Typický den ze života drogového dealera. Nejdřív musí sehnat kokain pro vůdce jakési sekty. Pak navštíví přítele, který se vážně spálil v soláriu a prosí ho o poslední dávku. Bývalá spolužačka, u které ukrývá drogy, mu oznámí, že už to pro něj nebude dále dělat. Bývalá milenka, ze které se také stala feťačka, se mu svěří s tím, že je otcem její dcerky. Pak hledá dealer dalšího klienta, místo něho se však setká pouze s jeho naštvanou sestrou. Nato ho o pomoc požádá jistá studentka: její spolubydlící snědla příliš mnoho halucinogenních houbiček. Dealerův starý přítel má jiný problém. Jeho matka přišla o práci, začala vyvolávat duchy a používá ho jako médium Temný a depresivní příběh, odehrávající se v hypnotické atmosféře velkoměsta, připomínajícího město duchů. Extrémně náročný, ale také totálně moderní film. (oficiální text distributora)

Ixbalanke

Film není ani tak o drogách, ale o lidech, vztazích, o absurdních situacích spojených se smrtí, a o rozdílu mezi dětmi a dospělými (nebo těmi, co si na dospělé hrají), o tom co sami sobě nalháváme, o tom co chceme, ale nakonec to neuskutečníme, o tom, jak lehce se sny rozplynou... ()

laFei

Houbičky, jehličky, perníček a travička. Všechno co moderní dítě k životu potřebuje snadno a rychle ()

gulista

Benedek Fliegauf natočil film, ktorý postupne zobrazuje osudy jednotlivých postáv bez výrazného moralizovania. Film, ktorý hypnoticky plynie akokeby od rána až do večera. Film, ktorý sa točí v kruhoch, rovnako ako životy všetkých zúčastnených. Film, v ktorom je vymanenie sa z týchto kruhov nesmierne náročné. Film, kde kamera obieha a cyklí postavy. Film, v ktorom je prvá a posledná dávka rozhodujúca. Film, kde je obtiažne stanoviť jednoznačné odpovede. Film, ktorý vďaka ambientnej zvukovej stope pôsobí na viacero zmyslov a vytvára nepríjemný pocit. Film, ktorý sa vám svojou atmosférou zaryje pod kožu a v závere nechá bez slov. Film, ktorý vo vás neustále rezonuje aj po dopozeraní... 95% ()

Ygnor

Velmi rozporuplný film. Otrávený vizuální nádech ponurého světla pitevny, je typickým poznávacím znamením celého snímku. Mrtvolné dialogy, ubíjející chlad a bezmocná nevyhnutelnost iluzorních a přesto možná tak realistických hrdinů vás uzamkne do režisérova vnímání našeho světa. Záleží jen na Vás jak přijmete či zvednete hozenou kokainovou rukavici. Mne to neurazilo ani příliš neoslovilo. Tři za nezávislost a výtvarné pojetí. ()

jda23

Davam 2,85*, aby hodnotenie islo lepsim smerom, ale len kvoli krase obrazu, ktora pripominala Lynchove zabery alebo nejake tajne sci-fi ako Kocka, si u mna viac nezoberie. Inak zaujimavo - nudný film o jednostranom pohlade na vec a vypočitane scenky k maximalizacii zaujmu u divaka, ku ktorym sa neradim. Snad nabuduce. ()

bakeero

Myslím, že chápu, co chtěl režisér tempem vyprávění sdělit a jaké pocity chtěl v divákovi vyvolat. Ale dívat se na to skoro nedá. K uzoufání pomalé tempo (vážně nepamatuju, kdy naposledy jsem viděl takhle uloudanej film - navíc tak dlouhej) a takřka dokumentární odstup doplněný o zvuky jak z Nostroma působí hodně skličujícím dojmem. Proto dávám 3* a ruce pryč. ()

samkko

8,5/10 a každých 10 minut sledování, mi z hlavy vyprchalo další synonymum, kterým bych tento počin k něčemu přirovnal. Popravdě ani mě moc nenapadá co bych k tomu dodal. Dealer je film pro ty, kteří si myslí že už viděli všechno. Je to film tak originálním způsobem pojatý, že něco jako dějová struktura se mi zde vyhla obloukem. Vy máte za úkol prostě jen sledovat život jednoho nelegálního pracovníka a koukat na to, co z lidí dělají všemožné omamné látky. Ale i přes to všechno co se ve filmu děje, jsem snad nikdy neviděl vyrovnanějšího a smířenějšího protagonistu, než právě zde našeho dealera. A ten kontrast mezi ním a okolím je fakt nářez. ()

Ravenus

Tak hypnoticky depresivní film jsem už dlouho neviděl. Jen škoda že, hlavní téma byl v podstatě jen heroin, myslím si, že kdyby režisér, byť jen okrajově, obsáhl další drogy co nechají šrámy na duši, jako například psychózy z amfetaminů, tak by celý film mohl působit mnohem komplexněji. Každopáně jasných pět. Zvukový podtext, nemám slov. ()

zomb0

kraasa... toto su filmove orgie... industrialny podmaz dlhe precizne komponovane zaberi... ciernokomedialny mysteriozne ladeny psycho filmik... fakt skladam madarsku poklonu za taketo dielka ()

Jaromír

Nevím, co má tento film za smysl, ale mě hodil do "žumpy" negativních emocí atd. Vizuálně i zvukově se mi velmi líbil, ale když to došlo asi v třetině filmu do už hodně realistického momentu, tak jsem film prostě vypnul, protože jsem nebyl schopen ho nadále sledovat. Život je těžký už tak sám o sobě a nepotřebuji se ještě více děsit a nebo "probouzet". Ten film mi příjde jako strašně nevyvážený, chtělo by ho trochu odlehčit. Jistě najít něco pozitivního na životu dealera heroinu je asi velmi těžké, ale pro mě byl film jedna těžká deka, kterou jsem prostě nerozdýchal a musel jsem ho vypnout... ()

ozzman111

Benedek Fliegauf je zručný filmár a rozhodne určuje vlnu maďarskej kinematografie. Potvrdil to aj to aj v Dealerovi. Jeden deň v živote dílera je zaujímavý námet a dokáže vzbudiť záujem publika. Je len škoda, že sa film utápa v dokonalosti a vo forme, ktorú si Fliegauf určil. Dealer je určený skôr pre fanúšikov pomalých scén, kde sa autor dokáže vyhrať s postavami a kamerou. Postavy hrajú všetky rovnakým spôsobom, používajú malý emočný rozsah. Prehlbújú tým potrebnú atmosféru prázdna, tempu ale nepomáhajú . Musím vypichnúť hudobnú stránku filmu, ktorá podčiarkuje hĺbku filmu. Potrebné zhliadnuť viackrát. ()

Sticks

Huráááá Febiofest 2013! A hneď prvý večer dráma s 81 percentami, silne protidrogová a v komentároch spomínajúca Requiem za sen. Teda - jasná voľba, pokiaľ som chcel skončiť s hlavou dole, ľutujúc premrhaný čas a ľutujúc tiež chlapcov čo si do kina priviedli dievky - tí ale musia teraz vyzerať. Ďalší maďarský "gól" po Taxidermii. Celý Dealer sa TIAHNE, čo nemusí byť na škodu ak toho nieje priveľa a dobre sa pracuje s kamerou. A tu sa dealuje veľa tzv. petržalského heráku, takže to na škodu je. Ak by som bol v ťažkej depresii určite by som tento štýl ocenil. Zbytočný nadbytok scén, v ktorých sa nieje na čo pozerať, zbytočne pretiahnuté scény, scenár s chabými pointami, celková chaotickosť a výstavba na chabých základoch. Nevykryštalizované postavy, len akési epizódky bez ladu a skladu. Občas som mal pocit, že sledujem amatérsky dokument pre školy. Veď ani premietač v kine to nemohol dopozerať, preto pre istotu vypol na konci filmu titulky, aby ľudia postíhali nočné spoje. Ja som jeho signál pochopil a v kľude dobehol. Kto vie či tam ešte teraz ľudia čakajú na opakovaný koniec filmu. Verím, že nie, negúľal som očami sám. Preto mi zostáva záhadou, koľko csfd hodnotiteľov je v ťažkej depresii. ()

muti

film, ktoremu davaju vysoke hodnotneie len byvali fetaci, vobec nie je nicim zaujimavy, snad len extremne dlhou stopazou a este extremnejsie pomalemu tempu. ak by film nebol naschval takto natoceny asi by nezaujal vobec nicim. rychlejsie tempo a zostrihane, mali by sme pribeh tak na 30 minut, no stale by nebol zaujimavy. skoda, dost velke sklamanie a strata casu (asi ako latky predstavene v tomto filme) ()

bmx6

Tak to se mi stalo asi poprvé co jsem při filmu chodil každou chvíli na cigáro,abych ten film rozdejchal a dokázal ho dokoukat do konce.Opravdu depresivní a o to dokonalejší film. ()

karnifex

Úžasné! Velmi silný zážitek, ze kterého se mi nejintenzivněji vybavuje spojení obrazu v pohybu, děje a neuvěřitelně působivého zvuku (slovu hudba se zde úmyslně vyhýbám). ()

Germanicvs

Postmoderní vyprahlou společnost drží při životě "údržbář", který pravidelně na svém kole prodlužuje její dávno promarněnou existenci. Jeden den v patách distributora obávaného "životabudiče" může změnit i váš náhled na svět. ()

lubbax

zcela chápu co tímto depresí a prázdnotou naplněným dílkem chtěli tvůrci říct a zajisté se jim to i stoprocentně povedlo, páč ty dvě hodiny sledování byli pro mne opravdu čistým utrpením, znovu už bych to nedal. p.s.: karel gott drogy nebere ()