Ďábel nosí Pradu

Diabol nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Jako pohodová oddechovka je to ideální, jako populární komedie z atraktivního prostředí a se čtveřicí velkých herců mě to ale celkem zklamalo. Hathaway se sice snaží, ale herecky to sama neutáhne, Blunt a Tucci hrají vysloveně druhé housle a jenom výtečná Streep už tuhle velkou módní přehlídku do vysokého nadprůměru nevytáhne. Nemohu říci, že bych se nebavil, ale Simon Pegg a jeho HtLF&AP je úplně jiné kafe. 65%(7.7.2013)

Pod zdánlivě lacinou komedií s ohraným příběhem o módě se skrývá nadprůměrný snímek s výborným scénářem, režií a kvalitními herci v podání drsné a zásadové Meryl Streep a mladičké novinářce Anne Hathaway. Ďábel nosí pradu mě velmi mile překvapil. Od filmu jsem absolutně nic nečekal. Chtěl jsem nenáročnou tříhvězdičkovou komedii ale nakonec se z toho stala 110 minutová svižná zábava, která utekla jako voda. Na 5 to sice není ale každopádně palec nahoru a po zásluze 4 hvězdičky.(19.6.2008)

Velmi příjemný film. O čem? Stačí si přečíst obsah - pokud se vám bude líbit, nezklame vás ani film. Já jsem v poslední době začal obdivovat herecký um Maryl Streep, obzvlášť její "přísné" role z posledních let, a tady se opět předvedla. Stejně tak se i líbila Anne Hathaway, něco na ní zkrátka je. Dál bych rád pochválil hudbu - Madonna, U2, ... - dobře vystihovali náladu snímku. Přes všechnu chválu tento film musím zařadit do škatulky odpoledních odpočinkových filmů, na které se jednou v televizi možná podíváte znovu, ale s vědomím, že od nich nic nečekáte. 70%(23.1.2009)

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Vogue - Madonna ,2. Bittersweet Faith - BitterSweet ,3. City of Blinding Lights - U2 ,4. Seven Days in Sunny June - Jamiroquai ,5. Crazy - Alanis Morissette ,6. Beautiful - Moby ,7. How Come - Ray LaMontagne ,8. Sleep - Azure Ray ,9. Feelin Hypnotized - DJ Colette ,10. Tres Tres Chic - Mocean Worker ,11. Here I Am - Keenan, Tamra, David Morales ,12. Score Suite - Theodore Shapiro ,(9.6.2011)

• Gimli

Mě nebavila ani ta Meryl Streepová. Její výkon nepovažuju za výjmečný, stejně dobře by to zahrál kdokoli jiný. A to zřejmě proto, že v podstatě nebylo, co hrát. Její postava nemá skoro žádný vývoj, což platí i pro postavy ostatní. A to mi připadá jako hlavní kámen úrazu celého filmu. Na konci jsme až na pár nepodstatných drobností tam, kde jsme byli na začátku. A co s tím?(12.3.2009)

• - Meryl Streep mala veľké problémy pri natáčaní scény, kedy hádže kožuch na stôl. Tento zostrih sa točil asi na 30-40 pokusov. Kožuchy boli ťažšie než sa zdalo, niekedy sa jej ruka zachytila o kožuch, prípadne kožuch nedopadol na stôl v správnom uhle. Pre Meryl to bol najnáročnejší deň z celého natáčania. (martin1m2)

• - O rolu Andy sa uchádzali Juliette Lewis a Claire Danes. (Gandiri)

• - Den, kdy jde Andy (Anne Hathaway) na pohovor, je pondělí, 13. března 2006. (jezurka42)