Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

artuš

Super pokračování tohoto filmu. Trochu mi to připomínalo Lvího krále, v momentech, kdy je Alexův otec zrazen a opouští místo krále smečky. Velmi mě potěšila babička, která se nebojí a zmlátí i lva. Prostě super film a super komedie. ()

zberatel

Pokracovania su malokedy take dobre ako prvy diel,no su vynimky ku ktorym patri aj M2.Co do vtipu(niektore sa im fakt podarili) a exterierov lepsi nez jednicka.Dobre vyuzity cas. ()

prasklinka

Druhý díl určitě nezklamal. Naopak odsunul mého oblíbeného Shreka na 2. místo. Skvělé, vtipné, zábavné. Jasných 5*. ()

lickerman

Tak trochu víc ztřeštěný "muzikál", velmi pěkně graficky provedený. Bohužel však také s až příliš velkým množstvím ohraných fórků.. Čekal jsem nenáročný odpočinek, ale nedočkal jsem se.. ()

Bart16

Tak tohle bylo opravdu příjemné překvapení.Nejsem velký fanda animáků a už vůbec prvního dílu,který mě až na pár vyjímek nudil.Dvojka se,ale na tolik rozjela,že jsem se skoro neustále smál.Jinak je dobře,že tučňáci dostali více prostoru,protože jsou zkrátka ty nejlepší postavy ze všech.Jsem zvědavej na třetí díl. ()

BLADER

V poslednej dobe ma veľmi teší, že sa do kín dostávajú hlavne tie vydarenejšie animované komédie, medzi ktoré Madagascar 2 rozhodne patrí. Veľké plus tohoto filmu je v tom, že nestojí na mieste, ale sa neustále posúva niekam ďalej. A ešte viac ma potešilo, že sa film venuje všetkým ústredným zvieratám. Výborný film, teším sa na trojku. ()

E lan

Důstojné pokračování průměrného animáku těžícího z popularity Doby ledové a Shreka. Druhý díl je docela vtipný, některé scény vyšperkované výbornou animací a v angličtině namluvené postavy sem tam vyloudí na tváři úsměv. Tohle dílko opravdu neurazí... ()

lokol

pred par dnami som si naordinoval madagaskar 1 a 2...ak si to tak zoberem, v jednotke je viac vtipnych scen a hlasok ako v dvojke, dvojka naopak ide viac na city a zamyslenie sa (ponaucenie), tiez tusim vsadila na hudbu a preto sa necudujem jednemu z komentarov ze si divaci podupkavali nohou...vyborni boli tucniaci, ktori robili par vtipnych scen, tiez to velkooke mladatko z kolonie samozvaneho krala atd atd juliena :) samozrejme vynikajuce napady tohto krala ktore vzdy stoja za to...sklamali ma alex a melman, ktori v podstate stratili ten vtipny nadych z jednotky, nakolko sa uz prisposobili...no teda az na melmanov zachvat...a takisto opice mi prisli len ako ucast na dvojke, skoro som si ich tam ani nevsimol...celkovy dojem je...takto: cele mi to pride ako poprepletane rozpravky Doba ladova (velkooke mladatko v roli vevericky), Levi kral (hlavna zapletka), Shrek 3 (od vtipkov k ponauceniam) a Madagaskar (logicky - postavicky :D ) pomerne zasluzene 4* ()

Vorlon

Tak tohle nesahá jedničce ani po kotníky. Nějak mi v tom filmu chyběla komediálnost. Už to byla čistě pohádka, pro malé děcka. ()

Anayka

K tomuhle animáku jsem se stavěla skepticky. Asi neprávem. Nakonec si říkám: vždyť ono to bylo i docela vtipné! Přece nebudu brát na film pro děti stejná měřítka jako na film "pro pokročilé". ()

Panacek

Děs...a navíc je jasný, že to bude pokračovat. I s tou debilní bábou, hantecem, prima písničkou, kydama o sandiégu a zkrátka s celým tím harampádím. ()

Withree

Je to v podstatě stejné jako jednička ovšem jen s notně pozměněnými příběhy jednotlivých hrdinů ( A to ještě vypůjčená linie z Lvího krále). Nebavilo mě to tolik jako první díl. ()

marek86

Slušná zvířecí animovaná komedie, která má svoje slabší a silnejší místa. Pro mě lepší průměr. Hodnocení 6/10 ()

RajAthen

Kouzlo jedničky je pryč, zbývá docela dost moralizování a zbytečných dějových linek (hlavně žirafák mi docela brzo pil kev), to ani tučňáci zkrátka nevytrhnou... ()

matt85

Třeskutě vtipné a naplněné zábavou, humorem a skvělým českým dabingem(Morris 4EVER). Skvělé pro naprosto všechny, jak děti, tak dospělé. Stále to nedosahuje uměleckých kvalit Pixaru, ale druhý Madagaskar nabízí ryzí filmovou zábavu a hravě překonává i první díl. ()

josieaddms

O nic horší než jednička. Totální bomba. Cituju z Madagaskaru každý den, a většiny scén a vtipů se nemůžu nabažit. Pro ty co dali dvě, nebo tři hvězdičky doporučuju film shlédnout znovu, protože je to podle mě chutný filmový zážitek, plný toho co jsme od DreamWorks a jejich animovaných filmů očekávali. ()