Komedie, kterou bych považovala za typickou a jednu z nejzdařilejších 90. let. Není to žádná romantická komedie ani v té době vzkvétající žánr teenagerovských komedií. Je plná vtipu a nevázne to hlavně díky trojici výborných komediálních hereček, v maličkých rolích doplněných jinými tehdy oblíbenými hvězdami.(5.1.2004)

To byl ale řádný babinec :D Vyloženě dámský film nabitý pokrytostí, láskou, odplatou, zklamáním a všeobecně je to prostě výlet do duší tří žen ve středním věku, které se potýkají s nevěrnými manžely. Herecké výkony všech dam byly neuvěřitelné, tohle trio se skutečně vyvedlo. Občas to byla legrace, ale sem tam to bylo i dost melancholické, až trochu psychologické, což byla dobře fungující kombinace. Vizuelně je holt film poplatný své době a dnes působí omšele a nevýrazně, ale jeho kouzlo je skryto ve scénáři, který je nosným pilířem celého poselství Odložených žen.(7.11.2017)

Mít chlapa, který je podvodník, sobec, pracháč, a který mi utekl za nákou mladší káčou neváhám a cinknu těmto třem dámám. Takhle dát na "prdel" svým manželům to je dost velká ostuda... ale nejkrásnější je poslední scéna, kdy ty tří grácie tančí a zpívají v bílém mundůru... to je prostě nezapomenutelné!!!(4.4.2009)

• liberita

Goldie Hawn ani Diane Keaton mi nikdy neboli príliš sympatické, prvú som vždy považovala za priveľmi umelú a nezaujímavú a druhú za nudnú. Bette Midler je síce výraznejšia a zábavná, celý film ale na svojich pleciach neunesie. Počas celého deja sa neobjaví jediná naozaj vtipná scéna a nepreruší tak nudu, ktorá z neho sála či otravné jakoty a prekrikovanie sa odložených manželiek. Podobne obsahovo ladená Diablica s Roseanne Barr a Meryl Streep (1989) sa mi páčila podstatne viac.(31.12.2013)

Tohle je ten typ komedií, který mám rád. Přesný koktejl zábavy, dobrého příběhu a dojímavosti. Takový ryze lidský příběh pozorovaný s určitým nadhledem a humorem, hřejivě a přátelsky a nepříliš dramaticky. Navíc, co se mě týká, je to děsná zábava koukat na ty parchanty, jak jim jejich jimi dávno odepsaný manželky natrhávají prdele a nakopávají koule. Ono sice mužský a ženský styly myšlení jsou daný různýma hormonama, který na nás působí, ale to neznamená, že takový chování nemůže člověk odsuzovat. Herecky je vidět, že se většina zúčastněných (hlavně žen, chlapi moc prostoru nedostali a to ani typem postav) se doslova vyřádila. Dát dohromady takhle rozdílné herečky, které každá vždy zastávala naprosto rozdílný typ postavy, byl geniální nápad. Ani jedna není ústřední postavou, takže se příběh dělí mezi ně a tak je neustále co popisovat. Feministický mi to ani nepřišlo, protože ti chlapi dostali co zasloužili a to, že by byli všichni zmetci tu nebylo (pomáhal jim i jeden chlapík a jeden z manželů se vrátil k ženě). Takže podtrženo sečteno milý Watsone, já vidím velice příjemnou komedii, která zabaví celou rodinu a častokrát i rozesměje, a o to jde především.(23.1.2007)

• - Jon Stewart měl ve filmu malou roličku, ale nakonec byla jeho scéna vystřižena. (HappySmile)

• - Časopis Time počastoval snímek přívlastkem „kultovní záležitostí pro ženy středního věku“. (Olík)

• - Obrazy v Elisině bytě jsou Goldie Hawn zobrazena jako Madam X Johnem Singerem Sargentem a masově reprodukovaný obraz Marilyn Monroe od Andyho Warhola. (HappySmile)