Michael pracuje v aukční síni Sotheby´s. Miluje dívku Ginu a chce si ji vzít. Gina se ale nápadně distancuje od své rodiny. Michael si tedy najde sám podnik jejího otce, restauraci a bar The La Trattoria. Tam se k němu všichni hned chovají moc přátelsky, vědí, kdo je, otec ho seznámí s dalšími příbuznými. Hned by ho rádi taky zatáhli do různých kšeftů, ale Michael se z toho pohotově vyvlékne. Když se to Gina dozví, je z toho zoufalá, a vysvětlí Michaelovi, že všichni včetně jejího otce jsou kriminálníci a mafiáni, a varuje ho před nimi. Michael na to moc nedá, ale hned příštího dne zpozoruje, že mafie se už po špičkách začíná vkrádat do jeho života. Najednou fungují věci, které dřív nefungovaly, atd. Největší překvapení ale zažije, když se na jeho aukci objeví znenadání příšerný obraz syna jednoho z mafiánů, který má Michael vydražit za padesát tisíc... (TV Nova)

kingik

Komedie nejen pro mafiány a hlavně o mafiánech drží vysoké karty v hereckém obsazení a šikovné nápaditosti, která ovšem není nijak ohromující. Je fakt, že Hugh Grant a James Caan je tandem, který opravdu pobaví a když se přidá provokativně milá Jeanne Tripplehorn, tak je o zábavu postaráno. Není to sice žádný skvost v žánru komedie, ale patří to k tomu lepšímu, co se za poslední roky urodilo. Mé hodnocení: 60% ()

Anderton

Na poli romantickej komédie sa už nedá vymyslieť vôbec nič. To je fakt a treba sa s tým zmieriť. Tak sa hladajú všemožné prostredia, kde by sa mohli odohrávať obohraté príbehy s klasickým koncom. Tvorcovia si vybrali mafiánske prostredie, čo asi nie je najoriginálnejšie, ale zopár gagov sa nájde a ústredná dvojka je fajn, takže sa jedná o solídny priemer. Lenže od romantických komédií očakávame, že sa k nim budeme s radosťou vracať aj po rokoch, napríklad na Vianoce. Mickey mi osobne stačil raz. VIDENÉ ZNOVA 12/20: Neviem či je to vekom, ale to, čo som pôvodne vyčítal, totiž neoriginalitu, mi tentokrát po dlhšom čase pripadalo nesmierne osviežujúce a nápadité. A dokonca to bolo aj napínavé, čo je pri romantickej komédii veľká pochvala. ()

klerik

Túto zábavku si musí vychutnať každý milovník gangsterských filmov. Aj keď tu je to všetko trichu inak. Nešika Grant je však ako stvorený na takéhoto ťuťka... ()

heyda

Mafie a romantická komedie. Říkáte si, co to má společnýho? Mickovy modré oči jsou právě o tom. Mě se to docela líbilo. ()

Necrotongue

Když si teď znovu projíždím filmy s tématikou organizovaného zločinu, došlo i na Mickeyho a bavil jsem se stejně dobře, jako když jsem ho viděl před několika lety. Jasnou hvězdou filmu je pro mě James Caan, který hraje svého mafiána s naprostou lehkostí a přitom absolutně přesvědčivě. Snímek mě dokázal mnohokrát rozesmát a je jen škoda, že tvůrci nechali několikrát zajít humor až do trapnosti a nedokázali se vyhnout ani přeslazenému závěru. Kromě těch několika detailů jsem byl každopádně spokojený. ()

Gary

Velice příjemný filmeček, který vám dokáže zpříjemnit večer. K tomu ještě i simpatické herecké výkony. ()

BoPo

Mafiánske prostredie sa stalo nie len vďačným miestom pre ambiciózne filmy, ale aj pre komédie. Toto je jeden z tých podarenejších pokusov. Účasť Jamesa Caana dodáva určitú očakávanú nostalgiu a Hugh Grant znova pridáva svoju dávku roztržitosti, tentoraz v primeranej forme. Aby sa bolo na čo pozerať, tak od toho tam máte Jeanne Tripplehorn. Takže ak máte chuť na mafiánsku oddychovku, môžem s kľudným svedomím odporučiť. ()

Jakubisko

Velmi příjemná komedie s kvalitními hereckými výkony standardně dobrého "nerváčka" Granta, sympatického mafiána Caana a sladké přesladké Jeanne Tripplehorn. Při některých úsecích jsem se dočista prohýbal smíchy (hlavně Hugh Grant jako modrooký Mick a "Hááá" na aukci :)). Závěr je sice patetický, ale těm dvěma to tak pěkně slušelo, že se mi to líbilo i tak. :) ()

Ajinka126

98 minut zcela o ničem. Celý námět filmu je hloupý a nezajímavý. Není to to ani krimi, ani romantika natož krimi.. Je to filmová slátanina největšího rázu.. Škoda Hugha Granta. ()

Krt.Ek

Příjemná krimi romantická komedie s Hugh Grantem v hlavní roli. Ničím speciální, ale přesto pobaví. Třeba scénou v aukční síní nebo v restaurací. Nesmím zapomenout na Jamese Caana a jeho mafiánského tatíčka. Opravdu povedená role. 60% ()

Historik

Je to docela nenáročná komedie, ale přiznávám, že jsem několikrát upřímně řval smíchy a vůbec mě to docela dobře pobavilo. ()

MikO_NR_1909

Komédia Mickeyho modré oči má miesta so slušnou dávkou vtipu. Obecne komédie z mafiánskeho prostredia môžu buď prinášať želaný úspech, alebo čistý prepadák. Tu mi to pripadalo na taký-nejaký zlatý stred. V rámci toho, aký bol rozpočet, je to ale určite sklamanie. Minimálne pre producentov. ()

berusche

Když já vážně nemám ráda Granta! Ten jeho imbecilní pohled někoho, kdo ani tu Babičku nečetl, mi prostě na roli svůdníků a milovníků nesedí. Možná je to tím, že je Brit :D, obecně ten humor není nic pro mě (Jonesová se nepočítá). Jediné, co si pamatuju, je snaha tvůrců o dobrou kopii italských mafiánů (která mě nenadchla), ne-moc hezkou hlavní hrdinku a tu hloupou a rádoby vtipnou větu "vodkrouhni mě" s tím rádoby drsným dialektem. Podle mého takové dost přepálené vtipy, bez kterých by se to možná obešlo. ()

lekr

Jediný Grantův film u kterého jsem se bavil!! Ale ne kvůli němu nýbrž kvůli výbornému herectví Jamese Caana a hlavně výborně situovaným vtipům z povedeným vyústěním....tohle je prostě výborné!! ()