Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (více)
Animovaný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Epizody(37)

tomas_skala

Death note je první anime, které jsem kdy viděl, a abych pravdu řekl - moc jsem od něj nečekal. Dal jsem ale na doporučení kamaráda, a na seriál se podíval. Toto anime si mě získalo už od prvního dílu. Skvělá zápletka o klukovi jménem Light, který věří dětským ideálům o dobru a zlu, kterému se do rukou dostane velmi mocný nástroj na zabíjení. Proti němu, coby sériovému vrahovi, stojí nejlepší detektiv světa - L. Tato bitva intelektuálů mě opravdu chytla již od samého začátku až do konce první série. V druhé sérii jsem si nemohl zvyknout na dalšího vyšetřovatele - N a nového “záporáka”. Kdyby seriál skončil první sérií, ohodnotil bych 10/10. Bohužel, druhá série mě nebavila tolik, takže celkové hodnocení je 9/10. ()

Tobikkk

Pecka!!! Když jsem na tento skvost na netflixu náhodou narazil, vůbec by mě nenapadlo, že to bude taková jízda. Velmi jsem se bál, jak se bude se zápisníkem pracovat. Přeci jen v manze byla i guma, která kirovi oběti obživovala. Bylo úžasné, že se fanda nemohl rozhodnout, na koho straně je, komu fandit, komu věřit a kdo ho nezradí. Přeci jen Lightovy obhajoby proč je dobré utvořit ,,nový svět" byly dobře podány a dalo se jim uvěřit. Když se odhalil L, myslím že většina sledujících se přidala na Lightovu stranu, jelikož věřit někomu, kdo nemá základy slušného chování a sedí jako dítě se zkrátka nedá. Navíc Lightovo logické myšlení(scéna v autobusu, následně ve vlaku) prostě nutí mu věřit. Když se ale divák dostane dále, začne vnímat jakou povahu, chování a myšlení má L, a o co mu jde, zase neví, kdo ze dvou hlavních postav dělá správnou věc. Úžasně je ukázané myšlení lidí, kteří jsou na tom úplně stejně, a stojí za Lightem. Líbí se mi, že Kirů může být více, lze se zbavit schopností zabíjení, odůvodnění, proč mít oči a mnoho dalšího. Ty 2 epizody(asi 5-7, nevím přesně), když má manželka zavražděného detektiva důležité informace, které jde nahlásit, je úžasné jak může být obyčejná chůze po chodníku napínavá. Opravdu velmi chválím tvůrce. Light jí musí zabránit, aby došla k cíli, nesmí se ale prozradit. Každou uplynulou vteřinou, každým krokem napětí stoupá, jelikož se přibližují a přibližují. Druhá polovina seriálu ztratila to počáteční kouzlo a za mě byla horší, a jednoduší. Konec byl podán strašně rychle a nepřesvědčivě. Ale seriál jako celek mě nadchl. Kdyby takových anime bylo více, byl bych opravdu rád. 9/10. ()

Honza__St.

Typická anime blbost (jak jinak, po roce 2000 jsou všecky japonský animáky blbosti). Ale jednu hvězdičku musím dát za nápad - nejsem zrovna typ vyhledávající krev, ale jé jak strašně bych chtěl takovejhle notýsek mít. ()

Metalistka_

Skvělý seriál, který se morálně i dějově velmi podobá seriálu Dexter, ale trpí i stejnými problémy. V polovině seriálu jako by potenciál zcela zahodili. Vůbec to nechápu. Jinak první polovina je vážně poutavá a člověka stále nutí dát další a další díl. Po příchodu první mladší ženské postavy se to poněkud zvrátí do menší úchylárny, a pak už je lepší seriál raději vypnout a přestat koukat. Ale pokud i tak vydržíte, zažijete v celku dobré finále. ()

ondrejxsima

Tak ale jo. Těch 8,5/10 to je. Každopádně nepředbíhejme. Death Note, je velice zajímavým počinem. Zvláštní na něm je to, že se tam náchází absolutně až bych řekl dokonalé epizody (Epizoda 7, která je jedna z nejlepších věcí, co jsem snad kdy viděl) a pak se zde nachází epizody, u kterých se vám ani nechce věřit, že je točili stejní lidé jako ti předchozí (druhá polovina seriálu). Každopádně popořadě. Příběh si nechám až nakonec. Co musím vypíchnout jako jednu z nejlepších věcí, co jsem kdy u seriálové tvorby viděl je hudba. Nevím co skladatel bere, ale buď ať toho nechá, nebo ať mi pošle taky, protože ta hudba - to je něco neuvěřitelného. Od poklidných melodií až po monumentální a orchestriální písně. Hudba automaticky 10/10 ani se nebavme. Vizuál není o moc horší. I v epizodách, kde se prakticky pouze mluví, dokáže svojí vizuální nápaditostí vždy překvapit (třeba rozdíl mezi smýšlením lighta a kiry) Mnohdy tento vizuál obsahuje neuvěřitelné detaily a jindy zase ukazuje otevřené pohledy na město. Neuvěřitelně také musím pochválit postavy a jejich dabéry. I přes to, že se v příběhu nachází některé né moc potřebná a až nudné postavy oproti ostatním, stále se jedná o nad průměr. No a jsme u příběhu (tohle bude těžké). První polovina - jedna z nejlepších věcí co jsem kdy viděl, Druhá polovina - co to k*rva. Jakože pardon, ale po 16. epizodě přichází několik absolutně nudných epizod, které jsou bych řekl až podprůměrné. A příběh o firmě s death notem? To bylo něco strašného. Jakože pardon, ale žádný člověk z té firmy neměl nic, čím by se odlišoval od ostatních. Prostě mi to připadalo jenom jako výplň pro natáhnutí, jinak nechápu proč by to tam vůbec dávali. A smrt L? Proč ho zabíjeli? Ztratili na polovinu seriálu asi nejlepší postavu. Místo toho přichází Near a Mello, kteří opravdu, ale OPRAVDU nestačí. Tvůrci prostě chtěli, aby měl light nějaké soupeře a tak vybraly postavy, co jsou jako L, akorát horší. Ano, po té co na scénu přichází "X-kira" se to sice mírně zlepší, protože už se příběh soustředí na Near VS Kira, ale alespoň mi příjde, že postava Neara není ani zdaleka tak dobrá jako postava L. Near totiž nemusí přinést žádnou ztrátu, aby nakonec vyhrál a za své špatné činy nenese téměř žádnou odpovědnost. I když není proveden zrovna špatně, pořád si stojím za tím, že kdyby místo něho na židli seděl L, příběhová stránka seriálu by byla o něco lepší. Pak se ale dostáváme k posledním pár epizodám, které se tak trochu navrací do starých kolejí a minimálně předposlední a poslední epizoda jsou opět téměř dokonalé skvosty. Takže ve výsledku, když vezmu v potaz, že první polovina byla téměř dokonalá, pak bylo pár špatných dílů, a pak se to zase postupně zlepšovalo, nebyl ten příběh zase tak špatný. Každopádně bohužel musím i tak říct, že je seriál strašně nadhodnocený a rozhodně se (minimálně po příběhové stránce) nejedná o žádný dokonalý snímek. Má to potenciál, dobrou myšlenku, v pohodě příběh, úžasnou hudbu a vizuál. Hodnotím tedy TĚSNÝMI 8,5/10. PS: Ještě jsem zapomněl zmínit, že v obzvláště první polovině je problém, že se seriál snaží tvářit geniálně, ale někdy nám jakožto divákům zatajuje klíčové informace. To se ale děje jenom v některých epizodách. () (méně) (více)

Gerwant_L2

Seriál který mi dal sežrat jak promyšlený příběhy můžou i kreslený seriály vyprávět ale hlavně u mě to změnilo vnímání na tento žánr... Poprvé jsem se o Death note dozvěděl od Youtubera Keryho který dělal rozbor na Death note film který je Absolutní sračka a Wingard už by nikdy neměl točit filmy... Když se Lightu Yagamim dostane do rukou Zápisník smrti... Stačí si představit tvář, napsat jméno a příčinu smrti, a za pár sekund dána osoba zemře.... Postupně se ale do průběhu seriálu dostává Detektiv známý jako L později i Ryuzaki.. a začne ta nejlepší hra na kočku a myš kdy se oba snaží zjistit jméno a tvář kdo prohraje umře..... Že to zní dobře?? Taky že je ()

Rikoz99

Toto anime bych doporučil v podstatě komukoliv. Zápletka se může zdát jednoduchá - génius, Light, najde sešit, díky kterému může zabít kohokoliv, když zná jeho jméno a tvář, díky čemuž se chce stát bohem. Jenže aby to neměl tak lehké, plete se mu pod nohy další génius a detektiv, L. Ze začátku mě až tak seriál nechytal, což se ale změnilo v 7. epizodě, kdy jsem byl prakticky přilepený k monitoru napjatý, co se může stát dál. Musíte si říkat, že to musela být epizoda plná akce, efektů a tak! Ne. Dvě postavy chodili po městě a bavili se. A myslím to smrtelně vážně, když říkám, že je to moje nejoblíbenější epizoda a dle mého názoru vrchol epizod. Bohužel po přibližně polovině kvalita upadá. OST je úžasný. Animace odpovídá roku vydání, což ale neznamená, že je špatná! To vůbec! Je nádherně zpracovaná a nemám ji co vytknout. Někoho by mohlo odradit, že je to animované, ale to nic nemění na tom, že je to dobře napsaný příběh. Rád bych tomuto seriálu udělil 100%, jelikož jej i přes nedostatky řadím do mých nejoblíbenějších seriálů/anime, ale kvůli druhé polovině a některým postavám v ní nemohu. 90% ()

Thalin

Skvělá hra na kočku a myš a souboj geniálních mozků. Celý nápad s deníkem je rozhodně zajímavý a to, že má svoje pravidla, ho dělá zajímavějším a nebezpečnějším. Začátek mě rozhodně bavil víc. Byla jsem napjatá, zajímalo mě, co přijde dál a Light i L mi přišli jako dva geniální cvoci, jen každý jiným způsobem. Pak to Lightovi vleze na mozek, objeví se Misa a on mi začal jít neuvěřitelně na nervy. Bavil mě tu hlavně La jeho přemýšlení a cpaní se sladkostmi. Ale hodně zachraňují scénky s andělem smrti a jeho posedlostí jablky. ()

sdf1

Chce se mi věřit, že většina lidí co tohle hodnotila viděla z tohoto seriálu maximálně tak těch 17 prvních epizod, které si toto hodnocení ještě s přimhouřenýma očima zaslouží, protože 88% a titul jednoho z nejlepších anime je opravdu moc na tento seriál. Prvních 17 epizod jsou opravdu v pohodě. Příběh je zajímavý, vyvíjí se vcelku rychlým tempem... Je to zkrátka dobrý detektivní seriál. Přibližně 17. epizodou však končí snad všechno co bylo na seriálu tak dobré. Kdyby byl v tuto chvíli seriál ukončen nějakých solidním finále asi bych si na nic nestěžoval, ale seriál pokračuje dál. dále spoilery! Najdou se sice chvíle (epizody), kdy je seriál stále dobrý, jako např. smrt L nebo otce Lighta... a hudba je taky fakt dobrá, ale jinak je to většinou fakt špatný. 17. epizoda totiž prakticky ukončí (nebo zastaví) všechno, co budoval, jelikož L v tuto chvíli přestane podezřívat Lighta, že je Kira a musí začít od začátku. I Light samotný zapomene, že je Kira a pomáhá L vyšetřovat nového Kiru, který je oproti tomu předchozímu úplná nula a celou dobu je moc dobře vidět, kdo má navrch. Postava Misy Amane je v tuhle chvíli úplně nehorší stránkou seriálu, jelikož je opravdu otravná a v příběhu je už skoro úplně k ničemu. Když se Light konečně dotkne "deníku" a vrátí se mu vzpomínky, jedná se sice o epickou scénu, ale příběh je stále nudný, jelikož už to není ten souboj mezi dvěma génii. L totiž Lighta už nepodezřívá. Když poté L zemře, seriál už nemá co nabídnout, a tak se musí objevit N. L-ova kopie, jenom horší, s horším dabingem a jinou barvou vlasů. Nakonec finále nebylo tak špatné (za mě bylo jen ohromně nezajímavé), ale opravdu nedokázalo zachránit zbytek seriálu. ()

Kronis

V žánru anime som celkom nováčik, videl som dokopy asi len 4 takéto seriály, ale musím povedať, že tento má určite niečo do seba. Najviac čo ma bavilo, tak bol neskutočne prepracovaný príbeh, ktorý ma držal neustále v napätí a nemohol som sa dočkať, ako to bude pokračovať ďalej s Lightom. Určite stojí za pochvalu aj soundtrack, ktorý ma vtiahol ešte viac do príbehu a to isté platí aj o kamere, ktorá je v tomto prípade parádna. Bohužiaľ, od druhej polovice sa to začne viditeľne a nepríjemne spomaľovať, čo môže kaziť zážitok, ale furt je to v pohode pozerateľné. Ak chcete začať s anime, tak toto je perfektná voľba na začiatok. 9/10 ()

OdinSS

Nikdy jsem nesledoval žádne anime, ale toto mělo natolik příznivé recenze, že jsem se koukl na první díl a hned jsem na tento styl seriálů změnil názor. Velmi dobře zpracované, promyšlené a spletité. Stojí za to ho vidět. ()

Isshin

Po 26. epizódu je to veľmi skvostný seriál, ktorý by nepotreboval pokračovanie. Bohužiaľ po 26 epizóde to ide dolu vodou. Pripadalo mi to, že som pozeral úplne iný seriál s nádychom DN. Mno do pekla! Čo sa s nimi stalo? Ale hoc' to nebolo také dobré ako predošlé časti, dopozeral som to nejak. Lightov smiech je nezabudnuteľný. Silné 3* . ()

kanei

Neviděl jsem sice zatím všechny díly, ale jsem za dvěmi třetinami a bohužel mu již trochu dochází dech. Jinak jde o velmi povedenou kriminální záležitost, na kterou se ale nedá dívat v unaveném nebo jinak poznamenaném stavu. Většinou jsem si musel seriál pozastavovat abych dočetl titulky a pochopil, o co se vlastně jedná, takže pokud neumíte japonsky a nebo nemáte IQ přes 150, nejde zrovna o oddechovku. Doplňuji po shlednutí posledního dílu. Nenapadá mě nic jiného než perfektní záležitost, posledních asi 5 dílů jsem viděl v řadě a jinak to ani nešlo. I když se konec dá předvídat, stejně je podán naprosto dokonale. Jeden z mála seriálů, který věděl, kdy skončit. Škoda, že to neumí téměř žádný z amerických tvůrců. ()

disstanda

Brilantní manga detektivka se soupeři v postavách studenta Yagamiho který se zmocnil "Zápisníku smrti" a pošahaného policejního vyšetřovatele L kteří se nesnaží jeden druhého zastřelit nebo vyhodit do povětří, ale ve dvou sériích přechytračit a dostat na lopatky. Je velikou škodou, že tento seriál unikne mnohým kteří by si ho užili pro jeho detektivní složku jen z klasického stigmatu "kresleného seriálu pro děti", který manga stále má. Minusové body za utnutý konec. Po X kličkách v průbehu seriálu jsem byl z dost jednoduchého konce zklamán.. ()

bax

Tento seriál patrí k jedným z mojich najobľúbenejších a patrí k tým, ktoré vám vrelo odporúčam. avšak aj napriek tomu budem k nemu kritický. Rozdelil by som ho na dve časti - pred a po smrti L. Zatiaľ čo dej počas života L je plný súbojov medzi hlavnými hrdinami najmä v psychologickej rovine majstrovsky vytvorený autorom tohto seriálu, druhá časť (po smrti L) mi už príde nezaujímavá, akoby sa tvorcovia snažili vyťažiť čo najviac na skvelom nápade a preto naťahujú túto sériu ak osa len dá. Rozhodne by som sa nenahneval, keby dej končil ako v sfilmovanej verzii. Rozhodne toto je najväčšia slabina seriálu a zvyšné diely do konca som preto odsledoval už len z povinnosti. Ak však chcete zhliadnuť prvé diely (po smrť L), tie hodnotím vysoko pozitívne za 4 až 5 hviezdičiek (skvelý a originálny nápad, dej, psychológia postáv, dobrá kresba, napínavé zvraty atď), no druhá časť už má len horko ťažko na tú jednu (už to vidím len ako akýsi dojazd, aby séria mala čo najviac dielov) -> preto priemer mi dáva 3 body za tento seriál. ()

doginko

Určite najlepšie manga čo som kedy videl...dokonca ma to chyilo viac ako afro nigggaaaaaa samurai...skuknuté za necelé 2 dni :)))...veľa komentárov je tu o tom že seriál by sa dal rozdeliť na dve polovičky a tá druhá už nestojí za niča malo to skončiť smrťou L...moc nesúhlasím,pretože nejako to muselo byť ukončené...aj ked je pravda že prvých...10-15 dielov bol absolútny masaker....po spojení lighta s L,presune z japosnkého Linkin Parku na japonsky Limp Bizkit to trošku upadlo,ale po smrti L to znovu nabralo na obrátkach a vyvrcholilo neskutočným preposledným dielom...že WAU... čo sa týka grafika ako je u japoncov známe je geniálna s perfektným vykreslením charakterov postáv....RYUK je správne úchylný,misa-misa nadržaná :))) ...lighto-kun besný,po krvi bažiavi bastard....atd.atd.. Príbeh zaujme od začiatku a je bezchybný až do konca. Pre mna je to určite naj čo som v anime videl... ()