Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Dle mého moc příjemný filmeček. Nikterak světoborný, ve své podstat jednoduchý, už mnohokrát viděný sled scének... vlastně si nejsem schopen vybavit jediný aspekt (krom hereckých výkonů samozřejmě), za který by si Prada zasloužila nějakou extra pochvalu..ale jako celek... Potěšilo mne to :) a milerád se na to někdy podívám znovu.(13.12.2006)

Souhlasím s packou. Nebýt bezpochyby úžasné!!! Meryl Streep, film by spadl do řadových, lehce zapomenutelných, romantických kravin. Meryl, ve své roli tvrdé a nekompromisní bysnyswomenky, stačil jeden jediný pohled, jenž jasně vyslal signál "tady není o čem diskutovat, udělej okamžitě oč Tě žádám, jinak odejdi". Nemusela ani mluvit. Ten její výraz, kdy si někoho propálila pohledem, jasně naznačil, co si o dotyčném myslí. Postava kterou ztvárnila byla tvrdá žena ve velkém světě módy, která byla zvyklá na stoprocentní servis s požadavky nad hranicí splnitelnosti. Samozřejmě té klišé omáčky kolem toho v podobě "popelky, šedé myšky", z níž se vyklube žena wamp s botama od Channela, jsme si museli projít. S tím se nedalo, bohužel, nic dělat.(9.1.2015)

Příjemný, ale nikterak objevný snímek. Do puntíku naplňuje očekávání plynoucí z traileru a pokud by někdo čekal něco jiného, bude notně zklamán. Příběh je jasně nalinkovaný od začátku do konce a ani na chvíli nenechá diváka na pochybách, k čemu hlavní postava neodvratně směřuje. Začátek filmu je svižný a nepostrádá nadhled a vtip, druhá polovina je už značně rozkolísaná, rozvláčná a o poznání méně zábavná. Poctivé tři hvězdičky.(28.10.2006)

• Nin

"Spousta holek by zabíjelo kvůli téhle práci!" To já bych taky zabíjel. Ale pravděpodobně své spolupracovníky, kdybych tu práci náhodou někdy dostal. Nevím, jestli má cenu vyprávět, že celý svět kolem módy mi byl v tomto filmu buď absolutně k smíchu (ale jsem přesvědčen, že ne ve vtipných scénách, ale ve scénách, které měly objasňovat a vysvětlovat, proč je móda tak důležitá), nebo mě z ní mrazilo. Ale opravdu to není tak, že bych nějak v normálním životě módou a módními návrháři opovrhoval, naopak - považuju je za takové lehce ztřeštěné umělce, kteří jdou mimo mě. Bohužel v tomto filmu jsou všichni ukazování jako absolutně nesympatičtí, sebestřední, sobečtí a hlavně úplně přiblblí. Veškerá snaha vysvětlit, proč je móda jejich životním stylem a proč je tak hrozně důležité se oblíkat do předraženýho šatstva tedy vychází vniveč, takže se prostě hlavní hrdinka ze dne na den (doslova) stane z ošklivě oblíkané (co má snad 65kg !) na modelku s vytříbeným vkusem. Což je samozřejmě předvídatelné jako zbytek filmu, kde můžeme vidět sympatického zhrzeného přítele, nesympatického boháče, co po ní jede a hlavně protivnou šéfovou Meryl Streepovou, která je sice skvěle otravná a přísná, ale nedá vám jediný důvod pochopit, proč je taková (i když snaha by tam byla). Celkově mám z toho filmu pocit, že nejenže mi absolutně nic nedal, ale na komedii mě vůbec nepobavil a na romantickou komedii nedojal. Zbytečný film. (Mimochodem jediná věc, co mě v tomhle filmu potěšila, je píseň od KT Tunstall v úvodu filmu :) (4/10)(24.12.2006)

Vlastně docela zajímavá titulní dvojce - Meryl Streep a Anne Hathaway, ale celkem vzato nezáživné téma - na mě tu módu moc řeší - protože je to JEN časopis. Teda mě návrhářství docela zajímá, když to nejsou zrovna šílený modely, který se nedají nosit normálně. Ale návrhy mě baví, když mám náladu, tak je kreslim :) Jako film to ale není zrovna zábava, žádný vtip, emoce, natož herecké výkony. Anne je sice přirozená a Meryl chladná, ale jako film má opravdu pomalé tempo. Rozjíždí se to teprve změnou image Andrey ( ty její oblečky jsou super) Jenže z toho na mě tak trochu koukala komerce a to mi vadí. Toť vše, NIC VÍC, NIC MÍŇ.(5.2.2009)

• - Módní návrhář Jean Paul Gaultier prohlásil, že Miranda (Meryl Streep) je jen slabým odvarem skutečné Anny Wintour. (kenny.h)

• - Ve filmu se Andyn (Anne Hathaway) přítel jmenuje Nate (Adrian Grenier) a pracuje jako kuchař. V knižní předloze to byl ovšem učitel jménem Alex. (zajda404)

• - Meryl Streep sama navrhla, že bude ve scéně, kdy s Andy (Anne Hathaway) mluví o svém rozvodu, vystupovat bez make-upu. (zajda404)