Deset a půl stupně: Apokalypsa (TV film)

• Česko

10.5 stupně: Apokalypsa

10.5: Apocalypse

Apokalypsa

Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2006, 2x86 min

• Rodriguez

Nápad tvůrců udělat nějaký další katastrofický film byl úžasný, i jeho následná realizace. Horší to však bylo s výkony herců, scénářem a v poslední řadě s vizuálními efekty, které mohly (i na tv film) být daleko lepší. Dle názvu jsem chtěl dát daleko lepší hodnocení, ale jeho neúměrná délka toto dílko podtrhává. Spousta nesmyslných scén, které si tvůrci mohli odpustit.(30.6.2008)

• Orlau32

Zase taková hrůza to nebyla. Dalo se na to dívat. Chyba byla, že to je dvoudílné a že to je pořád filmované někde mezi harampádím a kromě kravalu a sem tam "smrťákem" se nic úchvatného neděje. JOHN LAFIA měl dobrou snahu, ale prostě to nevyšlo. Nezachránil to ani charismatický herec FRANK LANGELLA.(14.1.2011)

Dean Cain, Beau Bridges a Frank Langella... Fúha, tak to je kasting roku. Nemá zmysel čakať zázrak, dvojnásobne nie pod režijnou taktovkou veterána Johna Lafiau, ktorého životným veľdielom je DETSKÁ HRA 2. Televízne triky sa dajú ospravedlniť nedostatočným rozpočtom (zas ale na druhej strane, ak nemám prachy, prečo robím katastrofický veľkofilm?). Horšie je to s otravnou pseudoadrenalínovou kamerou. Napriek tomu sa jedná o príjemne strávený večer uprostred pracovného týždňa.(11.8.2007)

• corona

väčšinou má katastrofický film takmer rovnaký scenár, osamelý vedec predpovedajúci katastrofu ktorému nik neverí, hlavný neohrozený hrdina riešiaci si na pozadí katastrofy svoje osobné problémy, tak to mi tu chýbalo, teda chýbalo tu takmer všetko čo má mať katastrofický film, pamätám si len vydesené tváre v nejakej veľkej miestnosti(22.6.2008)

• Aethra

Upřímně, dobře jsem se u toho pobavila. Problémem může být fakt, že šlo o smrtelně vážně myšlenou záležitost... Velké minus za to, že jsem se nedočkala příletu Supermana, který by přiklonil zemské desky k sobě, a že největší americká jaderná elektrárna se dvěma chladicími věžemi musela být ochráněna naprosto civilním způsobem - výbuchem zemního plynu, jehož zásoby se nacházely tak 200 metrů od elektrárny... Jo, a sorry za spoiler(13.1.2011)