,sport a konkretne futbal je nadherny,ale to,co dokazu urobit niektori ludia kvoli tomu je uz za hranicami normalneho zmyslania,to jednoducho k tomu nepatri,no samotny film je vyborne natoceny,Elijah Wood je skvely,taktiez aj ostatni herci su presvedcivi,atmosfera je ku*evsky husta i drsna a koniec smutny,zlo plodi len zlo,nic dobre z toho nezide a viem,ze ak by to aj pustili priamo akterom tejto extremnej "zabavy",aj tak by sa nic nezmenilo,ale mozno reziserka Lexi Alexander dokaze zmenit videnie toho vsetkeho v ociach mnohych mladych,ktori by sa chceli stat sucastou Hooligans,aby to neurobili,takze tuto emotivnu zalezitost hodnotim plnou palbou...:-) ()

Xatrix

Ikdyz pribeh filmu je predvidatelny az hamba - herecke vykony a klipova kamera dava na tuhle trhlinu lehce zapomenout. V zaver filmu sice Lexi Alexandrove trochu ujizdi dilo pod rukama, ale stejne hodnotim 4* ikdyz hodne usmudlane.. ()

Jakubik

Když mi asi 6 lidí doporučilo, ať se na tento film podívám, že je to "bombička", tak jsem dlouho neváhal (kamarádům se má věřit :-). Netušil jsem, co všechno mě v záporném slova smyslu překvapí. Že hlavní roli hraje Elijah Wood jsem skousnul ale nečekal jsem, že se u filmu, který mi byl doporučen, budu nudit. Jenže co byste čekali od snímku, ve kterém celou dobu jen plánují, koho kde zmlátit. Navíc to má velice snadno prokouknutelný konec. ()

salamandrr

Viděl sem tento snímek těsně po "Kultu hákového kříže" a musím říct,že si je filosofie plešounů a fotbalových "fandů" v lecčem podobná...Film je velmi dobře natočen a má přesně ten konec(myslím to ja k dopadne jeden z hooliganů) jak si myslím,že to mělo skončit a woodův návrat n akolej neřeším.doporučuji všem ()

cure

Výborný film. Výborný herci. Výborný scenár. Skoro. Tak dobre naštartované, zostrihané a zahrané posrať tak stupídnym záverom "Made In Holywood". Vďaka tomu to celé nakoniec vyznelo len ako oslava na rowdies. Krásne a jednoducho tu bol vykreslený pocit, keď Matt zistí, že dostať jednu ranu nieje až také strašné a po druhej, tretej už dalšie ani nevníma a sám začne rozdávať. Jeho logické myslenie "Utekajme, však je ich viac" sa mení a dokonca zistí, že neustúpiť a prežiť surový nerovný boj siedmich maníkov proti dvadsiatim mu dáva určité uspokojenie a hrdosť, ktoré doteraz nepoznal. Ovšem pokiaľ ten boj prežije. Elijah hraje dobre, ale ešte lepšie hraje Charlie Hunnam (myslím, že o tomto chalanovi ešte budeme počuť). Jeho nacvičená ležérna chôdza z rukami zahadzovanými za seba pôsobila občas až prehnane, ale takto tí anglický maníci chodia. Tá bojovnosť, tvrdohlavosť a hrdosť fanúšikov mi pripomínala samotných anglických futbalistov, ktorý ani po prehranom zápase, hoci aj na majstrovstvách sveta, si nikdy nesadajú a neležia na trávniku s hlavami v dlaniach, ale vždy stoja na nohách pokiaľ neodídu do šatne. Veľmi sympatické mi bolo anglické prostredie, hudba, puby, ostatné osadenstvo filmu, ale žiaľ ten message z filmu vyznel až veľmi žalostne a povrchne. Natiahnuť to celé o dvadsať minút a pohrať sa so záverom, je to určite za viac. A ten scénar je tak perspektívny, že by som si to kľudne vedel predstaviť aj ako menší seriál. Zbytočná sa mi zdala aj úloha Mattovho otca. Mám pocit, že ho si tam ujo zahral len aby nám bolo povedané, že Matt si píše denník a medzi dvermi navštívia redakciu novín - to všetko mohli urobiť aj bez toho, aby sa tatko trepal z Ameriky do Anglicka. Takto za 80%. ()

igirazor

Dobrý herecký výkon Elijaha - Froda - Wooda :D. Film ukazuje, ako si môže človek zamilovať násilie, ale ukazuje aj dôsledky takéhoto konania. Naštastie to nie je len o mlátený sa hlava nehlava, ale má to aj mravné ponaučenie a myslím to ten film zachranuje. Zaujímalo by ma, čo robí polícia, keď sa tam tlčú. Zrejme ste neboli na zápase Spartaka a Slovana, že nie? No britský policajti sa majú čo to ešte učiť:D ()

Nšoči

Absurdita počínání Hooligans mi prostě nejde do hlavy, možná protože jsem ženská. Bitky jsou natočeny kvalitně, herecké výkony jsou dobré, ale chování Hooligans vyznívá z filmu příliš kladně a smrt hlavního hrdiny je pojata až mučednicky. 65 % ()

Ssoumess

Pár světlých momentů, ale oproti Footbal Factory... promiňte ale filmy s prakticky stejným dějem a takhle diametrálně odlišné? 3/10 ()

Stíba

Silný příběh bez zbytečných klišé z drsného prsotředí anglických fotbalových hooligans, který umí zasáhnout a ocení ho nejen příznivci fotbalu. Elijak Wood mě mile překvapil. ()

the_bitch

Príbeh anglických futbalových bitkárov, ktorý ponúka divákovi pohľad do sveta reality fanúšikov, bitkárov, tzv. jednej veľkej rodiny - "hooligans" Snáď len pochváliť Elijaha Wooda za skvele zvládnutu hlavnú úlohu. ()