Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

Marcos22

Připoutejte se, prosím! je remakem filmu Zero Hour! z roku 1957 a je jedním z nejlepších a nejvtipnějších filmů z ranku bláznivých komedií vůbec. Film vhodně a zábavně využívá odkazů na světoznámé fláky typu Pinocchia, Casablancy, Letiště, Čelistí či Horečky sobotní noci a je natočen ve stylu divácky známějších Žhavých výstřelů či Bláznivé střely. Společně s Drž hubu! je mým nejoblíbenějším guilty pleasure kouskem, po kterém sáhnu pokaždé, když si chci zlepšit náladu. Doporučuji všem, kdo chce u filmu na chvíli vypnout, zrelaxovat a pořádně se zasmát. Pět hvězd a v subžánru bláznivých komedií jasná 💯. (17.04.2021) ()

Anderton

Niektoré vtipy sú vtipné v každom desaťročí, niektoré sú bohužial poplatné iba svojej dobe. Neuveritelné množstvo nápadov bratov Zuckerových by si žiadalo aj rovnaké množstvo luxusných fórov. Ale to bude asi nakoniec najväčší problém, že ak chcú byť stále vtipní, zákonite to nejde nonstop. A pre súčasného diváka ešte menej často. Každopádne na druhý krát som tých fórov podchytil viac. ()

Morien

(1001) "Od té doby jsem začal mít problémy s pitím." Moji rodiče na tom vyrůstali a proto mi jako malému dítěti vtloukali do hlavy některé hlášky tak dlouho, dokud nezískaly svoje vlastní rýhy v šedé kůře mozkové. A mě samostatně ještě fascinuje kombinace suchosti a nonsensu. (Ale nutno zároveň dodat, že tam je víc než malé množství momentů, kdy všechno jako by naznačovalo, že se schyluje k nějakému gagu, ale žádný nepřijde.) ()

MrCreosote

Spolu s druhými Žhavými výstřely nejlepší parodie, kterou jsem viděl. Herci s kamennými tvářemi pronáší neskutečně vtipné věty a nejlepší na tom je, že vlastně kopírují dialogy z parodovaných filmů, jenom ke konci pozmění pointu a tím všemu nasadí pekelně zábavnou korunu. Natočte to tím správným ,,špinavým" stylem 70. let, obsaďte Lloyda Bridgese a Leslieho Nielsona, a o smích máte na hodinu a půl postaráno. ()

SOLOM.

Jako děcko jsem tuhle parodii doslova „žral“, no dnes už na mě sice takový dojem neudělala, ale pořád to byla místy docela prdel. Vždy se mi na tomto filmu nejvíc líbilo, jak se zabili nebo chtěli zabít spolusedící hlavního hrdiny…Herecké obsazení taky docela slušné – spousta známých tváří + dvě pěkné letušky Julie Hagerty a Lorna Patterson. Rád lítám, ale něco podobného bych určitě zažít nechtěl. Jen škoda že spoustu humorných pasáží tu a tam vystřídalo pár neskutečně trapných vtípků, bez kterých bych se klidně obešel. Naštěstí jich tu nebylo zas tolik, aby mi znechutili tento lehce nadprůměrný kousek. Z nostalgie 70%, jinak bych šel dnes už s hodnocením asi dolů! ()

• Všichni tři režiséři si zahráli ve filmu - bratři Zuckerové pozemní kontrolu a Abrahams náboženského horlivce. (M.B)
  • Roli druhého pilota Rogera Murdocka si zahrál basketbalista Kareem Abdul-Jabbar. Původně ho měl hrát baseballista Pete Rose, jenže v době natáčení se nemohl uvolnit. Abdul-Jabbarovi byl nabídnut honorář 30 tisíc dolarů, ale řekl si o 35 tisíc a dostal je. Mimochodem, jména obou pilotů - Roger a Over, jsou výrazy pro příjem. (Robbi)
  • Do role Teda Strikera byl předtím, než byl obsazen Robert Hays, zvažován zpěvák Barry Manilow. (Cheeker)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí