Ďábel nosí Pradu

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2006, 104 min

Velmi slibný název tohoto snímku odkazuje k silné filmové metafoře typu Ďáblova advokáta, pragmatická intuice zase k hollywoodské variaci na Popelku...co je blíže k pravdě? Asi nic, s pravdou se potkáte někde uprostřed... Meryl Streep coby šéfka je despotická a nesnesitelná, módní průmysl lakmusovým papírkem duchovního (i duševního) úpadku západní civilizace, ale leitmotiv Popelky stejně všechno převálcuje...a navrch přijde happyend :-( Škoda romantického rozmělnění zajímavé látky i celého projektu...(22.7.2008)

V daném žánru určitě nadprůměrná záležitost odehrávající se navíc v atraktivním prostředí (hlavně pro dámskou polovinu).... Svižně natočený snímek stojí pevně na skvělém výkonu Meryl Streep. Anne Hathaway sice podává (jak už tu někdo zmínil) "snaživý" výkon, ale přestože je její role hlavní, stejně vždycky čekáte, až na plátno vpluje Miranda .... Navíc tu ve vedlejší mužské roli září (jako vždy) Stanley Tucci ..... Škoda jen, že film nekončí po rozhovoru hlavních protagonistek v limuzině při návratu z tiskové konference ..... 70% zaokrouhlila nahoru především Meryl Streep ... jako téměř vždy :)(29.1.2007)

Průměrný snímek s nezajímavým dějem. Nebýt zcela fenomenální kreace Mirandy Priestly - postavy ztvárněné roli si užívající Meryl Streepovou, tak tu není nic na co byste okamžitě po skončení snímku nezapomněli. Zcela nezávadný a neurážející snímek, který díky Streepové přeci jen získává punc "něčeho více než-li pouze tradiční romantické komedie o tom, kterak americká dívka pravé moralní hodnoty pozná". Být snímek celý o postavě Mirandy mohlo to být vynikající.(18.11.2006)

Jo, kde jsou ty časy, kdy mě vzrušovaly volány Oscara de la Renty ještě víc než kanýry od Blumarine a kdy bych u scénky, v níž se přednáší, jestli je pásek tyrkys, blankyt nebo akvamarín (zdravím Váhy), slintala blahem. Jsou pryč a já jsem si s ledovým klidem vychutnala jak módní kreace, tak se bavila tím povrchně důležitým hemžením. I když se to nezdá, hadříky tu tvoří jen kabátek na otázku, jestli je lepší si po ohnutých zádech nechat dupat zuřivou šéfkou v prestižním časáku nebo okusit skutečnou novinařinu a zachovat si svoje lidi, hlavu a hlavně páteř. Ďábel nosí Pradu je pohodový filmeček o prioritách. Ležérní, pohodlný, dobře střižený a Meryl Streep, která dokázala být ďáblem a v nestřežené chvíli i beránkem, je herecká ikona.(31.3.2007)

Jak se stát z přitažlivé dívky snadno a rychle tlustou obludou? Nové asistentce Andy k tomu stačí projít ve vytahaném svetru a neznačkových střevících vstupní branou do módního impéria časopisu Runway a potkat osoby ženského pohlaví, které odmítají konzumovat potravu nebo nosit na svých vychrtlých tělech málo drahé modely. Andy se sice prezentuje jako inteligentní osoba, ale přesto s naivitou kokršpaněla snadno podléhá prostředí a stává se každodenní návštěvnicí kadeřnických salónů, vizážistů i nehtových studií. Copak jí ještě může záležet na příteli, kamarádech a na své původní přízemní touze stát se seriózní novinářkou?(6.10.2009)

• - Den, kdy jde Andy (Anne Hathaway) na pohovor, je pondělí, 13. března 2006. (jezurka42)

• - Anna Wintour, která byla inspirací pro roli Marandy Priestly, se údajně film líbil, a to i přes počáteční obavy. Líbila se jí Meryl Streep a její "rozhodná a energická povaha". (jezurka42)

• - Do role Mirandy Priestly tvůrci zvažovali obsazení Kim Basinger. (Agatha)