Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Když se chcete prosadit v módním průmyslu, musíte mít ostré lokty, přidrzlou povahu a dobrý vkus. A taky pevné nervy, zatraceně pevné nervy – to pro případ, že by se vaši šéfkou stala Miranda Priestlyová. Právě díky této postavě ztvárněné Meryl Streepovou není Ďábel nosí Pradu pouze další přehlédnutelnou romantickou komedií. Málokterá romantická komedie má tak skvělého padoucha. Ale co by to bylo za romantickou komedii, kdyby i padouch neukázal svou lidskou tvář. Bohužel. Od Ďábla jsem naivně očekával poměrně ostrou, nikoliv jenom povrchní a bezzubou satiru z módního prostředí. Párkrát jsem se sice pousmál, jak těžce jsou ti lidé zažraní do své práce, ale ani v jednom okamžiku jsem nezaznamenal něco jako kritiku. Snaha o příjemně „hřejivou“ komedii nejspíš zabránila jít víc pod povrch. Nebo bylo tvůrčím záměrem natočit film, pod jehož nablýskanou fazónou se vcelku nic neskrývá? Což by také odpovídalo dojmu ze všech těch luxusních šatů a umělého humbuku kolem nich. Ale to na americkou romantickou komedii zní příliš rafinovaně. Režie nezapře seriálový charakter, David Frankel (mj. Sex ve městě) jakoby se snažil „poskládat“ příběh z mnoha zábavných epizod, které sice samostatně dokáží udržet divákovu pozornost, ale jako celek mají k soudružnosti daleko. 65% Zajímavé komentáře: imf, pshimi, Nin, Mitzi, Gedes, bogomira(30.4.2007)

Roztomilá módní komedie, která do posledního puntíku plní svojí premisu. Krásní lidé, krásné šaty, krásný, ale totálně průhledný a v závěru otřepaně mentorský děj. Pokud jste předem připraveni na mix popíkových hitů, jemných vtípků a prázdné vaty, pak se rozhodně nezakuckáte a ty necelé dvě hodinky vám příjemně utečou. V opačném případě zřejmě začnete kroutit hlavou a opustíte sál ve chvíli, kdy vám dojde jak to celé skončí (po prvních dvaceti minutách to pochopí úplně všichni). Tak či onak ideální film na rande. :)(22.9.2006)

Milovnici mody si zalibuji, ostatni se budou tesit snad z romantickeho pribehu? Nevim, mi vsak se ten film libil moc. Co se tyka hereckych vykonu, Streep i ve svych letech dovede zahrat opravdu cokoliv a beru ji jako jednu z nejlepsich na svete. Hathaway si snad poprve zahrala v necem normalnim, v zadne Disneyovce a podala si myslim solidni vykon, ktery bych bohuzel/bohudik zastinen Meryl. Ale i ostatni, takze tam nevidim chybu a potesenim bylo videt Gisele v podobe redaktorky Sereny, kd eji to ovsem moc sluselo :)) Prostredi mody se mi libilo, zajimam se o to, ale bylo to podano stylem takovym nezazivnym az nudnym pro ty, co nevi, co je to Hermes nebo Patrick Demarchelier. Tady je to takove zavahani, ale dost to napravuje soundtrack, hlavne od KT Tunstall a Vogue od Madonny. Do peti hvezdicek mi tam neco chybi, mozna ten romanticky konec, jako to je ve vsech filmech tohohle typu, mohlo se to odlisit a hned by chybela stupnice pro tento vynikajici film. Doporucuji vsem vekovym kategoriim, kazdy si tam najde neco "sveho" :)(4.3.2007)

Abonent Vogue se v tom snad najde, ale mně to místy připadalo spíše k pláči než k smíchu, Meryl, jako bývalá dozorkyně ze St.Quentinu, co se stala šéfkou Runwaye nikterak oslnivá a S.Tucci to samé v bledě modrém, blankytném, tyrkysovém, azurovém nebo jak chcete.. Módní průmysl má pro mě opodstatnění asi jako šampón v koupelně Imhotepa a lidem v něm se pohybujícím bych doporučil vždy na pár dnů v měsíci sfárat do dolu Lazy, aby jim Café Latte a šátečky od Hermese po čase nezevšedněly..(13.5.2009)

Trošku se jedná o novější Pretty Woman. Ale to pouze postavou akorátního a ochotného Stanleyho Tucciho. Jinak je to taková trošku šablonka. Nová práce, hodně povinností, ztráta přátel, ztráta partnera, nový partner, noví přátelé, .... Jak tohle jen dopadne? Uvědomí si Andy co je pro ni důležitější? Může vlastně Miranda žít jiný život než ten který vede? K čemu je tenhle modní průmysl vlastně dobrý?(24.1.2009)

• - Anna Wintour, která byla inspirací pro roli Marandy Priestly, se údajně film líbil, a to i přes počáteční obavy. Líbila se jí Meryl Streep a její "rozhodná a energická povaha". (jezurka42)

• - Vo filme si môžeme všimnúť skrytý odkaz na Annu Wintour a jej Vogue. Fiktívne číslo Runwaya leží za Emiliným stolom blízko faxu. Na obálke sú tri modelky. Ide o prerábku originálnej obálky augustového čísla Vogue z roku 2004, na ktorej možno vidieť modelky Priscillu Presley, Lisu Marie Presley a Riley Keough. (martin1m2)

• - Autorka knižnej predlohy Lauren Weisbergerová si svoje cameo vo filme strihla taktiež. Stvárnila pestúnku Mirandiných dvojičiek. Môžete si ju všimnúť v scénke vo vlaku, keď dvojičky cestujú za babičkou a čítajú Harryho Pottera. (martin1m2)