Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Klasická módna romantická komédia nasledujúca vopred nevyhnutný scenár. Pričom jedna hviezdička je darovaná za dobré herecké výkony Meryl Streep a Stanley Tucciho, aj za Emily Blunt a jej egomaniakálnu asistentku. Bez nich by sa to celé zosypalo ako domček z karát a skončilo vo videopožičovniach niekde na regále pre tínedžerky.(27.11.2006)

Drama o tom, kolik ze své osobnosti můžeme či musíme obětovat pro úspěch. Kongeniálně to vyjadřují verše z písně skupiny Druhá tráva: "Rád bych si byl jist, zda známe hranici,/ kdy jsme čistý list a kdy jsme viníci,/ když tobě chce se řvát a mlčíš docela,/ jsi trpělivá snad, anebo zbabělá?/ Když bozi seshora překračují práh,/ kdy končí pokora a kdy začíná strach,/ usmívej se, všímej si hostí,/ jsme za prahem, jsme za Pradou bolestivosti ..." // (Druhá tráva - Robert Křesťan-slovo Praha upraveno na Prada) Trailer: http://www.csfd.cz/film/215378-dabel-nosi-pradu-devil-wears-prada-the/videa/#(17.2.2009)

Už dlouho jsem neviděla film, který by byl po většinu stopáže "věnován" zběsilému klapání dámských podpatků:) A o tom právě Ďábel nosí Pradu, je. O tom velkém, nekompromisním, šíleném, svazujícím a přesto tak lákavém světu značkové, luxusní módy, povrchnosti a lesku. Časopisu Runway vládne tvrdou rukou mocná a obávaná žena Miranda Priestly v podání excelentní Meryl Streep. Již úvodní sekvence jejího příjezdu dává tušit, nakolik silná tato žena je:) Po jejím boku stejně tak exceluje "Sněhurkovsky" nádherná a okouzlující Anne Hathaway. Ta dokonale ztvárnila postavu chytré, avšak v módě a stylu zcela neznalé dívky, která se postupem času díky práci, pro niž by "milióny holek zabíjely", vypracovala na noblesní a sebevědomou dívku. Snímek má skvělý dynamický spád díky, již zmiňovanému, neutuchajícímu klapotu podpatků, zběsilému pracovnímu tempu, či neustálému vyslovování slavným jmen, jako Lagerfeld, Gabbana a jiné. Vedle tohoto velkého kolotoče je zde také zpracována vedlejší, obyčejná "vztahová" linie Andy s jejím přítelem a jejich postupné odcizování se jeden druhému, díky náročné práci Andy. Která si samozřejmě v závěru filmu uvědomí, co všechno jí obětovala a přišla tak o skutečné hodnoty a své přátele. Tato drobná klišé působí před následujícími vpády mezi hektické prostory, stojany značkových modelů a zvonění telefonů, poměrně příjemně a klidně. Takže je dokážu s přehledem odpustit. Velmi povedená exkurze do velkého světa módy, v jehož středu by se možná každá žena chtěla alespoň na chvíli ocitnout. Sice říkáme "ne, nikdy, na to já nejsem", ale vše je příliš lákavé na to, aby se dalo lehce odolat, pokud by se naskytla příležitost...(22.5.2011)

Souhlasím s packou. Nebýt bezpochyby úžasné!!! Meryl Streep, film by spadl do řadových, lehce zapomenutelných, romantických kravin. Meryl, ve své roli tvrdé a nekompromisní bysnyswomenky, stačil jeden jediný pohled, jenž jasně vyslal signál "tady není o čem diskutovat, udělej okamžitě oč Tě žádám, jinak odejdi". Nemusela ani mluvit. Ten její výraz, kdy si někoho propálila pohledem, jasně naznačil, co si o dotyčném myslí. Postava kterou ztvárnila byla tvrdá žena ve velkém světě módy, která byla zvyklá na stoprocentní servis s požadavky nad hranicí splnitelnosti. Samozřejmě té klišé omáčky kolem toho v podobě "popelky, šedé myšky", z níž se vyklube žena wamp s botama od Channela, jsme si museli projít. S tím se nedalo, bohužel, nic dělat.(9.1.2015)

Skvelá Meryl Streep, štandardne roztomilá Anne Hathawey. Pomerne dlho sa to tvári ako dráma a prostredie módnych návrhárov je zaujímavé, no napokon to skĺzne na úroveň "poučného" DENNÍKU PRINCEZNEJ. Áno je to v podstate rozprávka, ale kým sa to tvárilo ako "niečo viac" hltal som to... Aj preto tá štvrtá hviezda...(9.7.2008)

• - Meryl Streep prvú ponuku na hranie vo filme odmietla. Šepkalo sa, že ponúknutý honorár za úlohu vo filme ju doslova urazil. V Hollywoode sa museli buchnúť po vrecku a ponuku rovno zdvojnásobili, aby herečku zlákali. (martin1m2)

• - Postavu Emily hrála britská herečka Emily Blunt, přestože podle scénáře se ve filmu neměla objevit žádná britská postava. (jezurka42)

• - Jakmile se z natáčení dostaly na veřejnost první obrázky Anna Wintourová, šéfredaktorka amerického časopisu o módě Vogue, začala zuřit. Interiér celé filmové redakce časopisu Runway věrně kopíroval každý detail kanceláře Vogue. Okamžitě nařídila celou svou kancelář přestavět, než si podobnosti někdo všimne. (Kaspi.vm)