Pánská jízda

• slovenský

Pánska jazda

Komedie / Romantický

USA, 1984, 105 min

Dobrá komedie o "zpívání", kde je k vidění i dost dobře jetej oslík a spousta ňader. Samozřejmě nechybí zápletka s třetím v pozadí, který se to snaží všemožně překazit. Bohužel má podporu u otce budoucí nevěsty. Absolutně nenáročný film, ale dobré fóry. Hanks dobrý, ale pozdější filmy o dost lepší.(28.2.2005)

• vodnarik

Bol som na túto komédiu zvedavý kvôli Tomovi Hanksovi. Musím však povedať, že pre mňa dosť veľké sklamanie. Tom nijak extra nevynikal. Jediná scéna, na ktorej som sa úprimne pobavil, bola tá v 3D kine, za ktorú dávam tú jednu hviezdu. Keď si chcem pozrieť film s mladým Tomom, pustím si radšej komédiu Veľký či Turner a Hooch.(31.1.2012)

Tak tahle komedie se mi velice zamlouvala. Krásně se rozjela a zastavila se až v samotném závěru. Příběhově je přitom velice primitivní. Parta chlapů uspořádá pánskou jízdu - rozlučku se svobodou hlavnímu hrdinovi - Rickovi. Jeho nastávající (Debbie) ho přitom chce mít stále pod kontrolou, a aby toho nebylo málo, ještě ke všemu o ní stojí prachatý snob (podporovaný Debbiiným otcem), jenž se nezastaví před ničím, aby jí získal pro sebe. To je celý příběh a kolotoč šíleností, krásných nahých žen a sexuálních vtipů se rozbíhá na plné obrátky. Za mě jasných 75%!(2.7.2012)

Máte-li rádi Pařbu ve Vegas a komedie z 80. let, tak z tohodle budete nadšeni. Sympatickej Hanks a parta jeho odvázanejch kámošů (těšil sem se na Dudikoffa, ale přišlo mi že pořád jenom koukal s otevřenou hubou a na všechny furt šmatal :D) to slušně rozjede, podaří se jim zkoksovat osla, Hankůs sok se zblázní a střílí po něm na párty z kuše...prostě správně ujetá 80´s komedie, kterou si kdykoliv rád připomenu.(25.9.2012)

Nemůžu si pomoci a kdekdo to může považovat za pubertální a trapné, že tomuto filmu dávám 5 hvězdiček. Nejsem zastánce humoru, když nevíte co říct, tak řekněte sprosté slovo a lidi se budou smát. Tenhle film je pro mě však určitým způsobem sokující, jak dokáže být v určitých situací vulgární a zároveň vtipný. Ve filmu je řada scén, kdy jsem se vážně smál, že by mi tekly slzy (volně přikládám situaci např. jeden z kluků povidá: "Pánové dovolil jsem si pozvat našeho společného známého. Ten, kterému jsme říkali č*rák s hlavou." Hanks se obrátí na bráchu a řekne: "To snad ne. On pozval našeho tátu".). Řekl bych, že film sedne spíše "pánskému" publiku. 5 hvězd.(16.4.2015)

• Tom Hanks

• - Do hlavnej ženskej úlohy bola obsadená Kelly McGillis, no jej účasť nakoniec padla, pretože sa režisérovi nezdala byť dostatočne sexi. (m.a.t.o.)

• - Do úlohy Ricka boli zvažovaní Jim Carrey, Howie Mandel a Tim Robbins. (m.a.t.o.)

• - Podľa bonusu na DVD je film inšpirovaný skutočnou "pánskou jazdou", ktorú zažil producent Bob Israel. (m.a.t.o.)