Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

gemi

Příjemná fantasy pohádka s triviálním příběhem, která se ale vůbec nebere vážně, takže je tu spousta suchého humoru a hlášek. CGI by místy potřeboval přeleštit, ale žádná tragédie. Umím si to představit jako pěkný rodinný film na Vánoce. (Druhé zhlédnutí, první 6. 7. 2008.) ()

samkko

Uživatelé csfd se museli zbláznit, protože dát 84procent něčemu tak strašně NEoriginlnímu, zdlouhavému, klišovitému a průměrnému.. Nemám slov. V podstatě už od prvních 5 minut víte jak to skončí. Je to přesně ten typ filmu, který tu byl byl už nesčetně krát a hlavně naší čeští "VELKOFILMAŘI" tenhle ten druh neopodstatněných fantasy hoven točí každý rok minimálně 3x. Samozřejmě nám tu nesmí chybět stovka přeplácaných CGI efektů. Na druhou stranu musím pochválit dobrý casting a uznat, že je tento film směřován na děti a rodiny a takhle i funguje. Hodnocení: OVERRATED 5.9/10 ()

Nix

Stardust je velice zábavná pohádka, která je příjemným zpestřením a nenudí ani minutu. Dokonalost to úplně není, ale ani hloupá romantika. Dokonce i já tohle uznám a to je co říct. ()

Wolf

Tomuhle filmu skutečně nic nechybí, celou dobu jsem si říkal, doufám, že to půjde ještě dlouho, bavil jsem se od začátku do konce ()

SharpChick

Zrovna jsem se vrátila z kina a prostě jsem dneska zažila nejkouzelnější pohádkový večer za posledních několik let... Hvězdný prach splňuje vše, co jsem od takové fantasy pohádky čekala: najdete zde romantiku, lásku, magii, intriky, souboje, vraždy a navíc (většinou) vkusnou zábavu... Tohle a mnohem víc se na mě sypalo už od začátku a já se s radostí nechala unášet vzduchem s drsnými piráty (v čele s naprosto bezkonkorenčním De Nirem), s napětím vstupovala do ponurého sídla trojice čarodějnic (především dokonalá byla samozřejmě Michelle Pfeiffer) a v neposlední řadě prožívala lásku s hlavními hrdiny... Snad žádná pohádka mě ještě nedokázala do děje vtáhnout tak jako tahle. Navíc celých 128 minut bylo prošpikováno takovou spoustou originálních myšlenek a nápadů, že člověk chvílemi musel až žasnout. Co mi možná trošku kazilo dojem, byla pro mě v některých scénách nesympatická Claire Danes a taky možná trošku zdlouhavý závěrečný boj dobra a zla... Ale tak to už jsou detaily. Po technické stránce musím uznat, že občas nějaké trikové sekvence působily jako pěst na oko, ale pakliže máte tu správnou náladu a chuť se do příběhu položit, pak vám ten zážitek nic nemůže zkazit. V rámci svého žánru opravdu vysoký nadstandart 89% ()

sigi2

Všetci vieme, že kniha je vždy lepšia ako jej filmové spracovanie. Keď je však takýto dobrý film, neviem si predstaviť, aké kvality musí mať kniha. Utekám ju zháňať. UPDATE: Knihu som zohnal, prečítal a ... zrejme prvý (maximálne však druhý) krát vo svojom živote musím skonštatovať, že FILM je LEPŠÍ ako kniha. Nielenže sa mu podarilo preniesť na plátno jej ducha, všetky drobné vtípky tu vyznievajú ešte vtipnejšie, dokonca boli niektoré pridané. A vzhľadom na performance jednotlivých predstaviteľov, režiséra a autora hudby je film proste dokonalý. ()

Threepwood

Jiný než kniha,hlavně celkovým vyzněním,ale přesto naprosto úchvatné a okouzlující.Tak velkou dávku čisté a upřímné romantiky jsem už dlouho nedostal.Všechno je jak má být-Charlie Cox je sympaťák,Claire moc roztomilá a De Niro výborný.Proti technické stránce filmu nenám žádných námitek(to že rozpočet nebyl nijak oslnivý mi vůbec nevadí).A hudba je to naprosto úchvatná.Děkuji tvůrcům filmu,že šli svou vlastní cestou a nesnažili se natočit přesný přepis knihy. ()

Miksa

Nečekaně dobrá podívaná. Ve výčtu žánru filmu by měla být rozhodně zmíněna i komedie. Herci přiození. Ať zlí anebo dobří. A 2 hlavní hvězdy filmu (myslím Roberta a Michell) jsou rozhodně úplně nejvíc nejlepší :-) ()

Tythan

Zbožňuji upřímnoust, ftip a dokonalost tohoto příběhu. Musím pochválit mnoho věcí a snad mi to nikdo nebude mít za zlé. Myslím, že jsou zde úžasné nápady, jako; vzducholoď chytající blesky, role všech sedmi bratrů, kteří jsou vkládáni do chodu filmu aby vždy zpříjemňovali a zlehčovali situaci, skvěle vybraná hudba, bez které by většina scén vůbec neměla šťávu a pak také samotné první věty filmu. Moje nejoblíbenější postava filmu, přes všechny vynikající výkony ostatních, je Robert De Niro neboli kapitán Shakespeare, ten to zahrál perfektně a určitě si to hodně užil :-)) ()

keane

8/10 Moderní pohádka v tom nejlepším slova smyslu; vtipná, romantická s tou přesně správnou dávkou naivity. Když v takovém filmu dobro zvítězí a zlo dostane na frak, musí vám to udělat radost. Tohle si moc rád někdy zopakuji. ()

7duster

jedním slovem - NÁDHERA! někde jsem tu četl, že hlavní roli odmítla vzít Sarah Michelle Gellar - na to lze říct jedině: BOHUDÍK! ()

Tiiso

Filmová adaptace se myslím zdařila na výbornou. Jak scénář tak i následný casting prošel přes dobré šikovné ruce. Snímek má hezké tempo a dobrou atmosféru. Obsahuje snad všechny polohy jaké má správná fantasy obsahovat. A v tom případě dokáže potěšit všechny členy rodiny. Takto objektivně já hodnotím práci, kterou všichni zúčastnění na tomto filmu odvedli. Sám za sebe pouze přidám, že knihy Gaimana mám moc rád, některé více některé méně. Hvězdný prach patří do druhé skupiny. Příběh na mě působí poněkud naivně a bez toho správného náboje. Tudíž na mě logicky musí působit i jeho celkem věrná filmová adaptace. ()

minee

Trailer mě pořádně navnadil, a samotný film mě pak dokonce ještě více překvapil! Skvělé herecké obsazení a výkony herců byli až obdivuhodné! Hlavně Robert De Niro jako kapitán Shakespear! Rozhodně nejde hodnotit jinak než 100% ()

AdiegoA

Tak jo, Stardust je film, který má své chyby. Má jich moře. Lacinější trikovou stránku, občas nějaké to klišé a pár děr ve scénáři. Přesto jsem okouzlen a zařazuji ho ke svým srdcovkám a Vaughna budu nadále pečlevě sledovat. Perfektně se mi trefil do nálady a já cítil přesně jako hlavní hrdina touhu po dobrodružství. Příběh mi tu touhu naplnil. Do Clare Danes bych se navíc hned zamiloval. A nejspíš i do De Nira :) Jeho pirát byl úžasný a tímto dnem degraduju Jacka Sparowa do hodnosti Nadporučíka. ()

GOGO3000

Tato fantasy byla pro mne velikým milým překvapením. Shlédl jsem ji už čtyřikrát a líbí se mi čím dál víc. Námět nemá chybu, herci taky excelují (Michelle Pfeiffer je super čarodějnicí, Robert De Niro exceluje ve své roli a hlavní hrdinové nejsou také pozadu) a o vtip a hlášky není taky nouze. Prostě ***** ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora