Komentáře uživatelů k filmu (123)

 • sud
  *****

  Naprosto vynikající hororová parodie. Mel Brooks se s tím nepáral a stvořil úžasnou podívanou plnou neodolatelných komických scének. Všechny postavy jsou jedinenčné, u mě vede hláškující sluha Igor a velitel policie, který má železnou ruku (vládne železnou rukou :-)). Mezi geniální vtípky se však vmísily i decentně zábavně strašidelné a některé i dojemné prvky. A díky za to. Roztržitý Gene Wilder (skvělý dabing Oldřicha Kaisera), monstrum Peter Boyle, okouzlující Madeleine Kahn (ta se objevuje snad skoro ve všech Brooksových filmech) a poznal někdo z vás Genea Hackmana? Pro vás, kteří si ho nevšimli, je to ten slepý fousatý poustevník. "Mladý Frankenstein" není narvaný k prasknutí všelijakými gagy a je to jen dobře. Scén, kdy se zasmějete od srdce je jenom pár, je jich spíše více pro pousmání. A právě to je příčinou absence nepovedených nebo slabých vtípků a jedná se o nejlepší film Mela Brookse, který jsem viděl.(15.10.2006)

 • Trellíno
  ****

  To byli časy, když ještě Mel Brooks točil dobrý komedie.(20.5.2002)

 • Rex Mundi
  *****

  Pridávam sa k Maftíkovi, toto je kult! Mladý Frankenstein je "nářez" od začiatku do konca. Mel Brooks si uťahuje zo všetkých a zo všetkého a Gene Wilder je proste... mňam! Napriek tomu, že on je môj miláčik, absolútne perfektní sú rovnako aj Marty Feldman či Madeline Kahn (s ktorými tvoril Wilder nemenej skvelú komediálnu trojicu aj v Dobrodružstve bystrejšieho brata Sherlocka Holmesa).(20.1.2006)

 • Ony
  ***

  (3 a půl) "Proč mluvíte tak divně?" "Myslel jsem, že to očekáváte." "Ne, vůbec." "Aha. No, to je jedno." Ten Eye-gor...(30.7.2007)

 • D.Moore
  *****

  Mám rád, když se po letech podívám na film, který se mi kdysi líbil, a zjistím, že se mi líbí ještě víc. Mladý Frankenstein je přesně takový. Za všemi těmi vtipy, které z něj dělají opravdu vynikající komedii, se skrývá velká láska k parodované látce, díky níž je ovšem legrace ještě legračnější. Zcela nejničivější výbuchy smíchu mě postihly při odhalování tajné chodby, při vystoupení Puttin' on the Ritz, při scéně se slepcem (k nepoznání vousatý Gene Hackman) a při pohledu na Ájgora Martyho Feldmana, když v závěru obsluhuje Frankensteinovu laboratoř a poskakuje od vypínače k vypínači jako čertík na péru.(11.9.2016)

 • kinej
  ***

  Docela solidní komedie. Asi nejelpší co kdy Mel Brooks natočil.(14.8.2006)

 • LiVentura
  *****

  "Frau Blucher" mě dostávala.. a ti říhající oři v dáli při vyslovení jejího jména a Igor (Ajgor) na scéně... no poklad. :-))(4.11.2011)

 • Ruut
  ***

  Před třiceti lety možná velká sranda. Ted už tolik ne. Mam nakoukány všechny universalovské Frankensteiny. I pomrknutí na další díly (např. poloinvalidní německý důstojník ...) potěší. Jak jsem již napsal chybí šmrnc. Sluha Igor mě vyloženě štval. Asi by dokonale zapadl do skečů Monty Pythonů. Sem se ovšem vůbec nehodil. Ve srovnání s dnešními sračkoidními Scary Movies je to vkusná inteligentní zábava, ale jen pro fanoušky starých hororů.(20.10.2007)

 • Aky
  ****

  Skvělá parodie o to působivější, že respektuje černobílou formu starých hororů. Je radost sledovat komičnost samotného příběhu, jehož každý krok si užívají i na první pohled dobře se bavící herci.(8.2.2011)

 • Javert
  ****

  "Depozitář mozků - Po 17.hodině vhazujte mozky otvorem ve dveřích..."(30.7.2007)

 • lamps
  ****

  Velmi zdařile stylizovaná a hojně nahláškovaná parodie, která krásně zrcadlí Brooksův talent ve vyprávění nejklasičtějších příběhů trošku jinak a s úplně opačným typem charakterů (kdyby chtěl někdo natočit parodii na Titanic, tak jedině on). Již samotné dějové propletení s originálem vzbuzuje upřímný úsměv, zatímco následné vytvoření monstra a jeho seznamování s lidmi představuje hotovou studnici kreativních nápadů a chytrého humoru. Vše navíc strašně zpříjemňuje i vydařená hororová kulisa a řada roztomilých vedlejších postav, které si v ničem nezadají i s těmi nejlepšími ze Spaceballs. V některých scénách sice Brooks (jako obvykle) pouze šlape vodu, avšak výsledek je opět výrazně nadprůměrný a některé gagy zkrátka nepotřebují žádný komentář... 80%(22.4.2014)

 • misterz
  ***

  Čakal som niečo podstatne lepšie. Na to, že ako žáner je uvedená komédia tu teda veľa srandy nebolo. Netvrdím, pár humorných scénok sa vydarilo, najmä v spojitosti s tým hrbáčom, ale celkovo som sa väčšinu času iba nudil. Oceňujem ale aspoň tú snahu o akúsi paródiu na starú klasiku. Slabší priemer. 55/100(8.4.2018)

 • hladass
  ****

  Výborná parodie na horory od Universalu ze třicátých let... To bylo ještě v dobách, kdy Mel Brooks uměl parodie točit...(14.8.2009)

 • pepo
  ****

  Keď sa synovec neslávne známeho vedca rozhodne pokračovať v jeho pokusoch, môže z toho byť aj kráľovská zábava. Paródia, láskyplná pocta aj pokračovanie hororových klasík štúdia Universal v jednom. Vynikajúce dielo patrí do výstavnej skrine žánru paródie a stále dokáže prekvapiť množstvom skvelých gagov, aj skvelou filmárčinou. Oscarové nominácie za najlepší scenár a zvuk je pre filmy podobného zamerania obrovskou raritou(7.12.2017)

 • swamp
  ***

  Vynikající hororová komedie. :) Skvělé odkazy a narážky na žánrově podobné filmy (včetně Frankensteina, samozřejmě:), ale i na klasické detektivky ("'Well this explains the music.' 'It's still warm.'"). Mel Brooks natočil své dílko tak dobře, že chvílemi dokonce uvažujete, jestli to náhodou nemyslí vážně. :D "'Dr. Fronkensteen! Are you all right?' 'My name is Frankenstein!'"(15.10.2006)

 • Campbell
  ****

  Tenhle film mi hodně dlouho unikal a po zkouknutí jsem nadšen. Parádní komedie s fenomenálním Wilderem který má naprosto dokoalý křik. Ono v tomt filmu nejde ani moc o potřeštěnost spíše jako o přeřekutí. Začátek kde se setá Wilder s Feldmanemje naprosto komediiální zlato. A celkově scény s Feldanem jsou bez chyby. Ke konci film sice trochu začne nudit ale i tak dávám hodně silné 4*. Spolu s Drákulovinama to dělá parádní komediální duo a zároveň poctu hororovému žánru.(8.5.2017)

 • Snorlax
  ****

  Monstrum to nemělo jednoduché, nejdříve si na přátelství připíjelo a pak dostalo ruku.(18.1.2019)

 • Chrustyn
  **

  Jednou nebo dvakrát sem se pousmál. A to je dost málo.(5.6.2007)

 • Anderton
  ****

  Mladý Frankenstein je komediálna adaptácia knihy, pochopiteľne s niekedy menšími a niekedy väčšími zmenami oproti predlohe. Nie je to síce nejaká veľká sranda, čiže nejedná sa o bláznivú komédiu, ale rozhodne som sa viac krát zasmial na nepredvídateľných fórikoch. Menej som sa smial pri tých trochu únavne sa opakujúcich. Ale najmä tento film funguje v rovine príbehu, dokonca Brooks precízne uchopenou atmosférou a dostatočnému priestoru venovanému postavám je schopný vyvolať emócie. Čiže ak by sme sledovali originálny koniec z knihy a pôvodného filmu, asi by sme si poplakali. Vzhľadom na žáner to nepovažujem za spoiler.(16.8.2016)

 • Ištván87
  *****

  Brooksova nejlepší parodie (alespoň z těch, které jsem měl tu čest vidět).(20.3.2009)