Deset a půl stupně: Apokalypsa (TV film)

• Česko

10.5 stupně: Apokalypsa

10.5: Apocalypse

Apokalypsa

Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2006, 2x86 min

• loki5

Mega odpad :-). Aneb film, ve kterém nefunguje naprosto nic. Kameraman zřejmě drží kameru poprvé v ruce jelikož kontinuálně mění zoom in a out. I psychicky zdravý jedinec musí mít na konci pocit, že trpí epilepsií. Dialogy naprosto nesmyslné stejně tak scénář, který nedává smysl vůbec. Zapomeňte na zákony logiky, fyziky, psychologie postav, pravděpodobnosti nebo jakékoliv jiné zákony. Tady totiž neplatí nic z toho. Banda amatérů jede do zničeného Las Vegas zachránit vědce, který je jedinou nadějí světa. Prezident který nespí protože si klade za vinu, že může za to, že mu praská amerika vedví. Vědec, který ve vrtulníku kouká jak přetéká přehrada a nenapadne ho nic jiného něž letět pod ní. Náhoda je všudypřítomná a při záchraně vědce záchranář potká svoji těhotnou manželku (náhody se stávají v několikatisícovém městě a několikasetmilionové americe). Elektrika funguje i ve zcela zničeném městě (to nedokáže ani ČEZ), ale když je potřeba tak ve stejné budově nejde. Záchranáři mají 3D model budovy a pak čumí do plánů a diví se nesedí (kde vzali model už se neřeší). Doktůrek si vezme do složité akce naprostou amatérku. A to jsem ještě ani nezmínil hlavní zápletku. Filmové triky jsou naprosto amatérské a většina her z roku 2000 má lepší animace. Všem doporučuji já se řezal smíchy snad každých 5 minut. 0%(6.1.2012)

• eMatt

Proč ? Proč někdo točí tak zbytečné filmy. Nic vás zde nenadchne, navíc práce s kamerou mě opravdu přiváděla k šílenství - neustále zoom in a zoom out - po půl hodině opakování už to není dramatický záběr ! Filmové efekty byli dobré ale to je tak jediné co vás bude zajímat ... rozdělení na 2 díly je absurdita. Hvězda za lidi, kteří museli vynaložit úsilí tohle natočit.(11.1.2011)

• Dextwer

Co dodat, zas tak jednou jsem si sedl unavený po náročné práci k televizi a díval se na první film, co běžel. Děj filmu absolutně mimo mísu. Objevují se zde snad všech možné katastrofy jako tsunami, zemětřesení, sopky, záplavy a vše na jednom místě. Nechci být teda až moc kritický a věřím, že snímek byl natočen bez žádných větších aspirací a proto i tak ho musíme brát. Moje hodnocení: 20%(30.5.2012)

• Wheelcrusher

Další céčková srágora, kterou cpe zpropadená Nova lidem v hlavním vysílacím čase... Opravdu nevěřím, že by někdo byl schopnej vydržet dívat se až do konce, to je bez lobotomie prostě nemožný! Mě stačila minuta na to, abych se rozčílil nad nemožnou kamerou, za kterou snad stál ožralej optik, trpící parkinsonem???!!! Hvězdičku za Bridgese, protože je mi ho líto, že musel v něčem takovym hrát! Holt nejni svůj brácha, aby si mohl vybírat;D(12.1.2011)

• Sandiego

Připadalo mi jako bych zkoukl ne jeden, ale tucet katastrofických "spektáklů" - zemětřesení, výbuch sopky, protržená přehrada, hrozící jaderná katastrofa. To všechno se tvůrci podařilo vtěsnat do skoro třech hodin i se vší tou melodramatickou a hrdinskou omáčkou okolo. Při pomyšlení, že by mohla taková situace nastat mě sice mrazilo, ale pak mi čím dál více připadal námět pěkně vycucaný z prstu a ten konec mě spíše rozesmál.(20.6.2008)