30 dní dlouhá noc

• USA 30 Days of Night (více)

Každý rok se město na severu Aljašky na měsíc ponoří do tmy. Letošní zima však přinese i smrt.. Místní obyvatelé nemůžou zastavit to, co přichází. Krvežízniví upíři se vydávají na šílenou žranici. Je to svět, o němž dosud jen snili. Jenom dva lidé stojí mezi hladovými vetřelci a těmi, kdo přežili první krvavý útok. Šerif Eben (Josh Hartnett) a jeho žena Stella (Melissa George) bojují, aby mohli zase spatřit denní světlo. Dokážou městečko zachránit nebo se setmí navždy? (oficiální text distributora)

Suzie05

Vytkla bych tomu asi jenom jednu jedinou věc: Bylo to moc zdlouhavé,... kdyby to bylo tak o půl hodinky kratší, možná bych dala i plný počet. Josh Hartnett mě na konci fakt dostal jak si........... a pak ten krásný východ slunce. To by těch pět možná zasloužilo. ()

Crazer

Chválím, opravdu chválím australské filmy, ale nikdy bych si netroufl věřit v to, že Josh Harnett bude schopen hrát v takových krvavých jatkách. Velké překvapení jak od tohoto snímku, tak od Joshe samotného (ač ho nemusím po shlédnutí Pearl Harbour). Nejspíš nic krvavějšího jsem zatím neviděl. Mrazivá atmosféra dorazila i do mého pokoje a doslova mě v táhla přes monitor do prostředí Aljašky. Oči mi přecházely vzrušením z rostrhaných krčních žil a vyhlazování monster pomocí rypadel, zdvihadel, bagrů, bouchaček, seker, oblíbeným ozubeným drtičem nebo UV zářením. Trhání, drcení, mlácení, sekání monster působilo opravdu více než efektně. Hudba, o té snad už ani nemluvím (hodně podobná v Resident Evil) hodně nasvědčovala podělaným trenýrkám. Jedná se o další z mála řady filmů, o které mám zájem na DVD :)). ()

corpsy

Nie, upírim odrastencom a ich krvavým stvoriteľom by sa toto (v)kusné dielo nepáčilo. Aby sa nadrasa chovala nelogicky? To ešte tak húf na kosť primrznutých obyvateľov tohto zapadákova, to ešte áno. Ale tvor, ktorý nás preskočil v potravinovom reťazci? Dramaturgia scenára sa chová skaderuka, skadenoha, neponúka nič, čo by sa podobalo napätiu a možno keby sa to točilo ako béčková hujovin@ a nie ako áčkový štandard, bolo by čo odpúšťať. ()

Haluzz

Jedna hvězda za upírskou holčičku a jedna za scénu, kde se Mark odváže a vyjede do ulic. To je vše, co jsem tomuhle pokusu o horror se spoustou ukecaných scén, nulovou atmosférou, nudnými upíry a dementním koncem přiznat ... ()

Tryskomyš

Do tohoto filmu jsem šla, aniž bych věděla, že je upírský. Nebyl špatný, je skoro tak dobrý jako Stmívání. Ale zrovna jsem neměla moc chuť na tento žánr. Proto 3 hvězdy. 70%. ()

spaceboyCZ

Tohle je neco, co tady dlouho chybelo. Takova ta vzpominka na klasicke horrory 70. a 80. let. Slade nam tu predvadi doslova krvavy koncert servirovany se vsemi moznymi krvavymi detaily az se slabsim povaham muze obcas prevracet zaludek. Bezbranne mestecko vydano napospas inteligentnim, supersilnym a zatracene ziznivym bestiim s temer lidskou tvari... Samotni upiri jsou ztvarneni do podoby, kdy doufate, ze vas nebudou strasit dalsi tyden noc co noc. Nevim, zda v maskerne odvedli az tak dobrou praci nebo casting mel za ukol najit hodne slizke a nechutne lidi uz od pohledu :D, kazdopadne je to vynikajici. Zvukova stranka veci je misty az prehnana, bez problemu by se mohl film jmenovat Vriskot tmy :D. Nicmene zaber, ktery mne uvedl do naprosteho uzasu byla kamera letici nad mestem a skytajic nam pohled z ptaci perspektivy, kdy se po zasnezenych ulicich potemneleho mesta prohaneli upiri lovici svou korist - lidi - a zanechavajici po sobe jen velke krvave fleky. Zminovat herecke vykony snad ani neni treba, strach v jejich ocich je naprosto dokonaly... Takovy horror tady dlouho chybel. ()

Kryton

Toto je zaručeně horor roku 2007. Dusivá , temná a plíživá atmosfera po celou dobu. Masakrozní až to člověku vrhne do oka slzu a chce se mu řici : Konečně!!! . Komiks jsem nečetl , ale za takovéto zpracovaní se stydět nemusí. Bonus: neromantický konec ! ()

jarkolar

Tak tomuhle říkám propadák. Ohromná nuda... Škoda necelých dvou hodin. Naprosto nesmyslný chování, plynutí času atd. A ten stupidní konec? To snad ani nemysleli vážně! ()

Cimr

Není to zrovna nejlepší horor všech dob, ale atmosféru to má a jako protilátka k nablblým teen vyvražďovačkám to působí dostatečně. Pravdou jest, že téma malé vesničky sužované ďábelskými krvesajci je poněkud obehrané a v některých případech i lépe zvládnuté (např. Prokletí Salemu od Stephena Kinga). Co zajímavého tedy 30 dní dlouhá noc nabízí? Především úžasnou výtvarnou stránku (pohled na upíří masakr zeshora), pak celkem slušné herecké výkony a ucházející pointu. Ale pokud horory nejsou vaší krevní skupinou, o nic nepřijdete, když tento film vynecháte. ()

ladko

Vcelku napínavé s peknými maskami, ale zato s otravným kvílením "upírov". Scénar trochu nelogický a záverečný upgrade hlavného hrdinu bol čudný ale aspoň vďaka nemu zafungoval koniec filmu, ktorý vytiahol hodnotenie na tri a pol hviezdy:). ()

Zayl

Brilantně uchopená comicsová adaptace, jež dělá z 30 Days of Night nadprůměrnou podívanou. Líbilo se mi hlavně chytře zvolené mrazivé prostředí aljašského městečka Barrow, ve kterém se s příchodem černočerné noci rozehrává krvavý masakr. Můžou za to brutální, nemilosrdná a extrémně rychlá krvelačná monstra. Tahle směsice dokáže dokonale vyvolat tu pravou nadupanou atmosféru, prošpikovanou parádními lekačkami. Je to syrový a místy šokující příběh o krvi, z kterého je cítit mráz, který zalézá za nehty. Rozhodně se nejedná o žádné béčko, ale o pořádný áčkový nářez. ()

nirvana91 odpad!

Zbytočne roztiahnuté pomaly na 2 hodiny s príšerne nudným dialógmi. Zaspávala som pri tom, takže ku koncu som už tie tiché pasáže striehnutia na útočníkov pretáčala. Necítila som z toho žiadne napätie, niečo čo by ma pri tom živote udržovalo a vyburcovalo vo mne pozornosť. Tie "upírie" krivé ksichty ma skorej pobavili namiesto aby ma z nich v riti trhalo. Každý predsa vie, že upíra treba najskôr pozvať do domu aby mohol vstúpiť, ale týmto tvorom očividne nič nebránilo len tak si lejzy-blejzy pobehovať kade sa im zachcelo. Srdcová záležitosť Josh/Melissa ma za srdce nechytila a koniec bol dosť trapas. Ako komiksové spracovania mám rada a možno je toto jeho verná kópia. Ale čo je moc, to je moc. Toto proste nie. Pre mňa odpad! ()

agentmiky

Docela slabota.Film mě v žádných ohledech nijak neoslnil,ale očekával jsem od něj lepší počin.Zajímalo by mě,kde se tam ti upíři vzali,protože to vysvětlené nebylo a myslím si,že to filmaři trochu nedomysleli.Akce zde byla slušná,ale mohla být ještě lepší.K příběhu asi moc mluvit nebudu,protože není o čem.Josh Hartnett je mi jako herec hodně sympatický,ale tento film nedokázal ani svým nadprůměrným výkonem zvednou z lehce našedivělého filmového průměru.Hodnocení:55% ()

verbst

Jeden z nejlepších horrorů za poslední roky. Vizuální stránka nádherná a rozhodně dohromady o táááákhle moooc lepší než Silent hill. Josh byl skělej, a vlastně je lepší a lepší. A překvapilo mně, jak byla mrcha z ALIASu Melissa George příjemná... ()

Wysch

Efektní. Mrazivé jako prostředí Aljašky. Přesto místy nudné. Proč to vysoké hodnocení, ptáte se? Inu, počkejte si na konec. Muhaha. It's my turn now. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

26.04.2009

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci