Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Abonent Vogue se v tom snad najde, ale mně to místy připadalo spíše k pláči než k smíchu, Meryl, jako bývalá dozorkyně ze St.Quentinu, co se stala šéfkou Runwaye nikterak oslnivá a S.Tucci to samé v bledě modrém, blankytném, tyrkysovém, azurovém nebo jak chcete.. Módní průmysl má pro mě opodstatnění asi jako šampón v koupelně Imhotepa a lidem v něm se pohybujícím bych doporučil vždy na pár dnů v měsíci sfárat do dolu Lazy, aby jim Café Latte a šátečky od Hermese po čase nezevšedněly..(13.5.2009)

Jo, kde jsou ty časy, kdy mě vzrušovaly volány Oscara de la Renty ještě víc než kanýry od Blumarine a kdy bych u scénky, v níž se přednáší, jestli je pásek tyrkys, blankyt nebo akvamarín (zdravím Váhy), slintala blahem. Jsou pryč a já jsem si s ledovým klidem vychutnala jak módní kreace, tak se bavila tím povrchně důležitým hemžením. I když se to nezdá, hadříky tu tvoří jen kabátek na otázku, jestli je lepší si po ohnutých zádech nechat dupat zuřivou šéfkou v prestižním časáku nebo okusit skutečnou novinařinu a zachovat si svoje lidi, hlavu a hlavně páteř. Ďábel nosí Pradu je pohodový filmeček o prioritách. Ležérní, pohodlný, dobře střižený a Meryl Streep, která dokázala být ďáblem a v nestřežené chvíli i beránkem, je herecká ikona.(31.3.2007)

Tak, ako niektorým babám páčia filmy o autách, tak som sa aj ja potešil z tohto. Vlastne to nie je ani dráma ako svet, ani komédia k popukaniu, základ príbehu je opäť mierne plytký, no vsadením do veľmi atraktívneho, prakticky neokukaného prostredia módy dostáva svoj šmrnc. Škoda, že film dostáva postupne od vtipného len prívlastok milý. Presladený ksichtík Anne Hathaway nenormálne odrovnala pekelná Meryl, na ktorú začínam mať v poslednom čase len kladné poznámky. 75%.(25.8.2007)

• kingik

Absolventka práv Andrea Sachsová nastupuje na místo asistentky do redakce modního časopisu. Zpočátku jí vše připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí něco podaří, šéfová zůstává chladná. A pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka, ale potřebuje, aby jí byla kdykoliv k dispozici, a tak Andrea začíná zanedbávat své přátele. Zato se seznamuje s ikonami ze světa mody. Je sice fajn, že se ve filmu sešly hvězdy Meryl Streep a Anne Hathaway, a bez nich si to nedovedu představit, ale na to ostatní se jaksi pozapomnělo. Příběh je absolutně nedotažený, a ba co víc, pěkně nudný a intriky jsou mně tam tak protivné, že jsem nedokázal sympatitovat se žádnou z představitelek. Tohle byl povrchní film a nezanechal na mě žádný velký dojem. Mé hodnocení: 40%(19.1.2009)

Film budí zdání,že je natočen pouze pro fashionistky,čehož jsem se mírně obávala,protože ve značkách jako Dolce&Gabbana nebo Prada se vážně nevyznám,módu miluju,ale trochu "jinou".Jak to však občas bývá-zdání klame,brzy mě to hravě vtáhlo do děje a já si film vážně užila.Podobně laděné snímky mě prostě baví,i když myslím,že mužské pokolení z toho tak odvařené nebude,podobně jako z Gossip Girl nebo Sexu ve městě. Je tu možná trochu toho klišé a předvídatelnosti,navíc mi Anne Hathaway připadá stále jako princezna Mia,která se jen přesouvá do jiných filmů-toho pocitu se zkrátka nemůžu zbavit.Ale taková Emily Blunt byla podle mě naprosto perfektní a už kvůli ní (a celkovému dobrému pocitu z filmu)musím dát plný počet hvězdiček.(3.3.2011)

• - Meryl Streep po skončení filmu vydražila všetky svoje šaty na charitatívne účely. Výnos z dražby venovala trom rôznym organizáciám - Dress for Success, ktorá pomáha ženám v profesionálnom živote, skupine Equality Now bojujúcej za práva žien a ešte organizácii, ktorá robí výskum rakoviny prsníka. (Greenpeacak)

• - Keď sa Andy a Emily rozprávajú v nemocnici, môžeme si všimnúť, že Andy položí kabelku z ruky niekoľkokrát. (martin1m2)

• - Hoci všetci vedia, že vo filme sa v prípade Mirandy rozpráva o Anne Wintour, samotná Meryl Streep nečerpala inšpiráciu u Anny, ale u svojich hereckých kolegov. Tichý, mrazivo nepríjemný hlas prevzala od Clinta Eastwooda, štipľavý, ironický humor od Mikea Nicholsa, a štýl a bohémskosť prevzala od ikonickej, legendárnej modelky Carmen Dell'Orefice. Ikonickú panovačnú chôdzu a pohyby rukami si však vymyslela sama. (martin1m2)