Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

Madlene

Jednička je zkrátka super a tohle je jen slabý odvar. Už proto, že připsaní scénáře se, jak se zdá vařilo převážně z vody... Zkrátka nastala obleva... Co se dá dělat, tak alespoň za tři - už kvůli senzační animaci a přesvědčivým supím brkům. ()

blixadovan

Myslím si, že se jedná ve svém žánru o průměrný kousek, ale znalcem novodobých animovaných filmů pro děti a jejich rodiče nejsem. Ve střední části jsem se nudil. Že se budou diváci občas nudit asi předpokládali i samotní tvůrci a tak vkládali do příběhu krysoveverčí skeče. Dojemný konec, tak to má být. ()

jefff

Velmi slabé pokračování jedničky, které jejích kvalit nedosahuje. Nezábavný příběh a málo vtipných scén podhrabavá respekt této animované série. ()

TroiMae

Jedna hvězdička za lenochodí píseň a jedna dolů ze fekální humor, takže nula od nuly pojde. A i ta animovaná voda mi přišla hrozná. ()

cyberhawk

Velká reklamní akce provázející tento film zdaleka neodpovídá kvalitě filmu. Nebýt pasáží s veverkou, film by byl hodně podprůměrný. "Obleva" nedosahuje kvalit svého předchůdce. ()

widla

3-4*...jsem na vážkách....sice sem se někdy pořádně zasmála (teda hlavě s veverkou, ta opět nezklamala), ale i tak to nebylo to co jsem očekávala....ale tohle je riziko "dvojek", většinou se nepovedou... ()

Anticque

Druhé pokračování Doby ledové se od prvního moc nezměnilo. Je to stejně kvalitní podívaná, hlavně pro ty nejmenší diváky, ale příznivce si film najde i u starších diváků. Film se liší hlavně dějem a celkovým výběrem animovaných hrdinů, neboť je to teď ryze zvířecí film. Neobjevují se zde žádní lidé, ale velké množství nejrůznějších zvířat, která trochu zpestřila druhý díl. Potěšilo mě, že i moje nejoblíbenější postava ve filmu Veverka dostala taky trochu více místa v příběhu než v prvním díle. Jinak příběh celkově vzato se mi více líbil v prvním díle, příběh o roztávání ledu už není tak poutavý pro oko jako příběh o ztraceném dítěti, které si našlo lásku u tří hlavních hrdinů, ve dvojce se láska objevuje také, ale z jiného soudku. Takže si myslím, že to pro lidi musela být téměř stejně dobrá zábava jako u jedničky. I když tak koukám na celkové hodnocení dvojky, je přeci o několik % nižší, nevím no. Uvidíme, kdy nám tvůrci nabídnou třetí pokračování, které si myslím že bude. Dávám 75%. ()

Arius

Nic lepsie a originalnejsie ako jednotka ale za to,nemaly tieto dva tituly az tak vela spolocnych crt. Hlavne ze bola zabava. ()

lskala

V mých očích se jedná o stejně kvalitní podívanou jako v prvním díle. Nechybí Veverka, mamut ani Lábusem skvěle namluvený lenochod. 75% - 4**** ()

Sdoom

Velký downgrade oproti jedničce. Vtipné to je ještě o něco méně a příběh, aby tu člověk hledal lupou. A nezachrání to ani Scrat. Takové lepší 2 hvězdičky. ()

kenkaku

Titulní čtyřka pokračuje (jasně že plus Kryserka taky) a nabaluje na sebe nové hrdiny. Upřímně jsem z toho měl trochu strach, ale Crash a Eddie mě dostali... Jednoznačně převzali štafetu humoru na sebe, bohužel na utáhnutí všeho nestačí... celkově o fous slabší než jednička. ()

Maynard.

Na kvality jedničky to nemá, asi mi tam chyběly takový ty citový výlevy, páč u jedničky sem si svýho času docela pobréčél. Veverka pořád srandovní, ale že by tam musela bejt tolikrát, to mi přišlo jako vyplnění dějových mezer. DObrý bylo to, když posledni amut potkal poslední mamutku, která si myslela, že je uplně jinej tvor :o). Samozřejmě láska zvítězila nad lží a nenávistí, to je jasný a tak by to mělo v tědlech filmech pro děcka bejt. Jedinou čtyřku sem ještě neviděl, ale věřím, že až bude takle v neděli večír v telce, že se o ni pokusím, kór v tědlech vedrech přece :o) ()

SG-1

"Příštích pět dní nás čekají silné záplavy následované koncem světa! Ale koncem týdne se místy objeví sluníčko." -Tony- ()

Rudinsky

Tvorci zistili, čo sa im vydarilo a tak sa tu o zábavu stará iba tá veverička,a ide jej to výborne. Koniec koncov, keď som vchádzal do kina, najviac som sa tešil práve na ňu. NUTTY RULEZZ ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)