Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

"Is there some reason that my coffee isn't here? Has she died or something?" Tak tahle věta dokonale vyjadřuje skvělou a nenahraditelnou Meryl Streep, která na svých šestapadesátiletých bedrech táhne celý film. Ale hlavní hrdinkou je Anne Hathaway..a ta se jaksi nevymanila ze škatulky The Princess diaries. Je hrozně fádní a nudná. Ano, jedná se rozhodně o snímek určený spíše ženskému publiku, ale opačné pohlaví rozhodně neunudí.(17.5.2007)

Velmi příjemný film. O čem? Stačí si přečíst obsah - pokud se vám bude líbit, nezklame vás ani film. Já jsem v poslední době začal obdivovat herecký um Maryl Streep, obzvlášť její "přísné" role z posledních let, a tady se opět předvedla. Stejně tak se i líbila Anne Hathaway, něco na ní zkrátka je. Dál bych rád pochválil hudbu - Madonna, U2, ... - dobře vystihovali náladu snímku. Přes všechnu chválu tento film musím zařadit do škatulky odpoledních odpočinkových filmů, na které se jednou v televizi možná podíváte znovu, ale s vědomím, že od nich nic nečekáte. 70%(23.1.2009)

Film má potřebné grády, šlape jako hodinky, střídání nálad, asistentek, partnerů a především módních outfitů nedávalo nudě šanci. Výkon Meryl Streep byl famózní natolik, že jsem jí tu despotickou ulítlou potvoru věřila do puntíku. Anne prošla několika proměnami od puťky, přes modelku, až po elegantní dámu s vlastní hlavou a názorem v ní. Obě dámy se nakonec dopracovaly ke vzájemnému respektu a šly si svou cestou. Ovšem řítící se vodopády, jež udávají tep života v NY, nejsou nic pro mě, za takové místo bych určitě nevraždila.(9.1.2015)

Božský, alebo diabolský ?, Chladná M.Streep strháva na seba všetku pozornosť ako prísna šéfredaktorka ,ktorá chce mať všetko pod dohľadom a včas. Aj keď sa tento film točí okolo módy , nenechajte sa odradiť, hlavne vďaka Streepovej sa budete baviť.Napriek tomu mi chýbalo niečo navyše , čo by moje hodnotenie dvihlo .60%.(17.5.2010)

Milovnici mody si zalibuji, ostatni se budou tesit snad z romantickeho pribehu? Nevim, mi vsak se ten film libil moc. Co se tyka hereckych vykonu, Streep i ve svych letech dovede zahrat opravdu cokoliv a beru ji jako jednu z nejlepsich na svete. Hathaway si snad poprve zahrala v necem normalnim, v zadne Disneyovce a podala si myslim solidni vykon, ktery bych bohuzel/bohudik zastinen Meryl. Ale i ostatni, takze tam nevidim chybu a potesenim bylo videt Gisele v podobe redaktorky Sereny, kd eji to ovsem moc sluselo :)) Prostredi mody se mi libilo, zajimam se o to, ale bylo to podano stylem takovym nezazivnym az nudnym pro ty, co nevi, co je to Hermes nebo Patrick Demarchelier. Tady je to takove zavahani, ale dost to napravuje soundtrack, hlavne od KT Tunstall a Vogue od Madonny. Do peti hvezdicek mi tam neco chybi, mozna ten romanticky konec, jako to je ve vsech filmech tohohle typu, mohlo se to odlisit a hned by chybela stupnice pro tento vynikajici film. Doporucuji vsem vekovym kategoriim, kazdy si tam najde neco "sveho" :)(4.3.2007)

• - Príbeh Mirandy Priestly v knihe a vo filme sa odlišuje. Vo filme je odhalené, že vyrastala v časti Pearl River v New Yorku a pracovala ako asistentka, až kým sa vypracovala. Podľa knihy sa však Miranda narodila ako Miriam Princhek v Londýne a začala ako asistentka anglickej dizajnérky. Postupne sa na londýnskej scéne stala známou a po nociach sa učila francúzštinu, aby sa zanedlho stala editorkou magazínu Chic v Paríži. V 24 rokoch si zmenila meno na Miranda Priestly, vymenila tvrdý londýnsky akcent za sofistikovaný, mrazivý a nastúpila do Runwaya. Desať rokov šéfovala parížskej pobočke, kým ju preložili do New Yorku. (martin1m2)

• - V den premiéry filmu byla Anna Wintourová, šéfredaktorka amerického časopisu o módě Vogue, v dobré náladě. Samozřejmě se v roli Mirandy (Meryl Streep) poznala. Nejen, že se dostavila na promítání, ale ještě si pečlivě vybrala své oblečení. V čem myslíte, že na premiéru přišla? Ano správě. Od hlavy až k patě to byla značka Prada. (Kaspi.vm)

• - Při setkání Andy (Anne Hathaway) s jejím otcem na večeři si otec stěžuje, že Andy v redakci zůstává do ranních hodin a pracuje přespříliš. Ve chvíli, kdy je Andy svěřena "kniha", musí na ni čekat do desíti hodin večer. Při čekání již ale nemá co dělat, pročítá magazíny a v redakci je mezi posledními. (Michalechal)