Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

Kryton

Nuda , Nuda , Nuda ....... Kolikrát to mám napsat , aby se to dalo pochopit. O scénari radši nemluvíme , tady žádný není. Jedná se totiž o slepenec scének tak špatně spojených a chaoticky nastrihanych , ze se clovek spise drzi za hlavu a rika si , co u TUTATISE jeste prijde. Clavier vedel proc do toho nejít, dyt je to jeste horsi nez Asterix a Cleopatra. Delon snad hraje se sebezaprenim nebo vazne nevím proc má porad jeden a ten samy vyraz jak kdyby dostal o dve velikosti male slipy. Tri zabavné sceny nezachrani film (citace SW, Schumacher, veta Bruta : "Stejně tě jednou zabiju"). Holt deti to tocily a deti na to mají koukat. Kde je ona poetika starých animovaných Asterixu? Uz vazne zatrhnete vsem tocit Asterixe , vazne bych pak musel uz pouzit kouzelny lektvar a nakopat je!!!! ()

Lokutus

Pouze z milosti a zásluhou vynikající Talgornovy hudby, díky níž se dá film aspoň občas poslouchat, nikoliv však sledovat. ()

baribal

no to byla ale hrůza... celý příběh byl po hodině a půl shozen a i těch pár dobrých forků bylo hozeno do koše... nejhorší asterix, jakýho sem viděl... ()

Adman

Lehce stravitelné a nudné trapnůstce se díky propagaci a distribuci, tak jako všem dobře takto protlačeným filmům, dostalo co do návštěvnosti diváckému úspěchu. Ach ten "mainstream" (chápej, hlavní proud ;)). Nudné a trapné to ovšem, jak už to bývá, není pro cílené publikum, které je zde jaksi užšího charakteru. Jen díky dněšním trikových technologiím, v tomto případě také obrovským nájezdům kamery, a vůbec díky všem moderním filmovým výrazovým prostředkům je tahle břečka "koukatelá". Můžeme stále a pořád dokola říkat; dost těmto trapárnám sotva pro děti, když budou existovat lidé, kterým se to líbí. Lepších parodií na Star wars tu bylo také nepočítaně. _A nejhorší je konec, absolutně vytržený z kontextu všeho, pro mě zcela nepochopitelné._ (..asi takhle) ()

Paxxx.cz

Docela zbytečné pokračování Asterixe a Obelixe. Přesto se na to ale i tak dalo dívat. Nejvíce mě zklamala změna herců a dabérů hlavních postav. Ale sportovní hvězdy jako Zizu a Michael Schumacher se mi ve filmu líbily. ()

Rosana

Jejej, tak to mě teda hodně zklamalo, ale fakt hodně hodně. Minulé díly byly výborné, vtipné a napínavé. Kde se stala chyba? I když tento díl obsahoval fakt dokonalé gagy (Šumachrův vůz, hrátky s míčem na konci, běhací pás a podobně), tak se bohužel nějak ztratily v uřvaných dialozích a nulovém ději. Trapnost nad trapnost a nekonečná nuda, kdy ve filmu jde prakticky o nic a kdy je celá olympiáda totálně zfixlovaná (samozřejmě vyhraje ten, kdo fixluje ve jménu lásky) a sem tam se objeví nějaký světlý okamžik ubyt přívalem řevu a trapnosti...Ani hvězdy to nějak nezachraňovaly, kdyby Delon (Ávé Já) věděl, co z toho vyleze, tak by do toho pravděpodobně nešel. ()

mysiak

Hodne zlý film...ktorý robí potupu komiksovej kultovke Asterix a Obelix....Asterix vyzerá ako nejaké pubertálny teenager, ešteže ten Obelix sa nezmenil...k Brutusovi...nemal som ho rád na prvý pohľad...ako celý tento film. P.S. Tá jedna hviezdička je za najlepší výstup vo filme - to je Michael Schumacher, pri ktorom mi zaplesalo srdce od radosti...to bol vynikajúci moment, škoda že aj jediný...a celkom nenápadnú AMelie Mauresmo ()

Praxis

Kvalitativní posun značně dolů. Kleopatra zmizela a ten kouzelný nenápadný humor je nahrazen křečí a snahou být vtipný za každou cenu... ()

sta

50 % - sem tam se autorům daří navodit psychedelickou atmosféru dvojky, ale jen velmi málo.. a konec se teda nepovedl fakt moc. ()

JJ.Gibson

Třetí hraný Asterix, nepřinesl bůhví jakou podívanou, ale byl podle mě lepší než druhý díl. Jedna z nevtipnějších scén byla na konci filmu při závodech povozů. Cameo role Michela Schumachera a Jean Todta byla opravdu dokonalá!!!! A vůbec většina cameo rolí se povedla. Mrzelo mě, že si to třetice nezopakoval roli Asterixe Christian Clavier, pač Cornillac nic moc. A ještě jednu věc bych vytknul, film by mohl být o takových 20 minut kratší, aby se zdynamičnil děl. Jinak myslím, že pro malé diváky tento film musel být skvělý, ale starší obecenstvo (včetně mě :) na to už kouká už trochu odměřeně... Ave Já. ()

nirvanafan

Slabý odvar předchozích skvělých dílů, ale pořád jsem se chvilkama slušně bavila. A navíc z nostalgie k těm předchozím, mín než tři hvězdičky prostě nemůžu dát. ()

Sandiego

První díl - příjemná podívaná v mnoha ohledech věrná předloze, druhý díl - podpůrměrné dílko s bláznivější stylizací, které však ještě drželo pohromadě. A trojka? Nic než smršť zmatených scén, stavících na nejlacinějším humoru a celebritách, které svými výstup silně narušují vyprávění. Jestli se dá o nějakém vůbec hovořit, rozdrobenější film jsem dlouho neviděl a navíc Asterix a Obelix jsou zde podány jako nějaké figurky na pozadí. Série neodvratně míří k samotnému dnu. ()

Pierre

Když se řekne Asterix a Mise Kleopatra, vybavím si Edouarda Baera a jeho Otise. Když se řekne Asterix a Olymíjské hry, vybavím si Benoîta Poelvoorda a jeho Bruta.  Ten si tady z toho udělal vlastní film společně  skvěle se sebeparodujícím Delonem v roli Césara.  Hlavně na začátku mají Brutus a Delon super scény.  A Cardův dabing Brutuse je už v podstatě legendární (měl bych vlastně chválit Belgičana Poelvorda nebo Cardu?:D)  Asterix v podání Clovise Cornilllaca se na oplátku moc nepovedl.  Tehdy nesehnali moc dobrou náhradu za Claviera a vlastně se důstojně nesehnala doteď. Ale u posledního Asterix a Obelix filmu se i tak bavím ještě mnohem víc. ()

Macejko odpad!

Film Asterix a Olympijské hry si zaslúži titul "Najhustejšia šabľa roku 2008". Proste hnus najťažšieho kalibru. ()

gogos

Bezkonkurenční Misi Kleopatra to nesahá ani po pás, ale je to srovnatelné s dílem prvním. Cornillac nedosahuje ani omylem charismatu Claviera, Obelix je zde celkem na pozadí, Lovestorix taky za moc nestál. Naopak role Cesara, Brutuse a jeho poddaných či malé roličky Zizzoua, Schumiho, Todta a dalších zvedají film na místy velice vtipnou záležitost. Odkazy na další filmy i na reálný svět byli povedené, český dabing mi sedl tak ze 70% a překlad by se též dal vylepšit. Jinak si myslím, že se jedná o celkem nepovedený přepis komixu do dnešní podoby s místy dost vtipnými prvky... Jednoduše průměrná komedie, která se bohužel řadí mezi ty nejhorší, co kolem Asterixe vzniklo... ()

blackrain

Filmaři se při natáčení opravdu vyřádili a dali si záležet na stavbě kulis. Vypracovali je do sebemenšího detailu. Některé byly impozantní. Mám na mysli třeba olympijský stadion s 265 m dlouhou dráhou, kdo by řekl, že vyrostl ve španělském Alicante. Alain Delon vytvořil zajímavého Caesara, sice trošku namyšleného a samolibého, ale byl přece vládcem velké říše, tak si to mohl dovolit. Dokonce pronesl pár vtípků na francouzské filmy, ve kterých hrál. Jeho pohled je stále uhrančivý, i když už má pár křížků na krku. Brutus byl šašek od pohledu, zašel tak daleko, že požil zakázanou látku EPO. Dabing Cardy se mi líbil. ()

ABLABLABLA

Líbil se mi nejvíce ten konec, jak různí sportovci předváděli, co umí s míčem. Jinak už by podle mě měli přestat točit další díly. Jednička byla super, dvojka taky ušla, ale tahle trojka už je fakt na hraně. Čím dál tím ubožejší. ()

kaylin

Tohle je hodně slabé. Výměna představitele Asterixe ani moc neuškodila, jako snaha ještě více dupat na pop kulturní notu, která už jde msty naprosto mimo, jako třeba světelný meč... Hudební stránka je oproti druhému filmu tragická, nemluvě o tom, že i příběh je docela nuda a takový Brutus je otravnost nejvyšší. Kamea sportovců moc nevytrhla. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč