Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

c.tucker

Dějově je to totálně podprůměrné, vtipy průměrné a Scrat nadprůměrný a jeho ještě více než minule. Takže celkově je to velice průměrný animák spíše pro menší. ()

WolfR

Doba ledová 2 je v podstatě to stejné, co byla jednička. Jedno velké animované putování ledovou a sněhovou krajinou, tentokrát updatováno tím, že ten sníh a led taje, prostě obleva. Při putovaní zažijí naši hrdinové spousta dobrodružství (?), vytasí se s pár fórky a všechno dobře dopadne. Takže nic nového. Velký plus ale vidím v mnohem větším využití nejvtipnějšího a nejlepšího článku prvního filmu, veverky Scrata a jeho eskapád, těch si užijete opravdu do sytosti a náramně se pobavíte. Ale jinak nic moc nového, 3 hvězdy. ()

KajusaK

Další skvělé pokračování doby ledové :)) .. 4* jelikož byl trošilinku slabší,ale i tak skvělé,a ráda se na něj dívám znovu a znovu. ()

majo25

Dvojka pokračuje v šľapajách vynikajúcej jednotky. Zábavný humor ostáva - ku paleoveverici sa pridávajú aj crazy vačice. A animácia sa za tie 4 roky tiež posunula. Možno príbeh má menší spád, ale ja som si pri tom príjemne oddýchol a tiež zasmial. ()

zorro

No nevím jestli to bylo myšlený vážně o hodně horší jak jednička a ta už opravdu trapná veverka mě nudila umím si představit jak se lidi chlámali v kině přišlo mi to nastavený nesmyslný střihy na veverku s tím svým zasr... vořechem za kterým se furt honí (když je záběr na veverku tak pozor teď se budeme "smát") za celej film sem se ani jednou nezasmál a ještě nic moc animace to snad doopravdy umí dělat animáky jenom pixar nebo co? Asi jo! ()

E=mc2

Vynikajuci Sid v podani Richarda Stankeho...Slovensky dabing zasa raz trunfol cesky/zial to sa tyka len rozpravok/..dej stylovy a teda mamut co vysi zo stromu a mysli si ze je vacica..he...*****:) Pomo=trapko:))..fakt za taketo hodnotenie by si mal vyhynut..."Ak tvoj druh prezije, zatlieskaj":) ()

Scratt

O něco slabší než jednička (zejména v zápletce), ale i tak výborná zábava a mezi animáky rozhodně nadprůměr. 85% ()

czejny

Předpověď počasí: Na dobu ledovou přichází obleva všech oblev. S táním ledovců můžeme počítat i s táním všeho ostatního. Společně s teplem, které přijde, můžeme očekávat: nudu, nudu a nudu. Možná při pohledu na eskapády naší milé krysoveverky nám občas cukne koutek, ale kam se podělo to kouzlo z prvního dílu... Příběh je vesměs o ničem, všechny postavy strašně odměřené a lovestory dvou mamutů (nebo vlastně mamuta a vačice) je víceméně trapné. V některých pasážích se k nám mohou dostat i nějaké sluneční paprsky, ale to velice výjmečně, po většinu filmu zataženo. (Aspoň, že Sid s Diegem přišli na způsob jak se zabavit v tomto počasí. Není nad to si zahrát hru Twister a na schovku s vačičákama v jednom.) Takže toto počasí snad nebude vadit vašim dětem, ale pro starší generaci platí opatření... Děkuji za pozornost a přeji světlejší zítřky v době ledové. ()

sir-dave

Už podstatně slabší než jednička, ale stále jsem se zasmál, ikdyž především díky vedlejší dějové linii - veverce :-) ()

Nivenx

Graficky o třídu lepší jak první díl, který nezaostává v ničem podle mého, jen příběh byl o něco málo slabší. Mamutice(vačičanda) byla naprosto skvělá a veverčák také. Druhý díl sice schytává nejvíce kritiky a to bude asi tím malinko trhlým humorem, ale mě rozhodně sednul a několikrát jsem vyprsknul smíchy. 70% ()

wendelin9

Ačkoli je druhý díl o malinko slabší než ten první, musím říct, že rozhodně neztrácí dech. Opět se setkáváme s oblíbenými hrdiny a poznáváme nové. Mě tahle podivná smečka prostě baví :). ()

fantoci

Doba ledová 2 se drží úspěšného schématu jedničky. A jak už to tak u pokračování bývá, snaží se ji překonat větším rozmachem a většinou jí to bohužel nevychází. ()

Wallas

S předchůdcem se to téměř nedá srovnávat - výstavba je úplně jiná. Samozřejmě, stále se dají najít taková jednoduchá pojítka, jako je cesta za něčím, pár gagů co rozesmějí i mladší spoluobčany atd., ale nemůžu říct, že bych se u toho nudil - bylo to velice svěží a zábavné, a veverka už hrála i v příběhové lince a to prosím velice povedeně. ()

Triple H

Tieto filmy sú robené pre jasné publikum a všetko ostatné je tak nejak zbytočné. Zvieratká sú srandovné a nenudí to. Stačí. ()

filmmovier

Pro mě je dvojka zatím nejlepším filmem celé série. Neskutečně mě to bavilo, příběh o dost lepší než v jedničcě, veverčák Scrat dostavá trochu větší prostor a nové postavy také nejsou k zahození. K těm nejdůležitějším patří borcovní vačičáci Crash a Eddie a mamut- vačice Ellie. Pro mě jeden z těch lepších animáků vůbec. ()

Lachtaan

Za mě bohužel nejslabší část série, i již špatně přijatý pátý díl mě bavil o něco více. Na jedničku se pro nostalgii po letech podívám moc rád. Dvojku zas mile rád vynechám. ()

Mrkvič

Sázka na jistotu. Suprová veverka a příběhy partičky zábavných hrdinů. Místo srdcervoucího loučení s miminem z jedničky to ted byl boj o mamutí samičku. Tahle rovina byla určitě slabší, ale sranda to byla pořád. Bude to chtít hodně dílů, aby diváky tyhle postavičky omrzely. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)