Pokoj 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

zablaga

A to som do toho išla s veľkými očakávaniami na dobré odporúčania môjho brata, koniec koncov nemôžeme mať radi všetko. Bez väčšieho zmyslu či pointy...Tie dve hviezdičky si to zaslúži za prvotný nápad a samozrejme pár dobrých scén, ktoré sa tak či tak stratili vo víre nezmyselnosti..toľká škoda! ()

Expendable

1408 jako horor naprosto sklamal. Není tu jediná scéna, kde by se člověk mohl leknout, ale psycho je to solidní. Cusack hraje průměrně, nic navíc do toho nedává, poslkedních 25 minut je totální snůška nesmyslů. Když to tak vezmu, co tam bylo tak děsného? Porouchaný kohoutek? Okno? Strašák? A další stupidní hologramy? Šachta? Výlet po parapetu? A pak ta uchylárna s obrazy? Pro racionálně laděného člověka naprostá ztráta času. Mě tento film nijak nezaujal, po druhé bych si ho už nikdy nepustil. ()

Marek1991

Z časti film Osvietenie v užšom prevedení jednej izby, z časti svojské a nápadité. Mrzel ma úvod, ktorý bol veľmi nevýrazný, čo však nasledovalo v jadre a na konci bolo viac než len úžasné. Máločo ma vie vystrašiť z takýchto filmov aj po viacerých vzhliadnutiach, či dokonca cez deň. Tento horor je podľa mňa podhodnotený, veď sledovať Cusacka takú dlhú dobu ako exceluje v roli človeka, ktorí zo seba nebojácneho iba robí, to je umenie. Len ma mrzeli prehnané veci, veď keby sa tam stalo toľko úmrtí, už by bola svetovo známa, už by sa do nej nahrnulo veľa novinárov spolu s policajtmi a hasičmi, ktorí by to navzájom všetci vyšetrovali, ale najmä by ten hotel zarábal skôr ako atrakcia, než ako ubytovňa. Taktiež by niečo urobili s tými škvrnami po nešťastiach a možno by aj bol dôvod prečo sa tam deje to, čo sa tam deje. Tento horor je desne kvalitný. ()

Padme_Anakin

Týjo! Zvládla jsem to. Inu, filmová tour je výzvou a to se pak i strašpytlík jako já koukne na něco, co by ho ani ve snu nenapadlo. Slovy nocležníka hotelu Delfín: Jsme tu kvůli práci. A nenecháme se znervóznit. Výzdoba je v troskách. Personál nevrlý. Ale na strašidelné stupnici dávám Dolphinu 10 lebek. Já dávám čtyři hvězdy za hereckou kreaci Johna Cusacka, neb on se v tom vykoupal mnohem víc než já. A pak zřejmě taky proto, že se v tomto žánru neorientuji a vůbec se v něm nevyznám. Challenge Tour Special, červen 2015. ()

Torision

Docela zklamání. Po všech stránkách průměrná a nijak nenapínavá záležitost. John Cusack taky nepředvání zrovna životní výkon. A já se prostě nebavil. ()

Crazer

Tak tu máme tentokrát "horor" z hotelového pokoje, který je ve skutečnosti rozáshlý jako fotbalové hřiště. Děsivá atmosféra byla opravdu pomálu, snad na mě zapůlsobila jen okenní římsa, po které stepoval John Cusack a zajímavý odraz z přilehlé budovy. Avšak pochopím, že není nic jednoduchého, když Vás snímá kamera po celou dobu filmu. Zde se jedná opět o film z řady, kde zaujme trailer, ale film je pak o poznání slabší. Jsem nejspíš na jiné úchylárny. ()

Pishin

Ze zacatku to melo slusny potencial ..kvalitni herci, ani se neda nic vytknout hereckym vykonum a pomerne zajimava latka. Ne nejak extra originalni ale budis. Dej by se dal shrnout do dvouch vet a vzhledem k poctu komentaru to neni treba. Film proste zacne po chvili nudit a ani ten ''skvely'' spin-off mu nepomohl... ja jsem shlednul directors cut, ktery ma 112 minut a musim rict ze to bylo zbytecne moc poslednich 25minut jsem cekal kdy uz to skonci. No uvidime co bude priste. 55% ()

PauloZ

Celý film nění nijak moc nadprůměrný a ani ne hororoví, je to taková slátanina více žánrů. Řekl bych lehce bez chuti a chtělo to více napětí. Ovšem co je na tomto filmu naprosto mrazivé je poslední věta z diktafonu! To jsem rozdýchával nějakou tu minutu a musel jsem se podpořit štamprlků! Kvůli tomu konci bych dal snad i 4* :-) Pro mě 3 a pul * ()

Marsik

Cusack opravdu hraje jako o život a já mu to věřil a oceňuji jeho výkon. Každopádně mě celkově tento horor/thriller významněji nezabavil a nezaujal. ČSFD je k filmu poměrně štědré (67%) a 143 fanoušků, já se ale fanouškem určitě nestanu. Nejspíš hlavně proto, že nemá rád filmy, kde má někdo halucinace a jiné podivné stavy. Takže see ya never, růme 1408. 60% ()

spaceboyCZ

Po dlouhe dobe jsem videl Johna Cusaka v nejakem filmu, povetsinou v rolich komedialnich, tady si vyzkousel radoby mrazivy horror, ve kterem ztvarnuje spisovatele, ktery se po smrti sve dcery zacal zajimat o mista, kde udajne strasi a pise o nich knihy - 10 nejstrasidelnejsich motelu, 10 nejstrasidelnejsich hrbitovu atd. Nyni pise knihu o 10 nejstrasidelnejsich hotelich a nejakou nahodou se mu na stole objevi pohled z hotelu Dolphin se vzkazem, aby nikdy nezkousel pokoj 1408. Roli reditele hotelu ztvarnil S. L. Jackson, tezko povedet, proc tento bezesporu skvely herec posledni dobou saha po rolich ve filmech, ktere maji pramalou sanci na to stat se uspesnymi (Hadi v letadle, nebo prave Pokoj 1408), i kdyz on treba svou roli zvlada na jednicku s hvezdickou (jako prave zde), stoji zbytek za zlamanou gresli. Lekave sceny byly pro me po takovem mnozstvi filmu, ktere jsem videl, takrka na nulovem bode, ale par vylekanych by se v nejakem kine naslo :). Je to jednoduse ohrana pisnicka, jen jine lokace a jini herci aneb dalsi dilo Stephena Kinga na platne, co za moc nestoji. ()

ladko

Konečne horor, ktorý ma zaujal a pri ktorom som sa aj chvíľami bál(napriek tomu, že to bola duchárina). Pekne natočené, proste štýlové... ()

Korbitch

Jak já na to byl natěšenej! Všichni mi cpali, na to se určitě podívej, hustej horor! Horor?!?! Vždyť to je normální psychologický, rodinný, hororový drama. Bubu scény jsou k smíchu, a ta věc, co ho honí na konci v tý šachtě...ježiši marjáá, toho se máme bát??? Definici slova horor podlě mě daleko lépe vystihují filmy jako REC, OSVÍCENÍ NEBO NEPŘEMOŽITELNÉ ZLO.Ale tohle fakt ne. ()

Tayen

Kdo se může dívat, jak režiséři przní Kingovy adaptace? Já ne. O to větší hrůza mě popadne, kdyžse doslechnu, že se nějaký odvážný chlapec s kamerou o něco takového pokouší. A o to více mě překvapí, když se na výsledek dá divat. Nebudu předstírat, že Pokoj 1408 se může rovnat Carrie nebo Osvícení, ale rozhodně ho doporučuji v pozdních hodinách v domácím prostředí v tiché a potemnělé atmosféře. ()

ivishka

Věřím tomu, že kniha by byla jistě mnohem záživnější. Ale i když mě duchařský námět snímku zaujal a ze začátku i pohltil svým pomalým vývojem událostí, tak musím bohužel konstatovat nad průměrností. Nelíbila se mi až přílišná sebedestrukce. Spíše než ve skutečnosti by se takové věci mohly stávat jen v hlavě hlavní postavy, tedy pokud by nevstoupil do nějakého alternativního světa, ale ruku na srdce - kolik lidí zmizelo a už se nikdy nevrátilo? ()

JJ.Gibson

Možná jsem trochu ovlivněn hrou Silent Hill: The Room, každý kdo hrál, ví o čem mluvím.Naneštěstí byla tato hra děsivější než tento film. Ale zpátky k Pokoji 1408. Musím říci, že se mi to líbilo, hlavně začátek a první minuty v onon pokoji byly brilantní. Člověk plný očekávání, co se stane, nenechalo nikoho v klidu a poměrně psychologická hra se začala rozjíždět. Obzlváště se mi líbilo několik scén, hlavně jednu bych vyzdvihl (spoiler) "Když si Mike myslí, že už je z toho venku a je na poštu a ti zabití začnou tam ztrhávat stěny a podlahy v uvozovkách reálného světa a pod nimi se objeví pokoj 1408" - úžasný nápad!!!!! A v neposlední řadě musím pochválit Johna Cusacka za pěkný herecký výkon. Jediné co bych snímku vytknul je trochu useknutý konec, je pravda, že moc jiné zakončení se natočit nedá, ale myslím že to mohlo býti zvládnuté troch více... ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)