Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Módní svět je věru prapodivná směsice úchylnosti, prestiže, vytváření vzorů a celebrit a v neposlední řadě ostrých loktů. Několikrát vyslechneme větu "MILIÓNY LIDÍ BY ZABÍJELO PRO TU PRÁCI", jenže absolventka žurnalistiky bere fiktivní módní časopis jen jako přestupnou stanici pro své vysněné plány. Osud (rozuměj nepříliš originální scénárista) ale chtěl, aby na svém profesním růstu narazila na čarodějnici Mirandu, která klade sadistické a nesplnitelné požadavky. No, ono to ale nakonec stejně (jsme v zemi neomezených možností) nějak půjde. Příběh je průhledný až běda, ale pod taktovkou Davida Frankela (Sex ve městě) to relativně svižně odsýpá. Co se herecké stránky týká, tak se nabízí pouze otázka - kolikátá oscarová nominace to pro Meryl Streep bude?(29.11.2006)

• igi B.

Zase jednou ryzí 5P čili product placementová pohádka pro pipiny aneb >womanhattanská< pičovina o tom, že... %-/ . . . Ne, tentokrát si odpustím všechny prvoplánové jízlivosti, protože mám fakt upřímné pochopení pro ty miliardy módním průmyslem a šoubyznysem týraných zoufalek všehomíra a tohle je jen dokonale rutinní hollywoodský film. Profesionálně odvedené hw řemeslo, na které jsem se podíval s pošetilostí sobě vlastní vlastně omylem či snad ze sobotní nudy či ze >studijních důvodů< a dobře mi tak. Mám rád (moc) Meryl Streepovou a ona je zde skvělá, protože samozřejmě profesionálně odehraje cokoli, ale další ze všech sil hrající a šklebící se načančané pipiny jsou mi fuk a celý ten film je nakonec i přes >karakterní< hepyend jen hloupoučká a vpodstatě vlastně i přes všechnu ukecanost docela nudná materie, určená ke kasírování tržeb právě hlavně od těch zoufalek a celý >průmysl< se zase promyšleně točí... A to je vlastně celý. Víc se tím zabývat by byla větší ztráta času, než oněch nenosných únosných stočtyři minut. - - - P.S. Vlastně jednu jigizlivost si neodpustím - nevím teda, co nosí ďábel, ale vsadím svoje boty, že ty Její smrdí némlich tak a den bez sprchy nenapraví ani... (...ne, reklamu jim dělat zadarmo nebudu...;o) - - - P.P.S. Až dvd s filmem bude někde ve výprodeji za 49,00 kaček, asi si ho koupím a v dobrém rozmaru s vidinou dalšího promarněného sobotního večera si ho pustím znovu - tentokráte s původní zvukovou stopou s č. titulky. Nevěřím ale tomu, že by to něco zásadního změnilo na mém hodnocení a přístupu k téhle >howniúdské šoupissnicové< (a jé - další jígizlivost! ;o) ideologické diverzi! - - - P.P.P.S. A ještě jedna sudba igiče sudiče nakonec - nemůžu si pomoct, ale d.m.s.n. po Anne Hathaway ve věku M.S. i přes ty její kukadla očividně neštěkne ani pes... °-/ . . . Howgh. - - - - - (Poprvé viděno 21.5.2011 mezi reklamami na nepríma tv Prima /bohužel s tradičně ukuňkaným českým dabingem/, hodnocení 12055., komentář zde odzívaný už během projekce jako čtyřistaosmdesátýprvní - 21.5.2011)(21.5.2011)

Velmi slibný název tohoto snímku odkazuje k silné filmové metafoře typu Ďáblova advokáta, pragmatická intuice zase k hollywoodské variaci na Popelku...co je blíže k pravdě? Asi nic, s pravdou se potkáte někde uprostřed... Meryl Streep coby šéfka je despotická a nesnesitelná, módní průmysl lakmusovým papírkem duchovního (i duševního) úpadku západní civilizace, ale leitmotiv Popelky stejně všechno převálcuje...a navrch přijde happyend :-( Škoda romantického rozmělnění zajímavé látky i celého projektu...(22.7.2008)

Jak se stát z přitažlivé dívky snadno a rychle tlustou obludou? Nové asistentce Andy k tomu stačí projít ve vytahaném svetru a neznačkových střevících vstupní branou do módního impéria časopisu Runway a potkat osoby ženského pohlaví, které odmítají konzumovat potravu nebo nosit na svých vychrtlých tělech málo drahé modely. Andy se sice prezentuje jako inteligentní osoba, ale přesto s naivitou kokršpaněla snadno podléhá prostředí a stává se každodenní návštěvnicí kadeřnických salónů, vizážistů i nehtových studií. Copak jí ještě může záležet na příteli, kamarádech a na své původní přízemní touze stát se seriózní novinářkou?(6.10.2009)

Móda a zase móda.O tom se točí celý film dábel nosí pradu.Miranda Priestly (Meryl Streep) je nafintěná žena která je v módním průmyslu jako doma.V kanceláři kde pracuje ,jí schází jedna asistentka a tak si nějakou najde. Vysokoškolačka Andy Sachs (Anne Hathway) hledá práci a tak skusí ,místo asistentky.Andy na modu moc nedbá a to se nelíbí Mirandě,za pár dní příjde do práce v nejnovějších oblecích od Dolceho Gabbana.Druhá asistentka (Emily Blunt) se chystá s Mirandou do Paříže na velmi důležitou přehlídku šatů.Za tu dobu se Andy v práci tak zlepší ,že jí Miranda nabídne cestu do Francie místo (Emily Blunt).Ve filmu je plno zvratů ,lásky,nafoukanosti i žárlivosti.Já si myslím, že režisér David Frankel natočil komedii velmi dobře,protože byla nominována na dva oscary.Celkových 110 minut hodnotím za čtyři hvězdičky ****.(16.6.2007)

• - Anne Hathaway (Andrea) počas natáčania naozaj schudla z veľkosti 6 na veľkosť 4. (Astonko)

• - Na prvním natáčecím dni Meryl Streep řekla Anne Hathaway: "Myslím, že jsi perfektní pro tuto roli. Jsem tak šťastná, že spolu budeme pracovat." Pak se odmlčela a po chvíli dodala: "To je poslední hezká věc, kterou ti budu říkat." (jezurka42)

• - Anne Hathaway při natáčení filmu držela kvůli své roli mezi štíhlými modelkami striktní dietu. Ona i její kolegyně Emily Blunt "hlady téměř břečely". (Roman.Ticka)