Noční příchozí

• Velká Británie The Nightcomers (více)
Velká Británie, 1972, 96 min (Alternativní 93 min)

Komorní psychologický snímek na motivy povídky Henryho Jamese je působivou studií zvláštního světa anglického venkovského sídla na počátku století. Po tragické smrti svých rodičů tu zůstávají dvě dospívající děti v péči staré hospodyně a mladé vychovatelky. Jejich svět, myšlení i činy ovšem zásadním způsobem ovlivňuje a usměrňuje především svérázný čeledín, v jehož povaze se mísí jak sadistické rysy, tak ohleduplnost a láska k dětem. (Česká televize)

klima777

Zatraceně nepříjemné. 1,5 hvězdy pro Marlona. Cože, tolik? Yes, sir. Protože je špatný a vyžívá se v ponižování bližních? NE. Protože je přesvědčivý. Film s pachutí zmaru, hořkosti a zloby. Malé, ale ad absurdum dotažené a povýšeně šklebící se NEVER MORE (za 3,5*). ()

Autogram

Aj keď sa to pri jednej veľmi šťavnatej scéne nezdá, nakoniec je to aj horor. Ale až na úplnom konci, a pohľad to nie je pekný. Pritom na zábránenie celého zmaru by stačilo jednoducho sa pri TOM dobre zamknúť. To by ale nevznikol film o deťoch, čo ešte nemôžu pochopiť útrapy lásky, a tak si veci zariadia po svojom, že by aj The Adams Family zbledli. –––– Musí se jen pomilovat s jiným motýlem a pak už na ničem nezáleží. –––– Quinte, je pravda, že láska je jen samé utrpení? ()

Han22

Naprosto zbytečný prequel k filmu Neviňátka. Místo nudné viktoriánské duchařiny zde máme ještě nudnější viktoriánské melodrama, která si ani přiliš neláme hlavu s návazností (obě postavy skončí jinak než bylo řečeno v prvním filmu), čili se film nedá doporučit ani těm, kterým se líbil první díl. Pravda je tu jedna slušná sado-maso scéna s dětskou dohrou a poměrně temné finále, za což dávám dvě hvězdy, ale jinak se většinu filmu nic neděje. A Marlon Brando je castingový omyl jak hovado - protože se svými šedivými ustupujícími vlasy a počínajícím panděrem hraje postavu tak o dvacet let mladší, než kolik mu v té době bylo. Proboha vždyť v témže roce hrál patriarchu Rodiny v Kmotrovi, koho napadlo ho obsadit do role mladého Quinta fakt nepochopím. ()

sadlokan

Brando hraje vesnickýho pohona.Jak tam pobíhá s tou velkou prdelí..mno,jestli měl vypadat drobet slabomyslně tak jo.Guvernantka ovšem luxusní a děti,no to je smetí. ()

kubilov

Marlon Brando už hrál ve všelijakých filmech, ale horor? Už od začátku jsem k tomu to filmu přistupoval spíše s despektem, ale nakonec to tak strašně nedopadlo. Atmosféra anglického venkova kdesi v močálovitých lesích spolu s nečekanou a vzrůstající hrozbou byla parádní, zejména pak dost nevhodná výchova dětí, která vyústila až v sociální deviaci neskutečných rozměrů, která by se ale pouhé špatné socializaci dala vyčíst jen velmi naivně, přitom Nightcomers až takovým hororem není.. ()

Aniki

Asi tak trochu zbytečný film o ničem, i když jde vlastně o žánr hororu, takže bylo třeba jen vybudovat jakous takous atmosféru k budoucímu tragickému konci. Za mne slabý pokus jak o žánr, tak o tu kýženou atmosféru. Branda jsem nikdy nemusel, vlastně ani jako kmotra a tak ty dvě hvězdičky dostane alespoň pro mne zatraceně sexy a příjemná Stephanie. ()

Víteček

Nepovedený film. myslím si že premisa je dobrá a správně natočené by to mohl být hodně kvalitní mrazivý film. Tohle však není dobře udělané, chování vychovatelky je prostě divné (ono tedy celé je to takové divné, ale nesprávným způsobem) a bohužel to postrádá jakoukoliv atmosféru a sledování spíš otravuje než baví. 35 %. ()

hanazu

Jedná se o zajímavý námět, jehož zpracování mě ale tolik nenadchlo. Ale ty dvě děcka v roli dohazovačů byly parádně strašidelný. ()

PTuranyi

Silná dráma o pokrivenom ľúbostnom vzťahu, ktorý sa stane predlohou pre detskú predstavu lásky pre dve siroty. Napriek miestami toporným hereckým výkonom si film buduje mrazivú atmosféru. ()

gizi

Na opuštěném sídle 2 nezbedné děti, jedna pěkná vychovatelka, jeden drsný sloužící a jedna stará paní, co to má vše na starost. Režisérovi se podařilo vystavět pěkný příběh s nevšedním zakončením. 70% a 3*. ()

kodel

Tam, kde se nedostává lásky a empatie, je otevřený prostor pro zlo, které přichází nepozorovaně, maskujíc se za vášeň, dětskou hru, zvědavost, dobrý úmysl a napodobování autorit. V uzavřeném prostředí anglického venkovského sídla dvě dospívající děti podléhají vlivu sluhy Quinta, skvěle ztvárněného Marlonem Brandem, jehož dobromyslnost má svou odvrácenou tvář... Jeho protipólem je nádherná, křehká Stephanie Beacham, obě děti trošku prkenné, ale to bych připsal svazující šlechtické etiketě. Vynikající film s nenápadně znepokojující atmosférou (jak vystřiženou z románů Ladislava Fukse), zajímavá práce s hudbou, která je podvratná, dvojlomná, stejně jako psychologie hlavního hrdiny. Mrzí mě místní nízké hodnocení, plno hodnotitelů zjevně nechtělo filmu odpustit, že není hororem, jak je avizován. Ach ty nešťastné škatulky... ()