Vdovec Jad Clampitt poklidně žil s dcerou a tchyní v osamělém srubu uprostřed divočiny. Jednoho dne si Jad vyjde na lov, místo do zajíce střelí do země a vytryskne proud nafty. Bohatý nález neunikne pozornosti zástupcům těžební společnosti, a ti nabízejí za pozemek miliardu dolarů. Takové sumě nelze odolat, a tak se rodina Clampittových, posílená o svérázného bratránka, přestěhuje do Beverly Hills, aby se vrhla do víru velkosvětského života. Neotesaní venkovští balíci to tam nebudou mít nijak snadné. Nikdo je neučil společenskému chování, takže zpočátku vrší jeden trapas na druhý, a navíc si řada lidí brousí zuby na jejich peníze... (oficiální text distributora)

Pythonator

Stupidní? To ano, ale taky zábavné. Trapné? Nepochybně, ale taky zábavné. Film oplívá zvláštním buranským kouzlem a rozhodně si nezaslouží tak nízké hodnocení. Já se u něho děsně bavil jako osmiletý kluk. Teď se na něho vždycky rád podívám, ale trochu se u toho nudím. Ovšem spoustu zábavných míst a to kouzlo tam je pořád. ()

LUCIM

Dobře no, kravina je to slušná. Ale bavil jsem se.děj je hodně tragickej ale proč zase ne. Dá se to vydržet. ()

vojta033

Všechno, co bylo celkem vtipné se vešlo do ukázek. Ale když se to vezme kolem a dokola, tak jsem asi viděl i větší hovadiny (možná). ()

Malignus

Lehece podprumerna komedie okorenena nekolika znamymi tvaremi. Je tak blba az je vtipna. Neni to nic prevratneho, ale ja se u ni vzdy skvele pobavim. ()

mombasamomo odpad!

Můj otec u těchto filmů říká: "Ty Američani už vážně nevěděj, co točit" Ani jednou jsem se nezasmála, rádoby vtipné situace mi přišly tak trapné a prvoplánové, že bych se musela stydět ()

benji66

Je to pitomost, jasně, ale hezké na tom je, že se to nesnaží tvářit jako že to pitomost není. A pár slušných momentů se tam taky najde... Už třeba jenom Erika a Dolly :) ()

Rangifer

Tož to je dobrá storka o tom, jak chachaři si na ropě namastí kapsy a přestěhují se do nóbl města plných rozmazlenejch snobů a zatnou jim tipec a oni jim vokážou, zač je toho loket. Na rovinu řeknu, že mi jsou mnohem sympatičtější samotná buranská rodina, než ti nažehlení snoby, co volají policii i na švába u popelnic. Tož ten film je jako solidní prča. ()