poster

Ďábel nosí Pradu

 • USA

  The Devil Wears Prada

 • Slovensko

  Diabol nosí Pradu

 • Velká Británie

  The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  **

  Chcípácká moralita o chytré a krásné holce, která zjistí, že lidi, co pracují v módě jsou vlastně v zásadě dobráci se srdcem na pravém místě. Brrrrr. Z řemeslného hlediska je to decentní a sledovatelné (50%), ideologicky je to hrůzné (10%). Takže kompromis: 30% Lidi, které zajímá móda už to určitě viděli, vy ostatní si raději nechte zajít chuť.(19.3.2015)

 • Tommy987
  ***

  Na The Devil Wears Prada je krásne vidno, ako veľmi dokážu kvalitní herci pozdvihnúť inak dosť zlý film. Nebyť v prvom rade Meryl Streep a Stanley Tucciho a v podstate aj Anne Hathaway a Emily Blunt, ktorí dokázali zo svojich schematických postáv vyždímať absolútne maximum, dal by som snáď jednu hviezdičku. Ale sú tam, takže vlastne môžem týmto nahromadeným klišé dať s kľudným svedomím priemerné tri hviezdy a 5 / 10.(23.2.2007)

 • ajuska
  ***

  Příjemný, ale nikterak objevný snímek. Do puntíku naplňuje očekávání plynoucí z traileru a pokud by někdo čekal něco jiného, bude notně zklamán. Příběh je jasně nalinkovaný od začátku do konce a ani na chvíli nenechá diváka na pochybách, k čemu hlavní postava neodvratně směřuje. Začátek filmu je svižný a nepostrádá nadhled a vtip, druhá polovina je už značně rozkolísaná, rozvláčná a o poznání méně zábavná. Poctivé tři hvězdičky.(28.10.2006)

 • dzej dzej
  ***

  Průměrný film ozdobený atraktivním pohledem do zákulisí velké módy a brilantním výkonem Meryl Streep, která svou Mirandu Priestly obdařila mimikou, mluvou a gesty chladnějšími než absolutní nula. Přesto nelze tuto cynickou absolutistku nenávidět - Streepová v některých scénách (k závěru přibývají) na kratičkou chvilku rozbíjí ledovou masku a v jednom malém náznaku jemňučce naznačuje slabost a nejistotu - přesně takové, jaké Miranda k smrti nenávidí u všech ostatních. Anne Hathaway odvádí standradní výkon, představitelé vedlejších rolí (až na mile "přitepleného" Stanley Tucciho) pak výkony veskrze podrpůměrné... Divák se prostě těší na každou scénu s Meryl Streep a tuctový zbytek filmu se snaží nějak přetrpět. PS - práce v časopisecké redakci se v lecčems opravdu podobá očistci Runwaye (pozdrav do Týdne...)(29.4.2007)

 • kingik
  **

  Absolventka práv Andrea Sachsová nastupuje na místo asistentky do redakce modního časopisu. Zpočátku jí vše připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí něco podaří, šéfová zůstává chladná. A pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka, ale potřebuje, aby jí byla kdykoliv k dispozici, a tak Andrea začíná zanedbávat své přátele. Zato se seznamuje s ikonami ze světa mody. Je sice fajn, že se ve filmu sešly hvězdy Meryl Streep a Anne Hathaway, a bez nich si to nedovedu představit, ale na to ostatní se jaksi pozapomnělo. Příběh je absolutně nedotažený, a ba co víc, pěkně nudný a intriky jsou mně tam tak protivné, že jsem nedokázal sympatitovat se žádnou z představitelek. Tohle byl povrchní film a nezanechal na mě žádný velký dojem. Mé hodnocení: 40%(19.1.2009)

 • - Príbeh Mirandy Priestly v knihe a vo filme sa odlišuje. Vo filme je odhalené, že vyrastala v časti Pearl River v New Yorku a pracovala ako asistentka, až kým sa vypracovala. Podľa knihy sa však Miranda narodila ako Miriam Princhek v Londýne a začala ako asistentka anglickej dizajnérky. Postupne sa na londýnskej scéne stala známou a po nociach sa učila francúzštinu, aby sa zanedlho stala editorkou magazínu Chic v Paríži. V 24 rokoch si zmenila meno na Miranda Priestly, vymenila tvrdý londýnsky akcent za sofistikovaný, mrazivý a nastúpila do Runwaya. Desať rokov šéfovala parížskej pobočke, kým ju preložili do New Yorku. (martin1m2)

 • - Emily Blunt už na začiatku filmu vedela, že všetky použité šaty pôjdu na dražbu, a nebola z toho úplne nadšená. Nakoniec sa rozhodla schovať pre seba jeden opasok. (Greenpeacak)

 • - V scéne, keď Andrea má posledný hovor od Mirandy, si môžeme všimnúť zobrazené číslo a meno Mirandy. Pri bližšom pohľade sa však dá vidieť, že Andy volá Mirande a nie Miranda Andy, ako to má pôvodne byť. (martin1m2)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace