Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

PEZ

Secretary si pamatam este z doby, kedy siel v kinach. Uz vtedy som mal chut si to pozriet. Nepodarilo sa. Roky plynuli, az zrazu prisiel za mnou brat s info, ze to videl. Okramzite som si to pozrel aj ja a bum! Takyto originalny klenot sa len tak nevidi! Divny, fascinujuci SM kusok, kde je radost pozerat na herecke vykony Jamesa Spadera a Maggie Gyllenhaal. Ta originalita, ta odvaha! Parada. ()

Kingjiri

Rok mi trvalo, než jsem Sekretářku zkouknul, ale klidně jsem projekci moh odkládat do nekonečna. Příběh, postavy, hudba nebo příběh - uplně všechno bylo takový divný. Buď má snímek hodně netradiční smysl pro humor, nebo žádnej neobsahuje. Dramatický scény vycházej většinou naprázdno (s výjimkou sebepoškozování) a těžko říct, zda se vůbec dá mluvit o nějaký, byť netradiční, romantice. Ale hlavně jsem se většinu stopáže hodně nudil, takže dám dvě silnější hvězdy za pár zajímavejch S/M scén a uplně nahou Maggie Gyllenhaal se zajímavym hereckym projevem. ()

Pekisan

Pribeh dvoch ludi. Pribeh lasky? Urcite. Mozno trochu netradicnej, ale o to zaujmavejsej. Kto vsak sme, aby sme urcovali normy. Je to ine, je to skvele, ma to naboj a napatie, ale aj intimitu a lasku vacsiu nez svet. Alebo aspon malomestecko, v ktorom sa to odohrava. Je to vtipne a vesele, smutne a sokujuce. A ine. V mojom pripade to casto znamena lepsie, hlavne ked sa to zmiesa s inteligenciou a nadhladom. A v pripade filmu aj vynikajucich hereckych vykonov. Maggie si musela roky 2001 a 2002 uzivat, ked sa okrem ineho objavila este v Donnie Darko a Adaptation. Pomaly ale isto sa stavam fanda. Len skoda, ze reziser toci tak malo. Uvidime co prinesie rok 2015. A este dodam, ze zenicky nadrzane z 50 shades of grey by si to mali pozriet, aby vedeli ako to vyzera v S/M vztahu. ()

kersten

Nemám slov. Tento druh sexuálnej úchylky nepreferujem a je mi odporná, ale tu sa mi páčila.Koniec bol moc romantický, stále som čakala kedy ju poriadne vytrieska,úchvatné, aj keď čakala som viac. Maggie podala bravúrny herecký výkon ()

anitae

Škoda, že jsem film neviděla před lety. James Spader na mě nepůsobil ani trochu přitažlivě. Ale každopádně je to takový nenormální romantický film. 3+* ()

Solly

Není to sice kdovíjaké dílo, ale rozhodně to není bez nápadu. Jenom musím přiznat, že chvilkama jsem i koukal na hodinky, což asi není nejlepší vizitka filmu. Nejsem si jistý zda není lepší přívlastek romantiká komedie než drama, ale zařadit tento film není úplně jednoduhé. Určitě se dá shlídnout, pilíř žánru to však určitě není (ať jde o žánr jakýkoliv). ()

crackonosh

Originální, komorní záležitost, jež je svým způsobem dosti zvláštním typem romantické komedie, jaké se zase tak často nevidí. V této romaci o masochismu můžete čekat skoro vše, jen ne pubertální humor a naivní dialogy. Vzájemné jiskření ve vztahu obou hlavních protagonistů je kouzelné a výplata na zadeček v šéfově kanceláři má notnou dávku erotického potenciálu. Tato klikatá cesta jednoho neobyčejného milostného vztahu si zaslouží minimálně velkou pochvalu za příjemně strávený zimní večer. ()

teddinka1

Hrozně charismatická herečka, díky níž jsem se na ten film chtěla podívat. Dá se říct romantický komediální film o sexuálních úchylkách, romantiku z toho dělá ta nadsázka a příběh dvou zamilovaných "pošuků" :-) Komedii z toho dělají právě ty "neostýchavé" situace. Rozhodně tímhle filmem nemůže být nikdo pohoršen :-) ()

E lan

Velmi povedená sonda do života psychicky narušených lidí. Některé scény jsou až neuvěřitelné, přesto velmi důvěryhodně zahrané. Nebýt taková konzerva, jdu určitě do ****:-) ()

haWranka

Perfektní ukázka toho, že Maggie G. je výborná herečka - tu mírně psychicky narušenou holku jsem jí věřila v každé větě. A James Spader jí sekunduje víc než zdatně. Jenom malé varování pro ty, kdo čekají prvoplánovou romantiku - tu totiž nenajdete. Najdete něco mnohem hlubšího. Musím říct, že při scéně, kdy se Lee dotkne malíčkem ruky pana Greye je víc citu než v srdceryvných projevech mnoha romantických hollywoodských trháků. ()

Oonika

Ani nevím, jestli se mi to chce komentovat, protože to bylo hrozně úchylně zvláštní... Ale taky zvláštně originálně vtipné :-) ()

vincchuppo

Napínavá a vzrušujcí podívaná. Herci odvedli výkon, doslova mě nenechali pochybovat o hmotné existenci jejich rolí. Scénář musel evidentně napsat ňáký geniální kulišák. Pokud máte rádi silnou erotickou atmosféru a trochu masochistického sebebezapření pak mi nezbývá, než vám tento film doporučit. ()

Honzeechec

těžko ukoukatelný pseudo porno, který má do komedie hoděn daleko. Jedna hvězda za rozkrok Gyllenhaalový, ale obbrázek by mi asi bejval stačil ()

Chip89

Pro mne film, který má mnohem vyšší hodnocení, než si opravdu zaslouží. Čekala jsem pořád na NĚCO, a to NĚCO se vůbec nekonalo. Nesmála jsem se jako běžně u dobré komedie, neplakala jsem jako u romantického filmu, nebyla jsem napnutá jako u pořádného dramatu. Prostě jsem se nudila. Hlavní hrdinka je psychopatka, hlavní hrdina neví co chce. Celý film čekáte na nějaký zvrat,který dá celému filmu obrovský smysl, ale nic takového se nekoná..... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti