Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

otík

Dobře a zajímavě natočený film o vztahu vězně a dozorce a o pár nadpřirozených silách. Když se nad tím člověk pořádně zamyslí, je to sice hezký film, ale ve své podstatě jde o pěkný blábol. Ale když se to umí zajímavě natočit ... ()

kubin.

Další film, který vznikl podle předlohy Stephena Kinga, který je z vězeňského prostředí, režíroval ho Frank Darabont, krásnou hudbu složil Thomas Newman a je to prostě nezapomenutelný, nádherný, znovu velmi lidský příběh, který na konci rozbrečí i největšího drsňáka. Nejvíce se mi líbil M.C. Duncan, který mě dojal i pouze svým výrazem v obličeji. Neméně dobří byli Tom Hanks a David Morse. No prostě a jednoduše, další Darabont v mé top 10. ()

Noviik

Tenhle film je opravdu na vyší. Bezpochyby jde o jedno z nejlepších filmových děl všech dob. Frank Darabont si připsal další zářez v kategorii filmů, které vás naprosto dostanou svou bezprostředností, upřímností a krásou. Celé drama doprovází vynikající herecké výkony. Naprosto famózně zahrál Michael Clarke Duncan, Tom Hanks opět předvedl, že v čem hraje, v tom exceluje. V celém filmu nenajdete jedinou postavu, která by sem nezapadla. Franku Darabontovi opět smekám. Děkuju za tento film! ()

Rockwood

Ano opravdu to je nezapomenutelný film. Má hodně silný příběh a upřímě... ten film je fakt výborná práce, protože nečekal bych že bude tak dobře zfilmovaná knížka. Ale když sem to viděl prvně, měl sem slzy na krajíčku. Fakt silný příběh a pěkné, věruhodné zpracování což zasluhuje 5 hvězdiček. ()

wendelin9

Skvělý film o nespravedlivém odsouzení - na elektrické křeslo má usednout "boží zázrak" za vraždu dvou malých dětí. Film si vás začne postupem času získavat a po dokoukání vám ani nepříjde, že trval něco málo přes 3 hodiny... Další skvelý film Franku, dík :P ()

3n3my

Film s príbehom, ktorý sa divákom po skončení nadlho zapíše do pamäti. Výkony hercov nepotrebujú komentár, sú jednoducho skvelé. Nepozdávali sa mi snáď len mysteriózne prvky, ktoré sa mi k prostrediu nehodili. Ale aj tak, pekných 95%. ()

reky

U mě ne tak strhující jako Shawshank, který mě jako celek vzal víc. Tady se v průběhu snímku pár hlušších míst našlo, ke ztrátě koncentrace možná přispěla i asi 4 přerušení reklamou. Závěrečná pasáž ale vše vynahrazuje a absolutní hodnocení tak můžu po kratkém váhání dát. Krásná hudba a skvělé herecké výkony snad všech, kteří se ve filmu objevili, to mi asi zůstane v paměti především. Víc nejspíš netřeba dodávat. ()

HorrFi

Pro mě je tohle nejlepší film všech dob :)Vůbec nemůžu souhlasit s tim, že Zelená míle je až na 5. místě v žebříčku. Na konci jsem brečel tolik, že sem musel odejít z obejváku a v koupelně jsem brečel ještě několik minut :( Těžko už na tomhle světě uvidim lepší a dojemnější film :) ()

Radiq

Kvalitní Frank Darabont s kvalitním Stephenem Kingem. Předlohu sem nečet, ale film je fakt hooodně dobrej a že je tak dlouhej, to mi ani moc nevadi. Dycky po shlédnutí si řikám: tak a teď sem to viděl a už zas nemusim. A pak přijde den, kdy se mi chce na to podivat a je to zase dycky stejně dobrý, i když člověk ví, jak to dopadne. Prostě se mi to libi. Už taky hlavně proto, že se po Johnu Coffeym jmenuje Chromejch pes. ()

Nivenx

Zelená míle v čele s Tomem Hanksem je naprosto bezchybným dílem v režii Franka Darabonta. Úžasný příběh, parádní děj filmu a dialogy nenudí. Konec neuvěřitelně smutný a dojemný. 100% ()

CinemaRanger

The Green Mile mám mnohem raději než Shawshank a to platí i v případě knihy. Tom Hanks i ostatní předvádí úžasné herecké výkony. Nádherný dojemný snímek, který je tak úderný, že pokaždé ukápne slza. Nezapomenutelné 3 hodiny. ()

fantoci

Kdo z vás si myslí, že Hanks nepatří mezi pět nejlepších herců na světě, měl by asi začít uvažovat o tom, že filmů v životě moc neviděl nebo že o filmech a herectví vůbec nic neví. Tohle je podle mě po Forestu Gumppovi nejlepší role, kterou Tom hrál, tím nechci snižovat jeho ostatní filmy protože neznám film ve kterém by hrál a nebyl by dobrý. Možná to není snímek pro lidi co milujou akční snímky ala dejte mi kulomet a já vystřílím půlku rusku a nedočkáte se tam ani triků z Matrixu ale kdo zapojuje svůj mozek do svého života častěji než jen při osobní hygieně a jídle, tak si tenhle film hned zamiluje. Oceníte i to jak se může stát z krysy nejlepší přítel člověka nebo to, že ne každý kdo má dva metry sto kilo hromadu svalů a holou hlavu musí být vrah. Je to film bez předsudků o předsudcích. Film o pravdě, nenávisti, víře a lidké nemohoucnosti. Ve scéně kdy Duncan vzkřísí krysího kamaráda vám přijde že je to trochu sci-fi ale je to určitě jeden z mnoha výborných okamžiků ve filmu. Vcítíte se do filmu tak, že když jedn z dozorců naschvál nenamočí odsouzenci hlavu mokrou houbou a on se začně nechutně škvařit, budete skákat po pokoji a řvát, že toho hajzla dostanete a uděláte mu to stejný. Je to prostě film o emocích a jak mí předchozí kolegové v hlasování naznačili pěti hvězdičkami je to jeden z nejlepších filmů vůbec. ()

Triple H

Po Shawshanku mal Darabont laťku nastavenú veľmi vysoko a síce ju so Zelenou míľou nedosiahol znovu, lae VEĽMI sa k nej priblížil. Film je naozaj dlhý, ale v tomto prípade to ja beriem ako plus. Režisér si dáva na čas - dlhá expozícia, divák má dosť času zžiť sa s postavami. Každá vedľajšia dejová línia (Percy, Wild Bill, Delacroix) je nakoniec uspokojivo a riadne uzavretá. Nič nevyšumí do prázdna. Dalo by sa vytknúť, že Zelená míľa je viac citovo vydieračská ako Shawshank, ale ruku na srdce - v porovnaní s ostatnými dojákmi vychádza viac než dobre. Technické stránky filmu nemá zmysel rozpitvávať - sú zvládnuté výborne. Rovnako šťastnú ruku mali tvorcovia pri obsadzovaní. Každému jeho postava padne ako uliata a vytrieskava z nej maximum (bez výnimky). Jediné výrazné mínus je pre mňa úvod a záver, odohrávajúci sa v súčasnosti. Film ma nenudil, ale k odrozprávanému príbehu mi tieto časti prídu akési nadbytočné. . Myšlienky obsiahnuté v nich mohol Darabont nejako preformulovať do inej podoby. Ale to je tak jediná chyba, ktorú môžem Zelenej míli vytknúť. Vykúpenie z väznice Shawshank je filmom, ktorý sa nemusí podariť ani raz za život, takže z porovnania vyjde Zelená míľa logicky slabšie. Ale len v drobnostiach, každopádne je to pecka. /////////////////////////P.S.: Chudák Darabont má na Oscaroch smolu. Najprv mu oponoval Forrest Gump a prehral, no a proti Zelenej míli stála Americká krása. Nebyť tej, išlo by o Oscarový film. ()

hans500

Bravurní výkon Toma Hankse, Michaela Clarka Duncana, Douga Hutchinsona i všech ostatních. Darabont film zrežíroval pěkně, jeho scénář úchvatný. I přes 188 minut film nenudí a možná by ještě pár minut navíc snesl. Hudba je přesně taková jaká má být. Film který si své zdejší hodnocení (92%) zaslouží. Absolutních 5*. PS: Jak to, že film nezískal žádného Oscara? Určitě by si ho zasloužil. ()

martycross

KONEČNĚ!! Ufff!! .. ...ale že mi to se Zelenou mílí trvalo ;) .. dlouhých dvanáct let .... Tenhle film se mi v devětadevadesátem vyhnul velice podivným způsobem. Poté jsem na něj ale tolikrát narážel v televizi, tu jsem viděl pár minut, tu o trochu delší sekvenci. Ale nikdy jsem něměl štěstí a bůhvíproč ani chuť, abych shlédnul film kompetně celý. A FILM STÁRNUL. A nabýval na věhlasu. A to takovým způsobem, že se stal mým jediným neshlédnutým filmem z top twenty on the world :) TAK AŽ DNES ...... a co na téhle vyjímečné podívané vyzdvihnout? Určitě Toma Hankse, který jako největší persona chrání pod svými křídly celý skvěle hrající herecký ansámbl. A potom příběh (ten už jsem ale víceméně znal předem). Musím uznat. Ten film je opravdový GIGANT!! ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem