Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

agass odpad!

Nechápu motivaci všech zúčastněných na tomhle braku. Asi prachy, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ve výsledku se všichni akorát pěkně ztrapnili. Šéfinspektor Clouseau bude navždy jenom Peter Sellers. ()

Macik

Růžový panter.. název při jehož vyslovení se mi okamžitě vybaví Peter Sellers jak provádí všelijaké nenaschvály inspektorovi Dryufusovi.. každej z těch dílů byly nezapomenutelnými a proto když jsem se doslechl že se připravuje remake, napadla mě hned otázka: PROČ? Všichni víme jak to s těmito remaky dopadá.. 2 z 10 můžou stát za to, ostatní jen zkazí dojem z celé série.. Měsíc před premiérou jsem si stáhl trailer, jenž mě docela překvapil.. docela jsem se u něj nasmál tudíž jsem neviděl důvod proč se na tenhle film nepodívat.. Ovšem když už jsem ho sehnal a díval jsem se na něj nemohl jsem se opět ubránit tomu slůvku PROČ?... PROČ se to musí jmenovat THE PINK PANTER.. PROČ tam musí jít o ukradení diamantu... PROČ se do toho nechali zatáhnout takoví herci jakými jsou bezesporu Kevin Kline a Jean Reno.. vždyť to mohla být úplně obyčejná komedie s nešikovným detektivem.. takhle to má s původní sérii společného jen název a jména hlavních představitelů... v celém filmu je jen pár scének na zasmání zbytek jsou jen donekonečna opakované vtipy (viz. narážení do něčeho, padání něčeho někam atd.) být to samostatná komedie dal bych za 3* a to zejména za Steva Martina, ale takhle nemůžu dát víc než 2*.. ()

Jayem

Neviem prečo niekoho napadlo znova natočiť Ružového pantera. Vlastne viem pre peniaze. Možno tí, ktorí nevideli pôvodného pantera z toho niečo budú mať, ale pre skalného fanúšika série hrôza. Steva Martina mám rád ako komika ale toto riadne pos... . Smiešne parodovanie Petra Sellersa na ktorého zjavne nemá a v celom filme to dokazuje. Avšak nájdu sa tu aj dobre sceny ako napr. hodina angličtiny. Takže čo z toho vyplíva, že sa nad tým netreba zamýšať a brať to ako lepšiu parodiu Leslieho Nielsena. Oh skoro som zabudol 1* je za Beyoncé. ()

fastum

Tohle rádoby pokračování Růžového pantera je velice nevydařené. Naprosto předvídatelné scénky, které nevidíte poprvé, vás zcela jistě nerozesmějou. Ne, tohle už nikdy víc. ()

Vejrrr

Střeštěnost nad střeštěnost, ale řeknětě že jste se nezasmáli. Já teda jo a nejednou. Samozřejmě výběr herce a stylu jeho mluvy je stěžejní a slabší děj jde pochopitelně stranou. Chápu že to někomu může připadat jako urážka starých filmů, kde řešil případy Jacques Clouseau, ale jelikož nejsem jejich velký fanda, nemusím se stydět za vysoké hodnocení. Prostě absurdní každým coulem, ale když překousnete to, tak se úžasně pobavíte. ()

Marys

Ja neviem, nemám veľa čo komentovať. Na jednej strane dosť blbosť a dosť predvídateľná, ale, nejak, no, bavil som sa. ()

Yardie

Dávám dvě! A to jen proto, že jsem se vydržel dívat do první reklamy a tak nevím, co tam bylo dále a jestli to nebylo lepší. Každopádně do první reklamy to stálo za totální 1*. A to jen kvůli Renovi, kterého mám rád. Co mě už vytáčelo a moc jsem to nechápal (neviděl jsem původní, nějak mě tydle střeštěné komedie nelákají), tak proč mluví Clouseau tak dementně, to mě fakt vytáčelo. Spousta "vtípků" předvídatelných a proto ne příliš vtipných, spíše trapných. Nečekal jsem od toho nic moc, ale dostal jsem ještě méně. A nedokoukal, první reklama vystavila tomuto filmu STOP. Howgh! ()

Zombi

Film je nadupaný známými jmény a Martina, Klinea i Rena mám rád, ale v jiných filmech, za sebe musím říct že mi tu ani jeden do své role nesedí, navíc, tenhle film je ubohost a i kdybych přimhouřil obě oči nad blbým scénářem, tak to stejně nic jiného nezachrání, protože gagy jsou trapné, některé situace megatrapné a neví kdy skončit, slovní hříčky občas pobaví, ale to je tak všechno. Mám rád starý Pantery, s těmi se to nedá srovnat. Navíc chybí žlutá opice Kato. ()

Angie91

Trochu zklamání, ale protože Steva Martina prostě miluju musela jsem dát dvě hvězdičky a nemůže se upřít, že někdy to mělo jiskru a světlou chvilku, kdy se člověk mohl i pousmát... jako například "hambember" :o) ()

AIMÉE

Hůře sprasený odkaz na Jacquese Clouseau si ani nedokážu představit. Peter Sellers holt nastavil laťku dost vysoko, jen nerozumím tomu, že to někteří filmaři nedokáží pochopit a snaží se o neobnovitelné. Tahle jejich nastavená kaše má blízko k trapnosti. ()

Pompaj

Humor hraničící s trapností, který byl místy až nápadnou kopii Bláznivé střely. A ta dějová linie mohla být rozhodně zajímavější, vlastně mě vůbec nezaujala. A závěr je asi takový, že se z toho stalo menší zklamání. 45% ()

Milky. odpad!

Při sledování jsem si říkal "to je sračka, ale tak mohl bych tu hvězdičku dát". Teď s odstupem jednoho dne uvažuju za co bych tu hvězdičku asi tak dal. Za reklamu na Smart? Ne. Za odpornou reklamu na odpornou Beyonce? Ne. Za Rena a Stathama? Proč vlastně? Za reklamu na Francii a New York ve formě vlezdoprdelství? Ne. Za scénář? Určitě ne. Za humor? Možná čtvrt hvězdičky. Za Clouseaua? Určitě ne, Martin tady nezahrál snad jedinou netrapnou scénu. Nevím proč se vůbec snažil šplhat Sellersovi na kotníky a marně ho napodobovat. Snad všechno co udělal bylo zbytečně přehnané, křečovité a určitě ne vtipné. A jestli to mám hodnotit jako remake původních klasik a snaha vrátit jméno "Růžový Panter" na výsluní tak tady se nedá ani o ničem debatovat. Naprosto zbytečný a pitomý film. ()

mira007

Pokud se člověk odpoutá od toho, že existuje Růžový panter se Sellersem, tak si tuhle nenáročnou krimi komedii dokáže i užít. Je to zábavnější než by člověk u podobných děl parazitujících na legendách čekal. Stevea Martina beru s rezervou, ale já se fakt párkrát zasmál od srdce. ()

alenka

ze martina nemusism, tak tady se mi extremne libil, a zasmala sem se, takze prisnou kritiku klidne vynecham. vtipy sice byly naprosto jasny uz dopredu, ale co naplat. damburger to vyvazil :) ()

Phillo

Slabý odvar, ktorý chce byť smiešny tam, kde by sme to najmenej čakali. Fyzické gagy vyšli z módy skôr než začali byť pantery ružoví a tým pádom je celý film nulovo smiešny a Martin s ním. Plus trápna cameo rolička pre trápnu hollywoodskú speváčku a je tu najnavštevovanejší film roka že?! 25% ()

Nightbreed

Oproti pôvodným dielom so Sellersom je to neskutočný hnoj. Podľa mňa pokúšať sa o ďalšie časti je zbytočnosť. Steve Martin ako Jacques Clouseau u mňa pohorel. ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)