Deset a půl stupně: Apokalypsa (TV film)

• Česko

10.5 stupně: Apokalypsa

10.5: Apocalypse

Apokalypsa

Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2006, 2x86 min

• Gemini

Tentýž shit jako první deset a půlka, tentokrát ovšem s jedním známým hereckým ksichtem (Frank Langella) navrch a samozřejmě v há dé:P A s jakým arzenálem se tedy tento další katastrofický spektákl vrhá na bránici věci znalého diváka? Nejde o nic převratného, klasicky tu máme kotel plný nelogičností bublající kolem další takřka kataklyzmatické události na území státu, jehož obyvatelstvo se se vším vždy popere nejdisciplinovaněji a nejstatečněji, jak jinak než se starostlivým tatíčkem prezidentem za zadkem. A dost mě děsí, že má jít o volné pokračování, onu první "část" jsem totiž viděl, a že by tohle navazovalo, to se mi opravdu moc nezdá. Mapa USA se mi nezdála změněná ve smyslu událostí "prvního dílu" a vlastně vůbec nic neodpovídá tomu, že by státy prošly nějakou masově destruktivní událostí, shodou okolností také založenou na teorii, kterou si členka jakési děsně neortodoxní vědecké rodiny vycucala z prstu. Tohleto už nejde označit jinak než jako naprosto bezprecedentní pokus o*ebat divákův mozek. Zakažte natáčení podobných bezduchých krávovin - nebo alespoň netvrďte, že kopírování VŠECH filmů je zločin, ano?;) Dal bych 20% jako u oné "jedničky", ale snahou vlichotit se děsně trendy hádéčkem a ozvláštnit celou věc "akční" kamerou, pod kterýmžto pojmem si za tohle dílo zkázy zodpovědné osoby představují fíčuru "zoom in, zoom out" a po Bollově vzoru ji rvou do naprosto každého záběru, díky čemuž máte pocit, že se tvůrci filmu zbláznili a vy je budete velmi brzy následovat do krajiny růžových slonů a zeleného písku, si Apokalypsa (mimochodem zřejmě jediná vhodně použitá věc v těch bezmála třech hodinách) vysloužila začlenění do systému odpadového hospodářství.(6.7.2008)

• Aethra

Upřímně, dobře jsem se u toho pobavila. Problémem může být fakt, že šlo o smrtelně vážně myšlenou záležitost... Velké minus za to, že jsem se nedočkala příletu Supermana, který by přiklonil zemské desky k sobě, a že největší americká jaderná elektrárna se dvěma chladicími věžemi musela být ochráněna naprosto civilním způsobem - výbuchem zemního plynu, jehož zásoby se nacházely tak 200 metrů od elektrárny... Jo, a sorry za spoiler(13.1.2011)

• Wheelcrusher

Další céčková srágora, kterou cpe zpropadená Nova lidem v hlavním vysílacím čase... Opravdu nevěřím, že by někdo byl schopnej vydržet dívat se až do konce, to je bez lobotomie prostě nemožný! Mě stačila minuta na to, abych se rozčílil nad nemožnou kamerou, za kterou snad stál ožralej optik, trpící parkinsonem???!!! Hvězdičku za Bridgese, protože je mi ho líto, že musel v něčem takovym hrát! Holt nejni svůj brácha, aby si mohl vybírat;D(12.1.2011)

• Yardie

Mám rád katastrofické filmy!! ALe todle byla opravdu "katastrofa"!!! Jde na tom až neskutečně vidět, že je to TV film. Triky jsou neskutečně chabé, jde neustále vidět, že je to dělané na počítači, popř. na zeleném pozadí. Dialogy otřesné, kamera děsná, gradace příběhu a tvorba napětí hrozné!!! Kdyby se tomuto snímku dalo více času, snahy a peněz, bylo by to docela dobrý si myslím, tadle katastrofa má potenciál. Konečně to není až tak moc zapatláno lidskými osudy a spíše se to věnuje té katastrofě, ale todle zpracování je opravdu katastrofální. Škoda! Howgh!(17.6.2008)

Mám ráda takové "katastrofické" filmy. Ale určitě vím, že by taková "malá" prasklinka nerozdělila tisíce kilometrů dlouhý kontinent. Ta propast byla široká 3-4metry.. podle mě by to mělo být širší.. o hodně širší.. Efekty, no, nic moc. Tři hvězdy jsem dala jen proto, že takové filmy mám ráda + dobré herecké výkony.(27.9.2011)