Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí. Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit... Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách... Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou... (TV Prima)

Aethra

Klasická oddechovka, nicméně v rámci žánru vyniká celkem chytrým scénářem, vtipem a atraktivním prostředím, ve kterém se odehrává. Děj a především závěr byl trapně předvídatelný, ale pořád se jedná o příjemnou záležitost se zatraceně nepříjemnou Meryl Streep. 7/10 ()

ZAUME

Jediné co mohu na filmu ocenit je Meryl Streep, která dokáže rozveselit a podpořit každou diváckou duši. Filmy tohoto žánru mě zatím neoslovují.. doufám, že tomu nebude jinak. Musím však říct, že má matka tenhle snímek již delší dobu zbožňuje.. možná proto jej nemusím. ()

confuoco

Patrím medzi ľudí, ktorí si nejeden film pozreli iba na základe neodolateľne príťažlivého názvu, a Diabol nosí Pradu je v tomto smere prvá trieda. Sľuboval atraktívnu drámu/komédiu z prostredia, kde sa zle zvolená kabelka rovná hrdelnému zločinu, o to väčšie však bolo sklamanie. Nezachránila to ani Meryl Streep, pričom ovácie na jej osobu za túto úlohu su mi trochu záhadou...neeexistuje totiž jednoduhšie herecké zadanie, než je plocho a čiernobielo napísaná despotická šéfredaktorka módneho časopisu a kedže tam tým pádom Meryl nemala čo hrať, rovnako dobre by to zvládlo X iných herečiek. Bod plus pre autorku predlohy alebo scénaristu za nezabudnuteľný monológ šéfredakorky "blankytný svetrík". ()

Misterioso

Svět módy je pro mě „španělskou vesnicí“, nicméně tenhle film, který se v tomhle prostředí odehrává, mě příjemně překvapil. Kritika povrchnosti tohoto odvětví a většiny lidí, kteří se v něm pohybují, mě prostě bavila, avšak tvůrci se prostě zase jednou museli zavděčit širokému publiku, takže společně s lehce ironickým pohledem na svět módy bohužel sledujeme i klasickou pohádku o tom, jak obyčejné děvče ke štěstí přišlo. Meryl Streep alias Miranda Priestly je jednoduše skvostná. Její vzhled, gesta, tón hlasu či některé její průpovídky nemají chybu. Anne je jako snad vždy sympaťanda, která ani nemusí nijak extra hrát, abyste jí fandili. Škoda těch všemožných klišé a hlavně konce. Děj přímo vybízel k tomu, aby přišel hořký konec, který by filmu dodal punc nezapomenutelnosti, jenomže to prostě musela být „Popelka“ se vším všudy. Škoda, takhle jen 70%. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Když jde Andy na večeři s Christianem Thompsem v Paříži, je nalíčená úplně jinak, než když už je po večeři a hledají cestu zpátky do hotelu. |×××| Když jde Andy na začátku filmu do redakce, koupí si cestou pečivo. Když přechází ulici, už ho nemá, ale vystupování z metra, už ho opět drží. |×××| Poté, co Nigel přinese Andy lodičky, ona je odmítne a položí na stůl tak, že podpatky směřují ke kraji stolu. Poté odběhne za Mirandou, která ji volá, a když se Andy vrátí, podpatky směřují ke středu stolu. ()

saillor

Je to v podstatě svět Sexu ve městě - kabelka od Chanela, lodičky od Blahnika - povýšený na něco víc pouze přítomností ďábelsky oslnivé a oslnivě ďábelské Meryl. Ona je ta, která baví a září, přestože mluví polohlasem a v zájmu zachování Mirandiny tváře bez vrásek používá minimum mimických svalů. Anne Hathaway si projde očekávatelným vývojem - nezájem o módu a svět kolem ní, podlehnutí jejímu kouzlu a na závěr nutné prozření a uvědomění si pravých amerických hodnot = nuda. Zcela tuctové, ale ta Meryl, ta Meryl...a navíc jí moc sluší šedivé vlasy! ()

Thanyss

Meryl Streep je prostě Paní Herečka a tady to opět hravě dokazuje. I když mám ráda i Anne Hathaway, tak se vedle Meryl nějak ztrácí. Pohodový film ze světa módy, který jemně poukazuje na to, co jsme (a co nejsme) ochotni obětovat pro svou práci. ()

paddy35

Si snad dělá režisér tohoto filmu srandu. Nazvat jej komedií mi přijde k smíchu, ve filmu je asi jeden dobrý vtip, herci jsou s prominutím ubozí až na Meryl Streep. Hudba drží film nad vodou. Co se týče příběhu, to už tu bylo mnohokrát ()

rytir1

Na CSFD zde asi nedoceněný film, který zaslouží jistě více hvězd. Stojí sice především na ďábelské Meryl Streep, ovšem její výkon taky za to zde stojí. A Stanley Tucci po Smím mě prosit mě tady taky velice zaujal. Jediné za co bych vraždil, když jsem musel zkousnout scény krásné Anne v náručí Mentalisty Bakera :-DDD ()

TheBrain odpad!

videl som to dokonca ale zakaždým som sa tešil na reklamu. Film o nakupovaní a o mode? humor:D kde? velmi zlé a tuctove. ()

unclejack

Skvelá zábava , skvelá Meryl Streep , skvelá Anne Hatheway... Diabol nosí Pradu je jedna z mála komédií , ktoré sa môžu pokladať za vydarené kusy , pretože pôsobí zvláštne nadľahčujúcim , opojným tónom. Bravo. ()

kverula

Skvěle povrchní komedie (?) o lidech co by pro módu vraždili, s excelentní Meryl Streep (jak jinak taky). Jedna nula pro Emily Blunt vs. Anne Hathaway. ()

Veeria

Film měl myšlenku...příběh o průměrné dívce, ze které se stane krásná žena. Bohužel mi ale něčím nesedl, i když přesně nedokážu říci čím....ale znáte to, buď Vás film zaujme nebo ne. A mě nezaujal. Nicméně 2 hvězdy alespoň za tu myšlenku. EDIT: Na film jsem se podívala znovu, po x letech od hodnocení. A film mě bavil. Meryl Streep exceluje, role je pro ni jak ušitá, stejně tak Anne Hathaway velice přesvědčivá ve své roli. A Stanley Tucci, toho mám radši čím dál tím víc. Takže zvyšuji na 3 hvězdy. ()

Ondrew

Sam som bol prekvapeny, ako si ma tento film dokazal omotat okolo prsta. Meryl Streep hra dokonalu diablicu, osobne by ma z nej trafil slak zrejme po piatich minutach. Anne Hathaway to vsak zvlada s prehladom, odraza jeden utok za druhym, az kym nezisti, ze... Nu... na to sa uz pozrite sami. Kupodivu ide o vcelku fajnovu snimku, ktora vsak nemusi sadnut kazdemu, to je jasne. Ja som ziiiiiral a bavil sa. V ramci moznosti. A tak mi neostava nic ine, nez udelit hodnotenie vacsie, nez je tunajsi priemer. Myslim, ze film si to zasluzi. 80%. ()

Nicole32

Fantastická Meryl Streep!!! Anne mám rada už od denníku princeznej a Emily Blunt tu hrá skvele.Navyše Stanley Tucci vždy poteší. Čo sa týka príbehu, je fajn ale ten koniec to trošičku kazí. ()

Tsuki003

No, co o tomhle filmu říct. Nejspíš to, že jsem čekala něco horšího. Spoustu módy a nafintěných vyhublých paniček. A ono je to vlastně spíš o životní cestě, po které se rozhodla vydat hlavní hrdinka. Není úplně jednoduché zůstat svá, když po vás celé okolí vyžaduje naprostý opak. Taky mě po zhlédnutí filmu napadlo, jak je jednoduché být tak trochu pokrytec. Nejdřív někoho nemáte rádi a smějete se jim, a nakonec vás k tomu okolnosti doženou a vy se stanete jedním z nich. Pak je jen důležité, jestli dokážete najít cestu zpátky. ()

Scaevola

Jednoduché, po herecké stránce působivé a velmi zábavné. A také nepředstavitelně americké i ve chvílích, kdysi si film sám okatě dokazuje, že takový být nechce. ()

Desmi

Meryl hraje naprosto příkladnou svini! Anne se svou naivitou je pak jejím naprostým opakem. Opakem jenž se sebou nechá celou dobu manipulovat, aby na konci zjistil(a), že to jediné co v životě doopravdy chce, už má. Klasický téma, ale neomrzí.. =) ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky