poster

GENUS (TV pořad)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 1995, 99x14 min

Režie:

Fero Fenič, Věra Chytilová, Jan Špáta, Helena Třeštíková, Hana Pinkavová, Ján Sebechlebský, Zdeněk Potužil, Petr Zelenka, Olga Sommerová, Karel Smyczek, Petr Kotek, Jaromil Jireš, Otakar Vávra, Jan Hřebejk, Matej Mináč, Josef Platz, Alena Činčerová, Bernard Šafařík, Zdeněk Kopáč, Jitka Němcová, Vít Hájek, Čeněk Duba, Ester Krumbachová, Jiří Věrčák, Simona Oktábcová, Viktor Polesný, Irena Pavlásková, Zeno Dostál, Martin Vadas, Zdeněk Troška, Dušan Trančík, Jaroslav Brabec, Jaroslav Hovorka, Pavel Koutecký, Ondřej Trojan, Martin Dostál, Juraj Johanides, Ondřej Havelka, Jana Dvořáková-Hádková, Tereza Kopáčová, Jan Němec, František Filip, Martin Štoll, Jiří Datel Novotný, Zdeněk Podskalský ml., Jan Reinisch, Jiří Střecha

Hudba:

Martin Němec
(další profese)
 • WANDRWALL
  ****

  Byla to možnost seznámit se s názory a osudy lidí, kteří jsou skrz nějakou činnost v zdejší zemi obecně známí.(5.9.2010)

 • Fretakata
  ****

  Host relacie F.Koukolik o migracii: „Nejúčinnější válečná strategie je manipulace nepřítelem tak, že se , aniž by si to uvědomil, krok za krokem zničí sám a dokonce si tam, kde je to možné, vykope vlastní hrob.“ z Weapons of Mass Migration na https://www.youtube.com/watch?v=Wjup2kxOoY4(20.4.2018)

 • MM_Ramone
  ***

  Pre českých uživateľov má táto dokumentárna séria o krajanoch, ktorí preslávili svoj národ ďaleko za hranice vlastnej zeme, iste mimoriadne vlasteneckú hodnotu. Portréty inteligentných, čestných, svetaznalých ľudí. Videl som niekoľko častí a musím uznať, že osobnosti, o ktorých boli, ma oslovili svojou charizmou. Verím však, že takú reprezentatívnu elitu má iste každý národ. Všade sa nájdu schopní jednotlivci. Preto keď sa na "GENUS" pozriem nezúčastnene (ako Slovák), vidím len dosť dobrý dokumentárny seriál. ***(14.11.2008)

 • NinadeL
  ****

  Například díl Život a lovestory režiséra Karla Kachyni a herečky Aleny Mihulové v pohledu Jana Špáty vyšel na DVD spolu s filmem Kráva.(14.2.2009)

 • Tom_Lachtan

  jako malému mi znělka přišla poněkud děsivá(31.8.2012)