Pánská jízda

• slovenský

Pánska jazda

Komedie / Romantický

USA, 1984, 105 min

Máte-li rádi Pařbu ve Vegas a komedie z 80. let, tak z tohodle budete nadšeni. Sympatickej Hanks a parta jeho odvázanejch kámošů (těšil sem se na Dudikoffa, ale přišlo mi že pořád jenom koukal s otevřenou hubou a na všechny furt šmatal :D) to slušně rozjede, podaří se jim zkoksovat osla, Hankůs sok se zblázní a střílí po něm na párty z kuše...prostě správně ujetá 80´s komedie, kterou si kdykoliv rád připomenu.(25.9.2012)

Pravdaže je to až príliš uletené, jednotlivé komické scénky na seba len matne nadväzujú a hľadať v postavách nejaký stret s realitou je úplne márne, no inak je to dokonalý príklad bláznivej 80s komédie so skvelým soundtrackom (Oingo Boingo!) a perfektným Tomom Hanksom, ktorý azda nikdy nebol tak uvoľnený ako v Bachelor Party.(31.7.2013)

Tak tahle komedie se mi velice zamlouvala. Krásně se rozjela a zastavila se až v samotném závěru. Příběhově je přitom velice primitivní. Parta chlapů uspořádá pánskou jízdu - rozlučku se svobodou hlavnímu hrdinovi - Rickovi. Jeho nastávající (Debbie) ho přitom chce mít stále pod kontrolou, a aby toho nebylo málo, ještě ke všemu o ní stojí prachatý snob (podporovaný Debbiiným otcem), jenž se nezastaví před ničím, aby jí získal pro sebe. To je celý příběh a kolotoč šíleností, krásných nahých žen a sexuálních vtipů se rozbíhá na plné obrátky. Za mě jasných 75%!(2.7.2012)

• Skleena

Tak já vám nevím. Je to takové rozporuplné. Na bláznivou komedii to sice bylo dostatečně bláznivé, ale na můj vkus až moc prvoplánově vtipné. S ohledem na dobu vzniku poměrně dost obnažených poprsí, avšak dobrých gagů by člověk (nebo alespoň já) napočítal na jedné ruce. Za zmínku snad stojí jen scéna, vyobrazující snahu o podřezání zápěstí elektrickým strojkem - tam mi koutky úst zacukaly, přiznávám. Tom Hanks jako mladé pískle zahrál sympaticky, nic víc, nic míň. Něco mi ale říká, že být tento film bez takového hvězdného jména v hlavní role, celkové hodnocení by kleslo o dobrých patnáct, dvacet procent míň - tam bych ho také umístil.(5.7.2009)

Dobrá komedie o "zpívání", kde je k vidění i dost dobře jetej oslík a spousta ňader. Samozřejmě nechybí zápletka s třetím v pozadí, který se to snaží všemožně překazit. Bohužel má podporu u otce budoucí nevěsty. Absolutně nenáročný film, ale dobré fóry. Hanks dobrý, ale pozdější filmy o dost lepší.(28.2.2005)

• - Podľa bonusu na DVD je film inšpirovaný skutočnou "pánskou jazdou", ktorú zažil producent Bob Israel. (m.a.t.o.)

• - Do úlohy Ricka boli zvažovaní Jim Carrey, Howie Mandel a Tim Robbins. (m.a.t.o.)

• - Do hlavnej ženskej úlohy bola obsadená Kelly McGillis, no jej účasť nakoniec padla, pretože sa režisérovi nezdala byť dostatočne sexi. (m.a.t.o.)