Ztřeštěná komedie ve stylu klasických němých grotesek, ve které se ve vedlejších rolích objeví takové hvězdy jako Marcel Marceau, Paul Newman, Burt Reynolds a Liza Minnelliová. Režisér Mel Funn dostane geniální nápad - natočit němý film za účasti špičkových herců. A nakonec se mu to - po nepřeberných bláznivých honičkách a zápletkách - podaří a zachrání své studio před společností Hit & Chramst. Ale to všechno uvidíte na vlastní oči...pokud neomdlíte smíchy. (Guild Home Video)

C0r0ner

Nevím, jestli je Mel Brooks zakladatelem filmové parodie, ale dost bych tomu věřil. Jeho snímky jsou hodně zvláštní a ne každému sednou, ale Němý film se podle mého musí aspoň trošku líbit každému. Je to totiž krásná vzpomínka na grotesky s haldou lepších i horších vtipů, které dohromady tvoří neopakovatelnou mozaiku. 80% ()

Topco

Milá záležitosť. Parodický film o filme je poctou nemej groteske a satirou fungovania hollywoodskeho štúdiového systému. Asi dve čísla šli mimo mňa, ale väčšinu minutáže som si to užíval, vrátane cameo roličiek (Caan, Newman). ()

danecek24

34. Zlatý Glóbus za rok 1976 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Mel Brooks, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Bernadette Peters, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Marty Feldman ()

tomeek

Jak tady dost z vás píše, dneska už ne všechny vtipy mají tentýž účinek, jak za dob premiéry, ale i tak byly některé fórky hodně zničující... ()

Courtemanche

Je snad jediný film od Mel Brooks který se mi vysloveně líbí. Zábavný, ale hvězdy tady mě neuchvátili. Učarovala jedině Bernadette Peters. Znám ji, je velmi dobrá komika a tady se mi na ní líbilo že uměla svoji roli hrát tak jako kdyby vážně byla z těch let minulých, němých filmů. S tímhle člověk musí se narodit. 4/5 ()

LordSnape

Podle mě je Němý film opravdu velmi nepořadenou groteskou a to i přes to, že mám filmy Mella Brookse rád. Marty Feldman je tady tak příšerně přiteplenej a divnej, až mi z toho bylo šoufl.. ()

Master19

Tohle je komedie jak má být. Popravdě geniální nápad dotažený do nejmenších detailů. Že někde chybí hudba? Nevšiml jsem si, protože jsem se smál od úvodního gagu s "neuvěřitelně těhotnou paní" až do konce... ()

Pecival

Mel Brooks je boss. Sledování hodku a hůl dlouhýho němého filmu jsem se trošku bál, ale ten chlap má neuvěřitelné množství nápadů. Samozřejmě některé fungují lépe jiné hůře, ale dohromady je to pecka. Navíc posháněl parádní sestavu hvězd na různé cameo roličky. Záda tomu všemu jistí dokonalý Marty Feldman. Skvělá věc. ()

Babous

Některé scénky vynikající, neskutečně hravé a vynalézavé - takhle by vypadaly grotesky v 70. letech, kdyby nikdy nevznikl zvukový film. Potěšily i některé hvězdy té doby, celkový dojem z toho mám ale jaksi fádní, možná tp bylo až příliš ztřeštěné. ()

Han22

Naprosto geniální film. Oživlá groteska v moderní době a zajímalo by mě, jestli shánení peněz a herců na tento film probíhalo stejně jako ve filmu :-)) Dom, Marty a Mel jsou dokonalá trojice, herci hrající sami sebe se perfektně vyřádili (hlavně Burt Reynolds je skvělý se svým domem). Jinak best scény - novinový stánek, moucha v polévce, výtahy, závod vozíčků, taneční číslo důchodců, řetězové facky u zlé firmy. EDIT 2023: I po letech ultimátní zábava. Navíc jsem žasnul, jak naprosto geniálně do posledního detailu dokázal Brooks zachytit veškeré postupy němého filmu od hudby, přes styl natáčení až po teatrální herectví. Nechybí mu ani Chaplinovská romantika a pád na dno a tehdejší "sexy" vystoupení. Zkrátka geniální záležitost. Komedie roku 1976. ()

noctambule

Ze začátku jsem se bála, že tomu nedám ani 3*, nakonec jsem koketovala s 5*. Já si nemůžu pomoct, ale přišlo mi to neskutečně vtipné a krásně absurdní. "Tohle je opravdový ožrala." ()

Tery16

Jak ústřední trojice, tak i ostatní hvězdy, které shánějí poněkud nemotorným způsobem do svého filmu, jsou prostě úžasní. A za pořádnou dávku smíchu odpouštím i menší chybičky, protože tenhle film má pobavit, a to se mu daří na sto procent. ()

Cassandra

S filmy Mela Brookse je člověk jednou nahoře a jednou dole. Dno pro mě tvoří Závrať, Bláznivý příběh Robina Hooda, Žhavá sedla a Drákuloviny, pak se laťka začíná pomalu zvedat díky Mladému Frankensteinovi a pak už následuje výborný Němý film a nedostižní Spaceballs. V tomto filmu mi přišly skvělé gagy s Burtem Raynoldsem, Jamesem Caanem a Anne Bancroft, ale i ostatní byly dobré. Na konci filmu už jsem sice mírně usínala, ale parodie na emdžíemáckého lva mě opět probrala. Bravo. ()

Mikino00

Výborná pocta němým groteskám, dobrý nápad natočit němý film o točení němého filmu. Film hlavně baví v okamžicích kdy se snaží nabrat herecké hvězdy, zhruba pak od 40 minuty se však začne zajídat, grotesknosti už je moc a nebaví tak jako na začátku. ()

aLPaC

Tak tohle se Melu Brooksovi skutečně povedlo. Dovedu si představit, že on i studio šli tímto filmem do velkého risku stejně, jako je to prezentováno i ve filmu. Ale podle tržeb se jim to vyplatilo. Skutečně originální nápad, výborní herci, cameo pěti velkých hvězd té doby, které nemají problémy dělat si legraci sami ze sebe a pár skutečně podařených groteskních kousků (brnění, oblékání obleku atd.). Smysl pro humor Mela Brookse je mi blízký a ačkoliv "Němý film" nedosahuje kvalit "Spaceballs", jedná se o jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(