Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

TheMaker

Jednou to bude kultovní film .... V budoucnu se narodí někdo podobný jako Tarantino a inspiruje se tímle filmem, možná bude jeho nejoblíbenější, každopádně to bude vzchopný rejža, který bude točit filmy v podobném stylu . . . ()

Dever

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. "Am I Really That Bad" - Performed by Domino and the Dagger Baileys ,2. "Another Soul" - Performed by Harry Gregson-Williams ,3. "The Weakest Link" - Performed by Paul Ferrar ,4. "The Gambler" - Performed by Xzibit featuring Anthony Hamilton ,5. "Impressionism" - Composed by Robert Viger ,6. "Azulee" - Performed by Shantel ,7. "Tango Bradere" - Performed by Brad Hatfield ,8. "Tango Flambe" - Written by Novi Novog (as Navi Novog) ,9. "Two To Tango" - Performed by Brad Hatfield ,10. "Paris" - Performed by BT ,11. "3 The Hard Way" - Performed by Bahamadia ,12. "Troubleshot" - Performed by Mike Chapman ,13. "Got Answers" - Performed by Seeds of Love ,14. "The Bario" - Performed by Heitor Pereira ,15. "Autumn Evening" - Performed by Bai Kwong ,16. "Get Out" - Performed by Seeds of Love ,17. "Main Title 'Man On Fire'" - Written by Harry Gregson-Williams ,18. "Choke Me, Spank Me (Pull My Hair)" - Performed by Xzibit ,19. "Why Did I Let You Go Away" - Performed by Bobby Kranc ,20. "Debestar" - Performed by The Green Car Motel ,21. "I'm Sorry" - Performed by Brenda Lee ,22. "Shimmy Riddle" - Performed by Matt Backer ,23. "Ska Rats" - Performed by Kent Buchanaon ,24. "Hey You" - Performed by Nick Welsh ,25. "Muthaf*cker" - Performed by Xzibit ,26. "Mr. Lucky" - Performed by Rudy Guess ,27. "Latinova" - Composed by Andrew Basil ,28. "Animal Control" - Performed by Seeds of Love ,29. "Let's Get It On" - Composed by Bill Baylis ,30. "Speaking In Tongues" - Performed by Eagles of Death Metal ,31. "San Berdoo Sunburn" - Performed by Eagles of Death Metal ,32. "Next Trend" - Performed by BeatCop ,33. "Hot Lips" - Performed by The Funky SOL ,34. "Nothing Is Wrong" - Performed by FC Kahuna ,35. "Where Do You Keep Your Love" - Performed by Buppy featuring Marius Moga ,36. "Me So Horny" - Performed by 2 Live Crew ,37. "Hail To The Chief" - Composed by Graham de Wilde ,38. "Boom Shot Dis" - Performed by Kully B / Gussy G ,39. "Juice" - Performed by GMS ,40. "La Marcela" - Performed by Jack Darby featuring Joe Motter on Trumpet ,41. "Nasty Girl" - Performed by Nitty ,42. "Cold, Cold Ground" - Performed by Tom Waits ,43. "Jesus Gonna Be Here" - Performed by Tom Waits ,44. "Experienced" - Composed by Chris Goulstone ,45. "Hell-Bent" - Performed by Deakin Scott ,46. "Supa Powa" - Performed by Da Diggler ,47. "Mama Told Me Not To Come" - Performed by Tom Jones ,48. "Alma Muda" - Performed by Heitor Pereira ,49. "Bach Matthauspassion BMV" - Performed by Chicago Symphony Orcestra ,50. "Hands Of Time" - Performed by Groove Armada ,51. "Real" - Produced by Harry Gregson-Williams, ()

EvilPhoEniX

Áno já jsem Domino !! Ovládající všechna bojová Umění.. Umím to s nožema, od pistole po brokovnici a také řádím s Nunčáky !! Zvláštně natočený Film, velice originální forma, ale líbila se mi ! ()

novoten

Keiru chci za jiných okolností vidět i v nesledovatelných nesmyslech, ale tady bohužel selhává ve všech směrech. Nevěrohodně tvrdí situaci, nevěrohodně střílí a vzhledem k nesmyslně vychtěné stylizaci dokonce i nevěrohodně vypadá. Terč netrefil ani Tony Scott, který si asi výtky týkající se jeho přílišné vizuální vyměklosti (rozuměj občasnému racionálnímu střihu) u Muže v ohni vzal příliš k srdci. Rozklepaná kamera a plno filtrů či zoomů jsou sice prima nápady, ale aby mě bolely oči i při záběru na zlatou rybičku, to je pro mě nevítaná novinka. Nebýt Christophera Walkena, šel bych klidně ještě níž, protože tohle je místo slibovaného trháku naprostá křeč, u které jen kroutím hlavou a nechápu hlášení o postmoderně. ()

tron

Mám (väčšinou...) rád epileptický strih Tonyho Scotta a žena ako akčná hrdinka mi problémy nerobí. Ale keď som na tomto žánrami a štýlmi premixovanom čude sedel v kine, už po prvých minútach som bol ako ovalený. A to ma čakali ešte dve hodiny. Ohučaný som bol už zo scény pred titulkami, ale postupne som si v tomto svojráznom filme zopár vecí našiel (Ian Ziernig, Brian Austin Green, Mickey Rourke a jeho deväť prstov, Keirine prsia resp. prsia Keirinej dablérky). Príbeh šialený, takže ma vôbec neprekvapilo, že údajne vznikol podľa skutočných udalostí. ()

JFL

Ve svém vrcholném díle Tony Scott ztvárnil bláznivou báchorku inspirovanou divokým životem reálné lovkyně lidí jako impresivní trip, který divákům navozuje zjitřené vnímání za vlasy přitaženého vyprávění. Proměnlivou rychlostí snímání, nestandardním procesem vyvolávání materiálu, epilepticky těkavou kamerou a frenetickým střihem proměňuje filmové plátno v kinetický obraz, kde se sama struktura i matérie filmu stávají viditelné a hmatatelné. Sytě barevné záběry skládané přes sebe a pohyby kamery se stávají ekvivalenty masivních nánosů barev a tahů štětce, přičemž střídavě evokují malby fauvistů, futuristů i německých expresionistů. ()

B!shop

Hodne zajimavej film, ale par vyhrad k nemu mam. Precejen, kdyz jsme si film poustel, vedel jsem, ze je o lovcich lidi a tudiz sem cekal nejakou neskutecnou akci, poradani honu na lidi a to vse se zbesilou kamerou. Jenze prakticky jedina poradna akce je ta zaverecna, navic je celej film tak nak nic nerikajicne zakoncenej a naopak nekdy je Tony zbytecne doslovnej a vse vysvetluje, nekdy i pomoci obrazku. Co se tyce pribehu, tak dokaze zaujmout, ale nic extra originalniho to neni a prave ta zbesila kamera Tonymu dost pomaha, protoze misty filmu dochazi tempo, coz kamera slusne maskuje. Co se tyce hercu, prekvapilo me, ze ackoliv tu je Rourke prakticky porad, namluvi toho jen minimum a je jen takova postava v pozadi. Zato Keira vypada jako drsnacka dost dobre, vetsinu casu ji to i verite a kdyz to obcas nezvladne, kamera to opet zachrani. Potesili me dva idioti z Beverly Hills. Ackoliv se mi film hodne libil a nemam k nemu nejakou velikou vytku, stejne mi pride, ze Tony jen tajtrdlikuje okolo niceho. ()

Marius

Skutočný príbeh neposlušnej dcérky slávnych a bohatých rodičov, ktorá si to z modelingu zamierila medzi lovcov ľudí je ideálnym námetom pre Hollywood. A mohol byť i výborným filmom nebyť Tonnyho Scotta. Režisér totiž tak „praštil“ do formy, až sa stala neznesiteľnou. Rozčuľujúci klipový strih, ktorý by bol rád dynamický, podivné kamerové filtre počas celého filmu, kamera pôsobiaca v niektorých momentoch ako zlé zoomovanie digitálneho fotoaparátu a hlavne zlým spôsobom roztrieštená štruktúra príbehu totiž spôsobujú, že Domino je istým spôsobom „nepozerateľným“ filmom. Vďaka forme som mal problém zžiť sa s postavami, ktoré sú charakterovo pomerne príťažlivé ( a Keira samozrejme vizuálne nezmerne príťažlivá). Pokiaľ ide o hercov, podľa môjho názoru bolo kardinálnou chybou obsadiť Keiru Knightley. Nie je to jej herectvom (to je práve z toho čo som s ňou videl to lepšie), ale typologickou nevhodnosťou pre túto úlohu. Jej anjelskej tváričke jednoducho divák tú tvrdosť nemôže uveriť. Niečo iné je Mickey Rourke, ktorému rola sadla ako uliata a vidno že si ju i poriadne užil. Okrem neho, krásy Keiry Knightley, zaujímavého námetu a „Hands of Time“ od Groove Armady na pozadí akej-takej myšlienky totiž Domino nemá čo ponúknuť. 5/10 ()

Boss321

Velmi rozporuplný film. Výborný náměť, celkem slušný scénář, nekompromisní Keira Knightley (když jsem se dozvěděl, že má hrát drsnou holku, tak jsem se zděsil, ale moc mile mě překvapila) a charismatický Mickey Rourke - to vše jsou jasná pozitiva. Bohužel Tony Scott mě svou režií tentokrát nenadchl, zatímco předchozí Man on Fire byl bravurní akční snímek, tak o Dominu to rozhodně říct nemohu. Střihačské orgie mi místy způsobily epileptický záchvat, filtrů bylo použito až nezdravě mnoho a kamera také nic moc. Navíc akčních scén mohlo být klidně jednou tolik a nic by se nestalo. Není to vyloženě zklamání, ale Scott to tentokrát přepískl....... ()

Jossie

Až do konce filmu mi ta klipovitost tak lezla na nervy a Keira Knightley mi přišla tak hrozně afektovaná, že to u mě přebilo jakýkoliv příběh. ()

Jara.Cimrman.jr

"Dokud neporuším zákon, můžu vést život padoucha a vyhnout se přitom vězení." Přerážečka nosů Domino Harvey mě bavila s nunčaky, nožem, brokovnicí, při sexu i na býkovi. Prostě se mi líbila a taky chápu člověka, pro kterýho je svět Beverly Hills 90210 nudnej a chce si život pořádně užít. Já jsem si to s ní i s komandem lovců lidí zběsile užil. Střihačův epileptickej záchvat se mi sice až tak moc nelíbil, ale zaujal mě mafiánskej podvodní telefon, naučil jsem se zastavovat auto televizí a ještě jsem přitom chápal Eda, když se rozčiloval, že neví, jak dopadlo to porno. Problémy se prostě mají řešit až po výstřiku. To ví každej chlap, tedy pokud zrovna není něco jako Španěl Choco. ()

EdaS

Dvouhodinový videoklip, který místo aby vyprávěl, tak jen diváka mate. Střih je snad ještě rychlejší než u Michaela Baye, ale proč? Tony Scott se v šedesáti utrhl z řetězu jako snad nikdy - škoda, že jsem si Domino neužil tak jako on. Takhle je to pěkně nafouknutá ale pořád jen bublina, na kterou bych okamžitě zapomněl, kdyby mě z ní nebolely oči. :o) ()

xxmartinxx

K uzoufání nudný film. Čekal jsem nějaké hraní s pravdou a lží, jak se říkalo. Překvapilo mě, jak nevyužité to je. Zůstává jen nezajímavá klipovost a nesnesitelná prázdnota. ()

igi B.

. . . >madrfakrbič< . . . 8-o . . . Hůůůůů, vydechl diváček Igráček... Tahle hříčka se dědouš(cool)ovi T.S. povedla, jako když bičem mrská... ;-) Hoďte za hlavu výmluvy na "skutečné události", tahle obsahově i výtvarně stylizovaná - klipovitě proklatá a proklatě klipovitá - smršť (byť trošku(!) formou připomíná jiného mistra S. jinou skvělou vizuálně >poe(pate)tickou< hříčku "Natural Born Killers") vás prostě právě tou nadsázkou a neustrojeností strhne a nenechá vydechnout. Režisér formátu Tonyho Scotta je dostatečně zkušený a v žánru brilantní tvůrce, že si může dovolit natočit (dle do scénáře brilantně sepsané zápletky) takto formálně experimentální >postaninevímjaký< film, který přes jistou >pulpovitost< a scénáristickou >šarmantnost< skvěle odsýpá, skvěle vypadá, skvěle je odehrán, natočen a následně i zpracován a (cituji moudro z díla ;o) "...jestli se ptáte, co je pravda a co ne, jděte s tím do hajzlu... Nikdy vám neřeknu, co to všechno znamenalo... Všechny nás čeká pád..." Inu - jak koho, milá Domino... ;-) Každopádně skládačka z kostek tak důmyslně postavených vytvořila skvostný >dominový efekt< a Tony Scott tímhle více než dvouhodinovým - a přesto dle mého zbytečně krátkým (ú)letem snad již definitivně se vznesl do filmového nebe. I když - jak sám říká ve filmu o filmu (na dvd otitulkované bonusy hodny shlédnutí!) - "Příště to bude už 3D a linoucí se vůně..." - Tož Tony, zrovna od TEBE to chci fakt vidět... ;-)) - - - P.S. Kdyby možno bylo by dát navíc jednu speciální hvězdičku, bezezbytku by si ji zasloužilo studio Asylum, právě za ty vizuální efekty a animace. - - - P.P.S. POZOR! TENHLE FILM SI NESMÍTE PUSTIT JINAK, NEŽ S ORIGINÁLNÍM ZVUKEM! Tenhle film si prostě MUSÍTE prožít se vším všudy - A NEJLÉPE VÍCEKRÁT (třeba i s malým odstupem :-). Každopádně, právě kombinace originálního obrazu a zvuku (tak jak si tvůrci přáli!) vytváří tu nedělitelnou a působivou atmosféru téhle bizarní zkazky. Chápu, že leckdo může mít k takto rozporuplnému filmu nějaké své subjektivní výhrady, ale dát téhle netradiční a famózní podívané méně jak tři hvězdičky mi připadá dost nefér. Zvláště když člověk vidí, jaké pitomosti (formou i obsahem - a nejen zde na čsfd) jsou často vzývány v superlativech... Leč všeho do času. Tenhle film má prostě STYL! Předpokládám, že právě proto se jednou poprávu stane tím, čemu se říká KULT. ()

Skejpr

Víte.. kdyby stejnou látku natočil John Woo.... Todle je jen místy až nekoukatelnej bordel, jeden dvouhodinovej Videoklip, přičemž hudba se skládá z větší části z neustálého vyřvávání "Motherfucek! Jsem silně zklamán. ()

Shit

Bohužel musim souhlasit s tim, že Tony Scott to s tou barevností a zběsilým, až trošku otravným střihem přehnal, jenže já se ani jednou za ceou dobu filmu nenudil a to už je co říct, když film má přes dvě hodiny. Je to asi hlavně díky tomu, že příběh je docela poutavej, i když trošku vláčně vyprávěnej a že postavy jsou úplně suprový, Keira Knightley, ač se na nějakou drsňačku moc nehodí, tak je prostě skvělá a do role nakonec skvěle padne. Stejnětak Mickey Rourke je jako lovec lidí úplně úžasnej, po Sin city a Dominu, začínám mít Rourka opravdu hodně v oblibě, dokonalej prototyp ultra drsňáka. K dobru filmu se dá určitě taky přičíst pěkně krutá scéna s rukou, jenže víc podobných tam už neni a to je docela škoda, taky bych čekal o něco akčnější pojetí, protože i když Tony Scott stříhá jak blázen, tak se to pořád pěkně táhne, což je u tohohle filmu fakt velká škoda. Snad jediný co bych tomuhle filmu víc vytknul je, že opravdová Domino vůbec nevypadala jako sexy Keira, ale spíš jako nějaká děvka z bordelu, ale na to bych si asi stěžovat neměl, takž už radši držim hubu, protože přijít v tohmle filmu o Keriu by byla fakt škoda, hned by se na to koukalo hůř ()

M.a.t.t.

Mimoriadne efektný ale trochu dlhší videoklip bez poriadneho deja, ktory kinami preplával bez väčsieho vzruchu. A to je škoda - ak by ho Tonny Scott zostrihal na prijateľnú dĺžku, v MTV s ním mohol žať ovácie. ()

choze

Film podle skutečných událostí (tak trochu) od scenáristy DONNIE DARKA a nejstaršího videoklipaře Hollywoodu? Narozdíl od surrealistického a pro mě ve výsledku jen pramálo uspokojivého DARKA musím Kellyho pochválit za jednoduchý a přehledný scénář (plný legračně drsňáckých keců), který mě vysloveně nenudil, ale ani ničím nezaujal. To samé platí o pěkném, nepřetržitě blikajícím halucinogenním Scottově kabátku, který mě s výjimkou takto dokonale pohřbeného akčního finále (přestřelka ve stylu Tonyho PRAVDIVÉ ROMANCE) kupodivu ani moc nesral. Velká režisérská exhibice, která paradoxně nespasila průměrný scénář. Oceňuju ale (jako asi všichni) Iana Zieringa a Briana Austina Greena a závěrečné titulky pouze s křestními jmény účinkujících. ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)