poster

Pánská jízda

 • USA

  Bachelor Party

 • slovenský

  Pánska jazda

Komedie / Romantický

USA, 1984, 105 min

 • Natabar
  odpad!

  Je všobecně známým smutným faktem, že 80-tá léta se stala synonymem totálního nevkusu, hrůzy a trapnosti. Přesto se však vyskytlo i v oné dekádě pár výjimečných exemplářů, které se v dobrém tomuto neblahému trendu vyhnuly. "Pánská jízda " jím ovšem není. Bylo až bolestné koukat na ty všechny divně načesané existence ostentativně žvýkající a klátivou chůzí okatě frajeřící (což znamená, že se chovali jako debilové) v zvláštním domnění, že je to strašně in! Není a nebylo. Trapné, trapné, trapné!(17.1.2010)

 • JohnnyD
  ****

  Pravdaže je to až príliš uletené, jednotlivé komické scénky na seba len matne nadväzujú a hľadať v postavách nejaký stret s realitou je úplne márne, no inak je to dokonalý príklad bláznivej 80s komédie so skvelým soundtrackom (Oingo Boingo!) a perfektným Tomom Hanksom, ktorý azda nikdy nebol tak uvoľnený ako v Bachelor Party.(31.7.2013)

 • Oxytocin
  *****

  Nemůžu si pomoci a kdekdo to může považovat za pubertální a trapné, že tomuto filmu dávám 5 hvězdiček. Nejsem zastánce humoru, když nevíte co říct, tak řekněte sprosté slovo a lidi se budou smát. Tenhle film je pro mě však určitým způsobem sokující, jak dokáže být v určitých situací vulgární a zároveň vtipný. Ve filmu je řada scén, kdy jsem se vážně smál, že by mi tekly slzy (volně přikládám situaci např. jeden z kluků povidá: "Pánové dovolil jsem si pozvat našeho společného známého. Ten, kterému jsme říkali č*rák s hlavou." Hanks se obrátí na bráchu a řekne: "To snad ne. On pozval našeho tátu".). Řekl bych, že film sedne spíše "pánskému" publiku. 5 hvězd.(16.4.2015)

 • Aelita
  **

  Blbý, blbější, ještě blbější a ještě blbější etc. ... Vnímání a tudíž i hodnocení filmu se odvíjí mimo jiné i od rámce, který autoři filmu a samotná doba vytvořili a do kterého pak film zasazuje samotný divák. Například vnímání a hodnocení Pánské jízdy bude poněkud odlišné, pokud bude zasazena do rámce parodie a satiry na soudobou mládež nebo do rámce nenáročné komedie pro soudobou mládež, nebo do rámce záměrného reklamně-antisociálního působení na soudobou mládež za účelem formování konzumního, povrchního, individualistické a infantilní mentality a způsobu života. Pak hodnocení v prvním případě budou hodně slabé tři hvězdy (jednoduchost, zábavnost a lákavost podobného chování převažuje nad kritikou a satirou, proto film neplní výchovný účel), ve druhém případě plnohodnotné tři hvězdy (nenáročná komedie pro nenáročnou mládež s nenáročným poselstvím věrnosti v lásce), ve třetím případě to bude Odpad! (amorální manipulace s mladou duší). Je tu ještě čtvrtá možnost – pohled z dneška do minulosti, kdy se rodilo vnímání, uvažování, cíle i způsoby jejich dosažení Američanů narozených v 60. letech 20. století – těch, kdo dnes stojí u kormidel nebo živoří v postindustriálních městech. Otázka zní – co a jak formuje mentalitu a cíle dnešní generace nového tisíciletí? Pokud jen hollywoodské filmy ........ Vlastně existuje i dnešní obdoba Pánské jízdy – Projekt X (2012). Zdá se, že dnes je vše vědomější a cyničtější., i když věrnost a láska je pořád žádaná. V nedaleké budoucnosti lze tedy očekávat touhu po čistotě, zdrženlivosti a spravedlnosti, protože lidé vždy touží po tom, čeho je málo.(7.6.2014)

 • Nach
  ****

  Tak tahle komedie se mi velice zamlouvala. Krásně se rozjela a zastavila se až v samotném závěru. Příběhově je přitom velice primitivní. Parta chlapů uspořádá pánskou jízdu - rozlučku se svobodou hlavnímu hrdinovi - Rickovi. Jeho nastávající (Debbie) ho přitom chce mít stále pod kontrolou, a aby toho nebylo málo, ještě ke všemu o ní stojí prachatý snob (podporovaný Debbiiným otcem), jenž se nezastaví před ničím, aby jí získal pro sebe. To je celý příběh a kolotoč šíleností, krásných nahých žen a sexuálních vtipů se rozbíhá na plné obrátky. Za mě jasných 75%!(2.7.2012)

 • - Do úlohy Ricka boli zvažovaní Jim Carrey, Howie Mandel a Tim Robbins. (m.a.t.o.)

 • - Podľa bonusu na DVD je film inšpirovaný skutočnou "pánskou jazdou", ktorú zažil producent Bob Israel. (m.a.t.o.)

 • - Do hlavnej ženskej úlohy bola obsadená Kelly McGillis, no jej účasť nakoniec padla, pretože sa režisérovi nezdala byť dostatočne sexi. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace