Lidé dostávají chuť na všemožné věci. Třeba na zmrzlinu, řízek, burger a další pochoutky. Já včera dostal slinu na film se Scarlett Johansson. Dokonce né na jeden, takže se můžu těšit na slušnou porci! Začal jsem u Scoop, kde hraje ta sexy kočka potřeštěnou začínající novinářku pod taktovkou pana režiséra. Woody Allen se sice opakuje, ale jeho neurotické vystupování a některé hlášky jsou i po okoukání skvělé a já se fantasticky bavil. "Tak ten svetr nechala asi v jiné ložnici, má sklony k promiskuitě".. :)) Točit, psát a hrát stále umí a ať si každý povídá co chce! Na dnešní poměry je to hodně kvalitní komedie a proč to srovnávat s jeho předchozí tvorbou. Herecké tornádo završuje "namakaný" Hugh Jackman, který jakož to zabiják elegán byl prvotřídní.(5.5.2008)

60% - Woody zde smíchal dohromady několik svých předchozích filmů se svými kabaretními talk-show vystoupeními a podbarvil celek líbivou, až kýčovitou hudbou romantických mistrů... Co k tomu říct... Komedie, u které se zasmějete, ale znalci Allenovy tvorby zažijou spíše nostalgickou exkurzi do autorovy minulosti s několika málo překvapivými momenty.(31.12.2006)

Jak se tak porozhlížím po zdejším hodnocení, je dosti rozdílné. Souhlasím s tím, že Woody Allen natočil větší skvosty. Konec konců, o tom, že jeho kariéra po tomto snímku nepujde strmě dolů nás bravurně přesvědčil kupříkladu loňskou Barcelonou. Sólokapr v mnohém připomíná Match Point. A nejen Scarlett, která je ve Hře osudu sexy, zatímco v kapříkoj krásná. Oba filmy spojuje podobná hudba, pozvolný tok děje a celková odlehčenost. Rád bych se vyhnul přímému srovnávání právě těchto dvou snímků, poněvadž bych patrně musel konstatovat, že Match Point mě zaujal více. Ovšem, díky velice rozumné metráži Sólokapra jsem se já osobně nenudil, kupodivu mi nevadila na oko bijící muskulatura Hugha Jackmana, a neurotická postava ztvárněná samotným Allenem mi (narozdíl od mnohých z vás) přišla sympatická. A to ve výsledku znamená, že se přidávám do klubu těch, kteří se zde nebojí Sólokaprovi spíše přidat, nežli ubrat. Howgh! :-)(28.12.2009)

• Cival

Allen mě poprvé v životě naprosto minul. Zápletka je značně mimózní, ale to by ani tak nevadilo. Mnohem horší je její rozkreslování do šíře, jemuž chybí vtip i nějaký ten nápad. Scarlett mi "v roli Woodyho Allena" vůbec neseděla, to Woody Allen v pozici sidekicka byl rozhodně příjemnější, ale ne pokaždé podal záchranný kruh včas. Fajn promenáda v plavkách a charismatický Jackman, ale nic víc v tomhle uondaném kousku bez šmrcu za zmínku nestojí.(14.11.2006)

Allen ma prekvapil a svojím filmom okúzlil, omámil a očaril. Naozaj som nečakal tak príjemne nemotornú, vkusnú a nenásilnú komédiu. S čistokrvnou komédiou, ako to býva vo Woodyho filmoch zvykom sa však nestretávame ani tu, prifarbené romantikou, pozlátené fantazijnosťou. prizdobené mysterióznosťou. Komédiu z najväčšej časti tvoria práve Allenove výstupy klasického neurotického pajáca, o romantiku sa príjemným iskrením a spontánnym herectvom postarali Scarlett Johansson a Hugh Jackman, a znesiteľnú mysterióznu vložku mal na svedomí záhrobný novinár Iana McShanea. 80%.(6.5.2009)