V tom domě straší!

• USA Monster House (více)

Některé domy jsou strašidelné. V některých nejen straší, ale jsou také pořádně hladové. Jeden takový má přímo přes ulici chlapec Walter. Když se tam vydá pro míč, tak se majitel domu Nebbercracker rozčílí a pak se zhroutí, takže ho sanitka odveze do nemocnice a dům zůstane prázdný. To je jedinečná příležitost vydat se na průzkum. Je jim jasné, že to nebude legrace, když vidí, jak dům pohltí rockera Kostru. I je nakonec děsivý živý dům spolkne a Walter s Buřtem a Jenny se rozhodnou s ním bojovat. Počkají, až usne, a najdou tu nejen fotky sousedovy obří manželky Constance, o níž se povídá, že ji muž zabil a snědl, ale také sklep plný rozbitých hraček a kostru pohřbenou v betonu. Nedlouho poté se vrátí pan Nebbercracker a svěří se dětem se svým děsivým tajemstvím. Pak se rozhodne s jejich pomocí vyhodit dům do vzduchu. Ten se však nehodlá vzdát bez boje, a tak se v ulici brzy rozpoutá ta nejpodivnější bitva, jakou kdy svět zažil. (Nova Cinema)

baaaja

Strašidelná pohádka pro děti o jednom masožravém domě, ulítlé chůvě, dvou klukách, kterým popletla hlavu sebevědomá zrzka a o starém pánovi, který si v životě prožil své... nebylo to špatný, ale čekala jsem že to bude lepší.. ()

Eriol

Příjemná podívaná s chvílemi překvapivě (a příjemně) značně temnou a survival atmosférou. Kdo by čekal roztomilá zvířátka, dětské vtípky, mravní ponaučení.. šeredně se splete :) Krása ()

4daPeace

Verdikt: Hemzi se to tady komentari, ze to je film pro dospelejsi obyvatele teto planety...hmm a proc se mi to potom zdalo natocene, jako pro uplne male deti? Klidne to mohlo vyjit v nekolika epizodach a mohlo byt uvadeno v sobotu brzy rano v TV v ramci poradu pro nejmensi. Pro me nuda, klise a s tim souvisejici predpovidatelnost deje. ()

Crawler-D

Škoda, že se u nás neslaví Halloween a že v Americe a ve valné části světa měl film premiéru v létě. Jinak by to byl zaručený hit. Doufám, že Kenan dostane brzy další příležitost utvrdit mě v jeho schopnostech. Tak příjemně jsem se nebál a nezasmál už dlouho. ()

Zbyisek

Zpočátku jsem tomu moc nevěřil, ale po čase mě to chytlo. Byl jsem zvědav, k jakému závěru to dojde.... v tom domě prostě straší. Takový dětský "horor" a možná nejen pro děti. ()

Topco

Tento animák som si v období tmavých chladných jesenných dní v kine poriadne vychutnal! Monster House nie je rozhodne pre najmenších. Disponuje skvelou atmosférou, takmer hororovým strihom a hudbou, či inteligentnými dialógmi, ktorých miestami perverzný / neslušný podtext deti, jednoducho, nepostrehnú. Výnimočný film, ktorý v záplave animákov so zvieratkami príjemne ozvláštnil. Potešili tiež odkazy na Zemeckisovho Forresta či Spielbergovu Vojnu svetov. 8/10 ()

Trainspotter

Opravdu dobrý film charakteru jednoduché oddychovky s nevídaně hororovým námětem a neméně strašidelným zpracováním. Ačkoliv jisté momenty viditelně skřípou a některé věci přesně nezapadají a mohou působit naivně, vše vyváží opravdu dechberoucí:) závěr s pěknou gradací. Doporučuji všem dětem jako první seznámení s hororovým žánrem, ostatním jako příjemné zpestření odpoledne. ()

DruidKarel

Hodně povedený animák s napínavou tématikou, který může chytnout jak děti, tak dospělé. Hodně pěkná grafika a naimační efekty, společně s příběhem. To zní hodně zajímavě, ale ještě lépe to vypadá. Člověk se vůbec nenudí a dobře se na to kouká. Musím také podotknout, že hudba k tomuto filmu byla fakt hodně kvalitní. 4* jsou tedy více než skvělým hodnocením. 4* ()

dubinak

Monster House patří jistě do té lepší kategorie druhořadých animáků. Nejspíš si u mě zaslouží mnohem větší uznání, než třeba nedávno viděný ParaNorman, už jen kvůli sympatičtější grafice a zábavnějšímu příběhu. Klidně by neuškodilo, kdyby bylo hororových prvků víc, ale chápu, že se netlačí na pilu. To bych asi už chtěla moc. Každopádně se na to koukalo velmi dobře. ()

lakikaki

Veľmi príjemné prekvapenie. Konečne animovaný film, ktorý nie je (podľa mňa) vôbec určený deťom. Kiežby bolo takýchto animákov viac. ()

Wormboy

Velmi sympaticka rozpravka, ktora je urcena rovnako detom ako dospelym. Deti v nizsom veku vsak z domu, ktory ma velky apetit, mozu mat naozaj strach. Fim ma velmi dobry spad, animacia je pekna, avsak najviac potesi nadhlad, ktory divakovi dovoli za tych necelych 90 minut vyborne sa zabavit a pritom nekrutit hlavou nad zbytocnym moralizovanim. Takychto "rozpravok" by malo byt rozhodne viac a ano, na ukor tancujucich, stepujucich, surfujucich a inak ucich priblblych zvieratiek. 3,5/5* ()

emo

Milý, miestami vskutku strašidelný filmík, ktorý ale úplne nezvláda udržať pozornosť dospelého diváka. Vidieť to ako 10-ročný, dám dnes z nostalgie 100%... ()

RickDeckard

Animák, který tajně podezřívám, že nebyl ani náhodou točen pro děti. Nejde ani tak o strašidelné pasáže, jako spíše o dosti drsný a dospělácký humor (znásobený tím, že ho produkují primárně dva kluci na pokraji puberty). Neskutečné množství hlášek a gagů bez problémů vyváží i v dnešní době vysloveně obstarožní grafické ztvárnění. Navíc jsem rád, že můžu zase jednou chválit i český překlad a dabing! 80% ()

majo25

Nevkusnú animáciu naštastie vynahrádza atmosféra a dejová stránka. Atmosféra sa mohla ešte viac vygradovať, to by však v nej muselo byť menej zbesnetej akcie a viac vtipu. Inak fajn. ()

DannyJ

Opravdu nádherná animace. Příběh teda trochu nedomyšlený, ale název "V tom domě straší" není zas tak lež. ()

otík

Podařený lekací animáček s dobře vykreslenými postavami, hodně dobrou animací a hlavně skvělými kamerovými záběry, slušnou hudbou a prostým, přesto nenudícím příběhem bez jakéhokoli nudného poučení. Jen mi není jasné, pro koho může být animovaný horor určen - malé děti se budou bát, teenagery to nezajímá, pro dospělé je to spíš sranda, takže zbývají tak děcka kolem deseti. ()

Radiq

No, na to, že jsem si připravoval na sračku největší, to nebylo zase až tak hrozný. Rozhodně za poslední dobu jeden z nejlepších animáků pro děcka, protože v tom byly i hororové prvky. Su si celkem jistej, že někdo by byl schopnej z toho udělat i normální horor pro dospělý. Ale už předem vím, že by to byla béčková sračka. ()

KatanaCZ

Pro mne jeden z nejlepších animáků, které jsem zatím viděl. A to hlavně díky nápaditému a velice originálnímu příběhu. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra