Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Voľné pokračovanie katastrofického filmu "10,5". Zemětřesení zdevastovalo Kalifornii a vyvolává sérii dalších katastrof. Běsnění přírody stojí v cestě jedna z největších atomových elektráren v zemi a Americe tak hrozí totální zničení. Navíc se potvrzuje teorie, že se zemské desky navracejí k sobě a to by znamenalo roztržení kontinentu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Zase taková hrůza to nebyla. Dalo se na to dívat. Chyba byla, že to je dvoudílné a že to je pořád filmované někde mezi harampádím a kromě kravalu a sem tam "smrťákem" se nic úchvatného neděje. JOHN LAFIA měl dobrou snahu, ale prostě to nevyšlo. Nezachránil to ani charismatický herec FRANK LANGELLA. ()

corona 

všechny recenze uživatele

väčšinou má katastrofický film takmer rovnaký scenár, osamelý vedec predpovedajúci katastrofu ktorému nik neverí, hlavný neohrozený hrdina riešiaci si na pozadí katastrofy svoje osobné problémy, tak to mi tu chýbalo, teda chýbalo tu takmer všetko čo má mať katastrofický film, pamätám si len vydesené tváre v nejakej veľkej miestnosti ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Dean Cain, Beau Bridges a Frank Langella... Fúha, tak to je kasting roku. Nemá zmysel čakať zázrak, dvojnásobne nie pod režijnou taktovkou veterána Johna Lafiau, ktorého životným veľdielom je DETSKÁ HRA 2. Televízne triky sa dajú ospravedlniť nedostatočným rozpočtom (zas ale na druhej strane, ak nemám prachy, prečo robím katastrofický veľkofilm?). Horšie je to s otravnou pseudoadrenalínovou kamerou. Napriek tomu sa jedná o príjemne strávený večer uprostred pracovného týždňa. ()

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Tentýž shit jako první deset a půlka, tentokrát ovšem s jedním známým hereckým ksichtem (Frank Langella) navrch a samozřejmě v há dé:P A s jakým arzenálem se tedy tento další katastrofický spektákl vrhá na bránici věci znalého diváka? Nejde o nic převratného, klasicky tu máme kotel plný nelogičností bublající kolem další takřka kataklyzmatické události na území státu, jehož obyvatelstvo se se vším vždy popere nejdisciplinovaněji a nejstatečněji, jak jinak než se starostlivým tatíčkem prezidentem za zadkem. A dost mě děsí, že má jít o volné pokračování, onu první "část" jsem totiž viděl, a že by tohle navazovalo, to se mi opravdu moc nezdá. Mapa USA se mi nezdála změněná ve smyslu událostí "prvního dílu" a vlastně vůbec nic neodpovídá tomu, že by státy prošly nějakou masově destruktivní událostí, shodou okolností také založenou na teorii, kterou si členka jakési děsně neortodoxní vědecké rodiny vycucala z prstu. Tohleto už nejde označit jinak než jako naprosto bezprecedentní pokus o*ebat divákův mozek. Zakažte natáčení podobných bezduchých krávovin - nebo alespoň netvrďte, že kopírování VŠECH filmů je zločin, ano?;) Dal bych 20% jako u oné "jedničky", ale snahou vlichotit se děsně trendy hádéčkem a ozvláštnit celou věc "akční" kamerou, pod kterýmžto pojmem si za tohle dílo zkázy zodpovědné osoby představují fíčuru "zoom in, zoom out" a po Bollově vzoru ji rvou do naprosto každého záběru, díky čemuž máte pocit, že se tvůrci filmu zbláznili a vy je budete velmi brzy následovat do krajiny růžových slonů a zeleného písku, si Apokalypsa (mimochodem zřejmě jediná vhodně použitá věc v těch bezmála třech hodinách) vysloužila začlenění do systému odpadového hospodářství. ()

Sandiego 

všechny recenze uživatele

Připadalo mi jako bych zkoukl ne jeden, ale tucet katastrofických "spektáklů" - zemětřesení, výbuch sopky, protržená přehrada, hrozící jaderná katastrofa. To všechno se tvůrci podařilo vtěsnat do skoro třech hodin i se vší tou melodramatickou a hrdinskou omáčkou okolo. Při pomyšlení, že by mohla taková situace nastat mě sice mrazilo, ale pak mi čím dál více připadal námět pěkně vycucaný z prstu a ten konec mě spíše rozesmál. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama