Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Miranda Priestly je známá svou nepředvídatelností a zřejmě proto dostala Andy práci v módním časopise Runway. Teď ji musí přesvědčit, že není magor a dokázat třeba během čtyř hodin sehnat rukopis nevydaného Harryho Pottera..... . Příjemný humor, zajímavé prostředí, výtečná M.Streep, sympatičtí A.Hathaway a S.Tucci. Vše co se odehrává má nějaký smysl. Záleží jen na tom, jak vás ,,to" chytne. Nakonec příjde trocha moralizování a pokus zahrát (jemně) na city, takže hodnocení bude zřejmě vyšší. Jenže já jsem tvrdej chlap !! P.S. Ženský nezapomeňte - v módě nejde o užitečnost.(29.6.2007)

Móda a zase móda.O tom se točí celý film dábel nosí pradu.Miranda Priestly (Meryl Streep) je nafintěná žena která je v módním průmyslu jako doma.V kanceláři kde pracuje ,jí schází jedna asistentka a tak si nějakou najde. Vysokoškolačka Andy Sachs (Anne Hathway) hledá práci a tak skusí ,místo asistentky.Andy na modu moc nedbá a to se nelíbí Mirandě,za pár dní příjde do práce v nejnovějších oblecích od Dolceho Gabbana.Druhá asistentka (Emily Blunt) se chystá s Mirandou do Paříže na velmi důležitou přehlídku šatů.Za tu dobu se Andy v práci tak zlepší ,že jí Miranda nabídne cestu do Francie místo (Emily Blunt).Ve filmu je plno zvratů ,lásky,nafoukanosti i žárlivosti.Já si myslím, že režisér David Frankel natočil komedii velmi dobře,protože byla nominována na dva oscary.Celkových 110 minut hodnotím za čtyři hvězdičky ****.(16.6.2007)

Je to komedie nebo hořká realita někoho z nás? Ďábel nosí Pradu (kolik to stálo, Prado?:-)) není bůh ví jak vtipná komedie pro každého, ale pokud vám Yves St. Lauren říká něco víc než jen "zkouší parfémy na zvířatech", tak se pobavíte. Herci, móda, krásné ženy... Skryté narážky, ďábelská šéfová v podání Meryl Streep, rozkošná princezna Anne Hathaway (sakra, málokterá herečka vypadá s makeupem i bez něj dobře a to nemluvím o tom, jak jí padnou šaty...) a vždy skvělý Stanley Tucci. Brát Pradu jako komedii, tak určitě více klasického humoru, který nezestárne (za deset let se budou lidé ptát, jaký Potter?:)). Moderní svět neomlouvá ani nezná jiná slova než "žádný problém". Přesto bych raději, kdyby si autoři trochu víc pohráli s odporností tohoto světa a neudělali z toho další strastiplnou cestu americké princezny světem módu k očekávanému konci.(16.5.2010)

• Gimli

Mě nebavila ani ta Meryl Streepová. Její výkon nepovažuju za výjmečný, stejně dobře by to zahrál kdokoli jiný. A to zřejmě proto, že v podstatě nebylo, co hrát. Její postava nemá skoro žádný vývoj, což platí i pro postavy ostatní. A to mi připadá jako hlavní kámen úrazu celého filmu. Na konci jsme až na pár nepodstatných drobností tam, kde jsme byli na začátku. A co s tím?(12.3.2009)

můžete mi někdo objasnit to kouzlo mnoha převleků, než došla do práce?? to je jako nový Superman či co? taky bych se to chtěla naučit :-) a ještě by jste mohli být tak hodní a vyřídit ji, že až příště bude zahazovat mobil, tak ať mi poví místo, den a hodinu,.. já přijdu chytat :-) jinak průměrný film a šéfce bestii a ctižádostivý asistence, které si navzájem pomůžou :-)(3.10.2009)

• - Při setkání Andy (Anne Hathaway) s jejím otcem na večeři si otec stěžuje, že Andy v redakci zůstává do ranních hodin a pracuje přespříliš. Ve chvíli, kdy je Andy svěřena "kniha", musí na ni čekat do desíti hodin večer. Při čekání již ale nemá co dělat, pročítá magazíny a v redakci je mezi posledními. (Michalechal)

• - Inspirací k napsání příběhu byla Anna Wintourová, šéfredaktorka amerického časopisu o módě Vogue. Byla a stále je tak šílenou šéfovou, že jedna její zaměstnankyně po hádce s ní zasedla k počítači a napsal rovnou celou knihu. Svazek dostal název "Ďábel nosí Pradu". (Kaspi.vm)

• - Práva na natočenie filmu boli zakúpené ešte predtým, ako bola kniha vôbec dopísaná. Producentom stačilo sto strán neupravenej prvotiny a vraj okamžite vedeli, že to bude hit. (martin1m2)