Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

můžete mi někdo objasnit to kouzlo mnoha převleků, než došla do práce?? to je jako nový Superman či co? taky bych se to chtěla naučit :-) a ještě by jste mohli být tak hodní a vyřídit ji, že až příště bude zahazovat mobil, tak ať mi poví místo, den a hodinu,.. já přijdu chytat :-) jinak průměrný film a šéfce bestii a ctižádostivý asistence, které si navzájem pomůžou :-)(3.10.2009)

"Is there some reason that my coffee isn't here? Has she died or something?" Tak tahle věta dokonale vyjadřuje skvělou a nenahraditelnou Meryl Streep, která na svých šestapadesátiletých bedrech táhne celý film. Ale hlavní hrdinkou je Anne Hathaway..a ta se jaksi nevymanila ze škatulky The Princess diaries. Je hrozně fádní a nudná. Ano, jedná se rozhodně o snímek určený spíše ženskému publiku, ale opačné pohlaví rozhodně neunudí.(17.5.2007)

Jak se stát z přitažlivé dívky snadno a rychle tlustou obludou? Nové asistentce Andy k tomu stačí projít ve vytahaném svetru a neznačkových střevících vstupní branou do módního impéria časopisu Runway a potkat osoby ženského pohlaví, které odmítají konzumovat potravu nebo nosit na svých vychrtlých tělech málo drahé modely. Andy se sice prezentuje jako inteligentní osoba, ale přesto s naivitou kokršpaněla snadno podléhá prostředí a stává se každodenní návštěvnicí kadeřnických salónů, vizážistů i nehtových studií. Copak jí ještě může záležet na příteli, kamarádech a na své původní přízemní touze stát se seriózní novinářkou?(6.10.2009)

Móda a zase móda.O tom se točí celý film dábel nosí pradu.Miranda Priestly (Meryl Streep) je nafintěná žena která je v módním průmyslu jako doma.V kanceláři kde pracuje ,jí schází jedna asistentka a tak si nějakou najde. Vysokoškolačka Andy Sachs (Anne Hathway) hledá práci a tak skusí ,místo asistentky.Andy na modu moc nedbá a to se nelíbí Mirandě,za pár dní příjde do práce v nejnovějších oblecích od Dolceho Gabbana.Druhá asistentka (Emily Blunt) se chystá s Mirandou do Paříže na velmi důležitou přehlídku šatů.Za tu dobu se Andy v práci tak zlepší ,že jí Miranda nabídne cestu do Francie místo (Emily Blunt).Ve filmu je plno zvratů ,lásky,nafoukanosti i žárlivosti.Já si myslím, že režisér David Frankel natočil komedii velmi dobře,protože byla nominována na dva oscary.Celkových 110 minut hodnotím za čtyři hvězdičky ****.(16.6.2007)

Vlastně docela zajímavá titulní dvojce - Meryl Streep a Anne Hathaway, ale celkem vzato nezáživné téma - na mě tu módu moc řeší - protože je to JEN časopis. Teda mě návrhářství docela zajímá, když to nejsou zrovna šílený modely, který se nedají nosit normálně. Ale návrhy mě baví, když mám náladu, tak je kreslim :) Jako film to ale není zrovna zábava, žádný vtip, emoce, natož herecké výkony. Anne je sice přirozená a Meryl chladná, ale jako film má opravdu pomalé tempo. Rozjíždí se to teprve změnou image Andrey ( ty její oblečky jsou super) Jenže z toho na mě tak trochu koukala komerce a to mi vadí. Toť vše, NIC VÍC, NIC MÍŇ.(5.2.2009)

• - Anne Hathaway (Andrea) počas natáčania naozaj schudla z veľkosti 6 na veľkosť 4. (Astonko)

• - Anne Hathaway mohla natáčať len cez deň. Natáčanie do neskorých hodín jej zatrhol vtedajší priateľ Rafaello Follieri. (martin1m2)

• - Ve filmu se Andyn (Anne Hathaway) přítel jmenuje Nate (Adrian Grenier) a pracuje jako kuchař. V knižní předloze to byl ovšem učitel jménem Alex. (zajda404)