Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Polsední dny svobody před svatbou se musí náležitě oslavit. Sympatický řidič školního autobusu Rick Gassko se zamiluje do krásné a bohaté dívky Debbie Thompsonové. Přestože i ona jeho city opětuje, cesta k oltáři není zase tak jednoduchá, jak by se na první pohled zdálo. Nejenže se totiž rodičům Debbie mladý řidič ani trochu nelíbí, ale navíc mají pro dcerušku vyhlédnutou daleko lepší partii. A té se rozhodně nemíní vzdát. Mladí milenci proto musí překonat řadu nástrah, které jim do cesty staví odmítnutý nápadník, jehož poslední šancí je Rickův večírek na rozloučenou s mládeneckým životem. Rozhodne se ho zdiskreditovat všemi možnými i nemožnými prostředky, a tak se stane, že prostitutky pozvané přáteli Ricka dorazí na úplně jinou party k rodičům Debbie. Večírek, na který určitě nikdo z přítomných nikdy nezapomene, však ještě zdaleka nekončí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (51)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Pravdaže je to až príliš uletené, jednotlivé komické scénky na seba len matne nadväzujú a hľadať v postavách nejaký stret s realitou je úplne márne, no inak je to dokonalý príklad bláznivej 80s komédie so skvelým soundtrackom (Oingo Boingo!) a perfektným Tomom Hanksom, ktorý azda nikdy nebol tak uvoľnený ako v Bachelor Party. ()

Skleena 

všechny recenze uživatele

Tak já vám nevím. Je to takové rozporuplné. Na bláznivou komedii to sice bylo dostatečně bláznivé, ale na můj vkus až moc prvoplánově vtipné. S ohledem na dobu vzniku poměrně dost obnažených poprsí, avšak dobrých gagů by člověk (nebo alespoň já) napočítal na jedné ruce. Za zmínku snad stojí jen scéna, vyobrazující snahu o podřezání zápěstí elektrickým strojkem - tam mi koutky úst zacukaly, přiznávám. Tom Hanks jako mladé pískle zahrál sympaticky, nic víc, nic míň. Něco mi ale říká, že být tento film bez takového hvězdného jména v hlavní role, celkové hodnocení by kleslo o dobrých patnáct, dvacet procent míň - tam bych ho také umístil. ()

Reklama

Aelita 

všechny recenze uživatele

Blbý, blbější, ještě blbější a ještě blbější etc. ... Vnímání a tudíž i hodnocení filmu se odvíjí mimo jiné i od rámce, který autoři filmu a samotná doba vytvořili a do kterého pak film zasazuje samotný divák. Například vnímání a hodnocení Pánské jízdy bude poněkud odlišné, pokud bude zasazena do rámce parodie a satiry na soudobou mládež nebo do rámce nenáročné komedie pro soudobou mládež, nebo do rámce záměrného reklamně-antisociálního působení na soudobou mládež za účelem formování konzumního, povrchního, individualistické a infantilní mentality a způsobu života. Pak hodnocení v prvním případě budou hodně slabé tři hvězdy (jednoduchost, zábavnost a lákavost podobného chování převažuje nad kritikou a satirou, proto film neplní výchovný účel), ve druhém případě plnohodnotné tři hvězdy (nenáročná komedie pro nenáročnou mládež s nenáročným poselstvím věrnosti v lásce), ve třetím případě to bude Odpad! (amorální manipulace s mladou duší). Je tu ještě čtvrtá možnost – pohled z dneška do minulosti, kdy se rodilo vnímání, uvažování, cíle i způsoby jejich dosažení Američanů narozených v 60. letech 20. století – těch, kdo dnes stojí u kormidel nebo živoří v postindustriálních městech. Otázka zní – co a jak formuje mentalitu a cíle dnešní generace nového tisíciletí? Pokud jen hollywoodské filmy ........ Vlastně existuje i dnešní obdoba Pánské jízdy – Projekt X (2012). Zdá se, že dnes je vše vědomější a cyničtější., i když věrnost a láska je pořád žádaná. V nedaleké budoucnosti lze tedy očekávat touhu po čistotě, zdrženlivosti a spravedlnosti, protože lidé vždy touží po tom, čeho je málo. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Pánská jízda přesně reprezentuje odlehčenou osmdesátkovou zábavu, která nebyla šešněrována prakticky žádnou cenzurou. V životě bych nevěřil že ve filmu takového svatouška jakým je Tom Hanks budou lítat polonahé ženské a příjde parádní vtip Nick the Dick https://www.youtube.com/watch?v=jrhfSBbu1bY Střelený film ze stáje Pata Profta, který komedie dělat uměl. 60% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Asi takové, jaké divák očekává. Mnohé vtipy velmi podařené, ovšem na jeden dobrý připadají dva mdlé, navíc tvůrci občas nemile přestřelí. Potěší nicméně, že producenti byli tehdy evidentně benevolentní, takže nenošení podprsenek má zelenou, celé je to energické a uvolněné. Řidič školního autobusu bez ambicí si má vzít bohaté děvče, jejíž rodiče měli o zeťákovi úplně jiné představy. Pár tak musí překonat několik nástrah, navíc lecčemu může uškodit chystaný večírek na rozloučenou s mládeneckým životem. Gagy a slovní přestřelky solidně odsýpají a divák tudíž nemá čas postřehnout, že se jedná o prostinkou story, která přesně zapadá do osmdesátých let, ve kterých Tom Hanks vesměs sahal po komediálním žánru. Občas to byla křeč, ale často (Velký, Žbluňk!, Dům za všechny peníze) solidní energické oddechovky. Pánská jízda se jim místy sympaticky přibližuje. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (5)

  • Do hlavnej ženskej úlohy bola obsadená Kelly McGillis, no jej účasť nakoniec padla, pretože sa režisérovi nezdala byť dostatočne sexi. (m.a.t.o.)
  • Podľa bonusu na DVD je film inšpirovaný skutočnou "pánskou jazdou", ktorú zažil producent Bob Israel. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama