Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Zábavná jednohubka, která místy skvělým způsobem shazuje plytký a prázdný svět byznysu s módou, a k tomu servíruje dokonale vyvážený jin a jang v podobě dokonalé Meryl Streep jako chladné, a přece zranitelné, bestie a Anne Hathaway v další roli sympatické chytré krásky (jako byly Mia či Elle), která má možnost prozřít a najít sama sebe. A pokud nepočítám jako vždy výborného Tucciho, pak právě díky těm dvěma byl nakonec film víc než jen další průměrnou variací na dané téma se šatníkem plným obnošených klišé.(6.5.2012)

Nadprůměrná komedie, která pobaví a zaujme i někoho, kdo módě vůbec nerozumí, jako jsem třeba já. Jedná se o film z velice zajímavého prostředí, kam se většinou běžní lidé příliš často nedostanou, a tak dostávají možnost nahlédnout do tohoto světa právě přes tenhle film, který je svěží, vtipný, sarkastický a velice povedený. Ale troufám si tvrdit, že tím, co ho dost vyvyšuje do nadprůměru, je především geniální herecký výkon Meryl Streep, která ztvárnila editorku módního časopisu naprosto excelentně, až bych jí skoro uvěřil, že taková je i ve skutečnosti. Tady je ta nominace na Oscara pro Meryl Streep zcela zasloužená, protože takhle geniálně ztvárnit hlavního záporáka, to chce opravdu už nějaké to herecké umění. Ale zdatným spoluhráčem je této herečce také Anne Hathaway, která si se svou rolí taktéž poradila velice dobře a spolu se Streepovou tak dokázala povýšit film do nadprůměrných vod. Celý film mi neskutečně rychle utekl, aniž by nějak výrazněji nudil, a i to je veliké pozitivum. Takže závěrem už snad jen tolik, že tato komedie stojí za podívání, už jen kvůli hereckým výkonům. Já jsem byl s filmem velice spokojený, ale i přesto to nestačí na maximální hodnocení, ale s radostí uděluji čtyři hvězdičky, protože tenhle film si je bezesporu zaslouží.(13.12.2008)

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Vogue - Madonna ,2. Bittersweet Faith - BitterSweet ,3. City of Blinding Lights - U2 ,4. Seven Days in Sunny June - Jamiroquai ,5. Crazy - Alanis Morissette ,6. Beautiful - Moby ,7. How Come - Ray LaMontagne ,8. Sleep - Azure Ray ,9. Feelin Hypnotized - DJ Colette ,10. Tres Tres Chic - Mocean Worker ,11. Here I Am - Keenan, Tamra, David Morales ,12. Score Suite - Theodore Shapiro ,(9.6.2011)

"Tobě dali práci v módním časopise? To byl jako rozhovor po telefonu?" Jako přirozený švihák ctící nejnovější módní trendy jsem se rozhodl napsat sem názvy všech věhlasných značek, které se nacházejí na mém oblečení. Jenže jsem zjistil, že tam žádné značky nejsou a rozsypaný čaj psát neumím, takže mi nezbývá napsat pouze to, že Andy rozumím. Tedy té zábavné holce Andy, kterou nezaskočí ani šest pruhů u Adidasu, ale nikoli té druhé Andy. Té ze světa anorexie, intrik a boje o koryta. Tam mi bylo tak zle nedobře, že jsem zhubl 6 mikrogramů a budu si tak muset u svého šikmookého krejčího nechat přešít všechny kraťasy.(26.10.2016)

Vlastně docela zajímavá titulní dvojce - Meryl Streep a Anne Hathaway, ale celkem vzato nezáživné téma - na mě tu módu moc řeší - protože je to JEN časopis. Teda mě návrhářství docela zajímá, když to nejsou zrovna šílený modely, který se nedají nosit normálně. Ale návrhy mě baví, když mám náladu, tak je kreslim :) Jako film to ale není zrovna zábava, žádný vtip, emoce, natož herecké výkony. Anne je sice přirozená a Meryl chladná, ale jako film má opravdu pomalé tempo. Rozjíždí se to teprve změnou image Andrey ( ty její oblečky jsou super) Jenže z toho na mě tak trochu koukala komerce a to mi vadí. Toť vše, NIC VÍC, NIC MÍŇ.(5.2.2009)

• - Anne Hathaway při natáčení filmu držela kvůli své roli mezi štíhlými modelkami striktní dietu. Ona i její kolegyně Emily Blunt "hlady téměř břečely". (Roman.Ticka)

• - Meryl Streep prvú ponuku na hranie vo filme odmietla. Šepkalo sa, že ponúknutý honorár za úlohu vo filme ju doslova urazil. V Hollywoode sa museli buchnúť po vrecku a ponuku rovno zdvojnásobili, aby herečku zlákali. (martin1m2)

• - Preraziť s príbehom o šéfke magazínu Vogue sa pokúsili minimálne štyria ďalší spisovatelia. Ani jeden však nebol natoľko úspešný, aby sa tieto romány dočkali filmového spracovania. (martin1m2)