Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Pro mě jedna z mých úplně nejoblíbenějších 'romantických' komedií o příšerné práci, pro kterou by miliony holek zabíjely. A já se přiznám, že bych byla jednou z nich. Tu šéfovou bych teda musela hodně rozdýchávat, ale motat se na večírkách kolem známých módních návrhářů by pro mě byl téměř sen. A ke všemu ještě ty krásné značkové šaty, boty a další doplňky. Pokaždé se na tenhle film ráda podívám a na to, kolikrát jsem ho už viděla mě ani na chvíli nenudí a opakovaně mě pobaví. Navíc výborné herecké obsazení - Meryl Streep, Anne Hathaway, Stanley Tucci a Emily Blunt. Moje srdcovka 5*(21.5.2011)

Velmi příjemný film. O čem? Stačí si přečíst obsah - pokud se vám bude líbit, nezklame vás ani film. Já jsem v poslední době začal obdivovat herecký um Maryl Streep, obzvlášť její "přísné" role z posledních let, a tady se opět předvedla. Stejně tak se i líbila Anne Hathaway, něco na ní zkrátka je. Dál bych rád pochválil hudbu - Madonna, U2, ... - dobře vystihovali náladu snímku. Přes všechnu chválu tento film musím zařadit do škatulky odpoledních odpočinkových filmů, na které se jednou v televizi možná podíváte znovu, ale s vědomím, že od nich nic nečekáte. 70%(23.1.2009)

Tak, ako niektorým babám páčia filmy o autách, tak som sa aj ja potešil z tohto. Vlastne to nie je ani dráma ako svet, ani komédia k popukaniu, základ príbehu je opäť mierne plytký, no vsadením do veľmi atraktívneho, prakticky neokukaného prostredia módy dostáva svoj šmrnc. Škoda, že film dostáva postupne od vtipného len prívlastok milý. Presladený ksichtík Anne Hathaway nenormálne odrovnala pekelná Meryl, na ktorú začínam mať v poslednom čase len kladné poznámky. 75%.(25.8.2007)

Drama o tom, kolik ze své osobnosti můžeme či musíme obětovat pro úspěch. Kongeniálně to vyjadřují verše z písně skupiny Druhá tráva: "Rád bych si byl jist, zda známe hranici,/ kdy jsme čistý list a kdy jsme viníci,/ když tobě chce se řvát a mlčíš docela,/ jsi trpělivá snad, anebo zbabělá?/ Když bozi seshora překračují práh,/ kdy končí pokora a kdy začíná strach,/ usmívej se, všímej si hostí,/ jsme za prahem, jsme za Pradou bolestivosti ..." // (Druhá tráva - Robert Křesťan-slovo Praha upraveno na Prada) Trailer: http://www.csfd.cz/film/215378-dabel-nosi-pradu-devil-wears-prada-the/videa/#(17.2.2009)

V daném žánru určitě nadprůměrná záležitost odehrávající se navíc v atraktivním prostředí (hlavně pro dámskou polovinu).... Svižně natočený snímek stojí pevně na skvělém výkonu Meryl Streep. Anne Hathaway sice podává (jak už tu někdo zmínil) "snaživý" výkon, ale přestože je její role hlavní, stejně vždycky čekáte, až na plátno vpluje Miranda .... Navíc tu ve vedlejší mužské roli září (jako vždy) Stanley Tucci ..... Škoda jen, že film nekončí po rozhovoru hlavních protagonistek v limuzině při návratu z tiskové konference ..... 70% zaokrouhlila nahoru především Meryl Streep ... jako téměř vždy :)(29.1.2007)

• - Na prvním natáčecím dni Meryl Streep řekla Anne Hathaway: "Myslím, že jsi perfektní pro tuto roli. Jsem tak šťastná, že spolu budeme pracovat." Pak se odmlčela a po chvíli dodala: "To je poslední hezká věc, kterou ti budu říkat." (jezurka42)

• - Anne Hathaway mohla natáčať len cez deň. Natáčanie do neskorých hodín jej zatrhol vtedajší priateľ Rafaello Follieri. (martin1m2)

• - Meryl Streep prvú ponuku na hranie vo filme odmietla. Šepkalo sa, že ponúknutý honorár za úlohu vo filme ju doslova urazil. V Hollywoode sa museli buchnúť po vrecku a ponuku rovno zdvojnásobili, aby herečku zlákali. (martin1m2)