Allen ma prekvapil a svojím filmom okúzlil, omámil a očaril. Naozaj som nečakal tak príjemne nemotornú, vkusnú a nenásilnú komédiu. S čistokrvnou komédiou, ako to býva vo Woodyho filmoch zvykom sa však nestretávame ani tu, prifarbené romantikou, pozlátené fantazijnosťou. prizdobené mysterióznosťou. Komédiu z najväčšej časti tvoria práve Allenove výstupy klasického neurotického pajáca, o romantiku sa príjemným iskrením a spontánnym herectvom postarali Scarlett Johansson a Hugh Jackman, a znesiteľnú mysterióznu vložku mal na svedomí záhrobný novinár Iana McShanea. 80%.(6.5.2009)

Já vlastně nevím proč, ale po shlédnutí Sólokapra jsem měla takový až slastný pocit, že jsem právě viděla Woodyho nejlepší film po roce 2000. Přitom by se dalo říct, že Match Point je takový "lepší", nebo spíš "propracovanější" nebo tak něco, což dávám do uvozovek proto, že podle mě to právě není pravda. Na Sólokaprovi si cením toho, jak je výsostně osobitý. Match Point je realistická vyprávěnka o zločinu a trestu, mohl by ji natočit kdokoli. Kdežto Sólokapr s lehkostí plácá dohromady všechny možné prvky a to je právě ono, to je Woody.(11.2.2011)

Nevím, proč sklízí Scoop tak průměrná hodnocení. Mně se líbil mnohem víc než Match point, u kterého jsem se chvílemi dokonce i nudil (což se mi u Allena nestává). Scoop se veze na podobné vlně jako předchozí Allenův snímek. Jemně se naváží do britských tradic a hodnot, a hlavně, Woody si tu pohrává s žánrem thrilleru. I když tentokrát spíš tradičně allenovsky, než snahou šokovat. Je fakt, že Allen už dnes natáčí filmy jen jaksi pro zábavu. Jeho postavička obrýleného intelektuála dokáže dojmout i pobavit, podobně jako to uměl Chaplin (nesmyslný nadpis na titulní stránce nedávného vydání Reflexu zněl Borat-Chaplin moderní doby, ale není tím Chaplinem spíš Allen?!). Jenže na rozdíl od Chaplina, který s postupujícím věkem nápady střádal a vybíral jen ty nejlepší, čehož důsledkem byly velké časové rozestupy mezi jeho jednotlivými projekty, Allen s nápady nešetří, servíruje každý rok jeden nový film, a tím se jaksi rozmělňuje. Jeho filmy s nabývajícími lety tak nějak ztrácejí na závažnosti (i když tu ztratily už někde v letech devadesátých), a zůstávají „jen“ skvěle zahranou, napsanou a zrežírovanou zábavou. Ve Scoop hraje Scarlett Johansson čistě allenovskou, roztržitou postavu. Je to podobná role, jakou dostal před lety v Celebritách Kenneth Branagh nebo Jason Biggs v Cokoliv. A Scarlett je z nich nejlepší! Je to takový Allen v sukních, ale spíš než intelektuálně působí roztomile potrhle… Scoop byl velmi příjemný film. Skutečně jsem se smál a chvílemi jsem byl napnutý k prasknutí. A ani minutu jsem se nenudil. Allen natočil film, který šlape jako hodinky.(7.12.2006)

Za Sólokapra musí Peter Jackson Woodyho Allena nenávidět, protože chystá film o duchovi, který ovlivňuje vyšetřování své vraždy a Sólokapr je o duchovi, který ovlivňuje vyšetřování séria vražd. Náhoda? Každopádně se mi tento příběh o studentce žurnalistiky, která pátrá po sériovém vrahovi s pomocí užvaněného kouzelníka, velice líbil. Překrásná Scarlett Johansson přejímá klasickou Allenovu roli, kdy hraje prostořekou neurotičku a samotný Allen hraje ,,překvapivě" prostořekého, starého neurotika. Obě postavy jsou si opravdu velice podobné a když se pak vydávají za otce s dcerou, tak jim nelze nevěřit. Hugh Jackson se svojí úlohou aristokrata vypořádal celkem slušně. Jen mě chvílemi štvalo, že jsou všechny postavy trochu přihlouplé, přece jen tam mohl vystupovat někdo chytřejší. Výběr hudby se Allenovi povedl. Stejně jako scény se smrtí. Musím uznat, že Londýn Allenovi zatím sluší. Jednu hvězdičku přidávám za Scarlett v plavkách:-)(30.7.2007)

• Malarkey

Jo, jo, jo. Taky jsem se nudil, jako řada zdejších uživatelů. Ale ne že bych se nudil tak nějak jako u filmu normálně, jenom mi to přišlo všechno hodně obyčejné a nijaké. Sice si Woody Allen s textem opět vcelku poradil, ale už mi tam chybí ta kopa narážek, co vždycky tak míval, a to i zde je v popředí celého dění. Není to špatné, jen to není tak moc vtipné, jako jsem byl na jeho filmy zvyklý. A ani to není natolik originální, že by mě to dokázalo nějak překvapit. Sice herci jedou svůj slušný průměr. Oblíbenkyně Scarlett Johanssonová ještě o chlup lepší, ale i tak je to dle mého, co jsem měl možnost vidět, ten nejobyčejnější a nejprůměrnější film Woodyho Allena. Škoda, ale věřím, že do budoucna přecijenom stále má co nabídnout.(20.3.2008)