Burani z Beverly Hills

Vidiečania z Beverly Hills

Keď vám v Beverly Hills trčí slama z topánok

Komedie / Rodinný

USA, 1993, 92 min

Přehnaně kritické hodnocení. Neříkám, že jde o nějaký výborný film. To ani náhodou. Jde o takovou crazy komedii, u které jsem se párkrát dobře zasmál a to mi na 2 hvězdičky stačí. Ke všemu jsem měl takové tušení, že si chtěl režisér tenhle film fakt užít a dělat hrozný kraviny. Prostě mi to nepřišlo nechtěně hloupé, ale chtěně hloupé a to mi vyhovovalo. Nakonec jsem se rozhodl ještě přidat jednu hvězdičku za skvělý soundtrack. 50%(12.8.2010)

• Pepinec

Chvilku je to vtipné, pak se to chvilku dá omlouvat, no ale nakonec u toho stejně všichni dřív nebo později usneme. Burany jsem dokoukával u snídaně a ne - rozhodně ráno nebylo moudřejší večera. Sousedi Brandona a Kelly z jedné ulice, kteří mi připomínali Okresní přebor na výletě, nezachrání ani od krku dolů sexy Erika.(14.5.2012)

Ale jo je to trapárna, ale na nic si nehraje a člověk se sem tam i zasměje. Tomlinová, Thompsonová, Varney, Bader (dokonce ve dvojroli), Coleman, Schneider - takže obsazení obstojný. Spheerisová taky není tak hrozná režisérka (např. Waynův svět). Dával bych asi 2 hvězdy, ale když se dívám na hodnocení tady, tak jednu přidám. 50 %. P.S.: Taky jsem zjistil kde se inspiroval Yemi A. D.(19.8.2012)

• StanislachKo

Akože... Na dne rebríčka (či v tomto prípade skôr na jeho vrchole) som zvyknutý na... Nepoviem ani tak, že väčšie sračky, lebo toto kritérium je celkom splnené, ale skôr, že menej zábavné sračky. To sedí! Ten stret čistej vidláckej naivity s veľkými ľuďmi z veľkých miest pár krát vyťažil niečo zo svojho potenciálu a úprimne ma pobavil. (Scéna ako bradatý buran vo farmárskych handrách pýta druhého "Myslíš, že bratranec Bill stihne prísť?" ... A bum záber na Biely dom sprevádzaný iba zvukom zvoniaceho telefónu - to bolo hádam až geniálne!). Ale hej, otravne afektované od začiatku po koniec + fyzicky mučiaci happyzáver.(29.8.2016)

Tak u téhle komedie jsem se královsky pobavil a nic na tom nezmění fakt,že to spousta obdivovatelů kýčů a sentimentálních kravin,šoupla do odpadu.Burani z Beverly Hills jsou v podstatě stejní burani,jako burani z filmů Vesničko má středisková,Slavnosti sněženek či z Troškovy ,,slavné" trilogie. Akorát při závěrečné líbačce D.Badera a R.Schneidera se mi docela zvedal kufr.(14.4.2011)

• - Jméno domova důchodců "Los Viejos", kde je držena babička jako rukojmí, je španělský výraz pro "staří lidé". (HappySmile)

• - Buddy Ebsen, který zde ztvárnil Barnabyho Jonese, hrál 9 let hlavní postavu Jeda Clampetta v původním seriálu The Beverly Hillbillies (1962), podle kterého tento film vznik. Potom hrál dalších 7 let hlavní roli v seriálu Barnaby Jones (1973). (HappySmile)