Burani z Beverly Hills

Vidiečania z Beverly Hills

Keď vám v Beverly Hills trčí slama z topánok

Komedie / Rodinný

USA, 1993, 92 min

Tak u téhle komedie jsem se královsky pobavil a nic na tom nezmění fakt,že to spousta obdivovatelů kýčů a sentimentálních kravin,šoupla do odpadu.Burani z Beverly Hills jsou v podstatě stejní burani,jako burani z filmů Vesničko má středisková,Slavnosti sněženek či z Troškovy ,,slavné" trilogie. Akorát při závěrečné líbačce D.Badera a R.Schneidera se mi docela zvedal kufr.(14.4.2011)

• MM_Ramone

Nezdalo sa mi to až také príšerné, aby to patrilo medzi 200 najhorších filmov. Komédie podobného typu pozerám veľmi zriedkavo, ale už som videl dosť horších titulov. Pri "Buranoch z Beverly Hills" som sa aj pár krát pobavil. Ani herci sa mi nezdali najhorší. Až na tú starú rašpľu v podaní C.Leachman. Tá nemala jedinú scénu, kde by nepôsobila trapne. Naopak celkom ma prekvapila rozkošná E.Eleniak, buransky charismatický J.Varney a najviac prítomnosť L.Thompson, ktorá ma okúzlila pri trilógii "Návrat do budúcnosti". Tento krát si zahrala zápornú úlohu svadobnej podvodníčky. **(28.6.2008)

• Dudek

Mnohem lepší než jsem doufal. Co také čekat od buranské komedie, že? Kdo čekal inteligentní humor vystavěný zejména na konfrontaci dvou odlišných kultur bude asi zklamán. kdo znechuceně očekával příval fekálního humoru, bude příjemně překvapen. Jak už jsem psal, tenhle film mohl být mnohem horší, jakožto buranská komedie totiž stojí ve středu pomyslného žebříčku. Ovšem jako film je to už horší. Ošunťělý děj, špatný scénář a nevýrazná režie. Trapné, to rozhodně, ale k odpadu to má celkem daleko.(8.12.2007)

Som naozaj taká divná, keď ma to baví?? Asi podľa 1467 ľudí áno. Musím byť, lebo inak som asi divná. Tento film som prvý raz videla, keď som mala 5 rokov. A až doteraz som si ho pamätala do posledného detailu.Pamätám sa ako som so sestrou vždycky napodobovala tú babku, čo jej dávali elektrošoky. Myslím, že na svete existujú oveľa horšie filmy ako je tento. Ja naň mám pekné spomienky 60%(11.1.2010)

• anli

Komedie rodinneho tipu u ktere se bude divak bavit dle sveho naturelu.Ja jsem se parkrat opravdu zasmal.Jinak je to samozrejme o nicem,ale tvurci ani nic jineho nezamysleli a s uprimnosti to na platne ukazuji.Dalsi a posledni klad je Erika Eleniak,coz myslim neni dale potreba rozvadet.Takze celkove vzato je to z tohohle soudku to lepsi a ja davam buranskych 30%.(5.12.2010)

• - Buddy Ebsen, který zde ztvárnil Barnabyho Jonese, hrál 9 let hlavní postavu Jeda Clampetta v původním seriálu The Beverly Hillbillies (1962), podle kterého tento film vznik. Potom hrál dalších 7 let hlavní roli v seriálu Barnaby Jones (1973). (HappySmile)

• - Jméno domova důchodců "Los Viejos", kde je držena babička jako rukojmí, je španělský výraz pro "staří lidé". (HappySmile)