Sluha dvou pánů

(divadelní záznam)
všechny plakáty
TV spot

Miroslav Donutil v hlavní roli Goldoniho komedie o tom, že sloužit dvěma pánům je věc velmi ošidná. Jedno z nejpopulárnějších představení Národního divadla. Děj se odehrává v Benátkách, kam přijíždí Beatrice v převlečení za svého mrtvého bratra. Hodlá ve městě najít svého snoubence Florinda, který naneštěstí v souboji jejího bratra zabil a musel uprchnout. Beatricin sluha Truffaldino se ve městě potká s Florindem, o jehož totožnosti nemá ponětí, a dá se z vypočítavosti do jeho služeb, protože dva platy jsou víc než jeden. A záměny, převleky, komické střety a gagy mohou začít… Premiéra dnes už legendární inscenace Goldoniho Sluhy dvou pánů se konala v Národním divadle v roce 1994 a hrála se s velkým úspěchem přes dvacet let. Titulní roli mazaného a vychytralého sluhy Truffaldina tehdy vytvořil Miroslav Donutil. V průběhu času se hit proměnil ve stálici a v rekordmana v dějinách Národního divadla. A zatímco v mnoha rolích se už změnilo obsazení, Truffaldino byl stále týž. Když Miroslav Donutil se svým Truffaldinem začínal, bylo mu 43, a když po šedesátce končil, stále ho jeho trochu zmatený a trochu vypočítavý sluha nepřestal bavit. Stejně jako diváky. Slavné a divácky veleúspěšné představení skončilo šestistou reprízou v prosinci 2016. V České televizi jej měli diváci možnost poprvé vidět 15. 12. 2001. (Česká televize)

Rehooo

Jakmile uvidíte první scénu začnete se smát. A tohle vám vydrží až do konce!!! Miroslav Donutil podal excelentní výkon. Nejlepší divadelní komedie kterou jsem kdy viděl. ()

Corvaxus

"Tady lůza se tomu směje". Já se tedy smál od začátku do konce, viděl jsem to už snad desetkát a stále to baví. Pro Donutila mám slabost a tady se ukazuje v nejlepší formě. ()

Silencia90

Bezkonkurenční! Hlášky a grimasy Miroslava Donutila pobaví zaručeně. A stačí abych zahlídla jen ukázku, a hned chci vidět celé představení. U nás hlášky zlidověly :) ()

piranha

Naprosto famózní komediální výkon Miroslava Donutila! A na tom to - krom výborného scénáře - všechno stojí. Prostě pudlik. ()

Amper01

Na todle koukám několikrát ročně - a pořád mě baví! Ale jen tahle nejstarší verze. Každá další je víc a více ochuzená ... ()

jura-roy

Excelentní představení Miroslava Donutila, který naprosto zastíní ostatní herce. Celé představení jsem se nenudil a pokaždé se těšil, až prijde opět na scénu Truffaldino. Ukázka, že i v divadle se dnes můžeme velmi dobře pobavit. ()

agassi68

Donutil je excelentný, no mám ho radšej ako rozprávača veselých príhod, prípadne vo filmovej podobe. Tu ho bolo ako hovoria bratia Česi "přespříliš".. ()

merigieren

Za celou dobu si vystačili s několika stěnami, pár talíři a dvěmi truhlami, Je to vtipné, hlavně díky přitroublému sluhovi. Jen mi to připadá takové chudé, když to porovnám se vzpomínkami na Klicperovo divadlo :-) ()

*Colorado

Asi to nebylo napsáno jako one man show, ale tu si z toho Miroslav Donutil udělal a nutno říct, že když na to máte, tak vám nikdo nebude nic vyčítat. Já mu nic nevyčítám, královsky jsem se bavil. ()

atmen

Toto představení jsem poprvé viděl před léty v tv. Před 14 dny jsem shlédl představení znova, ale v podání Jihočeského souboru na otačivém hledišti v Českém Krumlově. Už v průběhu jsem si uvědomoval chválihodné rozdíly v interpretaci. Předně představení prospělo zkrácení a interakce s prostředím, což v Národním tak docela nejde. Jistě sluha v podání Donutila je nedostižná one men show, ale podobně si ukradl diváky pro sebe v Krumlově pro mě neznámý T. Drápela. Jeho živočišný až akrobatický projev a dikce projevu ho v mých očích řadí před Donutila. Toto jistě kacířské zjištění ve mně nahlodalo touhu vidět opětovně i představení z Národního. A proto teď, kdy jsem právě dokoukal představení do konce, můžu prohlásit. Ano, mě se o pověstný fous líbí více Truffaldino z provinčního Krumlova než oceňovaná verze páně Donutilova... ()

JirkaLexa

Opravdu perfektní komedie. Tuto divadelní hru jsem viděl ve Slezském divadle v Opavě v představení jiných herců, kteří sice možná nejsou nositeli tak "velkých" jmen, ale i přes to hru zahráli velmi brilantně. Byl jsem naprosto zaskočen, jelikož jsem se nikdy dřívě v divadle takto nepobavil... 100% ()

Colleague

Nádherné představení, které je navíc zcela zdarma ke shlédnutí na internetu. Pořád mi hlava nebere, jak je možné, že máme tolik vynikajících srandovních divadelních představení, ale když už se vytvoří filmová komedie, je to až na naprosté výjimky tragédie. ()

Hovado

,,Tohle to,že je ten pudlik?"Já jsme u tohoto počinu tak řáchal smíchu,že sjem ani envěděl,že dvě a půl hodiny utekly jak voda.A já sjme si to musle pustit ještě jednou.Miroslav Donutil zde podal životní výkon. ()