Epizody(10)

Vítězství a porážky, lásky a přátelství v dramatickém pohledu za velkolepé kulisy hokejového světa.  Desetidílný televizní seriál Poslední sezona je situován do atraktivního prostředí vrcholového hokeje. Jde o tradiční český fenomén, hokej je u nás druhým nejpopulárnějším sportem. V Česku jde v jistém směru o kultovní záležitost, v minulosti s takřka politickým nábojem. Dokáže na vrcholné úrovni vyvolávat masové emoce a rozdělovat zaryté příznivce i náhodné fanoušky na nesmiřitelné tábory. Největší hvězdy tohoto sportu dokáží vzbuzovat proměnlivé vášně od zbožňování k naprostému zatracení. O popularitě hokeje svědčí trvalý zájem publika i médií, a to nejen o domácí soutěže, ale i o uplatnění našich největších hvězd v nejprestižnější světové soutěži NHL. Obrovský ohlas úspěchů národních týmů českých hokejistů ukazuje na širokou popularitu hokeje napříč generacemi i sociálními vrstvami, navíc se jedná o sport pozitivně vnímaný ženami. Všechny tyto skutečnosti zakládají širokou cílovou skupinu potenciálních diváků a tvoří předpoklad vysoké sledovanosti seriálu s tímto námětem. (Česká televize)

donkocicak

Nerozumím hokeji, ale tenhle seriál mě bavil... V každém díle se něco dělo a bylo to pro mě velmi napínavé. Možná proto, že to neposuzuju z hlediska sportu a nečekal jsem, že se to bude celé odehrávat na ledě a suplovat skutečná hokejová utkání, byl jsem spokojen... ()

J.e.r.e.c

Chcete vidět, co se u nás skutečně děje za kulisami fenoménu zvaného hokej ? Poslední sezóna zpočátku budila dojem seriózního projektu, který na tuto otázku bude odpovídat s určitou mírou sofistikovanosti, ale hned prvních pár minut před obrazovkou mě vyvedlo z omylu. Tohle je totiž show úplně jiného kalibru ! Hokej, kurvy, drogy, kurvy, sázení, sprejerství, pár kurev, terorismus, tunelování, kurvení – to je to, oč tu běží ! Dejdar ještě před Ozzákem stvořil kultovní postavu hokejisty Jana Krola, kterýho už nebavilo vyhrávat v Kanadě kanadu o stopadesát bodů a tak se vrátil domů, do Liberce. V repre si to dává s Jardou z jedničky a i když ani neumí zvednout puk, má doma v igelitce Hartovek, že by s nima mohl vydláždit celou kabinu. Když mu hned v prvním díle leze do kalhot nějaká mladá známá ze školních škamen, toužící po nezávázném sexu na přední sedačce, je naprosto jasný, že tenhle seriál jede do plnejch. Dejdymu zdařile seKunduje Vaculík v roli doktora Vošousta, který sice na oko pracuje v hokejovém klubu, ale ve skutečnosti za ním chodí zejména pacientky, kterým něco uvízlo v k... rozkroku. Partička by nebyla úplná bez Miroslava „Pane Šíma !“ Táborskýho, který nám předvádí Volný pád po česku a od kradení bund to doladí až k usámovskému bombovému útoku na stadion. Králem všehomíra a Pánem much je sázkař Hádek, kterej za bonboniéru získává tipy od pracovnice za přepážkou a vsadí celoživotní úspory na předsezónní exhibiční zápas, aby se pak dostal do fatálních problémů s likviditou, a tím pádem do křížku s mafiány v čele s upírem Jaškówem … ty vole ! TY KRÁVO ! Připočtěte mentála se záchvaty maniakálního šílenství, co chytá lidi do oprátky ze střechy garáže, hokejového macho-motorkáře Blažka, dementního Táborského sidekicka nebo Formana, který se sem dostal omylem z úplně jiného vesmíru, a vyjde vám guláš, kterej by neukuchtili ani Babica s Lynchem v tom nejhlubším deliriu. K tomu přijede z Ameriky slovenskej Hlinka (ne ten fašista !) a vyspí se s paní Dejdarovou, aby se Honza zase dostal do sestavy, zatímco bývalá feťačka a majitelem klubu vydržovaná kurvička Pauhofová najde lásku u sprejera Tomsy … ne, ne, ne, tohle se fakt nedá ! Můžu se snažit jak chci, ale stejně sem nedokážu dostat všechno to mimoňství a surrealitu, které jsou v Poslední sezóně na denním nepořádku. Zástupy úchylných postav defilují obrazovkou, znásilňují vaši mysl a przní jakékoliv zdání realističnosti. Že se tenhle ples psychopatických příšer odehrává v mojem Liberci nasazuje tomu všemu korunu a černou svatozář. Modlím se, aby nebyla Poslední sezóna 2. To bych už nepřežil ! (lehce inspirováno recenzí Andreje Anastasova na počítačovou hru „Commander Blood“) 100 % ()

topi80

Vážení tvůrci, doporučuji zhlédnout starý seriál Dlouhá míle a podívat se, jak se dá zpracovat motiv o končící sportovní kariéře. Tam byly také nesmysly (přechod běžce na delší tratě a nakonec i maraton), ale to sportovní prostředí diváka opravdu vtáhlo. To tvůrci Poslední sezony měli více starostí o to, kdo se bude s kým pelešit, kdo bude moderně sprejovat a jak připravit hlavního hrdinu o peníze (samozřejmě tím nejtrapnějším způsobem - obral ho nepoctivý bankéř - podnikavec). Hvězdička za pěknou ústřední píseň. ()

RedRose

Po letech jsem na to narazil a... Jednoduše špatný... Pro naší zemi atraktivní prostředí vrcholového hokeje, je dobrý nápad, ale ve finále tady toho hokeje až tolik není a když už je, tak je natočen doslova tragicky a trenérovy kecy o taktice jsou směšné... Taky ten Krolův úpadek je napsán fakt účelně, kdy ve třetím díle je králem ledu, ale už ve čtvrtém a pátém je o pár měsíců později, jako by už ani neuměl bruslit... Psal to někdo, kdo o tom dohromady moc neví, protože ten hráčský útlum opravdu nepřichází takovým sešupem ze dne na den! A aby toho na Dejdara nebylo málo, zakomponovali do toho krach jeho banky, krach jeho továrny a rozbili mu auto... Na tak smolnou postavu se fakt těžko dívá... Taky manželka, která ho celou dobu od hokeje odrazuje a odtahuje, je napsaná dost špatně! Vzala si hokejistu, ale chtěla z něj někoho jiného?? Vedlejší dějové linky jsou taky podivné! Sprejeři a Gambler s fetkou, ještě ano, ale koho v tomto seriálu zajímá nějaká restituce pily?! Po těch letech je akorát tak fajn vidět takové množství českých, ještě mladých herců, ze kterých je fakt nejlepší Forman, který ve stejném (hokejovém) věku Krola celkem s přehledem přehrává... Je fakt škoda, že se toho nápadu nechytli nějací kvalitnější tvůrci a lidé kteří o tom sportu něco ví, protože seriál z hokejového prostředí je atraktivní (viz třeba současná Lajna), ale takto opravdu ne... 37% ()

Prubner

Trochu se to podobá Bočanovu předcházejícímu počinu Nemocnice na kraji města po 20 letech. Také sem scenárista naházel všechna možná současná témata, jako je gamblerství, narkomanie, sprejerství, restituce apod, a hlavní dějová linka věnovaná hokeji v důsledku toho zbytečně ustupuje do pozadí. Po režijní stránce je to těžký průměr, a jen to potvrzuje můj názor, že někteří starší režiséři by to už radši měli zabalit a jít do penze, protože takhle si dělají jen ostudu (viz Vorlíček, Herz, Jakubisko aj.). Dejdar hraje pořád stejně, ostatní se taky moc nepředvedli. Aspoň že je tu pár hezkých hereček, takže je na co se koukat. ()

creativek odpad!

Jako brankář v hokeji můžu říct ,že tenhle seriál je totální ptákovina.Aby si brankář vsázel na výsledky zápasu je naprostá blbost... ()

LuNaj

Upozorňuju dopředu, že moje hodnocení je silně ovlivněno láskou k lednímu hokeji. Jinak by bylo podstatně nižší. ()

amyth

Pro čechy jistě zajímavá látka a tedy potenciál který sliboval mnohé. Bočan nicméně potvrdil svou housenkovou dráhu co se tvorby týče. Hlavně co se týče dialogů a střihu je to příšerné. Ve chvíli kdy by měl moment gradovat třeba sportovním utkáním je to totálně nezvládnuté. Totální zklamání, scénáristu bych nechal zastřelit ()

Havala

Z posledních let a vzhledem k žánru mě tento seriál skutečně potěšil, už bych se na to asi nedíval, ale jdnou se to skutečně dá. ()

Travinho

Naštěstí poslední sezona, protože když se zamyslím nad tím, že by se to jmenovalo předposlední sezona a byla možnost pokračování této totální zhovadilosti, tak mi je šoufle ()

Předseda

Spíše sestřih ze seriálu, je to všechno letem světem, na postavy a jejich motivace činů není čas. Hodně povrchní a schématické. ()

smrtubohem

Trapné, perverzní, ujeté, nicneříkající. Hvězdička je za lední hokej, NE za film a za herecké výkony. Seriál oproti očekávání velkým zklamáním. ()

kosaka

Přiznat se mi to nechce, ale naše seriálová produkce je špatná. Ani tenhle seriál by se mi nelíbil, kdyby nebyl na ledě. To, co kvůli seriálu předvedli na stadionu Forman s Dejdarem, si zaslouží můj obdiv. ()

Phex

V zemi kde vrcholovou hokejovu soutěž hraje i poslanec jejího parlamentu se na seriál z hokejového prostředí musela těšit půlka národa. Obzvlášť, když ČT svůj produkt podpořila masivní reklamní kampaní. Výsledkem je ale pouze mix Místa nahoře a Dlouhé míle. Z toho prvního si bere (tvůrci měli asi strach, že hokej by 10 hodinových dílů neutáhl) řadu vedlejší nehokejových postav a motivů ze "současného života" (sázení, korupce, nevěra, drogy, sprejeřina) z toho druhého pak hlavní linii - konec kariéry, úspěšného sportovce. Zápletky jsou stejně jako chování postav příliš jednoduché, naivní a předpovídatelné. Asi nejsrandovnější je jak pan hokejista Krol přijde o všechny peníze a padne tak hluboko, že dělá pingla a pak jde dokonce i na pracák. ()

MP17

Nejlepší je ten díl "o seriálu", kde se všichni tvůrci (herci, režisér, scénárista) plácají po ramenou a chválí se, jaký natočili výborný seriál. ()

Pisoarec

Já musím nesouhlasit snad skoro se vším, co tu bylo řešeno. Měl jsem možnost se dostat ke scénáři, takže děj je mi znám až do posledního dílu, ale řikat vám ho nebudu, to se nebojte.... no a rozhodně myslim, že scénář není tak slabý, ba právě naopak. Nehoní se totiž jen okolo hlavního hrdiny Jana Krola a jeho hokejového světa, ale sou tu i další zajímavé postavy, např. sázkař v podání Matěje Hádka a jeho na drogách závislá přítělkyně a třeba i postava, kterou hraje Filip Čapka je nejen skvěle zahraná, ale dodává příběhu napětí. Co se týče natočení těch hokejových scén, samozřejmě se to nemůže rovnat hokejovému zápasu, nicméně, když vezmeme v potaz, že z velké části to odbruslili herci, nikoliv hokejisté, vypořádal se s tím Hynek Bočan poměrně mistrně. Na místě je tedy spomalování záběrů a tak podobně, jednoduše proto, že by to jinak ani nebylo možné. Ale souhlasím, že ten komentátor je tam fakt děsnej. Na druhou stranu jsem ocenil, že seriál působí trapně jen z velmi malé části. Tohle všechno je klidně možné a to, že se vše točí převážně kolem Krola je zcela jasné, je to přeci seriál a on je hlavní postava, to by ty lidi tady mohli taky pochopit. Jediné, co trochu kazí tu opravdovost, je Pavel Nový, coby trenér Olympu, on prostě neumí hrát, nevěřím mu, že by to byl kouč. Naopak Dejdy nebo Forman jsou fakt supr a drží tento seriál nad solidním průměrem.. ()

mikina74

Seriál o nevydařené restituci, napravené narkomance, zkrachovalé bance, záletné manželce, mladých sprejerech....atd. atd. Nemělo to být o hokeji?! ()