Ďábel nosí Pradu

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Jak se stát z přitažlivé dívky snadno a rychle tlustou obludou? Nové asistentce Andy k tomu stačí projít ve vytahaném svetru a neznačkových střevících vstupní branou do módního impéria časopisu Runway a potkat osoby ženského pohlaví, které odmítají konzumovat potravu nebo nosit na svých vychrtlých tělech málo drahé modely. Andy se sice prezentuje jako inteligentní osoba, ale přesto s naivitou kokršpaněla snadno podléhá prostředí a stává se každodenní návštěvnicí kadeřnických salónů, vizážistů i nehtových studií. Copak jí ještě může záležet na příteli, kamarádech a na své původní přízemní touze stát se seriózní novinářkou?(6.10.2009)

Pod zdánlivě lacinou komedií s ohraným příběhem o módě se skrývá nadprůměrný snímek s výborným scénářem, režií a kvalitními herci v podání drsné a zásadové Meryl Streep a mladičké novinářce Anne Hathaway. Ďábel nosí pradu mě velmi mile překvapil. Od filmu jsem absolutně nic nečekal. Chtěl jsem nenáročnou tříhvězdičkovou komedii ale nakonec se z toho stala 110 minutová svižná zábava, která utekla jako voda. Na 5 to sice není ale každopádně palec nahoru a po zásluze 4 hvězdičky.(19.6.2008)

V daném žánru určitě nadprůměrná záležitost odehrávající se navíc v atraktivním prostředí (hlavně pro dámskou polovinu).... Svižně natočený snímek stojí pevně na skvělém výkonu Meryl Streep. Anne Hathaway sice podává (jak už tu někdo zmínil) "snaživý" výkon, ale přestože je její role hlavní, stejně vždycky čekáte, až na plátno vpluje Miranda .... Navíc tu ve vedlejší mužské roli září (jako vždy) Stanley Tucci ..... Škoda jen, že film nekončí po rozhovoru hlavních protagonistek v limuzině při návratu z tiskové konference ..... 70% zaokrouhlila nahoru především Meryl Streep ... jako téměř vždy :)(29.1.2007)

Miranda Priestly je známá svou nepředvídatelností a zřejmě proto dostala Andy práci v módním časopise Runway. Teď ji musí přesvědčit, že není magor a dokázat třeba během čtyř hodin sehnat rukopis nevydaného Harryho Pottera..... . Příjemný humor, zajímavé prostředí, výtečná M.Streep, sympatičtí A.Hathaway a S.Tucci. Vše co se odehrává má nějaký smysl. Záleží jen na tom, jak vás ,,to" chytne. Nakonec příjde trocha moralizování a pokus zahrát (jemně) na city, takže hodnocení bude zřejmě vyšší. Jenže já jsem tvrdej chlap !! P.S. Ženský nezapomeňte - v módě nejde o užitečnost.(29.6.2007)

Nejlepší módní kreací tohoto vizuálně příjemného snímku nejsou dokonalé šaty od těch nejdražších návrhářů, ale sama Meryl Streep v roli nesnesitelné šéfky Mirandy....Stylovou komedii s nezbytným morálním apelem, popovými rytmy a několika vtipy jako přidanou hodnotou zvedá z bahna průměru do roviny " KILL MERYL"..... Aby se člověk dostal na tu svou runway, musí někdy obětovat krátkodobý cíl dlouhodobému snu, běželo hlavou mladé novinářské elévce v magazínu Runway s kukučem Audrey Hepburn, když se namísto veledůležitých politických témat zabývala rozdílem mezi tyrkysovou a námořnickou modří a roznášením osmadvaceti druhů kávy ze Starbucks.... Módní průmysl je džungle bez pravidel- a módní časopis je džungle džunglí, protože nemá lvího krále, ale Královnu-Hyenu ocelovou....Surreálné, ale milé. 7/10(8.5.2007)

• - Anna Wintour, která byla inspirací pro roli Marandy Priestly, se údajně film líbil, a to i přes počáteční obavy. Líbila se jí Meryl Streep a její "rozhodná a energická povaha". (jezurka42)

• - Práva na natočenie filmu boli zakúpené ešte predtým, ako bola kniha vôbec dopísaná. Producentom stačilo sto strán neupravenej prvotiny a vraj okamžite vedeli, že to bude hit. (martin1m2)

• - Role Nigela byla nabídnuta Thomasovi Lennonovi. Ten však odmítl kvůli natáčení seriálu Reno 911 (od r. 2003). (jezurka42)