Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vdovec Jad Clampitt poklidně žil s dcerou a tchyní v osamělém srubu uprostřed divočiny. Jednoho dne si Jad vyjde na lov, místo do zajíce střelí do země a vytryskne proud nafty. Bohatý nález neunikne pozornosti zástupcům těžební společnosti, a ti nabízejí za pozemek miliardu dolarů. Takové sumě nelze odolat, a tak se rodina Clampittových, posílená o svérázného bratránka, přestěhuje do Beverly Hills, aby se vrhla do víru velkosvětského života. Neotesaní venkovští balíci to tam nebudou mít nijak snadné. Nikdo je neučil společenskému chování, takže zpočátku vrší jeden trapas na druhý, a navíc si řada lidí brousí zuby na jejich peníze... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (118)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Lalo Schifrin: 1. White Lightnin' - Joe Diffie [3:12] ,2. I Ain't Never - The Oak Ridge Boys [2:25] ,3. Crying Time - Lorrie Morgan [3:09] ,4. I'm Movin' On - Sammy Kershaw [2:57] ,5. I'm So Lonesome I Could Cry - Aaron Tippin [4:04] ,6. Hot Rod Lincoln - Jim Varney/Ricky Skaggs [2:48] ,7. Honey Don't - Joe Walsh/Steve Earle [3:32] ,8. Together Again - Doug Supernaw [2:37] ,9. If You've Got the Money I've Got the Time - Ricky Van Shelton [2:01] ,10. Wasted Days and Wasted Nights - Texas Tornadoes [3:04] ,11. If You Ain't Got Love - Dolly Parton [2:50] ,12. The Ballad of Jed Clampett - Jerry Scoggins [1:20], ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Přece jenom, čekal jsem od filmu více (před zhlédnutím jsem si o tom nic nezjišťoval). První zhruba polovina filmu byla dobrá a člověk se mohl zasmát (ikdyž tohle nebyl zrovna intelektuální humor ;-)). Jenže od půlky to začalo být trapné a nesmál jsem se už vůbec. Myslím si, že by film mohl mít i "modrou" barvu, nebyl zas tak špatný. Ale hodnotit průmerem nebudu, ta stará babka mi přišla dost trapná a štvala mě po celou dobu. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Komedie (?), ve které fungují 2 vtipy z 20. A to je přece jenom trochu málo. Přesto na tomto filmu oceňuju 4 věci: 1: Je vidět, že to nemělo větší ambice a proto tam nenajdete místo, ve kterém by se fakt nic nedělo. 2: Eriku Eleniak (doufám, že u ní důvody psát nemusím :-)) 3: Jethra, který to tam jakžtakž držel nad vodou společně s Erikou a babčou. 4: Babču, do které pouštěli elektřinu… :-) Takže asi takhle. Je to sice cypovina a to dost velká, ale dá se na to koukat. Je jen škoda, že podle závěrečných titulků se herci při natáčení bavili více, než diváci při sledování… ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Mnohem lepší než jsem doufal. Co také čekat od buranské komedie, že? Kdo čekal inteligentní humor vystavěný zejména na konfrontaci dvou odlišných kultur bude asi zklamán. kdo znechuceně očekával příval fekálního humoru, bude příjemně překvapen. Jak už jsem psal, tenhle film mohl být mnohem horší, jakožto buranská komedie totiž stojí ve středu pomyslného žebříčku. Ovšem jako film je to už horší. Ošunťělý děj, špatný scénář a nevýrazná režie. Trapné, to rozhodně, ale k odpadu to má celkem daleko. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Jo, je to stupidní a hodně, ale taky si to na nic jinýho nehraje a myslim, že sou daleko horší filmy a Burani v Beverly Hills maj určitě pár vtipnejch scén, který film zvedaj z filmovýho bahna a taky celkem potěší pár znamých tváří jako je Erika Eleniak, Lea Thompson nebo Rob Schneider, takže sem se nakonec ani nenudil a občas i bavil ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Buddy Ebsen, který zde ztvárnil Barnabyho Jonese, hrál 9 let hlavní postavu Jeda Clampetta v původním seriálu The Beverly Hillbillies (1962), podle kterého tento film vznik. Potom hrál dalších 7 let hlavní roli v seriálu Barnaby Jones (1973). (HappySmile)
  • Jméno domova důchodců "Los Viejos", kde je držena babička jako rukojmí, je španělský výraz pro "staří lidé". (HappySmile)

Reklama

Reklama