Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

1945

Ačkoliv se jedná o druhý díl, bavil jsem se úplně stejně jako při sledování prvního. Kvalitní animace a oproti ostatním animákům lépe propracovaný děj a solidní soundtrack se nedají Madagaskaru upřít. ()

Cement73

Štvrtú hviezdu u mňa vybojovali hlavne tučniaci a opice, vďaka skvelým hláškam. Inak dvojka skĺzla do priemeru. Ale moja maličká 2ročná dcérka miluje Alexa a Marthyho bezkriticky. Takže OK. ()

Ollie235

Přiznám se, že jsem první díl neviděl a po tomto se na to ani nechystám. Mně ta zvířata nějak k srdci nepřirostla. Občas vtipné - to ano, na opakované sledování však ani náhodou. ()

Mikino00

Zbytečné pokračování se utopilo ve slabém scénáři, kde je příběh zaměřen výhradně na lva. Bohužel postrádá jakékoliv nádech originality, vykrádá Lvího krále ve velkém, takže film zachraňují osvědčení tučňáci i perfektní opice. ()

Movie Gourmet

Možná ne úplně tak dobré jako první film ale v duchu dobře zavedené, uchycené a velmi kladně přijaté značky pokračuje vcelku úspěšně dál i když nic moc nového zřejmě nenabízí. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %. ()

laepus

U Madagaskaru se mi omylem stalo, že jsem dvojku viděl dříve než jedničku. Nevím, jestli to na věci něco mění, ale postavy mi ani tak k tělo moc nepřirostly. Je ale pravda, že pár vtípků se tady najde. Moto Moto, jméno pěkný dvakrát řekni to vždycky zabije. Nejvíc mě na tom filmu ale točila ta předvídatelnost. Málokterý film je tak jasný už na začátku svým koncem.... Škoda. Ale aby to nebylo jen to špatné - tučňáci samozřejmě vévodí celému filmu. ()

naxicka

Musím se přiznat, že do přítmí kinosálu jsem vstupovala ze značnými obavami, co se z mého starého dobrého Madagaskaru vyklube..Nebyl to sice animák super hyper kvalit, ale vtip a nápady tomu nechyběly. Byla jsem tedy zvědavá na dvojku. Ano, byla tam značná dávka pathosu, ale nakonec se miska vah přiklání ke kladnému hodnocení této bláznivé komedie. Madagaskar 2 je vtipná, bláznivá, nápaditá, lehce ironická jízda, při které jsem se nenudila a našla pár zajímavých detailů, které musím velmi ocenit. Naprosto souhlasím s recenzí v aktuálním(listopadovém) Houseru. ()

muoaner

I když už jednička byla pořádná blbst, ale pořádně vtipná blbost s úžasnými vtípky, tak za to tady je vtipu jak kuřecího masa v čínském jídle. A aby celý film zachraňoval tým tučňáků to se mi nechce dávat víc jak 2*. ()

wampire23

Rozhodoval som sa, na čo pôjdem do kina. Chcel som ísť na nového Bonda (neboj aj na teba sa dostane:D), ale priateľka ma zlanárila na Madagaskar:D. Tak som teda šiel (čo by sme my muži neurobili:D). Jednotka ma príliš nenadchla (popravde som pri nej myslím zaspal:D). Tak som bol zvedavý na pokračovanie, keďže na CSFD bol v červenej kolonke (keď toto budete čítať, tak už zrejme nebude, ale človek nikdy nevie:D). No po zhliadnutí musím povedať, že moje počiatočné pochybnosti boli úplne zbytočné. Film totižto utiekol ako voda a po celý film som sa prekvapivo nenudil. Trochu infantilné to je, veď predsa len je to určené hlavne detskému publiku, ale splnilo to svoj účel. Slovenský dabing celkom ušiel, hlavne počuť hlas Ibrahima Maigu bol skvelý zážitok:D. Takže príjemné animované osvieženie a určite lepšie ako jednotka. 70%. ()

Oxymoron

Vtipne, akcni, barevne,... jo to uz jsem vlastne psal o jednicce. Dvojka by byla lepsi, ale ta babicka, ta je prece jen trochu prilis. ()

jerenymo

No nečekal sem že by dvojka mohla přebít jedničku,ale že to bude až takhle slabý, to sem taky nečekal. Těšil sem se na nějaký fajnový seky,ale místo toho sem tam jen viděl senilní stařenku, která tam mlátila každý zvíře na který narazila, což mi fakt přišlo debilní. Jinak to celkem šlo. Ale jde vidět že se spíš svezli po úspěchu jedničky a vytřískali z toho money. ()

Gore

Horší než jednička, a celkově to nemělo žádný ucelený tvar a hodně se to opakovalo. Chyběla tomu dějová linie, která by tuhle taškařici táhla dopředu, celé se to točilo v kruhu a tvůrci zřejmě nevěděli kudy ven. Opomenu takové detaily, jako že v jedničce na konci odjížděli lodí a ve dvojce na začátku letadlem. Ale dětem se to líbit bude, hlavně že tam jsou barevný zvířátka a pořád někam poskakují, ne? ()

Simgal

Asi tak na podobné úrovni jako jendička. To znamená, že komu se líbil první díl, tak se mu určitě bude líbit i Útěk do Afriky. Mě osobně neoslovil ani první Madagascar a u dvojky jsem se párkrát zasmál, toť vše. Film zvlášť opět drží nad vodou "vedlejší" postavy krále Jelimana a komanda tučňáků. ()

vozihnoj

Nevím co proti tomu všichni máte. Infantilní leč líbivé,milé a celkem i vtipné. Přítelkyni Madagaskar 2 rozbrečel 4x a to už je co říct:D (jo jasně, prvoplánovost...) ()