Bratranci Bo a Luke Dukeovi jsou tak trochu postrachem města a celého okrsku Hazzard. Žijí rozmařilým způsobem života, ve kterém si nic neodpírají a velmi často se pohybují na hraně zákona. Místní šerif by je rád viděl ve vězení, a tak se zdejším vlivným bossem Davisem nastrčí do stodoly jejich rodinné farmy kotel na pálení kořalky a ta je jim zabavena. Nejsou však jediní, i jiným byly farmy konfiskovány a nikdo nezná pravý důvod. Poslední dobou mají bratranci velkou smůlu, jejich miláček - auťák Dodge Charger - byl jako vůz užívaný pro nelegální prodej alkoholu také zabaven. Tím pádem by se Bo a Luke nemohli zúčastnit blížícího se, pro město velice prestižního, závodu. Auto je zaparkováno v dílně jejich kamaráda, který nechá bratrance, aby ho v noci tajně odvezl. Mezitím se vloupají do kanceláří Davise a ukradnou velký trezor. V něm však nejsou peníze, ale pouze nějaké vzorky půdy... (TV Nova)

lakikaki

Kapitola prvá: Predloha vs. Remake Nie žeby som bol nejakým hardcore fanúšikom seriálovej predlohy, ale videl som celkom dosť epizód a bola to solídna 70's zábava so štýlovými hrdinami, ešte štýlovejším autom, rozkošne nemotornými zloduchmi a scenármi písanými zakaždým podľa rovnakej šablóny. To ale nebráni tomu, aby si divák seriál užil aj dnes. Z predlohy si film prevzal iba názvy postáv a vzťahy medzi nimi, ich charaktery však od základov prekopal. Nevravím, že je zlé prispôsobiť hrdinov novej dobe, ale hrubý jazyk a prekročenie hranice medzi chytro zvodnou a hlúpo ľahkou Daisy mi fakt vadili a pripadali mi trochu ako urážka pôvodného dosť fajn seriálu. Kapitola druhá: Laická analýza I. Nemôžem ale povedať, že by boli zremakovaní Dukes of Hazzard nudní alebo nezaujímaví, zabaviť sa na nich celkom dá - vo filme sa vždy niečo deje, Seann William Scott a Johnny Knoxville sú sympaťáci, Jessica Simpson je odporne prvoplánová, ale pozerá sa na ňu fakt dobre (áno, podľahol som lacným trikom) a General Lee charizmou prekonáva aj istý hovoriaci čierny Pontiac i transformujúci sa tirák z garáže Michaela Baya. Intermezzo: Burt Reynolds Veľké výhrady mám však k postave Bossa Hogga, ktorú sa viac zničiť snáď ani nedalo, tvorcovia do nej totiž obsadili Burta Reynoldsa (čím sa sami nafúkane pochvália v kvázi štýlovom predstavení jeho postavy), ktorý má zrejme problém uvedomiť si, že známe meno neznamená talent alebo charizmu a snaží sa hrať veľkého šéfa, darí sa mu ale jedine pôsobiť rozpačito až trápne. Kapitola tretia: Laická analýza II. Scenár filmu je dosť o ničom, navyše sa v ňom nájde ešte aj niekoľko nevtipných hlášok a situácií, ktoré však vtipné byť mali, ale k réžii mierne tiahnúcej do béčkových vôd sa to vlastne hodí tak akurát. Čo ale na filme veľmi oceňujem je fajnový rockový soundtrack, ktorý už aj tak parádne natočené automobilové naháňačky a preteky povyšuje na kráľovskú zábavu. Hrubý jazyk mi na filme síce prekážal, to ešte stále platí, ale musím uznať, že český dabing má fakt koule a vyhýbať sa mu rozhodne nie je potrebné. Kapitola štvrtá: Starsky & Hutch - nedosiahnuteľný ideál? Nedá mi ešte nespomenúť paralelu s remakom seriálu Starsky & Hutch. Oba filmy sú remakmi seriálov z prelomu sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, v ktorých išlo v podstate o to, že dvaja chlapíci jazdili v parádnych autách. Filmový Starsky & Hutch ostal zasadený v sedemdesiatych rokoch (dobrý krok), svojej predlohe vzdal hold minimálne v podobe zábavných cameo roličiek bývalých hercov hlavných rolí (dobrý krok), nezameral sa na súčasné teenagerské publikum prahnúce po akcii, štýlových a hláškujúcich, i keď neuveriteľných hrdinoch a čo najviac obnažených čo najlepšie vyzerajúcich herečkách či hercoch; ale vybral si cestu sympatickej polo-akčnej komédie určenej pre všetkých (ďalší dobrý krok) s hercami, ktorí boli v podstate stávkou na istotu - Frat Pack zaručuje aj v tom najhoršom prípade aspoň priemerný úspech (opäť raz dobrý krok). A keď film nakoniec uspel finančne i u kritiky, pomazané hlavy v štúdiu prišli s nápadom oživiť ďalší starý (a nie nepodobný) seriál, akurát sa tentokrát vykašľali na detaily, ktoré v konečnom dôsledku môžu mať veľký vplyv (a nakoniec aj mali) na úspech či neúspech snímku a spoľahli sa na to, že o záujem divákov sa postará už len samotný názov filmu/seriálu a nič iné nie je nijak zvlášť podstatné. Epilóg Dukes of Hazzard mi nedali okrem jednorazovej ničím výnimočnej zábavy nič, ale podarilo sa im ubrať mi cca hodinu a pol života, ktorú som strávil písaním tohto nečakane dlhého komentára k filmu, ktorý si takúto časovú investíciu ničím nevyslúžil. Hodnotenie vidím na rozhraní dvoch a troch hviezdičiek, prikloním sa ale k dvom, béčkových momentov tu bolo na nie-tak-úplne-béčkový film predsa len priveľa. Poďakovanie Ďakujem filmu aspoň za to, že mi pripomenul môj takmer zabudnutý, ale teraz znovu aktuálny sen: Starsky Torino v jednej garáži a General Lee v druhej. () (méně) (více)

necisty

Bláznivá komedie, u které se nedočkáte žádného převratného děje, dokonce čtu v komentářích, že je to pouze remake staršího díla. Přesto film dokáže maximálně pobavit, prostřednictvím parádních hlášek, jak od brášinů Duků tak i od strejdy Duka. S. W. Scotta miluji. Dále pravdu drsný až přehnaný záporák. Přijde mi, že kdyby si hlavní představitelé sedli na židle před ten ‘bourák‘ spustili ty své hlášky, občas se jim tam prošla nádherná Jessica Simpson v plavkách a občas skočil do řeči B. Reynolds, tak by to vyšlo nastejno:) Ale i tak se automobilové honičky podobaly těm z Cobry 11 a scéna z hospůdky a na high school je fakt super. Tohle vše mě přesvědčilo o tom, že se jedná rozhodně o nadprůměrnou komedii, já se bavil! ()

bouchy

Tomuhle říkám povedená oddechovka v pravém slova smyslu! Knoxville a S. W. Scott vytvořili skvěle se doplňující dvojku, která nás provází takřka celým filmem, který je jedna velká zběsilá jízda. Nechybí automobilové honičky, bouračky a vybuchující auta... prostě všechno, co máme my muži rádi :)). ()

emo

Celkom pohodová záležitosť. Nebudete síce od smiechu padať pod stôl, ale zabavíte sa. Nenudí a neurazí... ()

fars

No to me poser, uz fakt dlouho jsem se takhle nepobavil!!! Dukes of Hazzard samozrejme ma nejaky ty mouchy, ale zrovna ted mi desne kapl do noty... Mam cerstve po mature, prazdniny pred sebou a takovej film mi ted fakt prisel vhod. Svezi letni podivana, trosku adrenalinova, ale hodne moc zabavna. Scott + Knoxville.. no ti me ani nemozli zklamat, mam tyhle dva chlapky rad, a co tady predvedli ... mam ted inspiraci na sileny letni vylety ;-) ()

otík

Když napíšu, že je to uvalená americká komedie s přiblblými bratry v podání J. Knoxvilla a S. W. Scotta, prsatou kráskou Jessicou Simpson, přitroublým záporákem Burtem Reynoldsem a mnoha nablýskanými auty v jakémkoli technickém stavu, asi budeme doma. Jde skutečně o hloupou a primitivní zábavu, jejíž cílem je evidentně bavit náctileté publikum, které jim to možná sežere. My, poněkud už protřelejší filmovým životem, však už jen kroutíme hlavou a říkáme: „Proč, řekněte mi proč se točí stále takové blbosti?“ No nic, alespoň že to pěkně vypadá a je stále se nač se dívat. ()

Rockwood

Jak tak koukám na kritiku, opět se potvrzuje že mě zaujme kdejaká kravina :-D. Ovšem je to tak. Mě se tenhle hodně líbí a taky si získal místo v top10. Tenhle film se mi zdá být nabitý vtipem... ovšem asi vtipem pro vybranou společnost, každopádně mě pobavil. ()

Bouzy

Agresivní styl řízení, rychlá kola a lehké ženy. K tomu sympatický Johnny Knoxville s chutí do života a Seann William Scott alias Steve Stifler ke kterému vzhlíželo mnoho hlášek naší puberty. Výborně zobrazena atmosféra amerického venkova, kde v jednom kole hraje Country hudba, na černo se prodává domácí pálenka a v místním baru se to vždy něco semele. Zvuk motoru Dodge Charger z roku 1969 se krásně poslouchá. Tyto filmy dokážou zvednout náladu. ()

URBAN

Parádni oddychovka navíc se Seannem Williamem Scottem který jako vždycky hrál skvěle a Jessica Simpson dělala svou práci která je být sexy ona snad ani nic jiného nedokáže jinak autíčka byla taky fajn : ) ( 29.4.13/MAC ) ()

Kjůkíí

Kontrolované smyky, rampy a rychlá oldschool auta, do toho hlášky Scotta, kterého mám stále zafixovaného jako Stiflera z American Pie a od kterého čekám stále to nejlepší představení. A ono už to není tak úplně ono. Nemůžu si pomoct, ale v každém filmu, ve kterém hraje Jessica Simpson, mi přijde, že už předem je odsouzený k záhubě. Ona neumí snad vůbec nic, kromě kroutění zadkem. Scott a Knoxville, to je dvojka s jakou bych se chtěl potkat, ti snad dělají i ty kaskadérské kousky sami a ještě je to baví. Blázni jak cip. Film nic nenabízí a nic nedává, takový jasný průměr, podprůměr, na komedii tam moc vtipu není. ()

Lachtaan

Extrémně přiblblá komedie z časů, kdy Seann William Scott těžil na své dopadající slávě z Prciček a i v Evropě se žraly veškeré snímky, v nichž se byť jen mihnul. Vlastně je dobře, že se po něm trochu slehla zem, v současnosti bych u podobných výplachů silně trpěl. ()

Ryuuhei

Pohodová vidlácká blbina se Seannem Williamem Scottem v hlavní roli, na které se očividně nešetřilo. Vyžití jak na poli přihlouplého humoru a děje, tak i zběsilých automobilových honiček. Nebo spíš honiček vraků? Tak či tak, ideální film, pokud chce člověk vypnout a prostě se jen bavit bez nutnosti jakkoliv zapojovat intelekt. ()

Lebron

Pěkňoučká Jessica takže se bylo na co dívat, ale i v jiných směrech to byla dorbá komedie a zárukou toho byl S.W. Scott kterej je fakt perfektní všude... sice trochu otřepaný téma kde se parta mladíků snaží zachránit svůj kraj před zbohatlíkama, ale bylo to celkem dobře podaný... ()

Nihlathak

Všichni tu vyzdvihujou Simpsnovou, ale vždyť je hnusně umělá v celym filmu, chápu tu nadsázku s tim, že za ní každej chlap pálí a nechci tu vytahovat pravděpodobnost v realitě, ale fakt, že to neni uplně tak žádná krasavice, ten tu vytáhnout můžu. S.W.Scott a strejda jedou. ()

ywo666

Ultraburanská komédia. Nespomínam si na film s väčším množstvo výkrikov a pazvukov. Inak je to totálny úlet, kde sa tvorcovia rozhodli, že nelogické momenty vo filme prekryjú ešte väčším množstvom nezmyslov aby sa to stratilo v tom dave nezmyslov. Veta nedáva zmysel? Tak potom presne vystihuje scénar. Dosť bolo karhania. Film je kačný vtipný bláznivý. A Jassica Simpson je megasexi. Paradoxne S.W. Scott je tu dosť otravný, pričom väčšinou filmom pridáva. Tentokrát to nie. Dal by som 4*, lebo som sa dobre bvavil ale je to až príliš stupidné a buranské (to slovo si požičiavam od inbých užívateľov, ale dokonale vystihuje). Takže výsledok 70% so zaokrúhlením nadol. ()