Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

"Tobě dali práci v módním časopise? To byl jako rozhovor po telefonu?" Jako přirozený švihák ctící nejnovější módní trendy jsem se rozhodl napsat sem názvy všech věhlasných značek, které se nacházejí na mém oblečení. Jenže jsem zjistil, že tam žádné značky nejsou a rozsypaný čaj psát neumím, takže mi nezbývá napsat pouze to, že Andy rozumím. Tedy té zábavné holce Andy, kterou nezaskočí ani šest pruhů u Adidasu, ale nikoli té druhé Andy. Té ze světa anorexie, intrik a boje o koryta. Tam mi bylo tak zle nedobře, že jsem zhubl 6 mikrogramů a budu si tak muset u svého šikmookého krejčího nechat přešít všechny kraťasy.(26.10.2016)

Velmi příjemný film. O čem? Stačí si přečíst obsah - pokud se vám bude líbit, nezklame vás ani film. Já jsem v poslední době začal obdivovat herecký um Maryl Streep, obzvlášť její "přísné" role z posledních let, a tady se opět předvedla. Stejně tak se i líbila Anne Hathaway, něco na ní zkrátka je. Dál bych rád pochválil hudbu - Madonna, U2, ... - dobře vystihovali náladu snímku. Přes všechnu chválu tento film musím zařadit do škatulky odpoledních odpočinkových filmů, na které se jednou v televizi možná podíváte znovu, ale s vědomím, že od nich nic nečekáte. 70%(23.1.2009)

Trošku se jedná o novější Pretty Woman. Ale to pouze postavou akorátního a ochotného Stanleyho Tucciho. Jinak je to taková trošku šablonka. Nová práce, hodně povinností, ztráta přátel, ztráta partnera, nový partner, noví přátelé, .... Jak tohle jen dopadne? Uvědomí si Andy co je pro ni důležitější? Může vlastně Miranda žít jiný život než ten který vede? K čemu je tenhle modní průmysl vlastně dobrý?(24.1.2009)

• Eddard

Chcípácká moralita o chytré a krásné holce, která zjistí, že lidi, co pracují v módě jsou vlastně v zásadě dobráci se srdcem na pravém místě. Brrrrr. Z řemeslného hlediska je to decentní a sledovatelné (50%), ideologicky je to hrůzné (10%). Takže kompromis: 30% Lidi, které zajímá móda už to určitě viděli, vy ostatní si raději nechte zajít chuť.(19.3.2015)

Móda a zase móda.O tom se točí celý film dábel nosí pradu.Miranda Priestly (Meryl Streep) je nafintěná žena která je v módním průmyslu jako doma.V kanceláři kde pracuje ,jí schází jedna asistentka a tak si nějakou najde. Vysokoškolačka Andy Sachs (Anne Hathway) hledá práci a tak skusí ,místo asistentky.Andy na modu moc nedbá a to se nelíbí Mirandě,za pár dní příjde do práce v nejnovějších oblecích od Dolceho Gabbana.Druhá asistentka (Emily Blunt) se chystá s Mirandou do Paříže na velmi důležitou přehlídku šatů.Za tu dobu se Andy v práci tak zlepší ,že jí Miranda nabídne cestu do Francie místo (Emily Blunt).Ve filmu je plno zvratů ,lásky,nafoukanosti i žárlivosti.Já si myslím, že režisér David Frankel natočil komedii velmi dobře,protože byla nominována na dva oscary.Celkových 110 minut hodnotím za čtyři hvězdičky ****.(16.6.2007)

• - Spoiler: V jedné z posledních scén mluví Andy (Anne Hathaway) s Mirandou (Meryl Streep) v taxíku o jejich životním stylu. Miranda prohlásí, že každý chce být jako oni. Ve scénáři ovšem bylo „každý chce být jako já“. Meryl Streep to změnila, neboť jí hláška přišla příliš dramatická. (zajda404)

• - Na prvním natáčecím dni Meryl Streep řekla Anne Hathaway: "Myslím, že jsi perfektní pro tuto roli. Jsem tak šťastná, že spolu budeme pracovat." Pak se odmlčela a po chvíli dodala: "To je poslední hezká věc, kterou ti budu říkat." (jezurka42)

• - Stanley Tucci byl obsazen jako jeden z posledních. V mnoha scénách si můžete všimnou Emily (Emily Blunt) pobíhající v pozadí. Herečka totiž cítila, že by měla být její postava pořád něčím zaneprázdněná. (zajda404)