• Xmilden
  ***

  Pánská jízda přesně reprezentuje odlehčenou osmdesátkovou zábavu, která nebyla šešněrována prakticky žádnou cenzurou. V životě bych nevěřil že ve filmu takového svatouška jakým je Tom Hanks budou lítat polonahé ženské a příjde parádní vtip Nick the Dick https://www.youtube.com/watch?v=jrhfSBbu1bY Střelený film ze stáje Pata Profta, který komedie dělat uměl. 60%(20.5.2019)

 • VanTom
  **

  Už to tedy dost zestárlo, soudobé bláznivé (teenagerské) pařby vypadají trochu jinak. Což ale neomlouvá upachtěné, často dlouze připravované "humory", které provádí banda ukřičených kreténů (a vyloženě jednorozměrných komických figurek) na odvázané, šílené rozlučce se svobodou, plné drog a šlapek. Snad jenom příčetný halama Tom Hanks a jeho rozumná nastávající z toho vycházejí celkem snesitelně – a posílení.(6.1.2020)

 • Natabar
  odpad!

  Je všobecně známým smutným faktem, že 80-tá léta se stala synonymem totálního nevkusu, hrůzy a trapnosti. Přesto se však vyskytlo i v oné dekádě pár výjimečných exemplářů, které se v dobrém tomuto neblahému trendu vyhnuly. "Pánská jízda " jím ovšem není. Bylo až bolestné koukat na ty všechny divně načesané existence ostentativně žvýkající a klátivou chůzí okatě frajeřící (což znamená, že se chovali jako debilové) v zvláštním domnění, že je to strašně in! Není a nebylo. Trapné, trapné, trapné!(17.1.2010)

 • TimTaylor
  ****

  Máte-li rádi Pařbu ve Vegas a komedie z 80. let, tak z tohodle budete nadšeni. Sympatickej Hanks a parta jeho odvázanejch kámošů (těšil sem se na Dudikoffa, ale přišlo mi že pořád jenom koukal s otevřenou hubou a na všechny furt šmatal :D) to slušně rozjede, podaří se jim zkoksovat osla, Hankůs sok se zblázní a střílí po něm na párty z kuše...prostě správně ujetá 80´s komedie, kterou si kdykoliv rád připomenu.(25.9.2012)

 • Aelita
  **

  Blbý, blbější, ještě blbější a ještě blbější etc. ... Vnímání a tudíž i hodnocení filmu se odvíjí mimo jiné i od rámce, který autoři filmu a samotná doba vytvořili a do kterého pak film zasazuje samotný divák. Například vnímání a hodnocení Pánské jízdy bude poněkud odlišné, pokud bude zasazena do rámce parodie a satiry na soudobou mládež nebo do rámce nenáročné komedie pro soudobou mládež, nebo do rámce záměrného reklamně-antisociálního působení na soudobou mládež za účelem formování konzumního, povrchního, individualistické a infantilní mentality a způsobu života. Pak hodnocení v prvním případě budou hodně slabé tři hvězdy (jednoduchost, zábavnost a lákavost podobného chování převažuje nad kritikou a satirou, proto film neplní výchovný účel), ve druhém případě plnohodnotné tři hvězdy (nenáročná komedie pro nenáročnou mládež s nenáročným poselstvím věrnosti v lásce), ve třetím případě to bude Odpad! (amorální manipulace s mladou duší). Je tu ještě čtvrtá možnost – pohled z dneška do minulosti, kdy se rodilo vnímání, uvažování, cíle i způsoby jejich dosažení Američanů narozených v 60. letech 20. století – těch, kdo dnes stojí u kormidel nebo živoří v postindustriálních městech. Otázka zní – co a jak formuje mentalitu a cíle dnešní generace nového tisíciletí? Pokud jen hollywoodské filmy ........ Vlastně existuje i dnešní obdoba Pánské jízdy – Projekt X (2012). Zdá se, že dnes je vše vědomější a cyničtější., i když věrnost a láska je pořád žádaná. V nedaleké budoucnosti lze tedy očekávat touhu po čistotě, zdrženlivosti a spravedlnosti, protože lidé vždy touží po tom, čeho je málo.(7.6.2014)

 • - Do úlohy Ricka boli zvažovaní Jim Carrey, Howie Mandel a Tim Robbins. (m.a.t.o.)

 • - Do hlavnej ženskej úlohy bola obsadená Kelly McGillis, no jej účasť nakoniec padla, pretože sa režisérovi nezdala byť dostatočne sexi. (m.a.t.o.)

 • - Podľa bonusu na DVD je film inšpirovaný skutočnou "pánskou jazdou", ktorú zažil producent Bob Israel. (m.a.t.o.)