Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

LEATHERFAC

Vážení přátelé...nevím co se na tomhle kousku všem tolik líbí...Podle mě je to jedna z těch pitomoučkých konverzačních komedií, které fakt nemusím. Herci tu přehrávají naprosto otřesným způsobem a Donutil nejvíc...Totálně přeceněné... PS: Nechápu koho napadlo dát záznam divadelní hry do top filmů ?!? Hodnotíme tu filmy, nebo divadelní představení ? ()

Lukoboss

Naprosto excelentní herecký výkon Miroslava Donutila drží tohle divadelní dílo na těch nejvyšších příčkách. ()

MARTIN*I

Úžasná one man show, kterou donutil na jevišti předvádí, jen těžko se udržíte nesmát, stejně tak jako herci v jeho přítomnosti :) ()

toy79

Hra, která stojí a padá s výkonem Miroslava Donutila. V záznamu z roku 2000 je Donutil famózní. Líbí se mi jeho humor i to, jak komunikuje s publikem. ()

velkyvezir

Já tedy nevím, ale neskutečně jsem se nudil a ačkoliv s Donutilem nemám žádný problém, to jeho poskakování a natřásání je neskutečně nudné. Mně prostě ta divadelní přehnaná gesta, nepřirozená intonace a neustálé přehrávání neuvěřitelně vadí a utvrdilo mne to v tom, že já a divadlo nikdy nebudu kamarád. ()

Šiftíček

Viděla jsem pouze v televizi ne v divadle. Ale i tak nezapomenutelný zážitek. Vynikající Výkony herců v čele s Donutilem + jeho improvizace (např. pudlik, kousek chleba ..) Není zde co vytknout. Kdo viděl, pochopí. Doufám, že jednou uvidím i v divadle. ()

Zagros

Bezesporu jde o kultovní divadelní představení, které nadchlo tisíce lidí a některé dokonce naučilo chodit do divadla. Přesto se pro mě nejedná o kdovíjaký zázrak. Problém mám již s předlohou. Nesedí mi ztřeštěné Goldoniho taškařice, kdy je humoru docíleno díky banálním zápletkám a všudy přítomnému pitvoření všech zúčastněných. Navíc jsem kdysi na střední viděl Sluhu dvou pánů v divadle ve Zlíně a tam se mi líbil víc. Nakonec dám tři hvězdy, ale ta třetí je vlastně jen za Miroslava Donutila, který dokázal představení svým pojetím pozvednout na slušnou zábavu. Bez něj by to za mnoho nestálo. ()

Paity

Neuvěřitelný koncert Miroslava Donutila v legendární hře Sluha dvou pánů. Donutil hrál tu roli snad deset let, takže už jí měl nějak naučenou. To ostatně dokazuje přávě zfilmování této divadelná hry. A asi ho v tom už nikdy v budoucnu nepřekoná. ()

Litvicek

Nepřišel jsem tomu na chuť jak mnozí tady, nicméně nemůžu říct, že bych se v pár momentech nebavil ale za sebe musím hodnotit průměrem. ()

Prochy38

Tady není o čem přemýšlet. M. Donutil ve své životní divadlení roli, alespoň pro mě. Člověk se musí smát, jen ho tam vidí napochodovat. Hru znám, takže děj mi nebyl neznámý a tak jsem si mohl užívat MD dovednosti. Paráda! Jediná škoda, že tím totálně zastínil všechny ostatní herce.... Ale co už. Až budu potřebovat posilovat břišní svalstvo, začnu tímto kouskem... ()

ondrula

Je to celkem hrůza. Donutil dělá tajtrlíka, příšerně přehrává a navíc už je na roli Truffaldina starej. Viděl jsem stejnou inscenaci na otáčku v Č. Krumlově, kde hráli herci Jihočeského divadla a bylo to mnohem lepší. ()

Asmodin

Král všech komedií, Carlo Goldoni je opravdový umělec. Musím pochválit i bravurní obsazení, tohle je nezapomenutelná role Miroslava Donutila. ()

Hanes88

Co dodat??? Snad jen to, že Miroslav Donutil hraje asi svou nejlepší roli, ve které jsem ho viděl kdy hrát. Naprostá paráda!! Děj byl taky úžasný, takže jiné než plné hodnocení ani nepřipadá v úvahu. ()