Hamaradža

Je pravda že takto skvelého námetu je škoda a mohol ísť určite aj viac do hĺbky a nesnažiť sa baviť za každú cenu prvoplánovým humorom, ale i tak to bolo milé. :) Super potitulková scéna. ()

JohnMiller

Je to trápne. Jednoduchý "fekalo-americký" humor v ktorom hrajú herci ktorých nemusím, je väčšinou to, čomu sa vyhýbam, no Idiocracy je na moje prekvapenie celkom zábavné dielko. Srší to síce bizarnými vtipmi ktoré rozhodne patria do kolonky "buranské", no bavil som sa. Bude to pravdepodobne námetom ktorý nie je opozeraný, no výhovorky sú zbytočné, náramne som sa bavil na tejto kravine. ()

Skip

Kdyby byl Absurdistán absurdní, tak by to šlo, ale ono to bylo stupidní a na to fakt není moje nervová soustava dělaná. ()

Tygrys

Idiocracy není tak tak dokonalý film a komedie jako třeba Clerks 2, ale bavil jsem se skvěle. Vždy nevýrazný Luke Wilson mi tady v roli Not Surea sedl perfektně a ze spousty vedlejších postav si taky každý někoho oblíbí. Druh humoru je zde vcelku zřejmý už z názvu filmu takže ti, kteří mají chuť jen kritizovat nechť si klidně smlsnou. ()

Gereth

Zajímavý námět a výborná půda pro komedii. Tento potencial byl ale nemilosrdně zahozen. Svět plný idiotů, s humorem pro idioty, po kterém se prochází nevýrazný Luke Wilson, který snaží se tvářit, že mezi ty idioty nepatří. Moc se mu to nedaří. 20% ()

GILLWANDER

Takto vzniká vedľajší efekt, keď si myslíte, že natočíte námetovo dobrý a zároveň nový film. A ešte k tomu tvrdíte, že je originálny. No výsledok tlači aligátorské slzy do oči. Natočíte vôbec nie vtipný film, ak hej tak minimálne, námet je blbý a absurdný ako celý film, herci sú v scenári tupý ako rešeto a tak isto aj výkonovo neohúria. Natočili ste kolísku odpadu, filmy takéhoto žánru vznikajú už desaťročia, a nebudem sa čudovať, keď sa z nás o pár storočí stanú vypatlanci bez mozgovej kôry. Sry, ale tento film je len na obtiaž. Pozrieť len na vlastné riziko. 20% ()

maverick10

Solidni blbost , postavena na (zcela spravne) myslence, ze v dnesni dobe technickych vynalezu, lide cim dal tim mene pouzivaji svuj mozek. A jak to tak muze za nekolik stovek let dopadnou, tak jednu z variant nam nabizi tento snimek. Namet pro komedii jako BRNO. Ovsem tomuto snimku chyby predevsim dobry scenar, ktery by vybudoval solidni budovu opravdu dobre komedie. Ten tu neni a proto se muzeme tesit akorat na blbe hledici homovyhul, kopance do rozkroku a vsudypritomne problemy s plynatosti. ()

ilemas

Jednu hvězdičku za výborný námět,ale kdyby to bylo líp natočené(jako Demolition man) tak bych jich pár přidal. Promarněná šance. Spousta nesympatických neherců a trapného humoru. ()

honajz2

Pět hvězd to nedostane jenom kvůli závěru, u nějž jsem prostě byl zklamán a za laciné provedení... Jinak to mělo vše, co jsem chtěl: bavil jsem se dostatečně, zajímavé od začátku do konce, prostě dobrá komedie se vším všudy. A možná i nadčasová, co my víme... 4* ()

Aljak

Film z kategórie "taká blbosť, až to bolo dobré". Na jednu stranu treba uznať kvalitnú ideu s relatívne vydareným scenárom, no na stranu druhú boli niektoré tie "srandy" hnané do zbytočných extrémov, ktoré tomu viac uškodili ako pomohli. Menej je niekedy viac, a to presne platilo aj v tomto prípade. Ale inak uznávam, že sa na tej bezhraničnej absurdite dalo aj celkom pobaviť, niektoré scény a hlášky boli fakt vydarené a adresné. Takže z tohto pohľadu to splnilo svoj účel. A určite nie som jediný, na koho tí idioti s podpriemerným IQ pôsobili miestami ako reálne bytosti zo súčasnosti. Mimochodom, kto by si dal Brawndo? :D ()

dezorz

Skoda, ze aj na malych americkych filmoch, ktora maju inac zaujimavy napad vidno problemy velkeho ci povedzme americkeho filmu vobec. ()

Jino

No mě to moc vtipné nepřišlo. Luke Wilson mi tam dost neseděl, dost vtipů bylo nedokončených a ještě některé tak špatně podané, že sem se tomu fakt nemohl smát. O většinu vtipů se starali vedlejší postavy - teď nevím jestli to tak bylo tvůrci myšleno nebo nebylo. Tak i tak mě tahle komedie moc nenadchla...spíš mě potěšil ten nápad o vývoji lidstva, které bude v roce 2505 úplně tupé - tomuto dávám jednu hvězdičku a druhou dávám vedlejším postavám, které se starali o humor - dost se mi líbil ten pasák na konci :D ()

Nautila

S tímhle eugenickým námětem by se dalo skvěle pracovat, byla by to dobrá komedie se zajímavým základem, ale pánové to tady zase utopili ve vyčpělých vtipech, fekálním humoru a trapnosti. Zajímavé je to, že se film vlastně vysmívá a trká do sých vlastních diváků, do cílové skupiny s tímhle druhem humoru. Otázkou je, zda to pochopí. Ale to je tak všechno. ()

Aelita

Tento film je vážnější a závažnější, než se zda být. Problém periodického hloupnutí populace není absurdním výmyslem pro tuto komedii, ale tiše zrající skutečností rozvinuté společnosti. Na tento problém se odvážil upozornit německou veřejnost a elity doktor politických věd a člen předsednictva německé spolkové banky Thilo Sarrazin a strhla se bouře. "Ve své knize Deutschland schafft sich ab („Německo provádí sebedestrukci“) Sarrazin vyčítá muslimským přistěhovalcům „nechuť integrovat se“ a „vysoké náklady“, které pro stát představují. Je to on, kdo říká, že Německo přirozenou cestou hloupne, protože imigranti z Turecka, východní Evropy a Blízkého východu mají většinou jen nízké vzdělání, a navíc mívají více dětí než sami Němci." (http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/154063/Thilo-Sarrazin-Pravda-o-pristehovalcich-v-Nemecku-a-nova-inkvizice.html + http://www.rozhlas.cz/mozaika/literatura/_zprava/784314). Není to první takové varování. Již v roce 1974 tehdejší alžírský prezident Boumedienne řekl: „Brzy prorazíme do severní polokoule. Budeme ji dobývat tak, že vaše území zalidníme našimi dětmi. Ovládneme ji dělohami našich žen.“ Ostatně poslední studium křesťanství ukázalo, že i toto náboženství se rozšířilo a "zvítězilo" hlavně díky vysoké porodnosti jeho vyznávačů, což byl převážně, odpusťte mi společensky nekorektní slovo, plebs s nízkým vzděláním, ale s o to větší socializací a plodností. Takže můžeme se těšit na to, že jednou nějakou chvíli budeme mít největší IQ mezi přistěhovalci, než zcela vymřeme ... i díky své soběstačné asocializaci zábavou. ()

Sinn

Jedna hvězda za nápad. Abych se hodinu a půl dívala na komedii a ani jednou se u toho nepousmála, to už se mi dlouho nestalo... ()

Streeper

Čekala jsem, že se zasměju víc ale některé vtípky byly vážně víc než trapné. Námět je v celku zajímavý ale nepravděpodobný (alespoň podle mě). Jednou za rok by se na to koukat dalo. ()

joker.george

Kéž by to bylo aspoň tak průměrné jako Joe Bowers, potom bych se na to možná mohl dívat, aniž by se strachoval, že se mi něco stane s mozkem. A taky by pomohlo, kdyby se přidal falešný smích, abych věděl, kdy se smát, protože já jsem vážně nezaregistroval jedinou stopu čehokoli, co by připomínalo humor. Jedno jediné pousmání na úplném konci je zatraceně málo. ()

Nach

Dobrá myšlenka s šíleným zpracováním, což zde byl zřejmě i záměr. Nicméně idea vytěžení lidstva jako idiotů směřující k vlastní zkáze je zde výborně argumentačně podložena a mrzí mě, že to celé je až tak radikálně ukotveno v béčkové komedii. Herci, vizuál, to vše zde odpovídá spíše druhořadým Prcičkám (tedy dílům mimo oficiální tetralogii) a Scary Movie parodiím, než scifi chytře a ironicky si pohrávající se směřováním lidstva. Nicméně bavil jsem se a i to je důležité. Takže palec nahoru a snad to někdy někdo vezme i za serióznější konec,. 65% ()