Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

Real Tom Hardy

"WHAT I HAVE TO DO, AGENT BRODY, IS... UNTHINKABLE." ---------- Tak perfektné, pomalé a postupné gradovanie a tak mizerne zakončené (v nepredĺženej verzii oveľa horšie), až normálne nemám slov. Nesklamali herci (Samuel, Carrie-Anne, Michael), nesklamal soundtrack, nesklamali dialógy ani samotný dej, no práve jeho vyústenie v poslednej minúte mi kompletne zruinovalo poctivo budovaný zážitok a patrične vysoké očakávania. Nuž, čo sa dá robiť, nechávam ale aj tak za štyri, film (odhliadnuc od záveru) si to nepochybne zaslúži a jeho replay už teraz vidím na obzore. ()

Phobia

Jo! Konečně zas jednou výborný, nevšední film s inteligentním scénářem, zajímavým průběhem a maximálně uspokojivým závěrem. Hranice mezi dobrem a zlem je setřena: kam až může civilizovaný člověk dojít, jaká zvěrstva napáchat ve jménu vyššího dobra? Opravdu silný kousek dávající námět k zamyšlení nad lidskou morálkou. Těžko hledat bandu rozporuplnějších postav a jednání než právě v "Unthinkable" - a takhle to mám ráda, to je ze života; žádný ultrazlý padouch versus neposkvrněný charakter, jen šedá zóna: větší a menší zlo. Tleskám, tleskám, ale do potlesku ve stoje mi přece jen ještě něco málo chybí. 88% ()

cheyene

Čtyř hvězdičková podívaná, která je založená na mučení a snaze získat informace. Samuel L. Jackson nezklamává, je to tu opět on ve svojí ryzí podobě a skvělé formě. Chvílemi mi bylo Yusufa líto, ovšem po jiných scénách jsem byl opět se vším všudy na straně vyšetřovatelů. Škoda, že poslední 3 minuty filmu mi blbly a já neměl ze závěru zhola nic. ()

Hrabka

Tak tento kousek mi teda moc nesedl, prostě mě to příliš nezaujalo a to ani přesto, že se ten film snaží vyvolat v divákovi emoce, co to jen jde. Dokážu ocenit nápad, který je docela fajn, ale zpracování se mi nelíbilo, místy jsem se nudil a vůbec nic to ve mně nezanechalo. Možná špatné rozpoložení během sledování, možná prostě film, co neosloví každého. 50% ()

nunka

Unthinkable bolo u mňa viac o obsahu ako o forme - najmä o dialógoch a napätí. Celý film je jedna veľká morálna rozprava, kde hranice morálky a toho, čo je správne a najsprávnejšie určujú tri ústredné postavy a všetci ostatní sú v úzadí. Nie všetko, čo bolo vo filme zvolené sa páčilo (kritika smeruje k prílišnej explicitnosti niektorých scén a afektovaným hádkam, v neposlednom rade ku krivým nôžkam Carrie Moss:) ). Boj proti terorizmu nevyrieši ani tento film, ani podobné rozhovory o tom kde začína a končí morálka. Tematicky bol však celkom podnetný a na chvíľu nasmeroval moje zmýšľanie k témam čoraz aktuálnejším... ()

paascha odpad!

Nesnáším mohamrdánský teroristy a taky jejich americký honiče. A protože tenhle film je celý jen o nich, navíc s totálně debilním koncem, kdy se z morální fízlice stane maminka (bléééé) malejch zakuklenejch bombometčíků (fůůůj), nemůžu jinak. ()

Nikon

Po skončení filmu jsem byl docela spokojený. Možná i trošku nadprůměrně ... Ale pak se to celé ve mně rozleželo. Když se nad tím celým zamyslíte do hloubky, tak je tam tolik wtf momentů, že si tenhle výtvor víc jak dvě hvědy nezaslouží ... (SPOILER !!! Jen pro příklad - hrozí smrt milionů amerických občanů a šéf vyšetřování sám rozhodne, že nebude informovat prezidenta ?, Žádný krizový štáb, jenom hrstka druhořadých agentů FBI ?, Nejzkušenější americký vyšetřovatel udělá tolik zásadních chyb, které jenom utvrdí teroristu aby nic neřekl ??? atd.atd.) WTF ?! ()

Pepinec

Chtěl jsem si přečíst nějaké rozumné, hlavu a patu dávající kritické komentáře od uživatelů, co nemají tenhle film zrovna v TOPce. Dočetl jsem spoustu fakt inteligentních glos, jako např. "bandu tvůrců by měli postřílet i s rodinama" nebo že "Carrie-Anne je nechutná, protože pochází z Kanady." To je vážně na úrovni, ČSFD u mě zase jednou zabodovala. Skoro všechny kritické hlasy tu ale spílají hereckým výkonům. Podívejte, já si jich popravdě ani moc nestihl všimnout, protože mě zaměstnávalo to, o čem si myslím, že je jádro pudla; a sice morální dilema každého diváka, které si všichni sami v sobě během té hodinky a půl musíme vyřešit. Jak a co tam kdo zahrál je mně fuk, protože tady bohužel nejde ani tak o hru, jako o prachmizerou realitu. Chápu, že filmy útočící na přemýšlení a morálku to mají v dnešní době složité, protože zrovna tyhle dvě disciplíny jsou momentálně stejně populární jako vrh koulí žen a sportovní aerobic mužů, ale ono by neškodilo si občas udělat čas a nesmotávat plátno hned po poslední stmívačce. P.S: Je vidět, že člověk zodpovědný za český překlad názvu zahlédl film leda tak v regálu videopůjčovny, protože slovo "unthinkable" tu hraje zásadní, a dost možná hlavní roli. ()

hippyman

jo, tak tohle se povedlo. u tohoto akčního snímku se nejedná pouze o tradiční bezduchou přehlídku krvavých scén, ale o malou psychologickou válku na pozadí velké hrozby... scény gradují jedna ve druhou a člověk jen dokáže kroutit hlavou nad tím, jak se pseudonejvyspělejší země světa je schopná uchýlit k primitivním způsobům výslechu, když jde opravdu do tuhého... inu ústava a právo je věc jedna, jaderná hrozba věc druhá... neúspěch je zde nemyslitelný. napětí a empatie provází diváka celým filmem a vyvrcholení je doslova brilantní. 80% [1. wayFUCKý HD FEST] ()

Pilda17

Pefektní herecké obsazení, dobrá režie a krátký snímek. Neuvěřitelný Samuel L. Jackson, který svou rolí naháněl strach snad každému a nedokážu si představit, kdybych byl na místě teroristy. Sice kde se bere v žánru akční nevím, poněvadž žádná akce nebyla. Tak že mohu říct, kvalitní snímek o islámském terorismu.. 7/10 = 75% ()

S.Quentin QUALE

Koketuji s myšlenkou dát plnej kotel, ale na to mě tam popíchlo moc věcí, takže krásný 4*. Neobyčejný thriller s gradující atmosférou a výbornými hereckými výkony. Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi?" Kdyby to nebylo americký, v Americe se odehrávající, tak věřím, že to dopadne líp. 80% ()

misterz

Miestami to bolo až komické, ako sa snímok snažil hrať na city diváka. No i napriek tomu, je tu pár scénok, ktoré sa vryjú hlboko do pamäte. A tiež je tu Michael Sheen, ktorý tu podal asi jeden zo svojich najlepších výkonov. Trocha mi to tu kazil S.L. Jackson. Na lepší priemer to stačí. 65/100 ()

liskam

U tohohle hodnocení si nejsem jist... film je to kvalitní, ale cítím že mi něco uteklo. Každopádně velice dobré herecké výkony. Dávám 4.hvězdy ()

mzss1

Velká škoda, že je snímek poměrně dost drsný, což by mi zas tak nevadilo, nejsem žádný citlivka, ale poprava jedné nevinné osoby mě naštvala. Jinač je to celkem kvalitní film, ale ten scénář se teda moc nevyvedl. Samuel L.Jackson je teda výborný, o tom není sporu, zde exceloval, i zbytek hereckého obsazení. Ve výsledku pouze lepší průměr. Hodnotím na 59% = *** ()

kingik

Pro mě je to dost silný a hutný film. Terorista v podání Michaela Sheena v něm dostává od nelítostného Samuela L.Jacksona pořádně do těla, protože on si vzal na starost jeho výslech a prostě rozmístit atomové bomby po USA se nemá. Terorista je napůl blázen, a tak se z něho přiznání, kam bomby umístil, nedá vyrazit za pomocí tradičních metod mučení, jako je strhávání nehtů nebo elektrošoky, a protože čas kvapí, je třeba zajít až k nemyslitelným metodám (odtud pramení originální název filmu), jako je likvidace jeho manželky i dětí před zraky teroristy. Tenhle film jde hodně pod kůži a svůj nemalý podíl na tom mají nejen vynikající herecké výkony všech zúčastněných, ale i kvalitní režie Gregora Jordana, která je dost realisticky pojata, aby byl zážitek, pokud možno, co nejpůsobivější a konec filmu, pokud možno, co nejméně odhadnutelný. Závěr filmu jde sice velmi do extrému a není až tak působivý, jak by mohl být, protože se z něj vytratí "uvěřitelnost", na kterou před tím po celou dobu dovedně kladl důraz, ale rozhodně se jedná o originální až výjimečný filmový počin, který na téma terorismu pohlíží z jiného úhlu, než je divák zvyklí. A diváka ani trochu nešetří. ()