Ďábel nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

• Eddard

Chcípácká moralita o chytré a krásné holce, která zjistí, že lidi, co pracují v módě jsou vlastně v zásadě dobráci se srdcem na pravém místě. Brrrrr. Z řemeslného hlediska je to decentní a sledovatelné (50%), ideologicky je to hrůzné (10%). Takže kompromis: 30% Lidi, které zajímá móda už to určitě viděli, vy ostatní si raději nechte zajít chuť.(19.3.2015)

Na The Devil Wears Prada je krásne vidno, ako veľmi dokážu kvalitní herci pozdvihnúť inak dosť zlý film. Nebyť v prvom rade Meryl Streep a Stanley Tucciho a v podstate aj Anne Hathaway a Emily Blunt, ktorí dokázali zo svojich schematických postáv vyždímať absolútne maximum, dal by som snáď jednu hviezdičku. Ale sú tam, takže vlastne môžem týmto nahromadeným klišé dať s kľudným svedomím priemerné tri hviezdy a 5 / 10.(23.2.2007)

Příjemný, ale nikterak objevný snímek. Do puntíku naplňuje očekávání plynoucí z traileru a pokud by někdo čekal něco jiného, bude notně zklamán. Příběh je jasně nalinkovaný od začátku do konce a ani na chvíli nenechá diváka na pochybách, k čemu hlavní postava neodvratně směřuje. Začátek filmu je svižný a nepostrádá nadhled a vtip, druhá polovina je už značně rozkolísaná, rozvláčná a o poznání méně zábavná. Poctivé tři hvězdičky.(28.10.2006)

Průměrný film ozdobený atraktivním pohledem do zákulisí velké módy a brilantním výkonem Meryl Streep, která svou Mirandu Priestly obdařila mimikou, mluvou a gesty chladnějšími než absolutní nula. Přesto nelze tuto cynickou absolutistku nenávidět - Streepová v některých scénách (k závěru přibývají) na kratičkou chvilku rozbíjí ledovou masku a v jednom malém náznaku jemňučce naznačuje slabost a nejistotu - přesně takové, jaké Miranda k smrti nenávidí u všech ostatních. Anne Hathaway odvádí standradní výkon, představitelé vedlejších rolí (až na mile "přitepleného" Stanley Tucciho) pak výkony veskrze podrpůměrné... Divák se prostě těší na každou scénu s Meryl Streep a tuctový zbytek filmu se snaží nějak přetrpět. PS - práce v časopisecké redakci se v lecčems opravdu podobá očistci Runwaye (pozdrav do Týdne...)(29.4.2007)

• kingik

Absolventka práv Andrea Sachsová nastupuje na místo asistentky do redakce modního časopisu. Zpočátku jí vše připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí něco podaří, šéfová zůstává chladná. A pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka, ale potřebuje, aby jí byla kdykoliv k dispozici, a tak Andrea začíná zanedbávat své přátele. Zato se seznamuje s ikonami ze světa mody. Je sice fajn, že se ve filmu sešly hvězdy Meryl Streep a Anne Hathaway, a bez nich si to nedovedu představit, ale na to ostatní se jaksi pozapomnělo. Příběh je absolutně nedotažený, a ba co víc, pěkně nudný a intriky jsou mně tam tak protivné, že jsem nedokázal sympatitovat se žádnou z představitelek. Tohle byl povrchní film a nezanechal na mě žádný velký dojem. Mé hodnocení: 40%(19.1.2009)

• - Príbeh Mirandy Priestly v knihe a vo filme sa odlišuje. Vo filme je odhalené, že vyrastala v časti Pearl River v New Yorku a pracovala ako asistentka, až kým sa vypracovala. Podľa knihy sa však Miranda narodila ako Miriam Princhek v Londýne a začala ako asistentka anglickej dizajnérky. Postupne sa na londýnskej scéne stala známou a po nociach sa učila francúzštinu, aby sa zanedlho stala editorkou magazínu Chic v Paríži. V 24 rokoch si zmenila meno na Miranda Priestly, vymenila tvrdý londýnsky akcent za sofistikovaný, mrazivý a nastúpila do Runwaya. Desať rokov šéfovala parížskej pobočke, kým ju preložili do New Yorku. (martin1m2)

• - Emily Blunt už na začiatku filmu vedela, že všetky použité šaty pôjdu na dražbu, a nebola z toho úplne nadšená. Nakoniec sa rozhodla schovať pre seba jeden opasok. (Greenpeacak)

• - V scéne, keď Andrea má posledný hovor od Mirandy, si môžeme všimnúť zobrazené číslo a meno Mirandy. Pri bližšom pohľade sa však dá vidieť, že Andy volá Mirande a nie Miranda Andy, ako to má pôvodne byť. (martin1m2)