K Sólokaprovi jsem přistupoval bez emocí. Totiž, nedá se říct, že bych byl fanouškem Woodyho Allena, ale jeho filmy mi nevadí. Například Match Point nebo Purpurová růže z Káhiry se mi dost líbí. Ale ať se snažím sebevíc, tak Sólokaprovi nevyčaruju jiné hodnocení, než 3 hvězdy. Já vím, máme tu skvělý humor, Scarlett v plavkách, Jackmana, který je minimálně sympatický, ale přesto všechno jsem z toho filmu necítil TO něco navíc. To něco, co jsem například cítil u výše zmíněných dvou filmů. Takže mi nezbývá než říct: "Promiň, Woody. Snad u některého jiného filmu opět objevím tvou genialitu." P. S. Nápad se smrtkou a lodí považuju za nejlepší věc na tomto filmu!(28.12.2009)

• Faye

… „Jestli to vyjde, bude to bomba. Je v tom všechno. Známí lidé, vraždy, prostituce.“ Obávám se, že to nevyšlo a stejné překvapení, jakým byl pro mě Match Point se tentokrát, alespoň v mém případě, skutečně nekonalo. A to, že se mi „ Sólokapra“ podařilo vůbec dokouknout, je hlavně zásluha urostlého Hugha Jackmana na kterého jsem se opravdu dívala se značným zalíbením, v jinak nepříliš vtipném a nepříliš zábavném, ale o to víc rozvleklém dílku, sestaveného ze všeho co už tu (a ne jednou) bylo.(5.12.2006)

Příjemně staromódní, jemně okoukaný a to, že je jednoduchý a několikrát viděný a že se ničeho nového prakticky nedočkáme, mi ani trochu nevadilo!! Několikrát mi sice v hlavě probleskla vtíravá otázka, zda-li jsem to a tamto někde neslyšel v lepší verzi. Woody si prostě hraje, plní si své a s každým novým nápadem hned utíká k psacímu stolu, aby rok co rok mohl roztočit další ze svých příběhů. Láska a smrt, Banáni, Annie Hall, Manhattan, Hana a její sestry a řada dalších.. jen málo současných autorů se může pochlubit takovými skvosty!! Oproti žánrově čistému Match Point je zcela jistě slabším dílkem, opět lehce nabourává britské tradice a opět nám představuje příslušníky vyšších vrstev. Prvních třicet minut ale ani zdaleka nenasvědčovalo tomu, že mé hodnocení půjde až na 4*. Brilantní dialogy, absurdní situace a zejména nadstandardní herecké výkony. Rozkošně koketující, potrhlá i naivní Scarlett je zde čistě allenovskou postavou, ale například vedle podobně laděného Kennetha Branagha (nervózního a koktajícího z Celebrit) vyšla zcela vítězně. Talentu má ve svém útlém věku na rozdávání. Typicky neurotický Woody s ošuntělými triky místy nestíhá, jistojistě v některých scénách otírá hranici svých hereckých možností. Příjemným překvapením je ale urostlý Hugh Jackman. Uvolněná, stále ještě nadprůměrná komedie!!(1.1.2007)

Zábava od začátku až do konce, i když prakticky výhradně jen díky Woodyho dialogům (tady vyzdvihněme dabing Jiřího Pragera). Scarlett si ve svých dvaadvaceti mohla s klidem dovolit střídat pózy lolitky a ambiciózní studentky s vysokým libidem, je i s brýlemi nesmírně sexy (ovšem Peter Lyman má pravdu, že bez nich ještě víc), takže pokud o tomhle prohlášení váháte, zobrazte si první stránku místní galerie tohoto filmu a zaměřte se na fotku v plavkách. Nicméně zpět k filmu - v Sólokaprovi se Allen naposledy postavil také před kameru. Asi mu v jeho jednasedmdesáti už přišlo vlastní hraní příliš rozstřesené. V roli roztržitého a především velmi prostořekého kouzelníka Splendiniho se tak báječným způsobem rozloučil se svými fanoušky.(12.2.2011)

• Cival

Allen mě poprvé v životě naprosto minul. Zápletka je značně mimózní, ale to by ani tak nevadilo. Mnohem horší je její rozkreslování do šíře, jemuž chybí vtip i nějaký ten nápad. Scarlett mi "v roli Woodyho Allena" vůbec neseděla, to Woody Allen v pozici sidekicka byl rozhodně příjemnější, ale ne pokaždé podal záchranný kruh včas. Fajn promenáda v plavkách a charismatický Jackman, ale nic víc v tomhle uondaném kousku bez šmrcu za zmínku nestojí.(14.11.2006)