Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

Olafa

hezké hadry a... to je všechno. Humor nikde a ta předvídatelnost byla až zarážející. A Meryl Streep, že předvedla nejlepší výkon své kariéry?! Vždyť se všude tváří i mluví stejně! Tady asi někdo neviděl její jiné herecké výkony. ()

Chlo0opek

Nevkusně oblékaná Popelka se dostane na pozici asistentky u prestižního módního časopisu.. Sice to zní lacině, ale až tak špatné to nebylo.. ()

penegal

Naprosto parádní film u kterého mě mrzí, že jsem tak dlouho čekal, než jsem se na něj podíval :-) Parádní herecké výkony, myšlenka, zpracování, prostředí, no prostě PARÁDA. M.Streep je úžasná herečka, opravdu vypadá elegantně snad i v pytli od brambor a tón jejího hlasu ve mě vyvolává mrazení po zádech. Opravdu se mě líbila především psychická transformace "mladičké asistentky". Dokázala, že pokud se bude držet svých zásad, může měnit i neměnitelné a člověk by měl být schopný zůstat sám sebou i když tím třeba přijde o místo, po kterém touží sta-tisíce jiných :-P Konec filmu mě opravdu nadchl a upřímě říkám, že já jsem dost naivní a čas od času potřebuji takový film, abych věděl, že svět není jen kruté a hnusné místo kde např. přátelství a nebo zásady nemají místo. ()

Fanfán odpad!

málokdy něco hodnotím jako odpad!, ale v mích očích si to tento film opravdu zaslouží.... doufám, že se mi poštěstí a už nikdy nebudu nucen koukat na podobný film ()

Bojoušek

Příjemná komedie se sympatickými herci a slušivými hadříky. I když mi bylo od začátku jasné jak to dopadne, tak jsem se ani chvilku nenudila a naplno si vše užívala, obzvlášť energickou Meryl Streep a vorkoholickou Emily Blunt. ()

lapatata

Vynikající a přitom rozhodně ne prvoplánový humor, který spočívá především ve fantastickém pojetí role Meryl Streep. Aby někdo dokázal být zlý a vtipný zároveň a nepůsobilo to jako parodie, to není úplně jednoduché. Meryl je dokonalá, Anne Hathaway mě tady přesvědčila, že má navíc než být zakletou Ellou a do toho všeho hrála Madonna. SUPER:) vogue, vogue, vogue, vogue, vogue..... ()

Vig

Boží film, který mi dnes zvedl náladu, možná díky dobré hudbě. Má švih, šmrnc a bez zdlouhavé omáčky vás vtrhne do děje a nepustí a to to není zrovna téma mé chuti. Pointa mi byla jasná už na začátku ,ale konec se mi velmi líbil, žádné klišé :) Co se týče Anne, snažila se, ale nějak jsem v ní viděla tu princezničku z "Princess Diary". A Meryl? Divný, nemůžu se jí nabažit a přistihla jsem se, že ji až tak nenávidím, ale chápu...............její hlas mne naprosto dostal. Tohle je prostě její parketa a její film. "That´s all" xD ()

Ondra.kabrna

Nejlepší z nejlepších!!! Můj nejoblíbenější film. Mohl bych se na něj dívat každý den a pořád mě bude bavit! Vynikající herecké obsazení, skvělý děj, úžasné prostředí! Jedním slovem GRANDIÓZNÍ film! ***** ()

ana.kiss

Myslím že rpo lidi co mají rádi módu a ještě k tomu Meryl Streep je to naprosto dokonalý film. Krásný film který ukazuje že móda je pro někoho životně důležitá a když začnete pracovat v módnám časopisu tak vás nemine. Meryl Streep jemoje velká oblíbenkyně hlavně v záporných rolích ve kterých jí to ohromně sluší, jak se prokázalo i zde. musím uznat že ty 4 * jsou nejspíš jen díky ní a díky úžasnému Stanley Tuccimu. ()

dracekt

Na to, že to byl tak očekávanje film, že je tam moje oblíbená Meryl Streep a je to z pro mě přitažlivého prostředí módy, zklamání. Jednou zkouknout a dost. ()

terinka79

Konečeně něco s modou !! Meryl úžasná jako vždy a nádherná herečka Anne Heathway, která to táhně hodně vysoko ! Přeju jí to :) Dejte si co chcete u mě jsou to 4* vysoké ;) ()

Jevablo

Jako jeden z mála filmů určených výhradně pro ženy mě dokázal zaujmout. Dokonce je to i občas legrace. Trochu mě ale postupem času začíná docházet, že tenhle film má i svoji temnou stránku, a tou je hlavní hrdinka. Strašně mi vadí, jak se po počátečních přešlapech (spíš pro obveselení) náhle všechno naučí, bez jakékoli námahy zhubne, začne se správně oblékat apod. Sakra, jak to? To mi hlava nebere. Stejně jednoduše autoří "zatočí" i se závěrem, je vůbec nějaký? Poučení veškeré žádné. A taky mi vadí, že se tu jako nějaká bohyně prezentuje ženská, která je objektivníma očima viděno zřejmě pěkně zlostná, povrchní a egoistická babizna. ()

Bodega_Bay

Já prostě za celou dobu nepochopila motivaci té dívky a to se pak špatně fandí, drží palce, soucítí...Nechápu, proč se nechala urážet, proč si ničila vztah, proč tisíc jiných věcí jen kvůli takové blbině, jako je práce v časopise o hadrech a šminkách.....Nepochopitelné. Kdyby dřela na výzkumu rakoviny někde v nemocnici, asi bych jí držela palce víc. Jinak Meryl Streep byla dokonalá, za tu ty hvězdy. ()

Linsang

Ano, Meryl Streep je jako ďábelská šéfová opravdu přesvědčivá, ale jinak je to vlastně jen další variace na téma, jak chudá dívka ke štěstí přišla, na chvíli jí získaná pozice zaslepila, ale nakonec samozřejmě prozřela a dala přednost svému srdci a "opravdovému životu" před pozlátkem módního světa. Američané mají tyto konce rádi, takže v různých podobách už jsme toto mohli vidět mnohokrát. ()

tis12olivia

Pre mňa pekný náhľad do sveta "najvyššej módy". Dobré herecké výkony (Meryl Streep je vo svojom živle), príjemné spracovanie. Dej si udržiava tempo a hlavná hrdinka sympatie. ()

Ajka13

Dosti netypická "americká romantická komedie", která ovšem potěší víc než ty typické "americké romantické komedie", což je pojem sám o sobě. Miluju Meryl, Anne i Simona Bakera, navíc na pozadí Newyorského módního časopisu jde o dost pestrou záležitost, kde se člověk moc nenudí. Samozřejmě nechybí nějaká ta klasická love story, nicméně která u mě šla trochu do pozadí. Příjemný film na nedělní večer. ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky