Dětství, které v Kalifornii prožila patnáctiletá Vanessa Lutz připomínalo peklo. Její nevlastní otec Larry obchoduje s drogami, matka Ramona je narkomanka a prostitutka, která už několik let předstírá, že nevidí, jak muž Vanessu pohlavně zneužívá. Když se nakonec otčím dostane za její zneužívaní a drogy za mříže a matka je zatčena za prostituci, usoudí sotva gramotná Vanessa, že se nechce dostat do žádné pěstounské rodiny a raději se rozhodne najít svou babičku, kterou v životě neviděla a začít u ní nový život. Ukradne auto sociální pracovnici, která měla na starost její rodinu a uteče z domu. Cestou se však auto porouchá a tak Vanessa pokračuje v cestě s mladým, příjemným a na první pohled slušným Bobem Wolvertonem, který pracuje jako právní poradce ve škole pro problémové chlapce. Bob si pomalu získává Vanessinu důvěru a nakonec ji přesvědčí, aby mu vyprávěla o tom, jak ji nevlastní otec pohlavně zneužíval. Jenže zanedlouho si šokovaná Vanessa uvědomí, že to, co vypráví, Boba vzrušuje. Vzápětí se ukáže, že muž je psychopatickým "vrahem z I-5", o němž se mluví ve zprávách. Muž, který zabíjí a znásilňuje ženy na dálnici I-5. A teď si jako další oběť vybral Vanessu. Dívka se pokusí z jeho auta uniknout, ale zjistí, že muž odstranil vnitřní kliku dveří. Podaří se jí zmocnit pistole a zasáhnout ho několika výstřely. Jako zázrakem však vrah přežije, Vanessa je zatčena a policie ji obviní z pokusu o vraždu. Americký film, který je zdařilou směsí road movie a vězeňského dramatu, vznikl v roce 1996 a původně byl určen pro televizní obrazovky, Velmi kladné recenze a příznivé přijetí nakonec vedly k rozhodnutí uvést film v kinech. Podle vlastního scénáře ho natočil jako svůj režijní debut scenárista Matthew Bright. (oficiální text distributora)

misterz

Aj napriek tomu, že Reese Witherspoon nikdy nebola moja obľúbenkyňa, tak v tomto prípade jej rola jednoduchej, prchlivej a prostej dievčinky s extrémne vyvinutým zmyslom pre spravodlivosť neskutočne zapasovala. Všetko v tomto filme je len o jednej postave a tá ma tu ohromne bavila. Je len veľmi málo filmov, kde by jedna osoba dokázala konštantne zabávať od začiatku až do konca a kde by sa vážnejšie spoločenské a kriminálne témy s takou noblesou dokázali prevrátiť na čistý humor. Toto je rozhodne ten prípad. Pre mňa ide o to najlepšie s touto herečkou. Nuž čo, Matthew Bright sa tu s jednotlivými žánrami pekne vyhral a vybúril, skvelá vec. 85/100 ()

ChewieDC

Překvapivě výtečná černá komedie, která by se dala brát jako moderní adaptace příběhu o Červené karkulce. Vtipné dialogy, nečekané zvraty a vynikající Witherspoonová a Sutherland. ()

k212

Parafráze na vlka v hávu babičky (neboli spratek Červená Karkulka drsně zlikviduje vlka) mě opravdu pobavila. Vlastně nevím zda jsem se tomu filmu měla smát nebo plakat, tady prostě dostává na frak dobro i zlo - ale to zlo je přece jen o chlup zábavnější a zajímavější (koho zajíma polda, který dostal na budku od puberťačky...). Nicméně z počátku klišovitý děj (uchýla a poznamenaná dívka) graduje do brutální směsice satiry, vězeňského dramatu a bůh ví čeho ... ()

kingik

Průměrné. Přesto potenciál byl značný, Kiefer Sutherland je neskutečně dobrý a Reese Witherspoon opravdu statečně vzdoruje jeho výkonu, ale film celkově nemá grády, nestrhne. A to je opravdu škoda, protože tohle mohl být výjimečný thriller. 50% ()

InJo

Jedinečná záležitost, brilantně mixující proklatě černou komedii s thrillerem o vraždícím psychopatovi. Je to úlet, ale velmi chytře a důsledně zrealizovaný. Herecké výkony Sutherlanda a Witherspoon snad nemohly být lepší! 85 % ()

IQ Tiqe

Nejsou to plné 4*, ale pěkných 70 % za kvalitní (trochu jiné) krimi. Čekal jsem, že děj se bude točit hlavně okolo cesty autem, pak ji Bob někam zatáhne a Vanessa se bude snažit uprchnout – prostě ohrané téma. Jenomže vše šlo podstatně rychleji, takže vše co jsem předpokládal, se stalo během půlky filmu a pak jsem se mohl „bavit“ nad kriminální zápletkou s trochu černým humorem, kde excelovala pro mě jednoznačně kladná a sympatická role Reese. Dost silné eRko a pořádně věruhodný násilník Kiefer. ()

Jordan

blbosť á la amerika . . . i keď reese nie je na zahodenie a to ako to každému natrie je pôsobivé - skoro také pôsobivé ako kieferova replika "keď ejakuloval do tvojich úst, pripadala si si ako ľudský záchod?" ()

becki_tu

Šílená, absurdní a moderně pojatá variace na pohádku o Červené Karlulce s úžasně drsnou Reese Witherspoon (v podobné roli ji asi už jen těžko uvidíme) a ukázkovým úchylem Kieferem Sutherlandem. Za nápad, za herecké kreace a za nadprůměrnou zábavnost ty čtyři prostě dát musím. ()

JASON_X

...a dám pět, takové filmy si musí člověk považovat. Freeway je z podobného soudku jako třeba Pulp Fiction, Natural Born Killers, True Romance a podobné lahůdky. Není sice tak profesionální, precizní, "vymazlený" jako jeho vzpomínaní slavnější příbuzní, ale právě jeho mírně amatérský, chaotický a anarchistický styl ho činí zajímavým a přitažlivým. V hlavní roli pologramotné nezletilé desperátky exceluje výborná Reese Witherspoon, zdatně jí sekunduje Keifer Sutherland, Amanda Plummer a v malé ale fantastické roli i nebožka Brittany Murphy (škoda že už jí neuvidíme v ničem novém, pro podobné neurotické a šílené role byla snad stvořená). Skvělá zábava podle mého gusta. ()

Morholt

Zprvu se film jeví jako klasická krimi komedie, které ovšem brzy sklouzne k psychotickému masakru, který si ale stále uchovává odlehčený tón, takže celkově to působí dost bizarně. Ale v tom dobrém slova smyslu. Reese Witherspoon tady bylachvíli k sežrání a občas na pěst, ale přesně tak to mělo být a Kiefer Sutherland zvládl svého psychopata také s přehledem. Sice si nejsem jist, kam Freeway zařadit, ale vím, že se mi to líbilo. 75% ()

Shaqualyck

100+1 dobrých důvodů proč nenasedat do auta s neznámým chlapem, i když vypadá jako Kiefer Sutherland. Pokud ovšem nejste relativně čerstvá (a pro tentokrát i lehce zvrhlá) reinkarnace Červené Karkulky, která na své cestě ke světlým zítřkům neváhá tasit kolt (a další "zbraně") a ukázat zavile vilnému vlkovi zač je toho babička. Tenhle až nezvykle úchylný exkurz do méně známých kapitol americké nezávislé scény se rozhodně vyplatil. Vždyť kdo by si kdy pomyslel, že onen blonďatý věčně usměvavý ďiblík Reese hravě obstojí coby agresivní polopohádková nemrava s výchovnými problémy... ()

Lacike

Červená čiapočka v ktorej je namiesto vlka psychopatický znásilnovač a vrah a namiesto roztomilej Čiapočky pošahaná mladistvá kurva. Ale do očí jej to nehovorte, inak vás zmláti do bezvedomia. Napriek tomu, že sú ústredné postavy pošahané, tak sa film drží celkom pri zemi a snaží sa tieto divné existencie rozobrať trochu viac do hĺbky. Obidvaja herci v hlavných úlohách odohrali fantastické výkony na ktorých stojí celý film. Mladučká Reese Witherspoon z čias predtým ako sa stala hviezdou tu má riadne neslušný slovník a práve týmto filmom si ma získala. Maniačky jej idú dokonale. Jej postava mi pripomína Mallory z Natural Born Killers. Na druhej strane je famózny Kiefer Sutherland z pred Bauerovskej škatulky. Podáva tu asi najzábavnejší výkon svojej kariéry. Jeho psychopat mi pripomína postavu z ďalšej Tarantinovky a to Stuntman Mikea z Death Proof. Dokiaľ má nad obeťou navrch, tak je veľký frajer, ale akonáhle sa karty otočia, tak sa rozplače jak malé decko. Scéna s cigaretou v reštaurácii je bombastická. Celkovo je to veľmi zábavný mix drámy, thrilleru a čiernej komédie. 8/10. ()

Gary

JAk to vzít.Dalo by se to vzít jako úplná blbost - s kulkou v hlavě se do nemocnice moc lehko nechodí.Potom na konci přejde kolem policie ten postřelený dědula a oni ho tam nechají ani nezavolají záchranku. Ale já to beru jako ten lehce geniální nápad filmu.Tohle se zkrátka moc často nevidí.Kiefer Sutherland je k posledku opravdu komický (ám si ajíčka a alát),ale není špatný -spíš naopak.No, jsem zvědavý na nový film režiséra Brighta Tiptoes. ()

MATADOR

Úchylný zabiják vs. negramotná blondýna. Hehe, no tak po shlédnutí tohohle filmu mám opravdu dilema, byl horší on, nebo ona?! Samozřejmě, vyjet po Vás v autě nějaký úchyl s tím, že Vám provede ty nejhorší věci, na které pomyslí, a měli byste u sebe zbraň, jednali by jste stejně jako hlavní hrdinka. Nejzajímavější na tomhle filmu je, že oba dva hlavní představitelé, aniž by za sebou měli hromadu rolí, předvádí výkon, který se v dnešní době oceňuje soškami. Spousta násilí, drsného chování a nadávek, ale samozřejmě dobře užitých. Drama, které až na pár nelogičností je naprosto výborné. ()

Colonist

Lehce ujetý a bizarní film, ale hlavně také zábavný. Kiefer Sutherland i Reese Witherspoon byli skvělí. Přesto bych tuto verzi Červené karkulky nedoporučoval pouštět dětem ;) ()