Ve jménu krále

• Německo Schwerter des Königs - Dungeon Siege (více)

Mladý silák, kterému nikdo neřekne jinak než Farmář, hospodaří na svém statku s krásnou ženou Solanou a synkem Zephem. Dozvídá se, že král verbuje – chystá se válčit proti strašlivým Krugům, zvířecím bojovníkům, jimž velí nemilosrdný Gallion. Do Farmářova domu zavítá Norick, starý muž, který ho vychoval. Farmářova žena odjíždí do vesnice prodat na trhu zboží. Mezitím farmu přepadnou Krugové, které ale Farmář statečně odrazí. Ihned spěchá do vesnice, kam už ale zabijáci rovněž dorazili. Přestože se místní srdnatě brání, mnoho jich zemře. I Solanini rodiče a synek Zeph; Solana je zajata a odvlečena. Farmář pohřbí mrtvé a s Norickem a Solaniným bratrem Bastianem se vydává hledat ženu... Gallion se spřáhl s vévodou Fallowem, královým synovcem, který tráví dny pitím a oddává se všemožným neřestem. Králův mág Merick ho proto nenávidí, Fallow už se ale vidí jako příští král. Gallion otráví královo jídlo, ze kterého okusí i Fallow. Gallion ho zachrání s podmínkou, že se s vojskem přidá k jeho Krugům. Ani král nezemře, přesto mu ale podle Mericka zbývá málo času... Zatímco proradný Fallow jednoho dne zmizí i se dvěma legiemi vojska, král shromáždí zbylé vojáky a vyrazí do války. Muriella, Merickova dcera, která byla do Galliona zamilovaná, se snaží vykoupit svou zradu tím, že se vydá ve stopách vojáků a využívá přitom svých nadpřirozených schopností. Farmář a jeho dva přátelé se zatím přes nebezpečný les dostávají k ležení Krugů, kde hledají Solanu. Jeden z Krugů Farmáře omráčí a Bastian mezitím najde svou sestru. Oznamuje jí smrt rodičů i syna a Solana je zdrcená. Farmář se probouzí spoutaný na zemi a přijíždí k němu Merick. Zatímco Fallow se s vojáky připojí ke Krugům, Farmář, kterého Merick dovede ke králi, se dozvídá, že je králův syn. Je překvapený stejně jako sám král, který už nedoufal, že se se svým ztraceným synem kdy shledá. Farmář ale o tuto výsadu nestojí a zpočátku odmítá zúčastnit se bitvy, která se chystá. Velením je tedy pověřen Tarish. Nakonec se Farmář přece jen připojí... (TV Prima)

MoiJe

Prirovnala by som to k Fantaghiro. Desna rezia, do usi bijuce repliky... ale stale mile:) +boje, -romantika, +Statham, -Tarabas :) Lepsie efekty a choreografia zapasov. Dejove zvraty bez akejkolvek originality... Bala som sa odpadu, nakoniec som sa v istom zmysle bavila. ()

Terva

Jason Statham to umí jak z bumerangem tak i z mečem. Sakra, že to dceři králova kouzelníka ale seklo, nádherně oblečená. Film je plný průměrných bitev a bojů podpořen nadprůměrnou hudbou. SPOILER - Vždycky jsem ti chtěl říci, jak tě miluju !! - KONEC SPOILERU. V titulcích zahrál i Hammerfall. Vím, že spousta filmových kritiků to totálně zkritizuje, protože to natočil Uve Boll, ale já se bavil. ()

Ouwen

Měli jsme opět šanci vidět Jasona jak využívá tu techniku při rvačkách s těma obludama. Mě se to docela líbilo, prostředí bylo luxusní, jsem zvědav na druhé pokračování. ()

Dale

Nezraniteľný statočný hlavný hrdina, záporák, ktorý rád hrá virtuálne videohry s armádou zmutovaných hromotĺkov a k tomu sexi lesožienky, no čo viac si priať... :-) Ale moje prvé stretnutie s velikánom Uwe Bollom nedopadlo až tak hrozne, veď okrem záverečnej polhodiny to bola pohodová nenáročná rozprávka, na ktorú sa dalo pozerať. Ten lietajúci záver bol katastrofa, ale pod dve hviezdy ísť nemôžem. No rátam s tým, že čo sa týka Uweho filmov, toto bude strop. ()

JohnCZ

Neuvěřitelně rozporuplné. Na jednu stranu slušný vizuál a velice solidní herecká sestava, ale režijně i scenáristicky je to totálně nezvládnutá vykrádačka Pána prstenů. Uwe Boll je prostě patlal s občasnými kvalitativními výkyvy, což ale rozhodně není tento příklad. Slabej a příšerně nudnej scénář, úchylně předramatizovaná hudba a rádoby epičnost. Kdyby se to aspoň nebralo tak vážně, byla by to třeba mnohem stravitelnější podívaná. ()

M.Macho

Když se člověk dívá na takový film - zamyslí se, proč ho vlastně sleduje - má během některých dialogů čas se takto zamýšlet. Ovšem není tedy v tom případě zbytečnost sledovat? Není!!! Není to zbytečnost, protože Uwe je čaroděj. Čaroděj svým způsobem - sám pro sebe. Vykouzlí něco tak neuvěřitelného a člověk se ještě podivuje, co všechno lze vykopírovat, ukrást či nějakým způsobem tématizovat, zahrnout do opusu. Dungeon siege bylo perfektní RPG - obávám se, že Uwe použil pouze jméno království. Na odpad to taky nebude - přece jenom Statham se snaží nekupit patos tak mocně jak 999% celého filmu... Z krajně perversních důvodů - ale opravdu krajně... ()

Expendable

Film dost čerpá náměty z Pána prstenů, ale jsou prachmizerně zpracovány.Krugové (něco jako skřeti) ovládnání zlým čarodějem (něco jakou Sauron), který si chce podrobit celou zem.V pozadí filmu se také objevují krásné hory ( v pánu prstenů jsou též) a země zlého čaroděje vypadá úplně jako Sauronova jsou tam Krugové, teče tam láva, je to smutné a ponuré a stále se tam čaruje, dokonce jsou ve filmu i nějaké lesní bitosti na liánách.Efekty jsou slušné, výprava také a hlavně herecké obsazení nechápu jak je Uwe překecal.Ron Pearlman umře zase jako první, ale aspon statečnou smrtí stejně jako ve filmu Outlander nebo Nepřítel před branami.Film hodně zachranují výborné bitvy s Krugy a Jasonovo umění s mečem.Občas je choreografie horší, ale zvládnout natočit tolik soubojů a kvalitně to sestřihat to dokáže jenom John Woo, kdyby pomohl Uwemu,hodnocení by mohlo být tak 75% zhruba.Celkově vzato se mi Jménem krále líbil a nelituju těch 48 Kč za DVD. ()

corpsy

Uwe Boll, Uwe Boll. Stará známa to firma. Naozaj sa nechce veriť, že dokázal prilákať taký herecký ansámbel, ktorý sa nevidí ešte ani v hollywoodskom blockbusteri. No a herci, tí to robia za prachy. Ale aby som sa vyjadril, toto nieje zlý film, teda nie až tak zlý. Má svoje chyby, ako každý. Rozpočet ( nebol malý, hlavne na Bolla ) na snímku občas nevidno, herci hrajú toporne ( len za prachy, ako som spomínal ) a réžia je...réžia je slabá ( ale na Bolla celkom dobrá ). Suma sumárum, snímok, ktorý úžasne prepadol ( ako každý režisérov film ), dostalo sa mu príšerných kritík, ale v tomto prípade je to neopodstatnené umelecké a komerčné fiasko. ()

Pishin

Příznám se ,že jsem to nedokoukal, zkoušel jsem to dvakrát (dostal jsem se na 1h 20minut stopáže) -nepovedlo se to. 1* dávám ani nevím za co, asi za snahu :-D ()

Kryton odpad!

Neni on sponzorovany Al-Kajidou , ktera ma za cil podupat zapadní videoherni kulturu? A zopakuji svůj výrok : "Die Uwe Boll, Die!" ()

ledzepfan

Hodně do pohody. Brakoidní a béčkové fantasy v nejlepším smyslu těchto slov. Sice se to nepopiratelně veze na LOTRovské vlně, ale Boll nezůstává jen u vykrádání a se svéráznou invenci -sobě vlastní- buduje osobitý svět, který po celou dobu baví přestože rozpočet není stamiliónový, sem tam scénář zbytečně nešikovně řeší cipoviny, které by líp vyřešil prostý prostřih a některé nápady už jsou poměrně dost zhůlenecké :D Navíc, Uwemu nelze upřít až zarážející schopnost najít pro své projekty finance-v tomto případě tak šikovně, že si mohl dovolit obsazení, které je jakýmsi snovým mixem starých legend, vyhořelých béčkařů, aktuálního akčního áčka a ksichtů které člověk zná ale neví odkud... Prostě relax pohodička- Uwe je frajer. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Jeden z několika málo filmů, který sem nebyl ochotný dokoukat do konce. Ani kvůli mému oblíbenému Jasonovi. Něco tak blbého a pitomého jsem vážně hodně dlouho neviděl. -- Edit: Tak jsem tedy shlédl až do konce. Bude mě toto rozhodnutí mrzet ještě hodně dlouho. Takovou sbírku zbytečnosti, mrzkosti, trapnosti a digitální podviživenosti jsem už dlouho nezažil Uwe se snaží moc a moc být lepenkovým a bakelitovým Peterem Jacksonem, nicméně mu to ani za mák nejde. Vše korunuje jeden z finálových soubojů, který nabízí napětí asi jako sledování kapajícího kohoutku. Když totiž dva mágové jen nečině stojí a okolo nich vzduchem poletují digitální meče ( stejně jako prostřihy na Stathama a Loken letící stovky metrů nad zemí na digitálním laně ), člověk to napětí přímo žije. Tedy asi tak jako oba představitelé kteří jen stojí a konají magii očima. Howgh. ()

mysiak

Jáj kam sa do dostali tí herci, s takou zostavou sa dalo natočiť celkom dobré fantasy.ale s "talentom" Uweho Bolla sa to rozpadlo ako domček z karát...môže sa Statham tváriť stále drsne, ale hrozné scény a ešte horšie veci ktorá hovoria postavy to zabíjajú ako úsmev Raya Liottu..proste kill Uwe Boll inak sa budem báť pozerať filmy... ()

Ellmariachi

Ale no tak... Kdo dá Uwemu víc jak jednu hvězdu není cool? Ruku na srdce. Je stovky daleko horších filmů a tenhle si tohle hodnocení dost nezaslouží. Takže pro ty, kteří film ještě neviděl a náhodně na něj narazili, dále pro ty, kteří film už ohodnotili aby měli další fajfku, ale film neviděli a v neposlední řadě pro fanoušky JS a žánru: Ztlumte přemýšlivou část mozku, ale úplně ji nevypínejte. Naopak zesilte tu s představivostí (občas je to laciný) a v klidu si nehledě na místní osazenstvo užijte žánrovku se slušně se mečem ohánějícím Jasonem. 65 procent za film + 9 procent za obsazení. Suma sumárum 74 pr. ()

Jillen odpad!

Dement tvoří demenci...nevím co si ten člověk myslí a už vůbec nechápu jak mohl z někoho vykopat 60 milionů dolarů na takovouhle sra*ku... ()

Pirkaf odpad!

Mé první setkání s mistrem Uwe Bollem. Bohužel jen několikaminutové. V těch nekolika minutách jsem nenarazil na scénu, o které by se nedalo říct, že je naprosto dementní, takže nemělo smysl pokračovat. ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět