Podivínský policista Max Payne (Mark Wahlberg) se snaží v touze po pomstě vypátrat člověka, který je zodpovědný za brutální vraždu jeho rodiny. Tajemství se však ještě prohlubuje a Max se musí utkat s nepřáteli, kteří nepocházejí z tohoto světa… a čelit takové zradě, jež ho zavede až na samotnou hranu příčetnosti. (Magic Box)

Tuxedo

Filmový Max Payne nepobral moc charizmatu svého představitele ani chytrosti, čímž se děj zredukoval na nudnou a předvídatelnou detektivku s pár bolestně (ne)logickými přehmaty. Vizuál by ušel (ačkoliv takové Sin City je stonásobně víc cool), zůstává však naprosto nevyužit v čele s bezradnou akcí, která se pohybuje od příliš krátké přes obyčejnou až po absolutní střihový a trikový chaos. 5/10 ()

somnar

Jedinou plnokrevnou akcí letos zůstanou fakt jenom Wanted a Taken. Max Payne bohužel minul cíl. Vystřílel většinu svého prachu na perfektní temnou stylizaci, zápletkou místy připomínal solidní noirovou detektivku, ale trailery přece slibovaly nářez jiného typu a kalibru. Max Payne měl být hlavně nekompromisní střílecí záležitostí - a tady zklamal na plné čáře. Vizuál fajn, herci také, ale ta akce! Nemastná, neslaná, za dva dny už jsem si skoro na nic nevzpomněl... Byl tu obrovský potenciál, proměnit ho v něco kompaktního ale evidentně bylo nad síly všech zúčastněných. 60% ()

Hal_Moore

U mě tedy stále zůstává Odplata jako nejvěrnější zpracování stejně staré hry Max Payne. Škoda že nikdo z tvůrců hru nehrál, možná by film dopadl o něco lépe. Příběh naprosto překopaný, hloupý a postrádající sebemenší množství logiky. Co tam proboha dělaly ty valkýry? Ty mě iritovaly asi nejvíce, Moore se měl zaměřit spíše na akční než na fantasy stránku, protože ta mu jde skvěle, s akcí jsem byl tedy spokojen, ale... Muselo jí tam být tak pomálu? Tři přestřelky dohromady čítající něco přes deset minut versus hodina a půl zbytečného hloupého kecání. To má být akční film? To má být adaptace 3rd person hry? Kam se vytratila temná, noirově dusná, depresivní a deprimující atmosféra, kterou byla předloha naplněná? Ne, tohle se zkrátka nepovedlo a já doufám, že za takových pět let se toho znovu chopí někdo povolanější, nejlépe někdo, kdo s oběma díly herní předlohy má nějaké zkušenosti. PS: Hlavní role byla obsazena v pořádku. ()

TheDarKnig

Velmi pěkná atmosféra, noir kořeny z toho jdou poznat a práce s vizuálem (filtry a sníh) není určitě odbytá. Ale postrádá to dobrý scénář, a trošku charismatičtějšího hlavního hrdinu, Wahlberg sice nebyl nejhorší volbou, ale oproti hernímu Paynovi postrádá to charisma a at se snaží sebevíc, opravdový badass není ani náhodou. Dále pak mohl film určitě lépe pracovat s ve hře hojnými monology (myšlenkovými pochody), které by dodaly té temné atmosféře prohnilého Noir Yorku opravdové grády, takhle to zůstalo na půl cestě. Zase na druhou stranu musím ocenit, že je cítit snaha se aspon nějak podobat první hře, příběh ji volně adaptuje a lze zde najít kupu odkazů a jmen - ale jména jsou tak opravdu všechno, chování, charakteristiky a důležitost postav úplně někde jinde. Co se týče slavného bullet-time - nevyužitý tak, jak měl být, scéna v Ragnaroku parádní, ale to je tak asi vše. No a finále zklamalo, když se tam objevila ta ženská, čekal jsem ho více gamelike.. Takže ve finále průměr a jeden z těch filmů, který v trailerech slibuje něco mnohem víc, než opravdu je (zásluhou Mansona??) ()

TeeAge

|| Scenár: Beau Thorne / Based on Max Payne by Sam Lake | Hudba: Marco Beltrami, Buck J. Sanders, Metsuo | Produkcia: John Moore, Scott Faye, Julie Yorn | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Dune Entertainment, Firm Films, Foxtor Productions | Rozpočet: 35 miliónov $ | Tržba: 85,761,789 $ || What's your name? Max Payne. (...) Postava, ktorá sa stala legendou naších myslý, démonom temných nocí strávených za pí.sí. Ako pes za svojím strateným pánom som roky zdvíhal hlavu, za každým, když jsem zaslyšel jeho jmémo: Max Payne. Potajomky, v duchu som stále veril, že sa znova objaví: Max Payne 3. Ale nadarmo. S upadajúcou nádejou som čakal, že sa alespoň jeho duch, jeho svet, jeho bolesť znova ukáže. Rok 2008: Max prichádza striebornou cestou. Prípravy, rozpočet, obsadenie, ukážky... Každý hlboko dúfal, že to môže byť on. No boli aj takí, ktorí pochybovali. Osud strieborného Payna zakotvil medzi potuchami jeho zverencov. Sakraťažkú úlohu utvoriť atmosféru pravého Payna skoro zvládol, no dejovo si chcel nájsť novú, vlastnú cestu. Valkyri ho zároveň uchránili a zabili. Ťažko povedať, čo by sa bolo Maxovým zverencom páčilo viac, zachovať pravý dej a spraviť dvojhodinový videoklip, alebo do toho vôbec nemiešať ani Monu Sax? Najprv rozstreliť štyri dráty na streche mrakodrapu a tak zabiť nepriatreľa v helikoptére, alebo len jednoducho streliť osneženou pištolou do srdca vraha jeho manželky? Odpovede na tieto otázky dáva lineárna reflexia toho, čo bude nasledovať. Niečo podobné, ako pri Nolanovom Batman Begins, ktorý bol vymyslený preto, aby sa mohol zrodiť Dark Knight. Koniec tohto filmu, ktorý si pozrel len asi sám režisér (po záverečných titulkoch) dáva najavo, že sa týmto filmom chcela vytvoriť nová ére Maxa Payna Strieborného, ktorý si svoj temný hlas už v pokračovaniu toľko nevyužije, ako svoje neľútostné umenie strielať v časovom pásme bulett time. 03.06 CET ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný kriminálny film, ktorý je filmovou adaptáciou slávnej počítačovej hry. Má pomerne dobrý príbeh o policajtovi, ktorého rodina bola pred tromi rokmi zavraždená, čo ho zmenilo a tak sa z neho stal ostatnými neobľúbený samotár, ktorý žije len pre nájdenie ich vrahov. A práve sa zaplietol do série brutálnych vrážd, ktoré by mohli s hľadanými vrahmi súvisieť a tak začne prípad vyšetrovať, pričom ho stopy vedú až k vysokým miestam a mnoho ľudí je proti tomu, aby sa mu podarilo uspieť. Spracovanie je ale veľmi rozporuplné, ak chceli tvorcovia uspieť, v prvom rade si mali ujasniť, čo vlastne chcú točiť. Keďže sa malo jednať o adaptáciu akčnej hry, tak by som očakával plnohodnotný akčný film, čo ale neplatí, lenže problém je, že toto nefunguje ani ako pravá kriminálka, keďže dej je až príliš jednoduchý a celý ten nápad s drogami mi pripadá ako z nejakého braku, čo nemá v serióznom filme čo robiť. A navyše to vôbec nefunguje ani ako dráma o problémovom hrdinovi, ktorý sa nevyrovnal s minulosťou, na to je to jednoducho až príliš hlúpe. Ale napriek tomu, že tú nezvládnutosť cítiť prakticky stále, nemôžem si pomôcť, ale mne to nejakým zvláštnym spôsobom sadlo. Väčšinu času sa síce nič výraznejšie zaujímavé nedeje, ale dá sa na to pozerať a v poslednej tretine sa to už aj slušne rozbehne. Akcie je tu málo, čo je škoda, keďže sa vydarila. Tvoria ju iba prestrelky, ktoré sú perfektne natočené, odohrávajú sa vo veľmi dobre zvolených prostrediach, majú slušný počet zabitých a chválim aj výber zbraní, obzvlášť na prácu brokovnice je skutočne radosť pozerať. A tak škoda, že sú až v poslednej tretine a navyše ma mrzí, že väčšinou sa strieľajú iba policajti. Herecké obsadenie je celkom slušné, ale problém je s postavami. Mark Wahlberg mi celkovo sedí, ale toto moc nezvládol, vôbec som mu to neveril a navyše na detektíva nepôsobí práve najbystrejšie, Mila Kunis ma už celkom bavila, ale nemá moc priestoru, Beau Bridges mi zase prišiel väčšinu času zbytočný, podobne aj Chris O'Donnell, ktorý ale nakoniec ani moc priestoru nemá a hlavný záporák Amaury Nolasco sa hodí tak na druhotriedneho zabijaka a nie na hlavného záporáka, na to nemá žiadnu charizmu. Čo sa týka réžie a technickej stránky, chválim vizuálnu stránku, na tú je skutočne radosť pozerať, ale inak to absolútne nefunguje v žiadnom ohľade. Filmovú adaptáciu tejto látky som si teda predstavoval určite úplne inak, síce nie som práve počítačový hráč, ale hry som predsa len hral a Max Payne je pre mňa tou najlepšou vôbec. Toto je jednoducho nezvládnuté, nedotiahnuté, neakčné, bez nejakých lepších nápadov, ale ako som spomínal, aj napriek množstvu záporov mi to sadlo a to dokonca aj opakovane a preto to lepšie hodnotenie. Objektívna kvalita filmu- 53%, film sa páči mne na 74%. ()

genetique

Keď som sa dopočul, že je plánované sfilmovanie hry Max Payne, tak ma ako prvé napadlo, že pôjde (po nespočetných pokusoch kvalitne natočiť film podľa PC-hry) konečne o adaptáciu, ktorej hernú predlohu som hral a ako decko žral. Následne som však zostal v pochybnostiach, či dokáže triviálny príbeh hry, ktorý je však pre jej hráča viacmenej druhoradý, uspokojiť diváka, pre ktorého je dej poväčšine prvým faktorom následného hodnotenia. V rozpakoch som teda zostal aj ako divák. Musím povedať, že príbeh bol zaujímavo ochutený a doladený, a z pohľadu hráča by to bol veľmi zaujímavý podklad pre hru, no filmovo-chuťové poháriky diváka ostali určite neuspokojené. Spomaľovacie scény ako poznávacia značka hernej predlohy zostali nanajvýš nevyužité, nekompromisnosť a sympatická brutalita použitá v hre sa z filmu vytratili lusknutím prstu. Akcie je pramálo, prvá hodinka prakticky neponúka nič, čo by mi pripomenulo skvelú atmosféru hernej predlohy. Azda len Wahlberg ako verná kópia počítačového Maxa a všadeprítomný sneh. Nadšenie a nádej z možného a hlavne lepšieho pokračovania vylepšila neobjektívny dojem z filmu. 65%. ()

Eliott

Film jsem viděl před několika lety jako fanoušek počítačové hry a byl jsem velice zklamán, jelikož hra má obrovský příběhový potenciál a film se ubírá velice nudnou dějovou linií o nějakém až sci-fi/halucinogenním případu. Nevím jestli hodnotím objektivně, ale ani se na film znovu nechystám a prozatím ponechám takto. ()

Botič

Zabili mu ženu a on se rozhodl ji pomstít. Vydává se do nejhlubší sféry newyorského podsvětí a to, co zde nalezne, jej rozhodně nepotěší… a diváky taky ne. Vítejte ve světě, v němž z hrdinů krev neteče….. Vizuální stránka je to jediné, co na filmové adaptaci známé hry stojí za zmínku. Většinu výjevů jsme viděli už v daleko lepších snímcích a zde je to vše přetavené jen do nudné šedi, kam tento film bezesporu patří. Škoda:( 5/10 ()

3DD!3

Tak za prvé: tohle není Max Payne, je to průměrná béčková detektivka, která dostala peníze na scény s Valkýrami co ve hře ani nejsou! Kdybych měl hodnotit podle toho jaký ten film mohl být musel bych dát odpad, ale zkusil jsem být oběktivní a ty dvě si TOHLE celkem zaslouží. Pár solidně natočených scén tu je (dali by se spočítat na prstech jedné ruky) a stylizace, která jde však úplně mimo původní noirovou atmosféru, je docela zajímavá. Wahlberg mi nejenže do role Maxe nesedl, ale celou dobu mi připadal nějak podivně tlustý (no buduiž v potitulkové scéně byl už zase normální) a hrál přinejlepším nevyrovnaně. Tenhle film je prostě jedno velké zklamání a můžu jen doufat, že se za pár let až všichni na tenhle průšvih zapomenou někdo s respektem k původní hře odhodlá k restartu. ()

Hitman_47

Vezmeme to pěkně popořadě..film "vychází" (!!!) z počítačové hry.. počítačové hry, která měla označení 18+... počítačové hry, která pochází od hrdých Seveřanů (=> má fakt koule)... počítačové hry, jejíž celá hratelnost byla založena na filmech Johna Woo (kde Chow Yun Fat střílí obouruč a vystřílí toho vždycky hodně) a Matrixu (bullet time all the time) a příběh je hodně noir. Tak.. kdyby se tohle natočilo v Evropě, tak je to minimálně pořádná akční podívaná obohacená o spoustu krve....jenže(!!!), to by to nesměli dostat do pracek zhovadilé pussyny z Amériky. První věc, film je pro 13leté děti.... pro děti, které tenhle film stejně nepochopí, bo jsem s tím měl problémy i já (a to jsem první díl dohrál nejméně 13x). Nejde o to, že by to bylo nějak extrémně překombinované... jde o to, že scénář psalo úplné hovado. Jinými slovy, takhle nelogický "psychologicko-horrorovo-detektivní-thriller" nemohl napsat nikdo, kdo hru alespoň jednou hrál a už vůbec ne nikdo, kdo je naprosto psychicky v pohodě. Akce je tu co by se za nehet vešlo...ještě k tomu je velmi špatně natočená...bullet time se koná jenom jednou a je taky celkem šejdrově natočený....Max tu ani jednou nevystřelí dvěma berretama naráz (ANI JEDNOU!!!!) a ještě je celkem zarážející absence krve (objeví se v celém filmu pouze 5x...z čehož 3x pár kapek na ksichtě, jednou jako malinkatý průstřel a pak na Maxově kabátu). Jediný, kdo z tohoto obrovského srance vychází se vztyčenou hlavou je Marky Mark, který tu jako jediný něco hraje (a taky ho sralo, že nemohl fuckovat..za což má palec nahoru) a nepřehrává o sto šest jako ostatní herečtí kolegové. Moore se může hrdě postavit vedle pana Bolla a dát si jednoho panáka SAVA. A zkusí někdo házet sračky na Hitmana...oproti tomuto hovnu je to mistrovské dílo na 50 oscarů! ()

Le_Chuck

Ťažká podpásovka, ktorá bolí fandov (o fanatikoch nehovoriac) gemblerskej modly dvojnásob. Pojem herná adaptácia tu dostáva z časti úplne nový význam, lebo inteligencia zlých panáčikov na plátne je presne na úrovni tých herných. T.j. nascriptovnaých tak, aby sa v pravý čas objavili pre Maxovou hlavňou a o ich mohol efektne rozprášit na molekuly. Žial filmový, tak spraví asi raz (!?!?!). Obrazy krásne, príbeh v pohode, Valkýri detto, ale stále nerozumiem čo vlastne chcel Moore riešiť. Je úplne ako filmová Mona, totálne mimo mísu. 40% ()

Kaka

Zřejmě největší zklamání roku. Payne je dokonale nezvládnutá adaptace hry. Moore se tak vyrýsoval přesně podle mých předpokladů. Akce je nádherná. Syrová, úderná, dynamická a mohutná. Atmosféra není špatná, ač ten sníh není zrovna podle mých představ, ovšem co se absolutně nepovedlo je to co vlastně film chce říci. Chvíli se to tváří jako krvavá noir jízda (pozitivum) a o minutu později zde máme Akta X křížené Matrixem (negativum). Moore se v tom dost plácá a koncept hry mu jaksi uniká. Nabízí se zde přímo otázka jestli hru vůbec hrál. Celý příběh je dost brutálně poupravený. Jako vášnivého fanouška gamesy mne potěšily různé drobnosti a odkazy na hru (Alex, klub Ragnarock, scéna s rodinou). Na druhou stranu jsou to bohužel pouze jen odkazy, které ve výsledné kompozici nehrají prim. Především Ragnarock zůstal trestuhodně nevyužit, stejně tak jako scény na konci filmu odehrávající se v mrakodrapu, čemuž je ve hře věnovaná v podstatě celá třetí část. Některé počítačové finesy byly naprosto zbytečné a absolutně neseděly do filmu a více než dost mi chyběl bullet time a dvě Berrety v rukou Maxe (nepřesvědčivého) Wahlberga. Účast Olgy Kurylenko jsem doteď nepochopil, takže za co to ještě solidní lehce podprůměrné hodnocení ? Za již zmiňovanou akci, kterou Moore umí ! Za to, že to mohlo dopadnout ještě mnohem hůře, za fakt, že ač Moore nevěděl s jakou látkou má tu čest, popral se s tím solidně a nastrčil do filmu alespoň pár odkazů a asi hlavně a především za Milu Kunis a její Maserati. ()

Spiker01

Než jsem se na tom podíval, věděl jsem, že se to spoustě fanoušků nelíbí. Mě ale zaujalo obsazení Marka Wahlberga a Mily Kunis, kteří jsou parádní. Vlastně to byl vcelku dobrý film, líbila se mi hlavně temná atmosféra (noir) a akční sekvence taky nebyly k zahození. Jediné, co mi vadilo, byla myšlenka rádoby mýtických valkýr, které mi ve filmu vadily hodně. Vlastně netušim, koho napadlo vykreslit Maxe takhle. Jsem fanoušek, dohrál jsem všechny tři díly, ale tohle se k němu zkrátka nehodí, asi to bude taky důvod, proč se to všem nelíbí...70% ()

Krouťák

Jakožto fanouška stejnojmenné hry mě John Moore doslova urazil. Nezáživné a pro mnohé fandy Maxe Payna určitě velké zklamání. ()

akisha

A zrovna na tohle jsem musela jít do kina. Trvalo sto let, než se rozjela nějaká akce a hned jí pohřbila scéna, kdy Payne vpadne do prázdný kanceláře, zakrývá si obličej, naslepo střílí kolem a řve "Bíbí!"). Následuje vysvětlení hlavních motivů, které stejně nikdo nepochopí a zase další nelogická akce. S logikou je film vůbec na štíru. Jak je například možné, že Payne, po kterém je vyhlášeno pátrání, má bezproblémový přístup do své kanceláře nebo kam to vlastně šel pro ty dokumenty. Nebylo by to zrovna to první místo, kde by se dalo předpokládat, že se zjeví? A jak je ksakru možné, že zatímco Payne běží přes kancelář se zavřenýma očima a bez míření střílí kolem, tak několikrát zasáhne cíl, ale vycvičené komando o víc jak deseti členech (a VŠICHNI míří na něj), ho zasáhne jednou a to jde navíc o zranění, které Paynovi nestojí o sebemenší pozornost? Co se týče postav, žádný tu nejsou, jen takový chodící papírový panďuláci. Příběh se sérem pro výrobu super vojáků je tupej jak poleno. Obrovská škoda nevyužitého nápadu s Valkýrami, jejichž zjevení patří k nejlepším momentům, které můžete v Max Payneovi zažít. Film, u kterého si po zhlédnutí nevybavíte víc než jednu scénu (pro mě to byla ta, ve které se po ledové koupeli hejno Valkýr poprvé zjeví nad Payneovou hlavou - jaká škoda, že film nebyl v podobném duchu celý!), takže vám zbyde jen velice dobrý vizuál a krásně noirové záběry na zasněžený New York. ()

Falko

Ani po reprize nemozem dat menej, ako 3 hviezdicky, pretoze az taky zly sa mi tento film nezdal byt. Trailer mi daval pocit, ze sa jedna o nejaky akcny fantasy thriller, ale nie je to ziadne fantasy, iba nahlad na svet ludi, ktori pouzili akesi drogy na vojenske ucely a kedze prave kvoli tymto drogam niekto zabil rodinu Marka Wahlberga, on sa bude snazit vypatrat, kto to bol. V case premiery som si povedal, ze na tento film rychlo zabudnem a tak sa aj stalo, teda ked som sa dival na reprizu, bola to pre mna, ako premiera. Niektore akcne sceny, boli az prilis pomale, alebo prilis natahovane, ale bavilo ma to. Chvilkami som mal pocit, ze sa film snazil napodobnit chladnu dazdivu atmosferu zleho sveta z thrilleru SEDEM (1995), ale to by musel mat omnoho kvalitnejsi a napinavejsi scenar. Jednoducho netreba mat ziadne velke ocakavania. _____ Mark Wahlberg - (Max Payne) +++ Mila Kunis - (Mona Sax) +++ Beau Bridges - (BB Hensley) +++ Chris O´Donnell - (Jason Colvin) +++ Donal Logue - (Detektiv Alex Balder) +++ Olga Kurylenko - (Natasha Sax) +++ Hudba: Marco Beltrami, Buck Sanders +++ (Videl v kine 02.12.2008) +++ ()

viperblade

I přes to, že první díl PC hry jsem hrál ani ne 15 minut, druhý díl jsem projel na všech úrovních +/- desetkrát. A proto jsem se nemohl dočkat filmu, zvláště když jsem uviděl obsazení. Mark Wahlberg, Mila Kunis i Olga Kurylenko slibovali zábavu a John Moore po (pro mě) dvou lepších filmech zase sliboval skvělé převedení hry na film. Bohužel, nemůžu přijít na to, kde soudruzi z NDR udělali chybu… zřejmě v tom, že stříleli málo ve zpomalených akcích. Je sice fakt, že kdyby ty zpomalovačky ve filmu byly co pět minut, taky by to nebylo to pravé "max payneovské", ale zatraceně, jen dvě? Co jsem komu provedl? Navíc, když vás akční film (který, alespoň podle mého, by vás měl napumpovat adrenalinem) málem několikrát (!!!) uspí, je něco hodně, hodně špatně. Takže hlavně za herce, které mám vypsány výše (plus ještě za Amauryho Nolasca a Jamie Hectora) to nechávám na dvou hvězdách, ale bylo to tak tak. ()

castor

Hru jsem hrál, film bych raději neviděl.. divák neustále na něco čeká a ono to ne a ne přijít. Jediné, co tak nakonec přichází, jsou obavy (s ohledem na jméno režiséra) o v pořadí už páté pokračování osudů newyorského poldy Johna McClainea.. podle všeho oprávněné!! ()

Trellíno

Jedna z nejfilmovější her taktéž nezfilmovatelná? Je to v hajzlu a na hry bych se už být filmovýma producentama vážně vykašlal. Občas fajnový obrázky (proč sakra celej film nevypadá takhle), ale jinak bída a dějově absolutní průser (Nebyl Payne náhodou totální psanec, kterýmu šlo po krku celý město? Neřádila ve městě tak šílená vánice, která zhroutila veškerou infrastrukturu? A co jste to proboha udělali s Lupinem? A kde je nějaký pořádný finále?). Možná šance, že film zaujme ty z vás, co se s hrou nikdy nesetkali. Pro ostatní totálně nasírací záležitost, zvlášť pro ty z vás, co jedničku dohráli pětkrát a dvojku třikrát, což je můj případ. Kašlu na to a jdu sosat jedničku. ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008