Pánská jízda

• slovenský

Pánska jazda

Komedie / Romantický

USA, 1984, 105 min

Máte-li rádi Pařbu ve Vegas a komedie z 80. let, tak z tohodle budete nadšeni. Sympatickej Hanks a parta jeho odvázanejch kámošů (těšil sem se na Dudikoffa, ale přišlo mi že pořád jenom koukal s otevřenou hubou a na všechny furt šmatal :D) to slušně rozjede, podaří se jim zkoksovat osla, Hankůs sok se zblázní a střílí po něm na párty z kuše...prostě správně ujetá 80´s komedie, kterou si kdykoliv rád připomenu.(25.9.2012)

Nemůžu si pomoci a kdekdo to může považovat za pubertální a trapné, že tomuto filmu dávám 5 hvězdiček. Nejsem zastánce humoru, když nevíte co říct, tak řekněte sprosté slovo a lidi se budou smát. Tenhle film je pro mě však určitým způsobem sokující, jak dokáže být v určitých situací vulgární a zároveň vtipný. Ve filmu je řada scén, kdy jsem se vážně smál, že by mi tekly slzy (volně přikládám situaci např. jeden z kluků povidá: "Pánové dovolil jsem si pozvat našeho společného známého. Ten, kterému jsme říkali č*rák s hlavou." Hanks se obrátí na bráchu a řekne: "To snad ne. On pozval našeho tátu".). Řekl bych, že film sedne spíše "pánskému" publiku. 5 hvězd.(16.4.2015)

• vodnarik

Bol som na túto komédiu zvedavý kvôli Tomovi Hanksovi. Musím však povedať, že pre mňa dosť veľké sklamanie. Tom nijak extra nevynikal. Jediná scéna, na ktorej som sa úprimne pobavil, bola tá v 3D kine, za ktorú dávam tú jednu hviezdu. Keď si chcem pozrieť film s mladým Tomom, pustím si radšej komédiu Veľký či Turner a Hooch.(31.1.2012)

• Skleena

Tak já vám nevím. Je to takové rozporuplné. Na bláznivou komedii to sice bylo dostatečně bláznivé, ale na můj vkus až moc prvoplánově vtipné. S ohledem na dobu vzniku poměrně dost obnažených poprsí, avšak dobrých gagů by člověk (nebo alespoň já) napočítal na jedné ruce. Za zmínku snad stojí jen scéna, vyobrazující snahu o podřezání zápěstí elektrickým strojkem - tam mi koutky úst zacukaly, přiznávám. Tom Hanks jako mladé pískle zahrál sympaticky, nic víc, nic míň. Něco mi ale říká, že být tento film bez takového hvězdného jména v hlavní role, celkové hodnocení by kleslo o dobrých patnáct, dvacet procent míň - tam bych ho také umístil.(5.7.2009)

Dobrá komedie o "zpívání", kde je k vidění i dost dobře jetej oslík a spousta ňader. Samozřejmě nechybí zápletka s třetím v pozadí, který se to snaží všemožně překazit. Bohužel má podporu u otce budoucí nevěsty. Absolutně nenáročný film, ale dobré fóry. Hanks dobrý, ale pozdější filmy o dost lepší.(28.2.2005)

• - Do úlohy Ricka boli zvažovaní Jim Carrey, Howie Mandel a Tim Robbins. (m.a.t.o.)

• - Do hlavnej ženskej úlohy bola obsadená Kelly McGillis, no jej účasť nakoniec padla, pretože sa režisérovi nezdala byť dostatočne sexi. (m.a.t.o.)

• - Podľa bonusu na DVD je film inšpirovaný skutočnou "pánskou jazdou", ktorú zažil producent Bob Israel. (m.a.t.o.)