Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Shredder

Urcite ovela lepsie ako Nightmare Before Christmas. Krajsie piesne, lepsi pribeh, zaujimavejsi svet. Postavy su konecne rozvinutejsie, sympatickejsie a maju dusu. Taktiez ma konecne niaky dej a co je typicke pre Burtona nejde podla klise, co je velke plus. Carovne dielo, ktore mi bohuzial ubehlo prilis rychlo, skoda tej kratkej stopaze, keby ho este viac rozvinuli bolo by to na plne hodnotenie takto - 85% ()

Mysho

Film z dielne Tima Burtna ktorého filmy majú špecifický nádych temnoty z kríženej s rozprávkovým prostredím ktoré vidíme skoro v každom diele vytvárajú nezvyčajný dojem z filmu . Osobne Tima Burtna uznávam ako skvelého režiséra a to dokazuje aj v tomto nezvyčajnom „rozprávkovom“ kúsku . Film kombinuje romantiku , zábavu , rozprávku a celkový dojem je nadštandardný . ()

rottik-cb

Klidně (se) budu opakovat- Tim Burton prostě umí! A postavička Johnnyho Deppa se nestačí divit, jak se ocitla v tomto „milostném“ trojúhelníku :) Mrtvá nevěsta je roztomile tragická postava, Emily je skvělá i na malém prostoru. Pokud ještě nemáte nakoukáno moc „Burtonů“, je to o to silnější zážitek. ()

Žažulienka

I když se Vám to bude zpočátku zdát děsivé nebo morbidní, když proniknete hlouběji, zjistíte že leč děsivé prostředí může člověka pohltit a působit velmi emotivně. Film krásně dokresluje kontrast smutných a veselých skladeb. Pokud budete chtít na chvíli snít o skutečné lásce, podívejte se! ()

Koonix

Jedna z najkrajších (a aj najzvláštnejších) rozprávok čo som videl. Postavy sú napísané perfektne a uveriťeľne, je to zároveň smutné aj veselé, hudba skvele doplňuje atmosféru. Pobaví, dojme, nadchne, šokuje... Nechápem kam Burton na tie nápady chodí :-) ()

marmeli

Jak to vypadá po smrti? Ach ano, možná i takhle. Každý to vidí jinak. Pro mě jedna z nejhezčích pohádek, které jsem za svůj život viděla. Tim Burton to prostě umí, co si budem vykládat. Ať jde o příběh, atmosféru, postavy nebo dokonale sedící hudbu. Vše mi do filmu naprosto pasovalo. Můžu si jej pouštět pořád dokola a neomrzí mě. Čím to asi bude? ()

Mictian

Naprosto skvělí film, který mě vzal za srdce. Ne všemi uznaný humor záhrobí tomuto dílu dává svoji tvář . Tento pohled na záhrobí se mi líbí. Burton mě nezklamal. ()

renoarko

Pekný animovaný príbeh s bizarnými postavičkami a skvelým námetom. Že sa neoplatí skúšať si svadobný sľub v lese, zistí hlavná postava Viktor (Johny Depp), keď omylom nasadí snubný prsteň konáriku, ktorý v podstate ani konárikom nie je, ale je to ruka jeho novej ženy, ktorá je tak trošilinku mŕtva. Nová Viktorova vyvolená ho berie do svojej ríše, aby s ním mohla harmonicky nažívať (znie to srandovne, keďže píšem o mŕtvole)... Tim Burton tu stavia do kontrastu dva svety, svet živých, ktorý je paradoxne šedý, mdlý a nudný, a svet mŕtvych, ktorý je plný hudby, farieb a zábavy. Nemusíte byť Einsteinom, aby ste zistili, že ten druhý sa mi páčil viac. Dokonca aj mŕtva nevesta mi prišla viac sexy ako jej sokyňa v láske Viktória, ktorá má ešte stále vitálne funkcie v úplnej norme. (Čo že mŕtvej neveste chýbaju kúsky mäsa na kostiach, a v hlave jej vŕta červíček?). Vážne milý filmík, no do úplnej dokonalosti mi stále niečo chýbalo. ()

Margerie

A máme tady opět netradiční pojetí animovaného filmu, jehož tvůrcem není nikdo jiný než Tim Burton. Jak on to dělá, že putuje skrz naskrz žánry a vždycky se mu podaří vytvořit něco jedinečného, aniž by pozapomněl na svůj originální rukopis, to je mi záhadou. :-) Viktor a Viktorie jsou vlastně takoví novodobí Romeo a Julie, akorát trochu víc kostnatí. Povedený film s úžasnou hudbou Dannyho Elfmana, který není příliš originální ve svém příběhu, ale ve zpracování rozhodně ano. ()

Dave9794

Burtonovský film jako vyšitý! Jeden z nejlepších animáků, jaký jsem kdy viděl. Jelikož jsem neměl ještě možnost se podívat na Nightmare Before Chrismas, které je s Corpse Bride tak srovnáváno, tak je to pro mne opravdu bomba! Jednoduchá, ale o to do detailů vypracovana, po všech směrech dokonalá a specifická (prostě Tim Burton..) pohádka. Chvílemi veselá, místy romantická a až melodramatická ukázka toho, že pan režisér je opravdu klasa. Musím ještě zmínit skvělou hudbu a ucházející muzikálové prvky..opravdu se mi to moc líbilo! ()

Mr.Baboon

Burtonovská klasika. Má to očekávanou strašidelnou atmosféru, tady se Tim Burton trefil do černého. Škoda, že už takových filmů netočí víc. Zajímavé, ale je, že mi přišlo, že svět mrtvých je zde o dost veselejší a živější, než mezi živými. To bylo asi i poselstvím filmu a můžu říct, že se mi tento kontrast velice líbil. Na Mrtvou nevěstu jsem koukal už jako malej kluk a i dnes se na ní rád podívám, což je u mě známka kvality. Dobrá práce Time. Za mě 80%. - viděl doma na DVD s dabingem. ()

Scraffy

Najkrajšia rozprávka od Burtona v tomto jeho svete animácie. Burtonov filmový miláčik Johnny Depp tu opäť nesklamal a Helena Bonham Carter je tu tiež skvelá. Dej je úžasný, všelijaké narážky v dialógoch sú super a prostredie, kde je kontrast medzi šedivosťou pozemského sveta a farebnosťou záhrobia je priam okúzľujúci. Dizajn postavičiek je tu tiež parádny a originálny. Určite sa jedná o jeden z najlepších počinov pána Tima Burtona. ()

IvonaK

Velmi povedený animovaný film kdy se dobrosrdečná zesnulá nevěsta snaží dát své city žijícímu klukovi který k ní začne taky něco cítit. Přála jsem jim aby se spolu dali dohromady a v podzemí žili šťastně až na věčnost. Aji do kolektivu kostlivců dobře zapadl. Ale holt by to asi z hlediska přírodních zákonů nešlo a tak se musel oženit s žijící nevěstou. ()

Meev

Předem upozornit, že na dobu OPRAVDU ŠPIČKOVĚ ANIMOVANÉ. Atmosféra filmu je neskutečně krásná a kdo by řekl, že se u animovaného filmu člověk může i bát. Hudba skvělá. Děj už trošku zaostáva a je docela předvídatelný. Myslel jsem, že kvůli tomu dám 4 hvězdy, ale kvůli pěknému (avšak předvídatelnému) konci dávám pět. Tim Burton opět nezklamal. Napětí, animace, hudba, text... to vše poskytne tento film v naprostém luxusu. ()

ostravak30

Mrtvá nevěsta je film plný černého až morbidního humoru. Kdo má něco takového rád, pak si přijde na své, kterýžto jsem ten případ. Navíc film oplývá i skvělými animacemi a hudbou. Je až s podivem, že člověk, který natočí film Dumba může vytvořit něco takového, leč je to tak. ()

Maniik88

Originálna dark noir rozpárvka, svojský štýl Burtona. Kedysi som to videl, už som si nič nepamätal, tak teraz s deťmi sme to skúkli. Malý sa občas trochu bál, ale inak sa bavili na rozsypaných kostiach a tak. Super vyzobrazené nasraté xichty rodičov, alebo aj lorda vraha. Na tú dobu, keď to vzniklo fakt výnimočný počin. Dnes už tu máme Coco a iné nádherné rozprávky s tematikou posmrtných životov. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia