60% - Woody zde smíchal dohromady několik svých předchozích filmů se svými kabaretními talk-show vystoupeními a podbarvil celek líbivou, až kýčovitou hudbou romantických mistrů... Co k tomu říct... Komedie, u které se zasmějete, ale znalci Allenovy tvorby zažijou spíše nostalgickou exkurzi do autorovy minulosti s několika málo překvapivými momenty.(31.12.2006)

Rozhodně má film své mouchy, ale mě se líbil. Je z něj znovu cítit Woodyho styl (který mě už několikrát oslovil), i když se určitě nezařadí do zlatého fondu tohoto tvůrce. Uznávám, že zápletka je poněkud praštěná, ale myslím, že Scoop má solidní spád a optimální délku, alespoň já se nenudila ani chvilku.(8.12.2006)

K Sólokaprovi jsem přistupoval bez emocí. Totiž, nedá se říct, že bych byl fanouškem Woodyho Allena, ale jeho filmy mi nevadí. Například Match Point nebo Purpurová růže z Káhiry se mi dost líbí. Ale ať se snažím sebevíc, tak Sólokaprovi nevyčaruju jiné hodnocení, než 3 hvězdy. Já vím, máme tu skvělý humor, Scarlett v plavkách, Jackmana, který je minimálně sympatický, ale přesto všechno jsem z toho filmu necítil TO něco navíc. To něco, co jsem například cítil u výše zmíněných dvou filmů. Takže mi nezbývá než říct: "Promiň, Woody. Snad u některého jiného filmu opět objevím tvou genialitu." P. S. Nápad se smrtkou a lodí považuju za nejlepší věc na tomto filmu!(28.12.2009)

Víc rolí pro Iana McShanea! Tímhle zvoláním, které se samotným filmem nemá zas až tak moc společného (Ian se tam objeví jenom v pár scénách) začínám svůj komentář - nejsem ani zklamaný, ani nadšený, ani nějak zvlášť zmatený. Woody se chce prostě na stará kolena bavit a ostří jeho humoru už holt není co bývalo. Sólokapr je lehce černá komedie se slušnou detektivní zápletkou, ve které si Woody hraje se svými oblýbenými hračkami - herci. Ústřední duo je hodně dobré, potěší pár menších roliček - Romola Garai a především výše zmíněný McShane. Co se samotného Woodyho týče... ještě pořád na to má a hraje to, co vždycky - starého, newyorkského žida s nervní dikcí. Jen - jak už jsem se zmínil - scénáře už nejsou tak drzé a vypilované jak kdysi. Slušná zábava. 60%(30.8.2007)

• Faye

… „Jestli to vyjde, bude to bomba. Je v tom všechno. Známí lidé, vraždy, prostituce.“ Obávám se, že to nevyšlo a stejné překvapení, jakým byl pro mě Match Point se tentokrát, alespoň v mém případě, skutečně nekonalo. A to, že se mi „ Sólokapra“ podařilo vůbec dokouknout, je hlavně zásluha urostlého Hugha Jackmana na kterého jsem se opravdu dívala se značným zalíbením, v jinak nepříliš vtipném a nepříliš zábavném, ale o to víc rozvleklém dílku, sestaveného ze všeho co už tu (a ne jednou) bylo.(5.12.2006)