Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vdovec Jad Clampitt poklidně žil s dcerou a tchyní v osamělém srubu uprostřed divočiny. Jednoho dne si Jad vyjde na lov, místo do zajíce střelí do země a vytryskne proud nafty. Bohatý nález neunikne pozornosti zástupcům těžební společnosti, a ti nabízejí za pozemek miliardu dolarů. Takové sumě nelze odolat, a tak se rodina Clampittových, posílená o svérázného bratránka, přestěhuje do Beverly Hills, aby se vrhla do víru velkosvětského života. Neotesaní venkovští balíci to tam nebudou mít nijak snadné. Nikdo je neučil společenskému chování, takže zpočátku vrší jeden trapas na druhý, a navíc si řada lidí brousí zuby na jejich peníze... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (118)

Rangifer 

všechny recenze uživatele

Tož to je dobrá storka o tom, jak chachaři si na ropě namastí kapsy a přestěhují se do nóbl města plných rozmazlenejch snobů a zatnou jim tipec a oni jim vokážou, zač je toho loket. Na rovinu řeknu, že mi jsou mnohem sympatičtější samotná buranská rodina, než ti nažehlení snoby, co volají policii i na švába u popelnic. Tož ten film je jako solidní prča. ()

Eawy 

všechny recenze uživatele

Som naozaj taká divná, keď ma to baví?? Asi podľa 1467 ľudí áno. Musím byť, lebo inak som asi divná. Tento film som prvý raz videla, keď som mala 5 rokov. A až doteraz som si ho pamätala do posledného detailu.Pamätám sa ako som so sestrou vždycky napodobovala tú babku, čo jej dávali elektrošoky. Myslím, že na svete existujú oveľa horšie filmy ako je tento. Ja naň mám pekné spomienky 60% ()

Reklama

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

Ale jo je to trapárna, ale na nic si nehraje a člověk se sem tam i zasměje. Tomlinová, Thompsonová, Varney, Bader (dokonce ve dvojroli), Coleman, Schneider - takže obsazení obstojný. Spheerisová taky není tak hrozná režisérka (např. Waynův svět). Dával bych asi 2 hvězdy, ale když se dívám na hodnocení tady, tak jednu přidám. 50 %. P.S.: Taky jsem zjistil kde se inspiroval Yemi A. D. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Chvilku je to vtipné, pak se to chvilku dá omlouvat, no ale nakonec u toho stejně všichni dřív nebo později usneme. Burany jsem dokoukával u snídaně a ne - rozhodně ráno nebylo moudřejší večera. Sousedi Brandona a Kelly z jedné ulice, kteří mi připomínali Okresní přebor na výletě, nezachrání ani od krku dolů sexy Erika. ()

L3G1ON4R 

všechny recenze uživatele

Některé filmy z devadesátých let prostě neptaří mezi dobrý materiál ke koukání. Rodinná komedie buranů z BH možná bavila tehdejší lidi, kteří tuhle (ne)dorostlou parodii komedie sledovali ve svých domácnostech. Tehdejší americký sen najít ropné těžiště a zbohatnout, aby se život nálezce změnil v pohádkové chvíle. Byl možná "in" v devadesátých letech kdy to každý strašně žral. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • Buddy Ebsen, který zde ztvárnil Barnabyho Jonese, hrál 9 let hlavní postavu Jeda Clampetta v původním seriálu The Beverly Hillbillies (1962), podle kterého tento film vznik. Potom hrál dalších 7 let hlavní roli v seriálu Barnaby Jones (1973). (HappySmile)
  • Jméno domova důchodců "Los Viejos", kde je držena babička jako rukojmí, je španělský výraz pro "staří lidé". (HappySmile)

Reklama

Reklama