Mít vždy dobrou trefu a zůstat naživu, o to tady vlastně běží... Jason McCullough dávno plánuje svůj odjezd do Austrálie, a jen shodou okolností se pak na cestě náhodou ocitne v městečku zlatokopů Calendar, kde zrovna příliš nevládne klid a pořádek. Spíše si tam každý dělá, co chce a často přitom jde o život. Místní starosta Perkins s dalšími zástupci právě hledají náhradníka za zabitého šerifa. Vhodným kandidátem se díky svému přesvědčivému umění pistolníka stává Jason. Ten pak spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit po svém problémy s pořádkem ve městě. Na prvém místě se musejí vypořádat s místní bandou zločinců… Divácký, komediálně laděný western natočil herec, scenárista a režisér Burt Kennedy, tvůrce snímků Honáci, Vůz plný zlata, Vlakoví lupiči. Jeho příběh využívá klasických westernových prvků a situací s komediální nadsázkou, vtipem a humorem. Úlohu neohroženého Jasona McCullougha ztvárnil James Garner (známý z filmů Velký útěk, Souboj u El Diablo, Grand Prix, Vesmírní kovbojové a Maverick). (Česká televize)

Arkanoid

Američania sa snažia odľahčiť svoj žáner parodovaním klasických scén westernov a postavou šerifa, ktorý v mestečku zakotvil len dočasne pred cestou do Austrálie a s božským flegmatickým kľudom rieši všetky problémy. „Máte sudcu?“ „Nie, ale môžeme nejakého zvoliť.“ Takto sa v Amerike stal každý odborníkom na všetko. Hviezdy strhávam za kameru a predvídateľný dej. ()

casioa....

Bez debyty dávam 5*, jeden z najzábavnejších westernov vôbec. A pritom je oproti známym kusom, pomerne prehliadaný-such a shame. No tak či onak, humor tu každému nesadne, no mne sadol dokonale. Veľmi ľahké a zábavné. James Garner bol borec. ()

Han22

Popravdě moc jsem nečekal. Druhořadý režisér i herci, naprosto ohraný námět šerifa co musí vyčistit městečko. Ale bylo to výborné. Zlatokopecké městečko je pořádná díra plná ožralců, soubojů v bahně, rvaček a přestřelek. Většina šerifů buď zařve nebo uteče, vykutálená a zbabělá městská rada je sice naštvaná, že musí odevzdávat desátky klanu Danbyů, ale chaos jim víceméně vyhovuje. A pak se objeví šerif, čarostřelec s naprosto flegmatickou povahou, suchými hláškami co už 4 roky míří do Austrálie za klokany a bumerangy. K rukám má bývalého kydače hnoje, jako milostný objekt naprosto potrhlou holku a chyceného vrahouna musí ohlídat ve vězení, co má všechno kromě mříží :) A je to super komedie, kde postavy trousí hlášky s naprosto vážnou tváří, kde sice nechybí přestřelky ani relativní vážnost, ale zároveň jsou tu gagy jak z grotesky (natažené lano, dělo). Skvěle jsem se bavil i přes ten zoufale ohraný námět. ()

peetriss

Svěží vánek, který ve své době dokázal vnést do žánru westernu příjemné oživení a pobavení. Lehká parodie a nenáročná zábava se skvělým obsazením - James Garner sympaťák, Joan Hackett krásná a úchvatně "střelená". ()

Rozjimatel

[1,5*]     Značne nepodarený pokus o westernovú komédiu, ktorý pôsobí skôr trápne ako vtipne. A to je v danom žánri dosť zásadný nedostatok. Začiatok je akoby zaseknutý hlboko v čase - pripomína nejakú nepodarenú nemú grotesku. Všetci prihlúplo šaškujú, neustále sa hromadne tlčú, trieskajú po hlave, ohadzujú sa jedlom, či sa hádžu do blata. Herci robia kadejaké grimasy, ktoré majú byť akože hrozne smiešne a trúsia "ohromné" hlášky, na ktorých sa smejú len oni sami. A ani inteligentnými dialógmi film zrovna neoslňuje (čo slovo to perla). Film drží nad vodou James Garner, ktorý je v role šerifa veľmi štýlový a ešte aj Jack Elam (Jake), ktorý ako jediný za niečo stojí po humornej stránke. Vo fádnom scenári trochu vybočuje z radu jedine pasáž s nájomnými zabijakmi.     "Poznal ho niekto?" ()

Alf

s opravdu inovačním využitím řady klasických westernových schémat milé a zábavné, navíc s charismatickým představitelem hlavní role.. ()

Mikino00

Je to celkem zábavné, příjemně natočené, ale to na lepší hodnocení nestačí. Zvláštní je záporná role Brennana, snad jeho první. ()

gumolit

Ja som tu len na chvíľku mám inak namierené do Austrálie 😊Lahkomyselný a komediálny western so skvelými hercami a hlavne plný gagov. Skvelé. ()

Oyer

Milé, usměvavé. Moc uspěchané. Dost mi tu chybělo charisma "záporňáků". Někteří o své charisma, které si získali v jiných snímcích přišli (Jack Elam). Závěrečná přestřelka - hrozná. Postupně mi došlo, že se jedná o parodii na westerny. I tak "pouze" úsměvné a milé. ()

Greg25

100% Zatraceně povedená westernová parodie u které se člověk opravdu pobaví, nemluvě o skvělých hercích. ()

Bozvav

Veselá parodie na divoký západ. Vtipné scénky, střídaly ještě vtipnější přestřelky. Dialogy nenudily, žádná trapná křeč. jednoduchá zábava bez zbytečných vulgarit s hodící se hudbou. Za mne 75%. ()

Rathalos

No najprv som si myslel,ze spojenie westernu a komedie nebude ziadna slava,ale velmi som sa mylil,prave naopak,bolo to fakt vyborne natocene,ze si clovek uzil obe zanre a zabavil sa,no a James Garner ako serif bol cool...:-) ()

Ozzy2

Limonádový Joe je v žánru westernových parodií a dvě třídy výše.Tohle zase taková pecka není.Možná před 50 lety ano. ()