„Slyšel jsem, jak se topíš. Tak jsem dopil čaj, dojedl koláčky a hned jsem přišel.“ Tak s Match Pointem to jistě má některé věci společné, ale Sólokapr je hlavně komedie, což dává v celkovém vyznění kapánek něco jiného. Film mě začal moc bavit už na lodi Smrti a hned při první scéně s Woodym jsem zajásal, že svého oblíbence zas po delší době uvidím v jeho osvědčené poloze. A samozřejmě si zase vložil do úst pár parádních hlášek, které v jeho podání zkrátka umí mířit do černého. Ale hlavně se dala brzdy do kupy kouzelně nesourodá dvojice a začalo jejich vyšetřování, které mě bavilo, a zároveň místy napínalo, to když se „otec s dcerou“ pohybovali na tenkém ledě (jinak nepřekvapivě převládala pohodová atmosféra). A závěr se mi svou „poťouchlostí“ moc líbil. Škoda jen nižší koncentrace opravdu kvalitních hlášek a sem tam hluššímu místu, proto „jen“ solidní 4*. „Dal mi kombinaci k sejfu. Ale nemám ponětí k jakému.“ – „Žádný sejf jsem neviděla.“ – „No a dosáhla jsi tam vůbec něčeho, kromě potenciálního otěhotnění?“(13.7.2016)

Obdivujem Woodyho Allena a jeho chut natocit minimalne jeden film rocne, pretoze sam mam este co dobiehat, co sa jeho filmografie tyka. Tato komedia ma celkom pobavila, pretoze niektore dialogy sa celkom vydarili, ale na takych DAREBACKOV (2000) nema. Scarlett Johansson sa mi tu velmi pacila, Hugh Jackman pohodak a Woody Allen vecny stresak. Proste pohodava komedia s klasickou hudbou, myslim ze z Labutieho jazera... 30.12.2008 ____ Scarlett Johansson - (Sondra Pransky) +++ Woody Allen - (Sid Waterman) +++ Hugh Jackman - (Peter Lyman) +++ Charles Dance - (Pan Malcolm) +++(29.12.2008)

Allen ma prekvapil a svojím filmom okúzlil, omámil a očaril. Naozaj som nečakal tak príjemne nemotornú, vkusnú a nenásilnú komédiu. S čistokrvnou komédiou, ako to býva vo Woodyho filmoch zvykom sa však nestretávame ani tu, prifarbené romantikou, pozlátené fantazijnosťou. prizdobené mysterióznosťou. Komédiu z najväčšej časti tvoria práve Allenove výstupy klasického neurotického pajáca, o romantiku sa príjemným iskrením a spontánnym herectvom postarali Scarlett Johansson a Hugh Jackman, a znesiteľnú mysterióznu vložku mal na svedomí záhrobný novinár Iana McShanea. 80%.(6.5.2009)

Nevím, proč sklízí Scoop tak průměrná hodnocení. Mně se líbil mnohem víc než Match point, u kterého jsem se chvílemi dokonce i nudil (což se mi u Allena nestává). Scoop se veze na podobné vlně jako předchozí Allenův snímek. Jemně se naváží do britských tradic a hodnot, a hlavně, Woody si tu pohrává s žánrem thrilleru. I když tentokrát spíš tradičně allenovsky, než snahou šokovat. Je fakt, že Allen už dnes natáčí filmy jen jaksi pro zábavu. Jeho postavička obrýleného intelektuála dokáže dojmout i pobavit, podobně jako to uměl Chaplin (nesmyslný nadpis na titulní stránce nedávného vydání Reflexu zněl Borat-Chaplin moderní doby, ale není tím Chaplinem spíš Allen?!). Jenže na rozdíl od Chaplina, který s postupujícím věkem nápady střádal a vybíral jen ty nejlepší, čehož důsledkem byly velké časové rozestupy mezi jeho jednotlivými projekty, Allen s nápady nešetří, servíruje každý rok jeden nový film, a tím se jaksi rozmělňuje. Jeho filmy s nabývajícími lety tak nějak ztrácejí na závažnosti (i když tu ztratily už někde v letech devadesátých), a zůstávají „jen“ skvěle zahranou, napsanou a zrežírovanou zábavou. Ve Scoop hraje Scarlett Johansson čistě allenovskou, roztržitou postavu. Je to podobná role, jakou dostal před lety v Celebritách Kenneth Branagh nebo Jason Biggs v Cokoliv. A Scarlett je z nich nejlepší! Je to takový Allen v sukních, ale spíš než intelektuálně působí roztomile potrhle… Scoop byl velmi příjemný film. Skutečně jsem se smál a chvílemi jsem byl napnutý k prasknutí. A ani minutu jsem se nenudil. Allen natočil film, který šlape jako hodinky.(7.12.2006)

Začal by som asi tým, že keď som začal pozerať tento film, tak som o ňom nič nevedel, myslím dej.Mal som chuť na nejaký film s dobrými hercami a hlavne nech je to komédia (môže byť aj romantická, ktorú ja moc nemusím).Mám také šťastie, že vždy keď je v žánri - romantický - tak, vždy je to film, ktorý moc nevyužíva tento žáner.A tu ho tiež moc nevyužíva.Predovšetkým je využitý hlavne vtedy, keď ho je treba a navyše vhodne.Takže, čo sa týka mojich požiadavok na film, tak to rozhodne spĺňa (povedal by som asi preto, že som nečakal, že to bude skoro až kriminálka!?).Po dejovej stránke nemám slov a čo sa týka hercov, tak sú to špičkový herci, takže od nich ani nieje treba niečo očakávať.Jediné čo mi trošku nesedelo bol ten soundtrack, ktorý si Woody Allen určite púšťal v aute zamlada.Takže na záver už len v skratke - skvelý film, skvelá réžia, herci, scenár a celkovo mi tu chutilo ako to jahodové acidko čo som cez slamku ťahal. 85% - 4*(8.6.2011)

• - Woody Allen sa učil kúzla od Scotta Penrosa, anglického kúzelníka. (fishki)

• - Celosvětová premiéra proběhla 26. července 2006 v New Yorku. (Stoka)

• - Telefón, ktorý používa Allenov charakter je v Amerike veľmi obľúbená Motorola V180. (fishki)