Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

degster

Briti to vedia. Vedia urobiť inteligentný príbeh o reálnom svete a zabaliť ho do rozprávky tak, aby pobavili a poučili. Horor, komédia, romantika, dobrodružstvo a trochu sexu, ktorý neurazí, ale poučí prckov o tom, ako to v skutočnosti je. Film, pred ktorý by som sa nebál posadiť svoje deti a posadil by som sa s nimi. ()

lakart

Tak dokonce i Američané dokažou natočit kvalitní pohádkový příběh, který nepostrádá humor, originální příběh, dobré efekty a hlavně skvělé herecké obsazení (Michelle Pfeiffer byla úžasná :D). 90% ()

Kenty

Moc pěkná pohádková podívaná s příjemnými efekty, slušnou výpravou a krásnou Michelle Pfeiffer, která je kouzelná i jako stará ježi baba :-) chvílema naivní Tristan postupně dospívá a Robert De Niro něžní. Prostě film, který neomrzí po neustálém opakování ()

Yellyman

Není to pohádka. Je to překombinované, násilné a místy sexistické a to rozhodně nejsou prvky, které by měly být obsahem filmu pro usoplená děcka. Homosexuál De Niro mě otrávil, naopak mě zaujal soundtrack a závěrečný souboj mrtvého Marka Stronga s Charlie Coxem. A rád jsem viděl Rickeyho Gervaise jinde, než na pódiu. ()

Khalia

Překvapilo mě, že tak kvalitní snímek se mi do rukou dostal až před nedávnem. Nezklamal. A já se k němu budu ještě dlouho ráda vracet. :) To, co by potřeboval, by fakt byly asi ty kvalitnější počítačový triky, a už by měl u mě 100%. Pohádka nad pohádky, jen by ji mohli dávat častěji. :) ()

Psycho.R

Pohádka hodná bratří Grimmů, krásný příběh o nádherné hvězdě (Claire Danes), kterou jsem ani nepoznal, nikdy se mi moc nepáčila, ale tady jsem se asi zamiloval. Celý příběh je originální, Michelle Pfeiffer je i ve svých letech in a skvěle hraje bezcitnou zrůdu. De Niro předvedl naprosto bezchybný výkon, jeho postava je skvěle ujetá, ale zároveň chytrá. Moc to nedokážu popsat, takhle vysoké hodnocení dávám málo, ale tady jsem od počátku filmu stoupal, nejdřív jsem chtěl dát průměr, v půlce nadprůměr a na konci jsem byl naprosto přesvědčený, že lépe to natočit nešlo. ()

Oonika

No, trochu škoda, že tam hrála Claire Danes, vadí mi úplně stejně jako v Homelandu, připadá mi, že dělá divný ksichty, jak kdyby měla tiky. Ale jinak to byla fajn podívaná, docela mě překvapilo, že to bylo i dost vtipné, to jsem nečekala. A Robert De Niro měl dokonalou roli!! :D ()

netWoor

Pěkná pohádka pro celou rodinu, která je celou dobu vtipná a příjemná a která vygradovala zombie soubojem. Po něm to sice byla slabota (zejména nudné rozuzlení), ale jak jsem řek - pěkná pohádka ... ()

Mouchal

Film plný kouzel, romantiky, čarodějnic, princů a transvestického piráta De Nira. Musím ocenit žánr filmu, protože romantické fantasy se moc často nevidí a když už ano, tak se moc nepovede. Tady ale na nějaké obavy můžete zapomenout, protože film je plný toho, čeho máme na fantasy nejradši (mě chybí snad jen trpaslíci!). Především se příběh soustřeďuje na tři takové (závěrem) na sebe navazující linky, kdy jednou sledujeme osud Tristana (tak trochu naivní trubka), někdy zase osud zlých a věkem uvadajících čarodějnic a jindy zase "povedené" prince, jakožto vrahy svých bratrů v závodě jmenující se "kdo si sedne na trůn?". Angažování neznámého herce do hlavní role nikdy jako mínus neberu a ani zde tomu tak není. Charlie hraje svižně a jeho herecký projev působí svěže a neokoukaně. Claire, jakožto spadlá hvězdička je slaďoučká a její svítící hlavu bych chtěl domu jako noční lampičku. A Marka Stronga mám film od filmu raději. Stardust na nás celou stopáž "práší" originalitou a plejádou nápadů, kdy postupně umírající princové jsou ve filmu vyobrazeni jako duchové sedící "na střídačce" a komentují další odehrávající události. Umřels? Ha! Jdi se posadit k ostatním a dívej se (a občas přihoď nějakou hlášku)! Finální souboj na meče mezi padlým princem a Tristanem je něco výborného a De Niro už ve výše zmíněné roli? O tom si ani nedovolíme snít a přesto je to tady pravda. Jediné malé hrubka jsou speciální efekty, které by si zasloužili mírné zlepšení a možná až moc klišovitý závěr, ale přeci jen je to pohádka,že? A co víc si k pohádkovému příběhu přát, než mít v roli vypravěče našeho starého kamaráda Gandalfa (Magneta chcete-li)? Samé milé překvapení a ikdyž jsem původně dával lepší čtyři hvězdy, nakonec dám za pět a vůbec se za to nebudu stydět. Holt mám slabost pro fantasy. 90% ()

Hellierer

No co k této překrásné a dojemné "pohádce" říci. Je to špičková pohádka pro děti i dospělé, i když děti by mohli mít občas trochu problém skousnout určité scény. Je zde i ta neklasičtější romantická linka, která obsahuje snad všechny klišé, co existují. Přesto to díky scénáři a výpravě, nepůsobí tuctově. I95%I ()

Nocturno culto

Ohromná zábava, ani jsem nečekal že mě to takhle pobaví..Ať už jsou to jména princů- Primus, Tercius.., proměny lidí ve zvířata a naopak ( kozel hostinský je úžasný), kankán v kapitánské kajutě nebeské lodi, která sbírá blesky, stárnutí hlavní záporné postavy Lamii a dál a dál, parádní zážitek... ()

mirra66

Již z počátku jsem byl překvapen, avšak díval jsem dál a nyní se mohu pochválit, protože jsem se statečně dodíval do samotného konce, aniž bych to, zcela nervově vyčerpán, vypnul. Nutno podotknout, že konec byl od začátku vzdálen 128 minut, p ř e d l o u h ý c h 128 minut. Směrem k tvůrcům mám jednu jedinou otázku: co to k sakru bylo? Chvíli jsem si připadal jako v pohádce pro děti a chvíli, jako v nějakém erotickém TV filmu. Byly tam samozřejmě i chvilky lepší, ale i výrazně horší, kterých bylo určitě více (někdy to bylo tak špatné, že mi to připomínalo německou TV inscenaci). No, ale nyní ke kladům, tedy vlastně k jedinému kladu, kterým byla krásná Michelle Pfeiffer, jež působila jako osamocený světlý bod na konci tunelu. Jak je zřejmé, nesdílím k filmu všeobecné nadšení prezentované zdejšími kolegy "čsfďáky" a jen díky zmíněnému překrásnému světlému bodu uděluji o 1 hvězdičku více, než bych normálně dal. Hodnotím tak pouhopouhými 41% a tím pádem třemi hvězdičkami (ale jen tak, tak). ()

BaruM

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Nezáleží na věku, tahle pohádka dokáže okouzlit každého. :) ()

markotter

Já být dítě, tak se z týhle pohádky poseru strachy. Naštěstí jsem dospělý a mohl jsem si pohádku pěkně vychutnat. Fakt jsem se bavil, ale někdy jsem měl pocit, že jsem hodně blízko epileptickýmu záchvatu. Být to o trochu klidnější, byl by to nadprůměr. A odbočka s Robertem deNirem mi přišla úplně zbytečná. Ale asi to bylo v knížce, takže chápu, že to tam asi bylo z tohohle důvodu. ()

Likan7

To zdejší hodnocení je sranda? Kategorii o nejnáviděnější film roku u mě dost možná už začátkem ledna vyhraje právě Hvězdný prach. Dvouhodinová nuda, šeď, prostě pohádka pro děti se solidním castingem. Jen je škoda, že tyhle herci neměli možnost hrát. Fail aneb. potvrzení, že pohádky budu vždycky nejspíš nenávidět. ()

neo93

Velmi slušná fantasy pohádka. Neočekával jsem příliš mnoho a možná i právě proto jsem byl příjemně překvapen. Nechybí tomu v podstatě vůbec nic. Obyčejný mladík, jenž se vypracuje až ke hvězdám, resp. pouze k jedné hvězdě, hezká mladá dívka, která se musí zalíbit, nejen hlavnímu hrdinovi, pořádně zlá čarodějnice, bez které by to v takovém snímku vůbec nešlo, ani další důležité postavy, které vypomáhají ať už na straně dobra či zla. Navíc tu máme řadu bratrských princů, kteří netrpělivě čekají na to, kdo že to nastoupí na královský trůn po zemřelém otci, nebo bandu prohnilých pirátů v čele s na první pohled drsným kapitánem. Potěší samotný příběh naplněný dobrodružstvím i romantikou, kouzelná atmosféra, tak i výborné obsazení, jež je velkou předností filmu. Rád se někdy podívám znovu. ()

mira.l

T. č. 84% a 92. nejoblíbenější film?? Hmmm.... u mě se to prakticky celou dobou potácelo mezi odpadem a aspoň jednou ušmudlanou hvězdičkou za Claire Danes. Nakonec jsem tam tu jednu dal, ale víckrát o téhle přeplácané slátanině plné umělých počítačových záběrů (byl tam vůbec nějakej záběr reálný krajiny??) nechci ani slyšet!! ()

Maximilianus

Skutočne magický a dobrodružný príbeh. Nečakal som, že to bude také odľahčené. Pripomínalo mi to trochu modernejšiu Princeznú Nevestu. Príjemné prekvapenie. 7,3/10. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora